Мамолози - гр. София

  • 1 579 378
  • 5 606
  •   2
Отговори
# 4 170
  • Мнения: 67
Ако сте изследвали естеоген скоро след като сте спрели да кърмите (или по време) е нормално да е по-висок, според мен е добре да се правят хормонални изследвания поне няколко цикъла след като с кърменето е приключено окончателно.
Аз посещавам Василев. Добри думи мога да кажа за Байчев, оперира моя роднина.

Не кърмя от година и половина, не е скоро , но явно двете поредни бременности и кърменията след двете по 1, 5 години много са се разбъркали хормоните .( общо 5 години всичко)Не знам, така си го обяснявам и се моля да не съм закъсняла с прегледа.Другата седмица си записах час за д- р Ангелов , Бургас, до него най- рано мога да се добера и ще звъня да видя кой ще ме запише най- рано за София.Сега видях , че в супердок има часове за Младенов.На него мога ли да се доверя или да си чакам за другите двама?

# 4 171
  • Мнения: 2 070
Аз отидох при д-р Йорданов в Аджибадем и ми откри фиброаденом. Каза след 6 месеца да отида за наблюдение. Доволна съм, но не очаквах да ми открият нещо и малко се притесних.

# 4 172
  • SF
  • Мнения: 21 358
Здравейте, при профилактичен преглед на гърди след 2 раждания и кърмене ми откриха три фиброаденома на едната гърда с размери-7 мл, 10 мм и 13 мм и кистозна мастопатия на двете гърди, която ехографистката твърди , че е от кърменето.Имам и проблем с естрогена, който скоро изследвах и се оказа че е 3 пъти над нормата .След ражданията имам и два премахнати полипа на матката.Предполагам, че всичко е свързано.Аз съм от Бургас и тук няма голям избор на мамолози.От изчетените теми за фиброаденоми се спрях на Младенов, Гаврилов, Василев , кой от тях ще ми препоръчате за най- адекватно мнение .Много съм притеснена и не знам от къде да започна , дали имам време за чакане, защото разбрах, че часовете при тях са с месеци ? Също бих искала да съчетая и мамолог с доръл ендокринолог в София , за да се спрат вече тези полипи и образования.При тези размери на фиброаденомите трябва ли да се оперират ? Ехографиската ми каза да не приемам, ако ми посъветват за операция и съм много объркана .

Не се притеснявай за дългото чакане за тях, защото фиброаденомите няма да се развият съществено за 1-2 месеца.
Към тези имена спокойно можем да добавим на още 5-6 специалиста с равни шансове за добро диагностициране и препоръки за лечение, отстраняване или каквото преценят те. Д-р Полихронов - прекрасен диагностик, д-р Николай Марков - все са добри! Харесай си някой и спокойно си изчакай часа. Не вярвам в кабинета на д-р Марков на бул. Пенчо Славейков да трябва да чакаш с месеци. Ако искаш и Василев избери, а ако искаш, виж двама, но според мене е излишно.

# 4 173
  • Мнения: 1 288
Фиброаденомите са си естрогенозависими, не се очудвам, че са се появили. Спокойно, би трябвало всеки що-годе опитен образен диагностик да може да различи фиброаденом от злокачествен тумор. Предполагам си и под 35, когато естрогенът е в пика си и фиброаденомите се срещат по-често.

# 4 174
  • Мнения: 2 070
Да, на 27 съм. Но ме учудва, че препоръката беше да започна да ходя от 30 нататък, а аз на своя глава реших да се прегледам и ето, че има какво да се наблюдава.
П.П. Май не беше към мен въпросът, но може и моят опит да е полезен. И на мен ми казаха да не оперирам.

Последна редакция: сб, 06 мар 2021, 22:16 от Джуд

# 4 175
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 010
Ехографиската ми каза да не приемам, ако ми посъветват за операция и съм много объркана .
От пандемията ли от кво ли тези лекари яко се сдухаха...За две три страници в тази тема прочитам две абсолютни глупости казани от лекар. На фиброаденомите мястото им не е там, така, че ги махнете задължително. Щом сте от Бургас / и нямате друга причина да сте в Сф/ има прекрасни специалисти  и във Варна и в Пловдив и ви е по близо. Няма кой знае каква спешност, но ФА няма да изчезнат от само себе си.

# 4 176
  • Мнения: 67
На 34 съм , преди бременностите съм си преглеждала гърдите и тогава ми бяха абсолютно чисти.Предполагам продължителното кърмене и две поредни бременности е отключило всичко това. Уж казват, че кърменето предпазва от страшното, а на мен ми разказа играта .За Пловдив кои мамолози ще ми препоръчате?

Последна редакция: сб, 06 мар 2021, 22:20 от mils

# 4 177
  • София
  • Мнения: 3 123
И при мен така се получи.Уж кърменето предпазва,а се озовах с рак след 2г кърмене на малкото дете,преди това и баткото е кърмен.
 Аз ходя при Василев и съм доволна.
 Междувременно може да прочетете кои храни съдържат естроген и да ги избягвате,има и хранителни добавки,които могат да се пият,храни - като броколи и брюкселско зеле е добре да се приемат.

# 4 178
  • Мнения: 1
Аз отидох при д-р Йорданов в Аджибадем и ми откри фиброаденом. Каза след 6 месеца да отида за наблюдение. Доволна съм, но не очаквах да ми открият нещо и малко се притесних.
Аз също съм за д-р Йорданов, откри на майка ми карцином, дори позна вида на рака още преди патолозите. Проф. Бошнакова -  патоложката каза, че е изключително добър лекар.

# 4 179
  • Мнения: 1 032
Ехографиската ми каза да не приемам, ако ми посъветват за операция и съм много объркана .
От пандемията ли от кво ли тези лекари яко се сдухаха...За две три страници в тази тема прочитам две абсолютни глупости казани от лекар. На фиброаденомите мястото им не е там, така, че ги махнете задължително. Щом сте от Бургас / и нямате друга причина да сте в Сф/ има прекрасни специалисти  и във Варна и в Пловдив и ви е по близо. Няма кой знае каква спешност, но ФА няма да изчезнат от само себе си.

съвсем не е така - на мен първия виброаденом ми го махнаха, сегашният не - вече 6 години го наблюдават, не мърда и си стои. По преценка на доктора е и не е задължително да се махне

# 4 180
  • София
  • Мнения: 361
mils, здравейте!
Аз бих Ви препоръчала преглед при проф. Гаврилов.
Не се разстройвайте, нищо страшно не се е случило и няма спешност при Вас.
Дай Боже всичко да бъде наред!
Успех!

# 4 181
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 010
Ехографиската ми каза да не приемам, ако ми посъветват за операция и съм много объркана .
От пандемията ли от кво ли тези лекари яко се сдухаха...За две три страници в тази тема прочитам две абсолютни глупости казани от лекар. На фиброаденомите мястото им не е там, така, че ги махнете задължително. Щом сте от Бургас / и нямате друга причина да сте в Сф/ има прекрасни специалисти  и във Варна и в Пловдив и ви е по близо. Няма кой знае каква спешност, но ФА няма да изчезнат от само себе си.

съвсем не е така - на мен първия виброаденом ми го махнаха, сегашният не - вече 6 години го наблюдават, не мърда и си стои. По преценка на доктора е и не е задължително да се махне
И какво печелите от това? 6 години следене и чудене дали все още е ФБ, дали е пораснал и в крайна сметка какво има в него. И в крайна сметка мястото му пак не е там. За мен неоперирането си е неоправдан риск. Още повече, че махането трае кратко и може да се направи даже с местна упойка. Всеки решава сам, обаче. Аз съм "патило" и за това съм по - крайна в мнението си.

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 21:24 от milmich

# 4 182
  • София
  • Мнения: 5 074
Какво печелят ли ? Допълнителен стрес натрупван с години. И на финала - рак !

# 4 183
  • Мнения: 1 032
Какво печелят ли ? Допълнителен стрес натрупван с години. И на финала - рак !

вие си решавайте за вас, не ми давайте наклон - аз съм преценила да се доверя на лекар, който пък от своя страна е сигурен,  че това е доброкачествено и докато не расте, не препоръчва да се маха. За мен това е нулев стрес, просто ходя на 6 месеца на преглед, на който и без да имам фиброаденом, пак ще ходя. Преди 20 години също съм имала, прецениха да се махне. Така че на база на собствения си опит ако обичате не квалифицирайте другите - всеки носи отговорност за себе си.

# 4 184
  • Мнения: 20 191
fairytale lady, Хули не ви дава наклон на мнението, изказва нейното, както и вие вашето!
А след като пишете във форум, би трябва да сте наясно, че винаги ще има мнения различни от вашето.

Общи условия

Активация на акаунт