Мамолози - гр. София

  • 1 574 444
  • 5 598
  •   4
Отговори
# 4 455
  • Мнения: 962
Milmich, писала съм по-назад за моя случай през пролетта.
1. Профилактичен преглед - новопоявил се фиброаденом за операция
2. Веднага второ мнение - потвърди първото. Насрочихме дата за операция
3. Междувременно, чакайки си чинно датата за рязането, ей така, успях да отида на 3-то мнение. Карегорично отхвърли първите две и каза, че е по-стара киста и не съм за операция. И стана 2:1… Кое мнение трябваше да слушам, при положение, че 3-тото ми хареса повече от първите две?
4. Принудих се да потърся последно 4-то мнение седмица преди операцията. 4-тото потвърди 3-тото. Д-рът беше категоричен, че е киста. Пунктира я за секунди, изследваха течността за 15 мин. и всичко се приключи по най-добрия начин.
Щяха да ме срежат просто ей, така…
Така че случаи всякакви. Проверката е висша форма на доверие;)

А колко голяма е била въпросната киста , спомняте ли си. И това има ли значение ?
Благодаря.

# 4 456
  • София
  • Мнения: 2 319
Всеки я измери различно, но между 12-18 мм. Водеше се “по-стара”, с малко по-плътна стена и по-мътно съдържание. Още при пункцията, д-рът го погледна в спринцовката и каза, че не му изглежда притеснително, което се доказа и от изследването.

# 4 457
  • Мнения: 962
А кой доктор я пунктира?
Дано не се появи наново.
Всичко да е добре!

# 4 458
  • София
  • Мнения: 2 319
А кой доктор я пунктира?
Дано не се появи наново.
Всичко да е добре!
Гаврилов. Месец по-късно ходих да погледнат дали има рецидив (дали не се пълни наново), но нямаше. Благодаря!
Важно е след 40 да се ходи на 6 месеца на преглед!

# 4 459
  • Мнения: 221
Здравейте,
Преди около три седмици ми се появи бучка до зурното, над два снтиметра. Кърмя от три месеца. Ходих на два прегледа. На първия, лекарката ми каза, че е киста и няма, за какво да се притеснявам и да отида на преглед, като спра да кърмя или след шест месеца. Каза, ако имам притеснение и по-рано. Вторият лекар потвърди, че е киста, но ми каза, когато събера кураж, да му се обадя, за да я пунктура. Била пълна най-вероятно с мляко. Обаче прегледът си беше претупан - има няма две минути. Много тягостен. Едвам му изкарах две-три думи насила, все едно му развалям почивката. Сега съм в дилема. Притеснява ме дали няма пак да се напълни, защото кърмя и дали няма да трябва да ходя пак за същата процедура. Дали пък, ако не я пипам, няма да порастне повече и да стане по-зле, защото и сега не е малка. Имали ли сте подобен казус и какво бихте ме посъветвали? Дали да отида и другаде, кой лекар бихте ми препоръчали, и все пак да не е някой, който да се дразни, че сте отишли при него и му губите времето?
Благодаря предварително.

# 4 460
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Здравейте,
Преди около три седмици ми се появи бучка до зурното, над два снтиметра. Кърмя от три месеца. Ходих на два прегледа. На първия, лекарката ми каза, че е киста и няма, за какво да се притеснявам и да отида на преглед, като спра да кърмя или след шест месеца. Каза, ако имам притеснение и по-рано. Вторият лекар потвърди, че е киста, но ми каза, когато събера кураж, да му се обадя, за да я пунктура. Била пълна най-вероятно с мляко. Обаче прегледът си беше претупан - има няма две минути. Много тягостен. Едвам му изкарах две-три думи насила, все едно му развалям почивката. Сега съм в дилема. Притеснява ме дали няма пак да се напълни, защото кърмя и дали няма да трябва да ходя пак за същата процедура. Дали пък, ако не я пипам, няма да порастне повече и да стане по-зле, защото и сега не е малка. Имали ли сте подобен казус и какво бихте ме посъветвали? Дали да отида и другаде, кой лекар бихте ми препоръчали, и все пак да не е някой, който да се дразни, че сте отишли при него и му губите времето?
Благодаря предварително.
Аз съм имала същото оплакване при кърменето и ходих два пъти на преглед и ми казаха, че вероятно е от кърменето и накрая нещата не бяха ок. Вероятността да е от кърменето или да е киста е много голяма, но ако искате съвет от препатил човек ви препоръчвам д-р Иво Гергов - образна диагностика. мисля, че в нета има. негови телефони. Не е много разговорлив, но това, което трябва да се види го вижда, което е най - важното. Успех и бъдете здрава!
Поправям се. Намерих го.
https://superdoc.bg/lekar/d-r-ivo-gergov-dm-3258

# 4 461
  • Мнения: 221
Здравейте и благодаря за отговора. Те и двамата лекари потвърдиха, че е киста, но единият каза да я наблюдавам, а другият - да я пунктира. Дилемата ми е, ако се пунктира сега, дали няма пак да се напълни, заради кърменето, или ако не я пипам, дали няма да стане по-лошо.

Здравейте,
Преди около три седмици ми се появи бучка до зурното, над два снтиметра. Кърмя от три месеца. Ходих на два прегледа. На първия, лекарката ми каза, че е киста и няма, за какво да се притеснявам и да отида на преглед, като спра да кърмя или след шест месеца. Каза, ако имам притеснение и по-рано. Вторият лекар потвърди, че е киста, но ми каза, когато събера кураж, да му се обадя, за да я пунктура. Била пълна най-вероятно с мляко. Обаче прегледът си беше претупан - има няма две минути. Много тягостен. Едвам му изкарах две-три думи насила, все едно му развалям почивката. Сега съм в дилема. Притеснява ме дали няма пак да се напълни, защото кърмя и дали няма да трябва да ходя пак за същата процедура. Дали пък, ако не я пипам, няма да порастне повече и да стане по-зле, защото и сега не е малка. Имали ли сте подобен казус и какво бихте ме посъветвали? Дали да отида и другаде, кой лекар бихте ми препоръчали, и все пак да не е някой, който да се дразни, че сте отишли при него и му губите времето?
Благодаря предварително.
Аз съм имала същото оплакване при кърменето и ходих два пъти на преглед и ми казаха, че вероятно е от кърменето и накрая нещата не бяха ок. Вероятността да е от кърменето или да е киста е много голяма, но ако искате съвет от препатил човек ви препоръчвам д-р Иво Гергов - образна диагностика. мисля, че в нета има. негови телефони. Не е много разговорлив, но това, което трябва да се види го вижда, което е най - важното. Успех и бъдете здрава!
Поправям се. Намерих го.
https://superdoc.bg/lekar/d-r-ivo-gergov-dm-3258

# 4 462
  • Мнения: 27
Искам да се оплача от д-р Младен Младенов, мамолог в АГ "Св. София" (Тина Киркова). Преди него мамолог в МБАЛ "Надежда" ми намери фиброаденом в едната гърда. Даде ми препоръки и насоки какво да правя ако искам да го махна (да отида на хирург) и ако не искам (да се следя през няколко месеца). Реших да отида в Св. София, където всички ме убеждаваха, че са най-добрите специалисти. Ето как протече срещата с Младенов.

Аз понечих да му разкажа за горните неща. След 2 или 3 думи, изречени от мен, отговорът беше: "НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА!" Ама не кротко "не ме интересува", а заплашително, в очите! Понечих пак да му разкажа с 2 думи, този път "НЕ ЧУХТЕ ЛИ, НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА!!!" беше изречено още по-заплашително.
Викам си на акъла - добре, дай пък да видим дали ще види това, което са ми открили, без да му казвам. Изненада - нищичко не откри! Всичко ми е наред. Казвам, така и така, опитах се да ви кажа, че ми откриха аденом. Отговорът: А, да, вярно, имате. (14мм)
Толкова. "Обличайте се. "
Шок. Нещо обяснения? Препоръки? Съвети? Успокояване? Йок. "Обличайте се."
Викам трябва ли да се оперира? "Ако ви пречи или боли."
Викам евентуална бременност ще повлияе ли лошо (както предния мамолог ме предупреди)? "Не."
Викам сигурно ли е, че е доброкачествено? "Сигурно ще е само ако се извади."
От предната ми снимка заключи, че не е пораснало. (за една седмица...)
Значи да обърна внимание на аденома чак когато започне да боли?? Когато започне да боли, няма ли да е малко късно? Превенция, нещо??
Толкова. Изводите за вас.
И да не забравя гледката от чакалнята към кабинета на д-ра: крак, качен на бюрото, най-нагло пред отворената врата.
Нямам думи.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 08:46 от vladislava1306@mail.bg

# 4 463
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И аз не съм особено доволна от Младенов, имах подобно преживяване с него преди 3м, но в частния му кабинет на Т. Каблешков. Затова преди 2 - 3 дни ходих при Гемеджиев (много е готин!) в 1 АГ Св. София.

# 4 464
  • Мнения: 2 051
Ужас! Недопустимо поведение.

# 4 465
  • Мнения: 1 726
От години ходя при Младенов, имам няколко операции, много пъти съм го препоръчвала, но след последната ни среща страшно се разочаровах и повече няма да стъпя при него. Отделно чух много лоши неща от други пациентки, които са се влошили от неговата некадърност. Претупва си работата, допуска грешки, но не забравя да си поиска "възнаграждението" под масата.

# 4 466
  • Мнения: 19 296
И аз съм ходила няколко пъти при него, но последния път ми изкара акъла. Беше много дръпнат. Казах, че имам болки понякога в едната гърда. Едва ме пипна и каза, че съм за операция и че не се знае дали е доброкачествено. Ходих при Полихронов, Марков и Гаврилов след това. Казаха, че е стара киста.

# 4 467
  • Мнения: 1 032
Младенов ме е оперирал преди 20 години, беше супер свестен и добър тогава, лично ме насочи към него професорът му. Понеже останах при него да ме следи, видях как се промени някъде след 2010 - стана арогантен, донякъде немарлив при прегледа, не знам оперативно как се държи. Затова се преместих при Гемеджиев, който е много зает, няма време за приказки, обаче въпреки всичко има човешко отношение и е добър лекар. А грубияни има и други, гледайте да се абстрахирате.

# 4 468
  • Мнения: 20 162
Хубаво е човек да намери лекаря на когото да се довери, но за мен това категорично не е Гемеджиев.

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 10:05 от Lemy

# 4 469
  • София
  • Мнения: 2 666
Точно Гемеджиев не видя рака на моя близка, защото според нея много е бързал. Знам, че стават грешки, но най-много болят когато са на гърба на близки хора.

Общи условия

Активация на акаунт