Мамолози - гр. София

  • 1 553 768
  • 5 528
  •   2
Отговори
# 5 085
  • Мнения: 19 360
Някой на това изследване в Майчин дом - термография ходил ли е да даде отзив, че не вярвам много на супердок в отзивите, а ужасно зле понасям мамографиите, за капак нищо не се вижда на такова изследване при мен и тази година няма да ходя. Та мисля да го заменя с термография, какъвто апарат само в Майчин дом видях че има.

# 5 086
  • София
  • Мнения: 6 248
В Полимед цените са 60 лв. за ехография и 50 лв. за мамография,ако някой го интересува.Поне такива цени прочетох на вратата,докато чаках.

Благодаря! Полезна информация. Да съм подготвена ако не успея да взема направление. Че там е супер неприятно като няма разплащане с карта.

# 5 087
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 217
Някой на това изследване в Майчин дом - термография ходил ли е да даде отзив, че не вярвам много на супердок в отзивите, а ужасно зле понасям мамографиите, за капак нищо не се вижда на такова изследване при мен и тази година няма да ходя. Та мисля да го заменя с термография, какъвто апарат само в Майчин дом видях че има.
Не знам дали за същото става въпрос, но д-р Мринов прави термовизуална диагностика, в Сф и Пд.

# 5 088
  • Мнения: 2 051
Обаче не знам къде да се насоча за добър лекар по НЗОК.
Д-р Евгени Стоянов
За него няма часове месеци напред
Следете тук:
https://myhealth.bg/practices/practice-profiles/2400000144/?delta=13
Често излизат часове.

Благодаря!
Но не мога да запазя час за там. Колкото и дати да прехвърлям, не ми излиза опция за часове. Пише да се звъни по телефона.

millitana, нямаше ли начин ЛЛ да анулира направлението и да ти издаде ново, когато може да го ползваш.

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 00:05 от CasaDelSol

# 5 089
  • Мнения: 627
А някой ходил ли е при д-р Евгени Стоянов в Неолиник на мамография?

Вчера записах час (след препоръките тук и указанието, че има свободен часа през Супердок). Звъня сега да попитам колко ще струва мамографията и ми казват, че д-р Стоянов не прави мамографии, а само ехографии. Цена така и не ми казаха. Дадоха ми телефона на колежката от "Образната диагностика", но там никой не отговаря.

Никак не ми се иска да отида в 16 часа и да се окаже, че няма да ми се направи мамография. Ще съм благодарна, ако някой сподели каква е организацията им.

# 5 090
  • София
  • Мнения: 406
Здравейте,

Имам записан час при д-р Младенов в Неоклиник. Ако някой е ходил там при него, може ли да сподели прегледът какво включва и дали ехографията се заплаща отделно от цената на прегледа? Също така при необходимост правят ли мамографии в Неоклиник? Иска ми се ориентировъчно да знам колко пари да си приготвя.

# 5 091
  • Мнения: 2 808
Пак съм аз. Да разкажа, може да е в полза на някого. (напомням, че си напипах топче подмишницата, в последствие станаха 2 или 3, бременна съм в 16г.с., но по онова време е било около 10г.с.) Първоначално отидох на преглед при първия свободен специалист образна диагностика д-р Росен Кръстев в болница Витоша (на Симеоновско шосе). Беше в петък вечер, имаше час за събота на обяд, а аз бях в паника. В супердок бях задала специалист "мамолог" (въпреки, че няма такава специалност в България както знаем). После видях, че той е специалист Образна диагностика/рентгенология. Както и да е. Прегледа ме с ехограф, каза, че не вижда нищо. Успокоих се и изчаках час за Панов в Токуда (всички други имена, които тук се ползват с доверие нямаха часове скоро, а за Василев - месец напред) - та и Панов също каза, че нищо ми няма, след мануален преглед и според него няма нужда от ехограф. Аз въпреки това настоях - изчаках си за час и за ехограф там, прегледа ме една млада лекарка, доста обстойно - каза, че нищо не вижда и тя. Накрая се почувствах наистина като луда. Стоически дочаках за Василев в Санте. Прегледа ме и каза категорично, че това е разрастнала се жлезиста тъкан от гърдата, нищо притеснително, не е лимфен възел или нещо лошо. След като родя и докато кърмя може и още да се увеличи, но после ще се оправи.
Сега се чудя - това случвало ли се е на някого другиго? И защо другите не го видяха и диагноситицираха, та накрая и роднините ми казаха, че съм луда Neutral Face

# 5 092
  • Мнения: 1 685
Не знам дали говориш за аксесоарна тъкан, защото ако е това, и аз имам нещо подобно, под мишницата. Проблеми не ми е създавало, дори и не знаех докато не станах на 40+ и започна с болка в подмишницата (на хормонална основа). Като се погледна, се забелязва, но не е фрапантно и никога не съм му обръщала внимание, както казах, не знаех. Това се среща на около 5-7% при жените, по спомен. Разбира се, ако говорим за едно и също нещо - анатомична особеност при някои жени.

# 5 093
  • Мнения: 627
Според мен проследете развитието на бучките и четете, и проучвайте какво изследване може да направите, което да не вреди на бебето или след като родите. Защото за съжаление никой не е застрахован.

За информация: в Неоклиник - цената на мамографията е 55 лв., а ехографът - 60 лв. при специалист по образна диагностика (д-р Евгени Стоянов). Предполагам и при другите от тази специалност.

# 5 094
  • Мнения: 1 093
Не знам дали говориш за аксесоарна тъкан, защото ако е това, и аз имам нещо подобно, под мишницата. Проблеми не ми е създавало, дори и не знаех докато не станах на 40+ и започна с болка в подмишницата (на хормонална основа). Като се погледна, се забелязва, но не е фрапантно и никога не съм му обръщала внимание, както казах, не знаех. Това се среща на около 5-7% при жените, по спомен. Разбира се, ако говорим за едно и също нещо - анатомична особеност при някои жени.
Може ли малко повече подробности за тази аксесоарна тъкан.
Аз от месец обикалям по доктори, все още без ясна диагноза. И при мен се появи болка подмишницата, при опипване не бях сигурна дали напипвам нещо.
Гемеджиев ме прегледа и заключи, че ми се е увеличил един лимфен възел, но не било страшно - от зъб било?!?!
След това и Гаврилов ме прегледа, и той изобщо не искаше да го занимавам с този лимфен възел, от бръсненето било, но доктора който му прави ехографиите видя и още един увеличен лимфен възел на другата подмишница, само го описаха.
Сега след преглед при хематолог, и назначена от него ехография се установи, че имам 3 от едната страна и 2 от другата, които са увеличени, предписаха ми АБ, след това терапия с изопринозин, и след месец предлагат биопсия...
Съмнявам се, след толкова гледане някой да се е объркал, но все пак искам да разбера каква е тази тъкан, която реагира на хормоните.

# 5 095
  • Мнения: 1 685
Вашето не разбрах дали е това, но ето инфо:
https://medpedia.framar.bg/заболявания/мкб-q831-4/добавъчна-гърда

Аз лично не знаех, докато не го откриха на ултразвук.

# 5 096
  • Мнения: 1 093
Благодаря много,
Не, моето не е това, но линка, който пуснахте е много информативен, вероятно ще бъде от полза на други потребителки.

# 5 097
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
Сега след преглед при хематолог, и назначена от него ехография се установи, че имам 3 от едната страна и 2 от другата, които са увеличени, предписаха ми АБ, след това терапия с изопринозин, и след месец предлагат биопсия...
Аз наистина не разбирам защо е това губене на време и пиене на какво ли не и чак после биопсия. Логично погледнато ако е нещо безобидно /в което съм сигурна/ то може ведвага да се каже с биопсия без илачи, а ако не е безобидно то няма да се излекува с АБ и Изопринозин. Много е странно поведението на лекарите в момента. ЛВ под мишницата са доста реактивни и в много редки случаи водят до сериозна диагноза. Желая ви здраве!

# 5 098
  • София
  • Мнения: 610
Здравейте, кабинетът на д-р Евгений Василев все още ли е на ул. „Тодор Каблешков“ 55?
Ходила съм при него преди доста време...

# 5 099
  • Мнения: 2 479
Здравейте, кабинетът на д-р Евгений Василев все още ли е на ул. „Тодор Каблешков“ 55?
Ходила съм при него преди доста време...

Да, там си е още.

Общи условия

Активация на акаунт