Мамолози - гр. София

  • 1 575 323
  • 5 600
  •   2
Отговори
# 5 100
  • Мнения: 1 115
Сега след преглед при хематолог, и назначена от него ехография се установи, че имам 3 от едната страна и 2 от другата, които са увеличени, предписаха ми АБ, след това терапия с изопринозин, и след месец предлагат биопсия...
Аз наистина не разбирам защо е това губене на време и пиене на какво ли не и чак после биопсия. Логично погледнато ако е нещо безобидно /в което съм сигурна/ то може ведвага да се каже с биопсия без илачи, а ако не е безобидно то няма да се излекува с АБ и Изопринозин. Много е странно поведението на лекарите в момента. ЛВ под мишницата са доста реактивни и в много редки случаи водят до сериозна диагноза. Желая ви здраве!

Благодаря ви много за подкрепата. Предполагам и се надявам, че доктора иска да им даде време да се свият и да ми спести биопсията, която си е все пак хирургична интервенция, ще вземат цял възел - не тънкоиглена.
До някаква степен съм разочарована обаче от отношението на двама от най-добрите мамолози (Гемеджиев и Гаврилов). Силно се надявам да са прави, но на тяхно място не бих отхвърляла с лека ръка, бих посъветвала поне консултация с хематолог.

# 5 101
  • София
  • Мнения: 6 680
Понякога някои хора са си така и няма причина за увеличените ЛВ, имам приятелка, която прави какви ли не изследвания заради увеличени ЛВ - нищо не откриха. Ходи си на профилактичен всяка година и следят и това е.

# 5 102
  • Мнения: 7 417
Прочетох цялата тема. Наистина безспорни  специалисти в областта са др.Стоянов и др. Василев. Ходя в Полимед, но трудно се намират часове.

# 5 103
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте, кабинетът на д-р Евгений Василев все още ли е на ул. „Тодор Каблешков“ 55?
Ходила съм при него преди доста време...

Да

# 5 104
  • Мнения: 752
Здравейте, предлагам час за понеделник, 11.10ч д-р Младенов в Света София, платен  преглед.Ако някой иска часа, да ми пише.Ходих днес на друго място.

# 5 105
  • София
  • Мнения: 601
the doors, случи ми се същото тази седмица. Трябваше ми спешно мамолог и единственият свободен час от днес за утре беше в Св. Лазар. Имам фиброаденом, който следя при д-р Василев, но в случая отидох за друг проблем. Докато доктора ме гледаше на ехограф го помолих да ми каже колко е голям фиброаденома, като посочих точно мястото, на което се намира. Каза, че нямам фиброаденом и че ехографа е много добър и вижда всичко над 1мм. Според него, може да съм имала "нещо", но вече нямам нищо.
Тази седмица бях при д-р Василев, при когото имах записан час от преди повече от месец. Фиброаденомът, не само че си е там, ами се е увеличил от 6 на 9 мм. за осем месеца.

# 5 106
  • Мнения: 1 529
Rouzi, а при кой беше в Св. Лазар?

# 5 107
  • Мнения: 7
Здравейте , наскоро коментирах за моя преглед при др Младенов, който за мен мина доста грубо и разочароващо. Отидох с вече напипано образувание и болка в гърдата и подмищницата. Даде ми гел за мазане и препоръча да отида пак след 3 месеца без особено много разяснение. Затова реших да посетя др Красимир Стоилов в Добрич, защото имах път натам и се води доста добър специалист в областта и има много добро оборудване. Той доста време ме гледа и според него нямало нищо притеснително и нищо не намери. На прегледа обаче доста ме понатисна с трансдюсера и две седмици по късно още ме боли гърдата , сега ме боли сякаш и повече, болката отива и към ръката и врата. Освен това сякаш и двете ми гърди са по чувствителни от обичайното. Записах си час за 26ти при др Евгени Стпянов, който виждам , че е препоръчам, но ми е доата притеснено. Някой имал ли е подобна симптоматика?

# 5 108
  • София
  • Мнения: 6 269
Аз съм имала болка, доста силна, в страни на гърдата, която отиваше към мишницата. Оправих се с мазане с Прогестогел (точно при Младенов ходих тогава, че само за него имаше скорошни часове, наистина е груб, неразговорлив, едвам обеснява и то леко иронично и саркастично).

Странно е към ръката и врата, да не е възпален нерв?

# 5 109
  • Мнения: 7
Аз съм имала болка, доста силна, в страни на гърдата, която отиваше към мишницата. Оправих се с мазане с Прогестогел (точно при Младенов ходих тогава, че само за него имаше скорошни часове, наистина е груб, неразговорлив, едвам обеснява и то леко иронично и саркастично).

Странно е към ръката и врата, да не е възпален нерв?
А дали ти обясни точно кои дни да се мажеш, че на мен с половин уста ми каза и така и не разбрах точно, а в рецептата не пише. Иначе за нерв нямам представа.

# 5 110
  • София
  • Мнения: 601
Rouzi, а при кой беше в Св. Лазар?
д-р Паликов

# 5 111
  • Мнения: 700
И аз съм писала за Младенов, но беше отдавна и пак ще припомня.Хрумна ми гениалната идея да отида на профилактичен във Вита понеже имаше часове за късно вечерта и можеше да мина след работа.Мрънка си под носа през цялото време, нищо не разбрах от "обясненията".Тръгнах си направо неразбираща има ли ми нещо или не .😀Чак мислех да си запиша час на друго място някой да ми каже какво става.
Всички прегледи преди това съм била при Полихрнов и просто няма база за сравнение.Е научих си урока, че по-добре ако трябва и отпуска да си взема веднъж в годината, но да отида на нормален доктор...

# 5 112
  • София
  • Мнения: 6 269
Аз съм имала болка, доста силна, в страни на гърдата, която отиваше към мишницата. Оправих се с мазане с Прогестогел (точно при Младенов ходих тогава, че само за него имаше скорошни часове, наистина е груб, неразговорлив, едвам обеснява и то леко иронично и саркастично).

Странно е към ръката и врата, да не е възпален нерв?
А дали ти обясни точно кои дни да се мажеш, че на мен с половин уста ми каза и така и не разбрах точно, а в рецептата не пише. Иначе за нерв нямам представа.

От 14 ден на МЦ, до 28 или докато ти дойде. По една линийка от Прогестогела на гърда.

# 5 113
  • Мнения: 752
На мен ми се възпали киста, поне така каза, доктора( при Кръстев в Лора ходих), добре обяснява.Сега се мажа с този гел и имам изписан и антибиотик.Тий като ми беше спешно, записах и този час при Младенов, иначе вече не ходя при него.Мисля да се запиша за Д-р.Василев д-р.месец, да я види и той тази киста.

# 5 114
  • Мнения: 358
Здравейте,
Майка ми е била на преглед при д-р Монева в Александровска, която след мамография е открила в едната гърда “звездовидно образувание” Не е казала нищо повече, освен че не и харесва и че трябва да отиде да я види утре в п-ка Позитано🤷🏼♀
Моля за насока къде да я заведа за второ мнение! Извинявам се, но поради наличието на две бебета вкъщи не успявам да отделя време да изчета цялата тема. Получих от близка препоръка за Василев (в Б-ца Вита няма часове този месец, в мастния кабинет също), д-р Младенов (за него има часове в Санте за идните дни) и за д-р Шопов (час има края на седмицата)

Общи условия

Активация на акаунт