Мамолози - гр. София

  • 1 816 318
  • 6 631
  •   5
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 868
В едно старо съобщение от преди две години беше споменато, че в 12 поликлиника в Люлин има мамолог. Надявах се все още да е така, но не е. Няма.
И редът е доста усложнен и съответно губещ от времето ни. Личният лекар може да даде направление за хирург или за гинеколог и съответно от него трябва да търсим направление за мамолог.
Ще съм ви благодарна, ако ми препоръчате къде да отида - в Трета градска или в бившата Тина Киркова. Досега май за втората се изписа повече.
Аз бих казала, че и двете места не стават Peace

# 301
Аз не съм здравно осигурена и няма как да взема направление за мамолог.. За това някой да знае къде мога да намеря мамолог с частен кабинет?

# 302
  • Мнения: 1 949
Аз не съм здравно осигурена и няма как да взема направление за мамолог.. За това някой да знае къде мога да намеря мамолог с частен кабинет?

Ако пишеш от къде си и (ако си от София) в кой кв. ти е най-удобно!

# 303
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
По-добре е да отидеш на частно и да си платиш прегледа при мамолог,отколкото да чакаш направление докато го получиш,а пък не се знае и дали ще го получиш.До момента реда е усложнен излишно,но е така защото здравната каса няма средства да плати на пациентите нужните изследвания,а всеки си плаща здравна вноска.Съвсем скоро редът за достъп до мамолог ще бъде облекчен и ще бъде върнат стария ред прези 2004.Когато и личните лекари имаха право да дават направление за преглед при мамолог и мамография.Видя се,че реда за достъп до мамолог беше изкуствено усложнен,защото касата няма пари,но по-този начин се ограничават пациентите които си плащат редовно осигуровките и от тази гледна точка както ви казах ще бъде върнат стария ред на достъп.Това ще стане в близките няколко месеца.

# 304
  • Мнения: 686
mili , a ti kak uspq da si zapishesh 4as pri doc. Gavrilov...na koi tel. zvunq...az imam tel v onkologiqta i ot tam kazaha oshte minaliq mesec che nqma 4asove ....

Ами наистина нямаха часове. Стана случайно - казаха ми, че има само един-два спешни часа свободни, казах им за какво става дума и така ме записаха. На телефон 870 22 16
Успех!

# 305
  • Мнения: 179
Коригирам си предишния пост.
Личната лекарка ми каза /кой знае защо/, че в XII поликлиника /Люлин/ няма мамолог. Взех направление от нея за хирург, а след това хирургът ми каза, че мамолог в поликлиниката все пак има. Днес бях на преглед, доволна съм, не съм чакала, имат техника.
Да, процедурата е усложнена, но все пак не чак толкова. Просто вместо едно направление се вземат две.

# 306
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
Коригирам си предишния пост.
Личната лекарка ми каза /кой знае защо/, че в XII поликлиника /Люлин/ няма мамолог. Взех направление от нея за хирург, а след това хирургът ми каза, че мамолог в поликлиниката все пак има. Днес бях на преглед, доволна съм, не съм чакала, имат техника.
Да, процедурата е усложнена, но все пак не чак толкова. Просто вместо едно направление се вземат две.

Малко или много усложнена си е.И то изкуствено защото касата няма парички да плаща на всички жени прегледите при мамолог.Затова в момента по-добрия вариант е да се отиде на мамолог на частен преглед.Както малко по-горе казах скоро нещата ще се променят и отново ще се върне старата процедура с направление от личен лекар да може да се отиде направо при  мамолог.Освен личните лекари направление за мамолог ще могат да издават и занапред хирург и гинеколог.

# 307
  • Мнения: 1 949
Аз пък не мога да схвана логиката.  newsm78 Непрекъснато се тръби от всякъде за профилактика на рака на млечната жлеза, разни известни хора ни обясняват колко важни са профилактичните прегледи, а в същото време, ЗК няма пари да покрие по един профилактичен преглед на година на всяка здравноосигурена жена...

# 308
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
Ами това което казвам,че касата няма пари е вярно.Само ще кажа че тази година резерва от парични средства на касата който до момента бе около 360-370 милиона беше увеличен с още 400 милиона което прави приблизително 770-800 милиона резерв на касата,а няма пари за други дейности.Така се мисли за здравето на българския народ от управляващите ни.Нека не влизам в подробности.

# 309
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 11 215
И от мен един глас за Спиридонов. Много добър.

# 310
  • Мнения: 216
Ами това което казвам,че касата няма пари е вярно.Само ще кажа че тази година резерва от парични средства на касата който до момента бе около 360-370 милиона беше увеличен с още 400 милиона което прави приблизително 770-800 милиона резерв на касата,а няма пари за други дейности.Така се мисли за здравето на българския народ от управляващите ни.Нека не влизам в подробности.
Това не го разбрах, а ми е интересно . Би ли обяснила?

# 311
  • Мнения: 10
Здравейте! За първи път се включвам в тази тема на форума. На дъщеря ми предстой операция от фиброаденома, която ще правиме в Плевен при доц. Байчев. Понеже дъщеря ми е студентка и същевременно работи максималното време през което може да отсъства е 1 седмица. Доцента ни каза , че конците  или по-точно конеца/защото той ни каза че ще е само един/ могат да се махнат и в София. Може ли някой да ми каже къде може да стане това и иска ли се направление от личния лекар.

# 312
  • Мнения: 1 744
С направление от личния за хирург може да се махнат във всяка поликлиника. Без направление също може, но срещу заплащане.

# 313
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
Ами това което казвам,че касата няма пари е вярно.Само ще кажа че тази година резерва от парични средства на касата който до момента бе около 360-370 милиона беше увеличен с още 400 милиона което прави приблизително 770-800 милиона резерв на касата,а няма пари за други дейности.Така се мисли за здравето на българския народ от управляващите ни.Нека не влизам в подробности.
Това не го разбрах, а ми е интересно . Би ли обяснила?

Ами това е така както го казвам.Вместо 400 милиона да се вложат в здравни дейности,те отиват в резерва на касата който от около 400 милиона става около 800.Просто това е България!

# 314
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 939
Здравейте! За първи път се включвам в тази тема на форума. На дъщеря ми предстой операция от фиброаденома, която ще правиме в Плевен при доц. Байчев. Понеже дъщеря ми е студентка и същевременно работи максималното време през което може да отсъства е 1 седмица. Доцента ни каза , че конците  или по-точно конеца/защото той ни каза че ще е само един/ могат да се махнат и в София. Може ли някой да ми каже къде може да стане това и иска ли се направление от личния лекар.

Доцент Байчев е един изключителен професионалист и добър лекар.Правилен избор.В София с направление за хирург или на частно навсякъде могат да бъдат свалени конците.

Общи условия

Активация на акаунт