Уши, нос, гърло - гр. София

  • 679 570
  • 792
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 356
Лолов оперира само в частаната болница в Стара Загора. И на мен ми предстои операция , ходих на преглед доктора е уникален , отделя ти време колкото желаеш , обяснява , внимателен е, няма втори като него.
Има кабинет до НДк

# 646
  • Мнения: 408
Здравейте, можете ли да ми препоръчате добър УНГ лекар, понеже вече ходих при трима и не могат да открият какво ми има, че постоянно ме боли ухото. Вече направо се чудя къде и при кого да ида?

Здравей,


Препоръчвам ти Доц. Д-р Спиридон Тодоров. Кабинетът му е в Лозенец. На мен ми го препоръча колежка, чието дете страда често от отити и са му редовни посетители, когато в Токуда една псевдо докторка искаше да прави пункция на сина ми - на 5 години и аз естествено отказах. Миналата година прегледът беше 30 лв. Много е внимателен и най-важното - не направи пункция на детето, а го излекува.
В един кабинет е с баща си. Това му е сайта, може да го разгледаш. Мисля, че беше Началник на Клиника по УНГ в ИСУЛ. На мен ми хареса като човек и лекар. Беше много търпелив и с децата. Аз отидох и с двамата, малкия беше на 2 години и направиха голяма лудница  Laughing

http://ungtodorov.com/

# 647
  • Мнения: 25
Здравейте на всички!

От около месец съм с усещане за чуждо тяло в гърлото (в покой и при преглъщане), което се мести ту отляво, ту отдясно. Ходих на УНГ в ИСУЛ (попаднах на случаен принцип при доктор Ала Камел), който ми каза, че имам фарингит и ми изписа противоалергично, Нексиум за стомаха, Фариностим за смучене и някакви неща за гаргара. Един месец по-късно, след като пробвах какво ли не, положението не се подобрява. Имам някои по-леки дни, когато не го усещам толкова, но не в следствие на някакво лечение. Странното е, че обикновено състоянието ми не се влияе от пиенето на топло или студено, газирано и т.н. Чудя се на какъв лекар да отида (вероятно ще поискам мнението на втори УНГ и евентуално алерголог) и какви изследвания трябва да се направят. С това огледалце не ми се вярва някой да разбере какво ми е...

Моля, препоръчайте ми някой добър УНГ, който се занимава с възрастни!

# 648
  • Мнения: 88
Препоръчвам доктор Рангачев. Приема в Свети Панталеймон и в ИСУЛ, но в болницата, а не клиниката.

# 649
  • Мнения: 25
Препоръчвам доктор Рангачев. Приема в Свети Панталеймон и в ИСУЛ, но в болницата, а не клиниката.

Здравейте! Благодаря. Имате ли представа дали той може да назначи някакви по-обстойни прегледи?
Какви са ви впечатленията?

# 650
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте на всички!

От около месец съм с усещане за чуждо тяло в гърлото (в покой и при преглъщане), което се мести ту отляво, ту отдясно. Ходих на УНГ в ИСУЛ (попаднах на случаен принцип при доктор Ала Камел), който ми каза, че имам фарингит и ми изписа противоалергично, Нексиум за стомаха, Фариностим за смучене и някакви неща за гаргара. Един месец по-късно, след като пробвах какво ли не, положението не се подобрява. Имам някои по-леки дни, когато не го усещам толкова, но не в следствие на някакво лечение. Странното е, че обикновено състоянието ми не се влияе от пиенето на топло или студено, газирано и т.н. Чудя се на какъв лекар да отида (вероятно ще поискам мнението на втори УНГ и евентуално алерголог) и какви изследвания трябва да се направят. С това огледалце не ми се вярва някой да разбере какво ми е...

Моля, препоръчайте ми някой добър УНГ, който се занимава с възрастни!


Само искам да ти кажа, че минах през този ад преди години. Това е на нервна почва и се нарича глобус хистерикус ( ако не се лъжа). Пих антибиотици, смуках какво ли не, никой не ми вярваше , защото не се вижда нищо в гърлото. След започване на лек антисепресант това нещо изчезна. Ужасно е, стискам палци бързо да се избавиш  Hug

# 651
  • Мнения: 88
На мен също ми звучи вероятно това да е на нервна почва, но и аз бих се консултирала с втори УНГ за всеки случай. Нямам представа какви по-обстойни прегледи би могло да бъдат назначени в случая. Ако е опитен лекарят, би трябвало да е достатъчно оглеждането с огледалцето. Впечатленията са ми много положителни, много е внимателен, добър специалист е и само добри отзиви съм чела за него. Според мен няма да е излишен и преглед при ендокринолог, на щитовидната жлеза.

# 652
  • Мнения: 25
Здравейте на всички!

От около месец съм с усещане за чуждо тяло в гърлото (в покой и при преглъщане), което се мести ту отляво, ту отдясно. Ходих на УНГ в ИСУЛ (попаднах на случаен принцип при доктор Ала Камел), който ми каза, че имам фарингит и ми изписа противоалергично, Нексиум за стомаха, Фариностим за смучене и някакви неща за гаргара. Един месец по-късно, след като пробвах какво ли не, положението не се подобрява. Имам някои по-леки дни, когато не го усещам толкова, но не в следствие на някакво лечение. Странното е, че обикновено състоянието ми не се влияе от пиенето на топло или студено, газирано и т.н. Чудя се на какъв лекар да отида (вероятно ще поискам мнението на втори УНГ и евентуално алерголог) и какви изследвания трябва да се направят. С това огледалце не ми се вярва някой да разбере какво ми е...

Моля, препоръчайте ми някой добър УНГ, който се занимава с възрастни!


Само искам да ти кажа, че минах през този ад преди години. Това е на нервна почва и се нарича глобус хистерикус ( ако не се лъжа). Пих антибиотици, смуках какво ли не, никой не ми вярваше , защото не се вижда нищо в гърлото. След започване на лек антисепресант това нещо изчезна. Ужасно е, стискам палци бързо да се избавиш  Hug

Здравей! Едва ли при мен е на нервна почва, не мисля че имам кой знае какъв стрес в ежедневието си, а и по принцип гърлото си ми е слабо място и съм предразположена към всякакви глупости.  Чух и четох за това глобус хистерикус, даже пих едно от хапченцата на един човек с тази диагозна, да пробвам дали ще помогне нещо  Rolling Eyes Съответно - нищо. Може ли да ми кажеш на теб кой ти постави тази диагноза и дали се е получило в следствие на някакъв по-голям стрес? Наистина е ужасно, понякога ми е толкова зле, че чак се козя да повръщам, друг път пък (но много по-рядко) почти не го усещам... Много е странно и съм се хванала за главата кой ще го излекува!

# 653
  • Мнения: 25
На мен също ми звучи вероятно това да е на нервна почва, но и аз бих се консултирала с втори УНГ за всеки случай. Нямам представа какви по-обстойни прегледи би могло да бъдат назначени в случая. Ако е опитен лекарят, би трябвало да е достатъчно оглеждането с огледалцето. Впечатленията са ми много положителни, много е внимателен, добър специалист е и само добри отзиви съм чела за него. Според мен няма да е излишен и преглед при ендокринолог, на щитовидната жлеза.

Ами и аз нямам представа, нещо от рода на биопсия или...и аз не знам?
Благодаря за съвета Simple Smile

# 654
  • Мнения: 88
Амии....не знам за биопсия, от къде точно да я вземе, като не се вижда никакво образувание (слава богу). Може и да греша, но не мисля, че може да се взема биопсия от всякъде. Стискам палци да се открие бързо и лесно решение на твоя проблем. Помисли и за щитовидната жлеза все пак.

# 655
  • Мнения: 25
Амии....не знам за биопсия, от къде точно да я вземе, като не се вижда никакво образувание (слава богу). Може и да греша, но не мисля, че може да се взема биопсия от всякъде. Стискам палци да се открие бързо и лесно решение на твоя проблем. Помисли и за щитовидната жлеза все пак.

Ох, не знам... явно има много и различни вероятни причинители.
Явно ще се обикаля по доктори. А за щитовидната жлеза, не би ли трябвало да има и някакво друго проявление ако имам проблем с нея? И не се ли срещат по-често при по-възрастни хора тези проблеми? (на 27 съм). Благодаря за пожеланията!

# 656
  • Мнения: 88
Принципно не се срещат само при възрастни - напротив, в последните години са много разпространени, но това не означава, разбира се, че и ти имаш проблем. Просто за всеки случай, ако искаш...може да питаш личната. Щом казваш, че гърлото ти е слабо място, може наистина да е някакъв упорит фарингит. Преди време и аз търсих УНГ за друг проблем и след много разпитване на познати и четене си направих кратък списък с фаворити, ако искаш си избери кой ти е най-удобен:

д-р Рангачев - ИСУЛ и св. Панталеймон 
д-р Катя Кирова - Окръжна болница и ул. Позитано 10
д-р Първанова - Пета градска и ДКЦ Превент
д-р Кюлев  - Токуда
д-р Петров - МВР Болница

От тези съм ходила само при Рангачев, но за всички има много добри отзиви. При Рангачев май е трудно да го намериш в ИСУЛ, сащото постоянно е в някакви операции, а в св. Панталеймон си бях записала час за повече от месец напред и то платен (не знам дали там може по здравна каса).
Успех.

# 657
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз бях в Исул, поликлиниката и Токуда. В токуда предположи лекарката за нещо на нервна почва. Не е задължително да усещаш стрес, за да го има..аз бях щастлива, карах второ майчинство и всичко беше страхотно, но ...Гледаха ме и с огледалце, взимаха секрет- нищо.

# 658
  • София
  • Мнения: 6 288
Амии....не знам за биопсия, от къде точно да я вземе, като не се вижда никакво образувание (слава богу). Може и да греша, но не мисля, че може да се взема биопсия от всякъде. Стискам палци да се открие бързо и лесно решение на твоя проблем. Помисли и за щитовидната жлеза все пак.

Ох, не знам... явно има много и различни вероятни причинители.
Явно ще се обикаля по доктори. А за щитовидната жлеза, не би ли трябвало да има и някакво друго проявление ако имам проблем с нея? И не се ли срещат по-често при по-възрастни хора тези проблеми? (на 27 съм). Благодаря за пожеланията!

Проблем с ЩЖ не е запазаено само за възрастните. Не е лошо да се излседваш и прегледаш (ехограф) и за това.

# 659
  • Мнения: 7 015
Здравейте, тъй като имам перфорация на тъпанчето и често правя гноен отит, а имам и холестеатом, д-р Радославова в Бургас ми препоръчва да си направя операция за премахване на холестеатома и пластика на тъпанчето, тъй като последно през м. Юни минах през 3 антибиотика, докато спрем гноенето. Много се старая да не мокря ухото, но въпреки това към днешна дата пак "тече".
Някакси нямам вяра на бургаските лекари, затова бих искала да ме насочите към специалист, който извършва такъв тип операции.

Общи условия

Активация на акаунт