Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 229 968
  • 5 712
  •   1
Отговори
# 1 530
  • Мнения: 20
Поне от девет месеца със сигурност не работи с лаболаторията на Медикус Алфа. Цялата си бременност изкарах при него, едно изследване не ме е накарал там да пусна, даже напротив - даваше ми указания какви изследвания иска, а аз си ги пусках по ЗК където аз реша.
Табелите пред кабинета са за заблуда на врага, общо казано и споделено на уше. Wink
Опа, за да не излъжа, изследването за хламидия и още едно, не помня кое беше, ме прати в Геника, работели по най-новия метод.... за това.
БХС също той ми го взема, но аз предварително си бях готова за това, но определено ФМ и БХС наведнъж идват множко като сума, ако не си подготвен.

Дано си права,защото аз не искам да си правя БХС и неискам Даскалов да "настоява". затова отивам на ФМ,защото ми казаха,че е по-добре  отколкото БХС. Може и да греша,но това е моето мнение. Simple Smile

# 1 531
  • Мнения: 1 516
Просто го уточни преди началото на прегледа и едва ли ще имаш проблем  Hug

# 1 532
  • Мнения: 4 784
Искам да кажа ,че не успорвам качествата му на специалист , нито начина му на работа.  Peace Просто споделям свои размисли и не аснгажирам никого с тях ! 
Подкрепям мнението ти! Не искам да кажа, че на всички трябва да се харесат методите му и разбиранията му и т.н., но като специалист и аз не го оспорвам, страхотен е, но също като теб не ангажирам никой с моето мнение!
sisindora, както Radostche ти е казала, още с влизането трябва да ги уточните нещата, обсъдете ги, може пък и да размислиш ...

# 1 533
  • Мнения: 6 207
Аз си спомням първият път когато отидох при Даскалов, било е преди 4-5 години, напуска ми изследвания, изследвания, долу като хвана калкулатора лаборантката беше тотала 280 лв... три вида хепатит - хайде моля ви се, рубеола... и аз му казвам, извинявайте ама съм дошла при вас с проблем - кървене, какво общо има рубеолата с това, че кървя.
същата работа, и се сърди ако му поставиш и за секунда под съмнение констатациите

# 1 534
  • Пловдив
  • Мнения: 4 148
Аз само 1 път съм ходила при Даскалов - за ФМ с малката с 21 г.с., бях подготвена предварително от приятелка, че ще ме кара да правя 1 куп изследвания, на което само казвах да, да, но не ги направих - моят проблем е неразрешим медикаментозно, той е просто физиологичен, а той ми назначава 1 куп изследвания, вкл генетични  Rolling Eyes

# 1 535
  • Мнения: 6 207
да, наистина е цар да вкарва във филми с генетичните....

# 1 536
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Просто го уточни преди началото на прегледа и едва ли ще имаш проблем  Hug
О, ще има, ще има! През цялото време ще говори за БХС, ще манипулира и ще плаши за това колко е фатално да се пропусне това изследване! На въпросите ми за ФМ отговаряше с нежелание и едносрично, но за агитация за нужните изследвания не пестеше думи, въпречи мнооого категорично отказах!

# 1 537
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
И аз и сестра ми сме си следили бременността при един и същ лекар, само с частен прием. Не сме ползвали услугите на ЗК. Специално на фетална морфология не съм ходила. Лекарите знаят в коя седмица какъв ехографски преглед да направят, какво се гледа в съответната седмица и т.н. По ЗК не знам как е и сигурно има нужда от феталните морфологии в определените седмици, защото те са три броя . Аз отидох в почти 30 седмица на 4Д от любопитство и заради мъжа ми,искаше да види бебето триизмерно. Нищо по-различно, от това, което вече знаех не ми казаха. За БХС, докторът ми каза, че това е изследване, което дава степен на вероятност чисто статистически дали може да се роди дете с увреждане. Остави на мен да реша дали да го правя или не. Правих го, при мен беше нисък риска, при сестра ми вече писах. Правилно е да те информират, но не и да та принуждават, особено като те плашат.  Peace

# 1 538
  • Мнения: 959
Аа Даскалов пуска изследвания много и при обикновен преглед без бременност или определен проблем.

# 1 539
  • Мнения: 6 207
според мен не е проблемът в изследванията и пускането, а в държанието...
той ще прочете това, но едва ли ще се замисли, просто ще си помисли колко сме невежи и прости и ще махне с ръка. негова си работа.
иначе аз имам уважение за него, но не приемам тази манипулация и държанието с пациентите

# 1 540
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Имам въпрос до момичетата от Пловдив,д-р Динко Мандов /кабинетът му е на бул.Хр.Ботев/ дали си свърза видеозона с телевизор на стената,така че да можеш да виждаш като те преглежда с ехограф?

# 1 541
  • Пловдив
  • Мнения: 4 148
Не, това е лошото, че не се вижда, но ако го помолиш, ще завърти към теб екрана

# 1 542
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Уф,жалко! Друго си е да лежиш и да гледаш на голям екран пред теб. А сега де,кажете акушер-гинеколог,с приличен кабинет,добър видеозон с голям екран,да е отзивчив към клиентките си,да е на разположение за срешни случаи,да е добър специалест и да работи със ЗК? newsm78
Май много ми станаха изискванията?

# 1 543
  • Мнения: 1 677
Аз също ходя при Даскалов. По негова препоръка още в самото начало се записах и при друг по ЗК, заради изследванията, които ми се полагат безплатно. Наистина направих всички изследвания от големия му конспект /на Даскалов/, покрай което научих доста нови за мен думички от българския език и почти стигнах до извода, че май трябваше да запиша  медицина паралелно с бременността си.  В лабораторията на Медикус алфа не съм и стъпила до сега, но и той не ме е пращал. Само за БХС ми взеха кръв в кабинета му. Засега нямам наблюдения да насочва изследванията към неговата лаборатория, или поне при мен  е така.

# 1 544
  • Мнения: 273
Без да влизам в спорове, бих искала да ви кажа това, което ми беше обяснено от доцент - специалист по генетика - ФМ без БХС е абсолютно недостатъчно, БХС без консултация с генетик - също е недостатъчно. Всеки сам си решава за себе си. Аз лично съм работила в сферата на хора с увреждания, не бих споделяла тук нищо, защото се чете от бременни, но това са три елементарни изследвания и не бива да се неглижират. Само още нещо - само две са за сега лабораториите, в които може да се прави БХС - Майчин дом и във Варна (от скоро и трета - в Пловдив, УМБАЛ "Свети Георги"). Винаги питайте къде ви изпращат изследването. Отделно от това държавата плаща китовете за изследването, така че би следвало да ви взимат само такса за взимане и обработка на кръвта и куриер. Така че си настоявайте за правата и питайте какво плащате!

Общи условия

Активация на акаунт