Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 227 286
  • 5 695
  •   2
Отговори
# 1 545
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Без да влизам в спорове, бих искала да ви кажа това, което ми беше обяснено от доцент - специалист по генетика - ФМ без БХС е абсолютно недостатъчно, БХС без консултация с генетик - също е недостатъчно. Всеки сам си решава за себе си. Аз лично съм работила в сферата на хора с увреждания, не бих споделяла тук нищо, защото се чете от бременни, но това са три елементарни изследвания и не бива да се неглижират. Само още нещо - само две са за сега лабораториите, в които може да се прави БХС - Майчин дом и във Варна (от скоро и трета - в Пловдив, УМБАЛ "Свети Георги"). Винаги питайте къде ви изпращат изследването. Отделно от това държавата плаща китовете за изследването, така че би следвало да ви взимат само такса за взимане и обработка на кръвта и куриер. Така че си настоявайте за правата и питайте какво плащате!
Вероятно си права, но обсъждаме не необходимостта от БХС, а манипулирането и изнудването  на бременни.  Аз изчетох достатъчно, консултирах се и с лекари, които уважавам преди да взема своето решение и отидох САМО за ФМ уведомих за това свое решение достатъчно твърдо, но въпреки това  бях агресивно агитирана и именно това споделих тук. Не умоваложавам всички изброени изследвания, но смятам че трябва да бъде зачитан избора на пациента, особено когато е в деликатно положение 

# 1 546
  • Мнения: 6 206
абе, и това не е точно така -
примерно на сестра ми като си дойде за няколко седмици в българия и правиха фм /по-точно за да разбере пола,  за да изкупи магазините/ и й казаха за проблем с плацентата и да се следи много внимателно... тя каза странно, понеже ходи при доста опитен и известен лекар в рим и е гледана от него многократно. като се върна и отиде при него на прегледа го попитала /понеже се чудехме как може да не е видял такова нещо/ и той й е отговорил, че го е видял още преди 2 прегледа, но не е сметнал за необходимо да я уведоми, защото често положението на плацентата се променя /както и стана в последствие/. показал й е къде го е записал в картон, държан при него /в момента, в който тя е попитала, той е извадил досието и й го е показал/
така че не съм съгласна, че лекарите трябва да информират и оставят пациентите да си взимат решенията, най-малкото защото не са компетентни.

# 1 547
  • Мнения: 273
абе, и това не е точно така -
примерно на сестра ми като си дойде за няколко седмици в българия и правиха фм /по-точно за да разбере пола,  за да изкупи магазините/ и й казаха за проблем с плацентата и да се следи много внимателно... тя каза странно, понеже ходи при доста опитен и известен лекар в рим и е гледана от него многократно. като се върна и отиде при него на прегледа го попитала /понеже се чудехме как може да не е видял такова нещо/ и той й е отговорил, че го е видял още преди 2 прегледа, но не е сметнал за необходимо да я уведоми, защото често положението на плацентата се променя /както и стана в последствие/. показал й е къде го е записал в картон, държан при него /в момента, в който тя е попитала, той е извадил досието и й го е показал/
така че не съм съгласна, че лекарите трябва да информират и оставят пациентите да си взимат решенията, най-малкото защото не са компетентни.
Абсолютно съм съгласна с този пост. Много интелегентно изказване. Не може пациент без медицинско образование да решава какво иска или не иска, както да речем някои бременни сами си избират дали да раждат секцио. Аз работя в медицинска среда и от опит знам, че когато един лекар е лекуван от друг лекар, въпреки медицинското си образование (може би именно заради него) лекуваният никога не си позволява да се намесва или решава как да бъде лекуван или какви изследвания да му се правят.
Съгласна съм за манипулирането на бременни - точно заради това обясних в поста си какво се полага безплатно, кои са лабораториите, които правят тестове, както и колко е важен генетичния тест.

# 1 548
  • Мнения: 20
момичета,освен Даскалов,кажете и друг много добър акушер-гинеколог за  ФМ при когото мога да отида? за пловдив става въпрос.

# 1 549
  • Пловдив
  • Мнения: 732
момичета,освен Даскалов,кажете и друг много добър акушер-гинеколог за  ФМ при когото мога да отида? за пловдив става въпрос.
Д-р Делев - ДКЦ-то към Св.Георги на Пещерско шосе за мен е най-добрият, но се държи малко дръпнато с пациентите. Ако не те притеснява - това е човекът. Доволна съм и от Троянчев.

Ерин, лекарите са длъжни да информират пациентите. Изборът също следва да принадлежи само и единствено на пациента.
Според ексзавеждащия на АГ към Св.Георги малката ми дъщеря трябваше да е с микроцефалия, органомегалия, хепа-незнамсикаква-лия. Точните думи на проф.Милчев бяха : "това бебе не си заслужава секциото". И ако детето ми наистина беше с всички гореописани заболявания + драстичната асиметрия между торс и главичка /от 10г.с./ + постериорно предлежание + тегло от ехографии между 4000 и 4300 гр + таз 17 см, би означавало сигурна смърт за детето ми ако се бях приела РЕШЕНИЕТО на КОМПЕТЕНТНИТЕ.

# 1 550
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
момичета,освен Даскалов,кажете и друг много добър акушер-гинеколог за  ФМ при когото мога да отида? за пловдив става въпрос.
Нали беше записала час при Даскалов?Избери един лекар и му се довери.В случай, че Пловдив ти е тясен иди в СФ.Там има наистина много добри специалисти по ФМ.

# 1 551
  • Мнения: 2 172
Аз съм ходила на ФМ при Даскалов и Троянчев.
И от двамата съм доволна,но Даскалов е някак си по-приятен и по-подробен  Peace

Делев е малко дръпнат ,да.

Иначе в Селена предполагам,че всички ще са безумно любезни  Peace

# 1 552
  • Пловдив
  • Мнения: 4 160
Чак пък безумно, не са  Laughing Аз съм ходила там, но не на фетална морфология, а за гъдел, ако мога така да се изразя. Схванах се 45-50 минути да лежа по гръб. Д-р Кръшков е умерено любезен, без да прекалява, обяснява, може да задаваш въпроси и чак накрая ти пуска в реално време да видиш бебето  Peace

# 1 553
  • Мнения: 18
Аз ходих на фетална морфология при д-р Троянчев и съм изключително доволна,много внимателен и добър специалист.Той ми направи и секциото в клиника Селена.

# 1 554
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
И на мен ми правил първото секцио само дето разбра , че съм бременна с близнаци чак в 7-1 месец.Следеше ме от началото на бременноста ми-гледаше на видеозон. аз бях тази която мъ каза, че са 2 бебета при поредната консултация.Навремето имаше ЖК , която се водеше от акушерка.Та въпросната акушерка се усъмни при меренето на обиколката на корема и слушането на тонове.Прати ме при един лекар във Втора градска , който само с напипване разбра, че бебета са 2 броя.После ме погледна и на видеозон.

# 1 555
  • Мнения: 20
момичета,освен Даскалов,кажете и друг много добър акушер-гинеколог за  ФМ при когото мога да отида? за пловдив става въпрос.
Нали беше записала час при Даскалов?Избери един лекар и му се довери.В случай, че Пловдив ти е тясен иди в СФ.Там има наистина много добри специалисти по ФМ.

Не, не ми е "тясен" Пловдив,просто питам,хубаво е да знам и за други специалисти освен Даскалов Simple Smile

# 1 556
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 297
а информативно Троянчев къде преглежда и колко му е прегледа?

# 1 557
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
а информативно Троянчев къде преглежда и колко му е прегледа?
Троянчев гледа на ехограф в болница Тримонциум-зад хотела се пада.Входа е на улица Крали Марко,а кабинета е на третия етаж.Първата ФМ  в 12 седмица беше 70 лв.Предполагам и втората ще е толкова Thinking

# 1 558
  • Мнения: 2 011
Схванах се 45-50 минути да лежа по гръб. Д-р Кръшков е умерено любезен, без да прекалява, обяснява, може да задаваш въпроси и чак накрая ти пуска в реално време да видиш бебето  Peace

Блазе ти. Моята ФМ при д-р Кръшков продължи точно 10мин. със събличането и обличането ми. Засякох ги. Такава пародия не съм очаквала, чак не можах да реагирам от потрес. Не препоръчвам ФМ в Селена. Не ме убеди въпросният доктор, че знае какво прави.

# 1 559
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Една фм Е ОТ Порядъка на минимум 40 мин.

Общи условия

Активация на акаунт