Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 217 418
  • 5 679
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 793
Аз съм на мнение че всяка жена сама си преценя какви изследвания ,извън допълнителните, да си направи. Преди време тука имаше тема против и за 4Д ехографа,е имаше доста жени които бяха против.
Щом сме тръгнали да се правим на "адвокати" и аз да кажа нещо. Жената която ме "изпрати" при Кръшкова е над 30 години,има един спонтанен аборт и след това две сполучливи бременности (през 1 година),много добре информирана и образована жена,е не отиде на прословутото 4Д и сега си гледа 2 прекрасни деца.
Fitzgerald ,важното е ние да сме доволни  Peace ,нека хората си говорят,нали за това Господ им е дал уста  Mr. Green
п.п. Аз честно да си кажа съжалявам че отидох на 4Д , е как за 4-5 мин се в 20 г.с. се видя че всичко е наред. Ей такива лекари,които си правят парички с лопата да ги ринеш

# 766
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Само за портокола да отбележа.Миналата година е имало в Бг 75 000 хил бременни .Само 25 хил са си направили нужните изследвания.Другите 50 какво са правили?


Веднага ще ти кажа .Тъй като ходех на училище за бременни и успях  с доста бременни да се запозная,част от тях даже незнаеха какво е БХС, другата казваха , че са млади и на  тях не може да се случи (по препоръка на лекаря ) , а трета казваха, че щом е платено ще минат без него #Crazy, изключвам тези,които са  го правили .

Аз преди да забременея си нямах понятие от тези неща, но успях бързо да наваксам.Но въпреки всичко продължавам да твърдя, че не съм длъжна да ги знам , а лекаря да е този който да ме насочи.За мен е престъпление един гинеколог да каже,че няма нужда от БХС, само защото си млада .Болестите днес нямат възраст и е много по-добре рутинно да се изследваме,отколкото после да си блъскаме главите , също така е добре тези изследвания да са задължителни и да се поемат от Здравната  каса.

# 767
  • Мнения: 6 206
Аз отидох на 4Д по собствено желание. Въпреки че се посъветвах с нея, и ми каза че се препоръчва на жени над 30 години и които имат някакви заболявания в рода.

Ето я компетентността, за която говорех.
Тя не само, че не казва, ами се обяснява в кои случаи било излишно.  ooooh!
Тази тъпотия я няма написана дори и най-малоумната и некъдърно написана притурка за бременни към списание.
И това го е казал доктор, а не продавачката от Събота Пазар.
Сигурно допреди 6-7 години е казвала, че фолиевата киселина е излишна и е за жени над 30 години.  Joy
Никоя майка не е длъжна да чете. Вие ще ме застреляте.
Изкарайте я сега сама че си е виновна, че се е доверила на любимата ви докторка.
Преди да роди говореше с такава възхита за нея... Беше заслепена почти колкото вас.
Но пак си дойдохме на думата - сама си е виновна.
Нека й сега като не чете интертнет...

И това не е грешка. Грешка е хайде да не бъркам в рани...
Това е престъпна самонадеяност и небрежност.

# 768
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
п.п. Аз честно да си кажа съжалявам че отидох на 4Д , е как за 4-5 мин се в 20 г.с. се видя че всичко е наред. Ей такива лекари,които си правят парички с лопата да ги ринеш


Ами ти сама си избрала да отидеш при този доктор и да му дадеш паричките си.Аз лично съм доволна от моята фетална ,която продължи повече от час , подробно ми беше обяснено всичко и си тръгнах удовлетворена .С кеф  платих 80 лв на доктора и отново отидох в 27 седмица .Но първо проучих къде да отида  Peace

# 769
  • Мнения: 6 206
Аз съм на мнение че всяка жена сама си преценя какви изследвания ,извън допълнителните, да си направи. Преди време тука имаше тема против и за 4Д ехографа,е имаше доста жени които бяха против.
Щом сме тръгнали да се правим на "адвокати" и аз да кажа нещо. Жената която ме "изпрати" при Кръшкова е над 30 години,има един спонтанен аборт и след това две сполучливи бременности (през 1 година),много добре информирана и образована жена,е не отиде на прословутото 4Д и сега си гледа 2 прекрасни деца.
Fitzgerald ,важното е ние да сме доволни  Peace ,нека хората си говорят,нали за това Господ им е дал уста  Mr. Green
п.п. Аз честно да си кажа съжалявам че отидох на 4Д , е как за 4-5 мин се в 20 г.с. се видя че всичко е наред. Ей такива лекари,които си правят парички с лопата да ги ринеш

Може би живеем на различни планети или най-малкото говорим на различни езици.
Никоя ФМ не може да е 4-5 минути. Никоя.
Моята последна е била 50 мин, като 10 мин бяха отделени само на сърцето...
Никоя добре информирана и образована жена не може да подмине 4Д, още повече при случай с патология
Може да го подмине в Пловдив и директно да отиде в София.

В писанието ми няма нищо лично.  Simple Smile Да не се объркате сега...

# 770
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Каспър , има и такива фетални   Mr. Green, доктори всякакви .Важно е ние да изберем при кого да отидем .Аз в Пловдив не виждам много  кадърни  доктори, но има(факт е , че именно тук открих апроблема на детето и после само го птовърдиха в София).Благодарение на феталната с раждането взех нужните мерки  и днес нямам усложненията ,които ме чакаха .

# 771
  • Мнения: 793
Цитат
Може би живеем на различни планети или най-малкото говорим на различни езици.
Никоя ФМ не може да е 4-5 минути. Никоя.
Моята последна е била 50 мин, като 10 мин бяха отделени само на сърцето...
Никоя добре информирана и образована жена не може да подмине 4Д, още повече при случай с патология
Може да го подмине в Пловдив и директно да отиде в София.
За ФМ аз направо се насочих към София,предпочетох да не си губя времето и нервите в Пловдив. Та тука става дума за "прословутата" др. Мазнейкова в клиника "Св.София". Та недей да бъдеш толкова сигурна че "Никоя" ФМ не е 4-5 мин.  Mr. Green
А колкото до жената, след като е разбрала причината за аборта,не е задължително да ходи на ФМ и е изключително добре образовано ( тя и мъжа и са с мед.образования). Няма да си кривя душата че има доста жени за които ФМ е вид спасение. За мен беше ненужно. Просто една разходка до София.  Mr. Green

# 772
  • Мнения: 793
п.п. Аз честно да си кажа съжалявам че отидох на 4Д , е как за 4-5 мин се в 20 г.с. се видя че всичко е наред. Ей такива лекари,които си правят парички с лопата да ги ринеш


Ами ти сама си избрала да отидеш при този доктор и да му дадеш паричките си.Аз лично съм доволна от моята фетална ,която продължи повече от час , подробно ми беше обяснено всичко и си тръгнах удовлетворена .С кеф  платих 80 лв на доктора и отново отидох в 27 седмица .Но първо проучих къде да отида  Peace
И аз проучих къде отивам  Mr. Green първия свободен час беше за след месец и половина Simple Smile

# 773
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мама на Александра / lilcho13 , аз за Марков си запазих час в началото на юни за края на септември  Mr. Green
А ти защо и плати на Мазнейкова за 5 минути, аз щях да спретна скандал и нямаше да и дам пари.

# 774
  • Мнения: 793
Мама на Александра / lilcho13 , аз за Марков си запазих час в началото на юни за края на септември  Mr. Green
А ти защо и плати на Мазнейкова за 5 минути, аз щях да спретна скандал и нямаше да и дам пари.
То да бяха само тези 5 мин. Попитах я най учтиво дали и бащата може да присъства,при което тя ми отговори "Разбира се че НЕ ,това е преглед за лекаря" . Тя е толкова надута и уверена,че 100% щеше да ми каже нещо от сорта че щом няма проблем,няма нужда от по дълъг преглед. Въпреки че една позната отиде в Фемина при Димитрова и без да има проблем детето я гледаха по 40 мин всеки път.

# 775
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Мама на Александра / lilcho13 , аз за Марков си запазих час в началото на юни за края на септември  Mr. Green
А ти защо и плати на Мазнейкова за 5 минути, аз щях да спретна скандал и нямаше да и дам пари.
Защо Мазнейкова.Най-малко на нея бих се доверила за каквото и да е.Във ''ФеминА'' Работят много млади кадърни лекари , които са обучени да гледат на тези апарати.Моите прегледи винаги са били около 30-40 мин.Абсолютно щателно оглеждане на всяка една част от тялото.Пак искам да похваля др Славкова.Вярно е че всеки път си запазвах час близо 1.5м по-рано, защото е претъпкано.На всички Пловдивски мами , които мислят , че не могат да се доверят на Пловдивските специалисти за Фм идете в Сф.Не правете компромиси.Ей къде е столицата.

# 776
  • Мнения: 14
В конкретния случай въпросната лекарка е виновна и дано Бог й прости за немърливоста която е проявила.
Дайте сега и на Господ да се правим. Ама как може да съдите, като НЕ сте били там? #Crazy
Както казах, на чужд гръб и сто тояги са малко. Тук имаме мнението на жена, на която ПОЗНАТАТА й не е знаела, че е в рискова група. Откъде сте сигурни, че лекарката не й е казала и че ако  все пак й е казала, то тя, майката не е разбрала(щото както разбрахме е неинформирана) за какво става въпрос и го е подминала...В случая тук става чешене на езиците ooooh! ooooh! ooooh! И има самозапалил се неинформиран спор. Няма да ви карам да ходите при Кръшкова, само си позволих да изкажа мнение, че съм доволна от нея и ЩЕ продължа да ходя при нея, Каспър се разпали, че видите ли как ще ходите при дявола  Joy.
Повече няма да дискутирам.  Peace

П.С. Четете правилата! Цитирам :
"Този форум (Здравен справочник) има информативна, а не дискусионна насоченост.
Всеки има право да изрази личното си мнение, да потърси/даде координати или мнение за лекар/болница/лаборатория/услуга и моля темите да не бъдат разводнявани с конфронтации, оборване на чуждото мнение и лични спорове."

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 12:50 от Fitzgerald

# 777
  • Мнения: 214
Е, браво, ти можеш да кажеш какво мислиш, Каспър не може, така ли?
Ти ни информираш, че си доволна, тя ни информира какви ги върши докторката. Да ти кажа, ако съм бременна, информацията, която Каспър дава, е доста по полезна, така че няма нужда от демонстрирана обида, тук всеки е свободен да споделя мнения. И дискусията беше доста полезна, а и аз до момента не забелязах личен спор, което говори, че правилата на форума не са нарушени Peace

# 778
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
що се палищ толкова Фитцджералд.Ти изказваш мнение , ние също.Ок щом си доволна от лекарката си ходи при нея.Обаче от моите наблюдения има повече негативни мнения за нея отколкото позитивни.Ние коментираме като цяло практиката на много лекари да не се насочват бременни за тези изследвания и тази порочна практика има не само твоята любима лекарка.
За мен тя не е добра лекарка, както също и Карагьозян(абстрахирам се от това , че пуши в кабинета си) по същата причина дала съм пример , който се случи пред очите ми малко по-напред в темата.
Аз лично не виждам някой да е обидил , някой в тази тема.Искрено се надявам само да бъдем полезни на други жени, а ако ти не приемаш мнение различно от твоето е доста жалко/.
Само искам да ти кажа, че на базата на мнения на тази тема аз си избрах лекаря при който да родя, и сигурно има мами които четатт за да се ориентират кой лекар да ги следи, защо да не им помогнем с информация от първа ръка.

# 779
  • Мнения: 6 206
Не съм се разпалила.
Казвам просто.
Вярно е, че в случая не е от личен опит.
Поне това не е.
Но ето и лилчо е написала бисер.
Че ФМ била излишна... Взема да звънна на здравното министерство в Италия да им обясня, че преди 30 год ФМ е излишна, да не се хабят. А не като сестра ми в шеста седмица прокървила, веднага й пуснали генетични, открили аномалия и си износи и роди бебето. Лиготии. И три задължителни ФМ на момиче на 20 години. Само пари да пълнят нечий джоб.
А по същото време моето бебе 900 гр се роди точно заради същата аномалия, там спасяват бебета по 600 гр, тук било почти невъзможно. Да не говорим, че изследването дори не са и чували, поне не бяха допреди година... Ако чаках на такива като Кръшкова, и сегашното ми бебе нямаше да го има.

Общи условия

Активация на акаунт