Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 216 701
  • 5 679
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 6 206
сигурно си права-
спомних си когато първия път загубих бебето си в държавна болница пак и трябваше да ми спрат кърмата. и ми дадоха някакви допотопни хапчета, от които ми падна кръвното и бях като парцал и предвид емоционалното състояние, ако беше някой с по-лабилна психика съвсем щеше да се скапе. плюс че за да го вдигна пиех кола и се разболях - родилка болна. супер.
докато се сетих, че има хубаво хапче за спиране на кърма, но в другите дертове го бях забравила. едно единствено без никакви странични ефекти. и питах може ли да го сменя. можело.
ама струва 50 лв, хубаво, ама защо никой не се сети да предложи сам...
ако не се бях сетила, щях да си карам още една седмица така и да се побъркам.
такава ни е цялата държава обаче.

# 1 261
  • Мнения: 2 382
Всичко, кото написах не беше насочено срещу теб лично, а срещу абсурдите в отделенията в държавните клиники.

# 1 262
  • Мнения: 6 206
знам, разбира се  Peace

# 1 263
  • Мнения: 78
Шайн, в частните болници (Селена, например) също те карат да си плащаш за популярни антибиотици, предписани от лекуващият лекар при това.. Абсурдно е, но тъй като не са бедни,  вероятно просто са стиснати. А относно даването на подкупите под масата, в Селена това се случва ежедневно, тъй като не се издават почти никакви касови бележки - парите заминават просто в нечий джоб, в сивата икономика... задължително ги носиш в брой... монтирането на пос-терминал е елементарно, но така ще трябва да се плащат данъци и осигуровки върху всички суми, платени с карта.

# 1 264
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Да де, в държавната болница, лекарите си носят касови апарати в джоба и издават касови бележки за благодарностите, които слагат в другият джоб. И съвестно ги декларират в бялята икономика. Неиздаването на касов бон е нарушение, като на санкция подлежат този, който не го е издал, както и този, който не го изискал. Нарочно е направено така, за да има взаимен контрол. Всеки опит ин витро се докладва в Агенцията по трансплатнациите, за всяко раждане, както и за операция се издава епикриза, болничен лист и е трудно тези приходи да бъдат укрити, защото много лесно може да се направи проверка. Любопитно ми е как ако има 1000 раждания, ще се обявят само 500. А за твърдението, че парите отиват в нечий джоб хич не ми се коментира, защото ако единият собственик  краде, трудно мога да си представя другите собственици да стоят безучастно. И все пак в частната болница имате официален ценоразпис, правите си сметка дали искате да дадете тези пари, а не да се чудите с колко да благодарите.

П.П. Ако в цената на съответната манипулация не е включено лечението с антибиотици, няма как в частната болница някой от собственият си джоб да ти ги плати. Това не е разграденият двор на държавната безстопанственост. А както се разбра и там се плаща, а би трябвало да е безплатно. Все още по Закон е така, но практиката е съвсем друга.

# 1 265
  • Мнения: 214
Да де, в държавната болница, лекарите си носят касови апарати в джоба и издават касови бележки за благодарностите, които слагат в другият джоб. И съвестно ги декларират в бялята икономика. Неиздаването на касов бон е нарушение, като на санкция подлежат този, който не го е издал, както и този, който не го изискал. Нарочно е направено така, за да има взаимен контрол. Всеки опит ин витро се докладва в Агенцията по трансплатнациите, за всяко раждане, както и за операция се издава епикриза, болничен лист и е трудно тези приходи да бъдат укрити, защото много лесно може да се направи проверка. Любопитно ми е как ако има 1000 раждания, ще се обявят само 500. А за твърдението, че парите отиват в нечий джоб хич не ми се коментира, защото ако единият собственик  краде, трудно мога да си представя другите собственици да стоят безучастно. И все пак в частната болница имате официален ценоразпис, правите си сметка дали искате да дадете тези пари, а не да се чудите с колко да благодарите.

П.П. Ако в цената на съответната манипулация не е включено лечението с антибиотици, няма как в частната болница някой от собственият си джоб да ти ги плати. Това не е разграденият двор на държавната безстопанственост. А както се разбра и там се плаща, а би трябвало да е безплатно. Все още по Закон е така, но практиката е съвсем друга.
Peace Много точно казано!

Последна редакция: нд, 26 сеп 2010, 12:32 от Емстерс

# 1 266
  • Мнения: 234
Ние тук го обърнахме май на спор частна vs държавна болница!
За ВМИ, което толкова мразех и плюех мога само да се благодаря, че бях там! За персонала мога да кажа само добри неща и им дължа буквално живота си и този на бебето си.
За това, че и аз си купувах лекарствата- факт!
За това, че през цялото време ме плашеха, че ще ме махнат от ВИП стаята, защото доста се позадържах в болницата- също факт!
За това, че една от детските акушерки ми каза, че за толкова пари толкова /докато детето ми беше още в интензивно и го печаха на лампата за жълтеница, а аз настоявах да и сложат превръзка на очичките срещу светлината/- еми така ми каза....
Но за това е виновна бедната ни държава! Факт!

# 1 267
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Има доста неща, от които да се оплакваме.Аз постъпих във ВМИ със силен кръвоизлив и за 10 дни престой никой не направи ехограф да види какво става с бебето.Лечение се прилагаше- системи и инжекции , но аз умрях от страх какво се случва.Не че не съм настоявала , напротив .Всички момичета си купувахме лекарствата , защото ги нямаха .Какво внимание ще ти обърнат зависи и от това дали имаш лекар ,който да се интересува от състоянието ти.Последния път за задържане беше много различен от предишния.




# 1 268
  • Мнения: 2 172
 Stop Хайде раждайте си във ВМИ.

На мен кракът ми там повече не би стъпил  Peace

# 1 269
  • Мнения: 3 459
Някой ходил ли е на ФМ при Троянчев, да сподели мнение ?  Rolling Eyes
В чуденка съм къде да отида.

# 1 270
  • Мнения: 3 453
Някой ходил ли е на ФМ при Троянчев, да сподели мнение ?  Rolling Eyes
В чуденка съм къде да отида.


 При него или при Даскалов. Аз съм била при Даскалов, но и за Троянчев съм чувала много хубави неща!

# 1 271
  • Мнения: 3 459
Аз се чудих между Троянчев и Корсемов.
Все пак имам още време, за да реша.
Кашарел, би ли написала ориентировъчни цени ?  Rolling Eyes

# 1 272
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
elfi4ka, аз говоря за задържане по време на бременността .Май няма голям избор, ако трябва да е в държавно заведение .

Джей, ходила съм на ФМ  при Даскалов и съм доволна.По мое време беше 80 лв

# 1 273
  • Мнения: 2 558
И аз при Даскалов ходих  Peace
Ходих на втората и третата ФМ, само най-ранната я пропуснах. На втората платих 80лв, а на третата - 50лв.

# 1 274
  • Мнения: 3 453
  2008г при Даскалов беше 80лв, аз платих 50 защото исках просто да види пола, но той ме гледа 50мин и си ми направи направо фетална, иначе първата фетална ми я прави Делев в Саната. 25лв май оставих за нея.

Общи условия

Активация на акаунт