Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Поли,като сложиш водичка,гледай желатина....да стане като грис на вид После като сложиш чашката в гореща вода,бъркаш и чакаш желатина да стане като захарен сироп и да се разстворят кристалчетата....

# 16
  • Мнения: 9 776
Разбрах bowuu.
  love001 smile3525

# 17
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
polin_a , получила си по- компетентна помощ от моята Hug.

Маме, да питам и аз , скоро четох, че си пекла дюли в МВ, ако ми кажеш как става ще съм ти много благодарна Hug.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 262

Момичета, чух че кестените могат да се пекат и в МВ? Някой идея?

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Лабрекс, мила, пастичките ми са готови, дажи опитах  Blush
Няма такава уникална вкусотия!!! Благодаря ти за рецептата и на нана77 за идеята за захарта.
Определено ще ги правя много често, много са и лесни, освен божествено вкусни! А и аз много си падам по лимонови сладкиши...
Препоръчвам ги  Peace

# 20
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, мила, пастичките ми са готови, дажи опитах  Blush
Няма такава уникална вкусотия!!! Благодаря ти за рецептата и на нана77 за идеята за захарта.
Определено ще ги правя много често, много са и лесни, освен божествено вкусни!
Препоръчвам ги  Peace

Вивиан, много се радвам, че ти харесват, наистина са много свежи.   bouquet

# 21
  • Мнения: 11 607
Маме, да питам и аз , скоро четох, че си пекла дюли в МВ, ако ми кажеш как става ще съм ти много благодарна Hug.

В йенския, голям капак(защото имам и малък от малка такава тенджерка) сложих изчистените, измити и нарязани на не много големи парчета дюли. Налях малко водичка, може би да запълни дъното. Сложих отгоре захар и на 850В пекох около 15 мин. Като това време май го разделих на 2. Ако ти се стори,че дюлите не са готови - пускаш още 3-4 мин. Печените дюли ги обичам, когато горе пукнат едно особено и захарта направи пяна.......

# 22
  • Русе
  • Мнения: 299
Аз пък за печени ябълки да питам.Не съм правила EmbarassedПуснах търсачката и реших-издълбах ги,мед,орехи,канела.Бухнах ги във фурната и сега се питам колко време да ги пека?

# 23
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ами наблюдавай ги, всичко зависи от фурната. Като леко покафенеят и омекнат, значи са готоеи.

# 24
  • Мнения: 59
запис и от мен да ви следя

# 25
  • Мнения: 9 776
Аз пак с въпрос Rolling Eyes.
Вчера пекох тиква, но ми хартиса около 1/4 от нея и я сложих както е нарязана на парчета в плик и в хладилника. Дали има опасност да мухляса? Не ми се стърже за тиквеник, а така на парчета във фризера мисля, че не може да се съхранява. Как мислите - колко дни може да изкара така, както съм я прибрала?

# 26
  • Мнения: 1 798
Полинка,така разрязана може да я съхраниш 2-3 дена в хладилника.
Другия вариант е да я замразиш настъргана Hug

# 27
  • Мнения: 9 776
Полинка,така разрязана може да я съхраниш 2-3 дена в хладилника.
Другия вариант е да я замразиш настъргана Hug

Силно се надявах да има и трети вариант, ама не би Confused. Благодаря ти все пак Hug.

# 28
  • Мнения: 1 111
аз пекох я бълки - издълбах / видя ми се сложно да издълбая цялата сърцевина по дължина/, сложих лъжичка захар и пекох на 220 градуса 20 минути, докато омекне самата ябълка...Еми не ми харесаха - вътрешността на ябълката е добре, сладка, мека, но кората...като люспа...
Затова изтъргах вътрешността и пасирах с пасатора и сега имам цяла купа ябълково пюре, което малкия хапва...а и мисля за пълнеж на палачинки да го ползвам...

Аз съм държала тиква на парчета и на кубчета в плик във  фризера - не  е имало проблем

И да попитам за тези лимонови пастички - може ли рецепта /явно съм я пропуснала/, а се заинтригувах...

# 29
  • Мнения: 9 776
...Аз съм държала тиква на парчета и на кубчета в плик във  фризера - не  е имало проблем...

Като ги извади си бяха ок, така ли Thinking? Все си мисля, че ще станат като замразена краставица - на каша.

Общи условия

Активация на акаунт