овлажняване на въздуха в стаята

  • 37 766
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 240
Здравейте мами искам да Ви попитам в това време постоянно е включен радиатора в стаята,защото бебето ни е на 2 месеца .Дилемата която ни тормози е дали е по добре да има постоянно влажна кърпа или канче с вода върху него?
И другото нещо е когато суша дрехи на сушилката да мокря ли кърпата?
И оследно може ли от прекалена влажност в стаята детето да хване астма и как да се предпазим от това.Моля Ви отговорете защото тук свекърва ми много ме стресива като видя ,че постоянно има влажна кърпа и мокро пране на сушилката и каза ,че така детето ще хване астма.Колко често проветрявате?

# 1
  • Мнения: 268
Прекалената влажност на въздуха наистина не е препоръчителна, въпреки, че не знам една кърпа дали би могла да овлажни чак толкова много, че детето да получи астма. Има уреди за мерене на влажността в стаята- купи си такъв и ако някое от момичетата тук знае допустимите стойности- нека помогне.
Струва ми се че ти сама би могла да прецениш дали е прекалено влажно, то се усеща-въздухът става "тежък".

# 2
  • Мнения: 246
Отоплявамесе с климатици, винаги в стаята на беба има сушилник с дрехи. Немисля, че въздуха е прекалено влажен и че може да навреди на Рая. Peace

# 3
  • България
  • Мнения: 757
Ох,ще следя темата с интерес,че ние тази зима ще се отопляваме с климатик и се притеснявам,че въздухът ще е прекалено сух!
Отоплявамесе с климатици, винаги в стаята на беба има сушилник с дрехи. Немисля, че въздуха е прекалено влажен и че може да навреди на Рая. Peace
Това за сушилника ми дойде добре като идея Peace

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Астмата може ли да се "хване" от влажен въздух? newsm78
Записвам се и аз да следя.Живееме до Дунава и влажността на въздуха е голяма, а се отопляваме с климатик и парно Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте,имам обратния проблем.Къщата е с мнооого висока влажност на въздуха.Така че искам и аз да разбера от това може ли да се получи астма?

# 6
  • Мнения: 1 475
Аз слагам върху конвекторния радиатор една метална чинийка с вода- много често до сутринта водата в паничката е останала много малко- незнам дали е добре или зле!!

# 7
  • Мнения: 4 335
Миналата зима винаги вьрху радиатора слагах канче с вода,тази пак така мисля да правя.
Сушилника никога не сьм го слагала в стаята,кьдето се спи.
Проветрявам поне два пьти на ден.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Отопляваме се с парно .Миналата зима,когато малката беше новородено   отварях на всеки час за по 5 мин и влажността на въздуха беше добра.Сушилник с дрехи не съм слагала , но може би и това е вариант.

# 9
# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Нищо не съм слагала.А и в стаята винаги има сушилник с пране.

# 11
  • Мнения: 3 214
Отопляваме се изцяло с климатици и радиатор - въздухът определено е сух. На радиатора винаги слагам купичка с вода. Отделно, под климатиците обикновено винаги има по 1-2 сушилника с пране. Когато малката беше бебе, използвах и специален овлажнител за въздух на Чико, което ми напомня, че трябва да го изровя и пак да го използвам. Към него имаше и ароматизатор с ментов дъх - ползвала съм го като инхалатор при запушен нос (за мен, не за бебето); действаше безотказно  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 713
Прането да съхне в стая, където се спи е най-неподходящото нещо според мен! Naughty Това са изпарения от прането, все пак се пере с прах за пране, не мисля че мястото им е в стаята при малко бебенце.
Стъклена купа с вода върху радиатора е най-удачното нещо.
Астмата не може да се хване така, не слушай свекърва ти. Stop
Ако се притесняваш толкова много за влажността на въздуха, купи влагомерител.....  Simple Smile Simple Smile честно не знам как се казва, но това е уред да измерва влажността в помещението. Аз също се притеснявах да не е много влажно и най-редовно си следях стойностите. Peace

# 13
  • Мнения: 2 447
Прането да съхне в стая, където се спи е най-неподходящото нещо според мен! Naughty
Точно същото щях да кажа и аз...
Купичка с вода ми се струва по-добър вариант.И все пак не трябва да се прекалява с влажността.

# 14
  • Мнения: 1 650
Много сериозно можете да алергизирате както децата си, така и себе си с това сушене на прането в стаята. Постоянна миризма на прах и омкекотител .... Shocked

Общи условия

Активация на акаунт