Как да защитим децата си от кучетата?

  • 31 928
  • 617
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Homesick, работата ми е такава, че доста добре познавам дейността на СО, свързана с проблема бездомни кучета.
Проблемът не е в липсата на желание на кметовете от първия демократичен до Б.Б да се разреши проблема с бездомните кучета, а това, че се засягат интереси и то парични на много организации, които получават пари от ЕС по различни програми.
А иначе проблемът може да се реши за кратко време, но разни екологични, кучезащитнически организации и от Брюксел  ще ни изядат с парцалите.
Е не може да няма някакво решение все пак. Не може да се развъждат толкова много помияри и те да са по важни от децата ни. Кога ще започнат да глобяват собственниците на кучета, които не си прибират изпражненията им и не ги водят на каишка. Това не е свързано с пари а до съзнание.

# 16
  • Мнения: 98
 Аз имам едно много констрктивно предложение, не станаха две. Да пишеш по-стегнато и ясно, че леко ме оттегчи и второто е да почакаш още малко, докато порастнеш.
Нападките срещу разните му там защитни организации много ми напомнят на думите на шефа на фирмата, която иска да прави ски-писти на Витоша, но разните му там екоорганизацийки постоянно му се пречкали, а на всичкото отгоре и се оказало ,че държавата ни се съобразявала с това. Човечеца много мислил за развитието на ски-спортовете в България, кво от това като отсече няколко дървета и като затрие няколко животниски вида, защото им е съсипал средата по този начин. Това се нарича видовизъм, човекът над всичко и на какво основание?
 П.П. Тези с помиярите също имат деца, нали не си мислите, че сте единствени по рода си - родители?

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 22:48 от klarisss

# 17
  • Мнения: 3 663
хората са видовисти по рождение и са такива в същността си
повече ме е грижа за здравето на човеци, отколкото за това на кучета (родителството няма нищо общо)
паралел между дърво и живо същество?... липсва ми подходяща емотикона за случая  Tired

# 18
  • Мнения: 572
Не съм виждала досега някой да събира в торбичка след кучето си. С намордник съм виждала инцидентно.

След последната случка с удушеното дете, смятам да си купя газов пистолет и да стрелям на месо. След като никой не решава проблема, се чувствам длъжна да защитя и себе си и детето си.

# 19
  • Мнения: 4 555
klarisss, аналогиите ти са тотално несвързани с темата.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
Трудна тема! Много трудна. В едно подобие на държава, без никакви закони и царящо безхаберие и безнаказаност. Sick
Как да ги защитим? Ами освен да им раздадем газови пистолети на децата... Sick Какво друго можем да направим?
Кучетата са си на улицата, безстопанствени или не, и за тях се милее повече,отколкото за живота на едно дете. #Cussing out Аз съм за унищожаването им. По - добре и за самите животни, разбира се и за нас, като родители.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 26 611
да се налагат глоби за кучета без наморник,високи данъци за собствениците им Close

# 22
  • Мнения: 156
Обаждайте се непрекъснато и тормозете отговорните длъжности лица докато не бъде разрешен Вашият случай  Peace
Мъжът ми звъни от един месец - общо 8 пъти в "Екоравновесие" докато днес дойдоха и прибраха една разгонена кучка, която събираше всички помияри. Е, отделен факт е, че са налице 4 кученца..... И това е второ котило (или както там се казва). И че хваната беше само женската, всички мъжки избягаха... докато се появи нова женска и кастрираните мъжки не й направят кученца  Tired 
P.S. Действието се развива на 2 метра от у-ще 

# 23
  • Мнения: 911
И кучета обичаме вкъщи, и котки, и си имаме и от двете, и редовно се ваксинират, профилактика за паразити, както си му е реда...но.
У нас кученцата акат кое къде свари. Най-редовно съседите си оставят кучето да се изака пред нашата врата на тротоара, в къща живеем... В Монако за пръв път видях кучешка тоалетна, иначе в други страни няма, но пък стопаните събират изпражненията с лопатка в плик.
Но акането на кучетата на нас българските майки ни е най-малкия проблем. Понеже децата ни са заплашени от изяждане на живо.
Гледах за бабката с чуканчетата... потрес е слаба дума...и други... с дечица, ... и тези дни имаше един случай, с фатален край.

Бебето ми беше на 4-5 мес, ноември, връщахме се от консултация, късния следобяд, имаше мъгла и на 2 м. нищо не се виждаше. Изведнъж се появиха 3 песа, ръмжащи и лаещи. Направо се паразизирах, заради количката с бебето... бях решила не дай Боже, ако се наложи ще легна върху бебето, само да не го докопат. А жива душа нямаше... мина един човек и ги разгони...
Друга случка - преди няколко месеца се връщаме от разходка и два дребни песа- има-няма 3 педи високи, ама злобни, се мушнаха през дупка в оградата на един двор и се нахвърляха... наблизо имаше паркирала кола и сложих Влади да седне на покрива... от кучета не ме е страх и чаках да се наръмжат и налаят, но едното ми се нахвърля и ми скъса чантата. Побеснях и ги разгоних с камъни, то добре, че имаше...
Мъжът ми ходи да се разправя със стопанина, казал му че, ако ги види ще ги убие... ходеше редовно няколко пъти да ги дебне, но онзи ги беше прибрал, а моят е от пиперливите...
Саморазправа му е майката или да се организираме по-масирано, дано ни чуят!

# 24
  • Мнения: 911
Аз имам едно много констрктивно предложение, не станаха две. Да пишеш по-стегнато и ясно, че леко ме оттегчи и второто е да почакаш още малко, докато порастнеш.
Нападките срещу разните му там защитни организации много ми напомнят на думите на шефа на фирмата, която иска да прави ски-писти на Витоша, но разните му там екоорганизацийки постоянно му се пречкали, а на всичкото отгоре и се оказало ,че държавата ни се съобразявала с това. Човечеца много мислил за развитието на ски-спортовете в България, кво от това като отсече няколко дървета и като затрие няколко животниски вида, защото им е съсипал средата по този начин. Това се нарича видовизъм, човекът над всичко и на какво основание?
 П.П. Тези с помиярите също имат деца, нали не си мислите, че сте единствени по рода си - родители?

Първо, нещо май си сбъркала темата или пишеш не по-темата.
Второ, но първо по важност - защо ли ми се струва, че нямаш дете.... хич и не се хаби да ми отговаряш.
А, и още нещо - като ти е скучно ходи да си убиваш времето на друго място!
Точка по въпроса! Sad Close Sad

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз директно пиша жалби в Общината. Лятото имаше ефект след третата жалба. Сега гледам, че има две нови котила и бройката на помиярите пред блока отново е 12. Ходя с кучегон, защото са ме нападали и хапали глутница помияри, нападали са и детето ми, за щастие още не е нахапано. Но на площадката пред блока е тоалетната за всички домашни и бездомни кучета. Там играят и нашите деца.....

# 26
  • Мнения: 321
Тези с оръжията да внимавате че стават бели!!!

http://dnes.dir.bg/2009/10/22/news5261786.html

 ooooh!

# 27
  • Мнения: 265
Сисурно ще ви прозвучи грубо но МРАЗЯ УЛИЧНИ КУЧЕТА.ЗАщо да сме ние болни и нахапани а те да се разхождат свободно,понякога ги ритам да се мръднат за да мина.Смятам да направя някаква дискусия по темата,инициатива с медии ,но не знам как точно да го направя,дабайте идеи мола=я ви ,ако има такива аз ще го осъществя,искам да поканим и видни личности а те се оправдават все със  Закрила на животните, а за хората няма ли да се намери кои да защити питам аз,ама всеки мълчи.Много съм надъхаан и само някои от закрилата за животните ад ми падне във ръчичките ще види какво го чака.Пишете ми 

# 28
  • Мнения: 579
Аз директно пиша жалби в Общината.

И аз пишех като учех в Благоевград(там само в единия квартал бяха поне две глутници),събираха ги и след известно време изненадващо пак се появяваха същите кучета на същото място.

# 29
  • на терасата
  • Мнения: 677
Моля да ми кажете откъде се купува кучегон.

Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт