Любители на котки- тема 31

  • 51 959
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 050
Аз се записвам с една снимка на коте от Турция
кака ми пътува до там

# 16
  • Мнения: 359
Емел, а кой е котешкия хомеопат, който ви изписа хапчето?

# 17
  • Мнения: 4 116
Нико яде маслини ... тъмно е клипчето, за което се извинявам, ама няма как да докарам друго качество с фотоапаратче.

http://tedca.multiply.com/video/item/17/Picture_6578.mpg

# 18
  • Мнения: 15
Искам да си хвана някое улично коте  и да си го гледам ,но имам няколко въпроса и съмнения...

1.Вярно ли е ,че излизат лишеи по лицето ,заради това ,че отглеждаш котка?Опасно ли е? Thinking
2.Как се научава коте да ходи в котешка тоалетна? newsm78
3.Колко време може да бъде оставяно само в къщи?(за часове говоря)

# 19
  • Мнения: 219
Според мен няма по благородно и мило нещо да спасиш животинче от улицата.Докато за породистите винаги се намират желаещи,за безпородните уличници уви много рядко!
Значи отговарям поред:
1.Имали сме 3 котки от улицата,родителите ми 4-лишеи никой няма и не е имал. newsm78
Звучи ми като това че кучката задължително трябва да роди поне веднъж или .... ooooh!
2.Възрастния котак който прибрах се научи за 2 дни,слагах го там и ровех с неговите лапички в Бентото,малкия който прибрах преди няколко месеца от улицата се научи съвсем сам покрай дядо си.
3.Не мисля,че нещо ще му стане ако остане примерно цял ден само,в края на краищата хората работят.Моите поне цял ден спят а вечер тичат като луди та имам чувство че и да ни няма за тях е все едно.

# 20
  • Мнения: 134
От днес семейството ни е  с  един член по-голямо. ТОЙ се появи  след  дълго   чакане
Очаквах  борби по време на  къпането, но  .... доста  търпелив   е  господина, нямам  нито  една  драскотина  Wink
Само  майката е  персийка,  мислех,  че  това   ще   остави  в мен  някакви  резерви, но  не ...  друго коте  не искам,  дъщеря  ми   пощуря  от  радост, че  Хъни е  вече  при нас  Heart Eyes
за  финал да  го похваля без  да   го  насилвам  да седи  в  котешката WC,  влезе, изкопа си  дупка, изпиша  се, зарови и излезе   Peace
ето  няколко снимки ( едното му оче е  леко  възпалено,  изписаха  капки, надявам се  скоро  проблема  да  отпадне)

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/album.php?aid=43404&id=1239461776

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 00:01 от kriss`

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И аз съм тук на линия.
Честито kriss

# 22
  • Мнения: 139
ОБОЖАВАМ ГИ ТИЯ ЖИВЯТНИ Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 4 458
 олеле kriss каква сладка гледка са тези двама сладурковци в кошарата  Heart Eyes

***
Аз имам един може би глупав въпрос, но да си го задам.
Вие давате ли друга храна на котките си освен гранули и консерва?
Аз не давам, но оня ден направих бъркоч от варено яйце, кренвирш, домат и чушки за кученцето. Дадох малко на котките. Беба похапна малко, но голямата дори не го подуши. Тогава се замислих дали е редно да им давам и нещо по-различно или това което им е в котешката храна е пре достатъчно newsm78

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Крис,
ужасно е сладко котенцето Heart Eyes
Теди, Кетя пък изобщо не се впечатлява от маслини. Предишният ми котарак - Макси, беше същия като Нико Laughing
kiara,
аз почти не давам друга храна - много рядко някакво месце, ако ядем, защото Кетя се протяга край столовете ни и се моли, много е сладка, как да и откажа Grinning Иначе не е хубаво да се дава човешка храна заради солта и подправките.
chudo, това за лишеите е пълна глупост, ако котето е здраво никакви лишеи няма да ти излязат, ако пък е болно се лекува. Затова е добре като си вземеш коте да отидете на вет за профилактичен преглед. Кетя я взехме от улицата, на следващия ден я заведохме на лекар, прегледа я и готово. Никакви проблеми не е имала, нито пък ние. За тоалетната - научават се лесно, то им е инстинкт да търсят къде да си заровят, ако и сложиш легенче с котешка тоалетна веднага ще се сети за какво е, стига да не е силиконова - за нея трябва постепенно привикване, след като е свикнала с другата - от типа на бенто. За оставането сами - почти всички тук работим, някои учат, няма как, през деня котето остава само. Не е проблем, стига вечер да наваксваш с вниманието Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 98
Добро угро, някой няма ли да предложи по едно кафе Mr. Green
http://margitaaa.snimka.bg/animals/meri.365462.15566116

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 09:45 от margita

# 26
  • София
  • Мнения: 1 825
Емел, а кой е котешкия хомеопат, който ви изписа хапчето?

Димов се казва, ветеринат-хомеопат. Много мисли и създава впечатление на нерешителен, поради което аз лично имах резерви първоначално, но след двата поредни успеха в лечението мисля, че мога да му се доверявам и занапред. Освен, че спестява нашите тревоги, освен че спестява толкова много болка на животинката ми той ми спестява и пари, което също не е за подценяване. Платихме мисля 15 лв. за прегледа преди година, а едно шишенце с капки струва 5 лв. и има срок на годност години. По принцип една такава криза ни коства минимум 60 лв. за антибиотици и изследвания, 100 лева за бензин, за да го докара кола от провинцията и 100 лева да го върнем пак там като се стабилизира, загубеното време по задръствания със стресиран котарак в колата, излизането в работно време, чакането на опашка в Байвет всеки ден в продължение на една седмица изобщо не го отчитам.

Крис, прекрасно ново попълнение!

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 13:01 от Емел

# 27
  • Мнения: 134
Добро угро, някой няма ли да предложи по едно кафе Mr. Green
http://margitaaa.snimka.bg/animals/meri.365462.15566116
веднага

# 28
  • Мнения: 416
Хоп и аз на кафенце с вас!  Hug
kriss`  голям сладур господина! Heart Eyes
Месечинка виторога няма да се притесняваш за гроздето, ако вие не го изядете ...има кой  Mr. Green
Теди с тези маслини голямо търкане пада и моите пощуряват като ги надушат  Shocked
Г-ца Роналдина е на 1-ва страница......веднага изпратих линк на братовчеда

# 29
  • Мнения: 4 916
олеле kriss каква сладка гледка са тези двама сладурковци в кошарата  Heart Eyes

***
Аз имам един може би глупав въпрос, но да си го задам.
Вие давате ли друга храна на котките си освен гранули и консерва?
...

Даваме, защото тя си иска и е готова да вие и да дращи, за да получи прясно месо или риба.




Искам да си хвана някое улично коте  и да си го гледам ,но имам няколко въпроса и съмнения...

1.Вярно ли е ,че излизат лишеи по лицето ,заради това ,че отглеждаш котка?Опасно ли е? Thinking
2.Как се научава коте да ходи в котешка тоалетна? newsm78
3.Колко време може да бъде оставяно само в къщи?(за часове говоря)

1. Лишеи излизат само, ако котето е заразено, което се случва доста рядко. Ако самото то има лишеи, те се виждат веднага и подлежат на сравнително бързо лечение. При хората лишеите излизат обикновено по китките или глезените, т.е. по частите, които са най-често в контакт с котето. Но може и да не излязат.

2. Много бързо, обикновено за ден-два. Но трябва да има непрекъснат достъп до тоалетната си, т.е. тя да не е зад затворена врата.

3. Стига да има достъп до храна, ВОДА и тоалетна, и цял ден да го оставиш, то може и да не забележи. Най-вероятно ще подремне добре през това време.

Общи условия

Активация на акаунт