Отговори
# 45
  • Мнения: 3 367
Кюбит-хубаво е да те чуваме усмихната.
*
Ние със Стеф сме в родината (моя). Отдала съм се на четене на Бг л-ра,театри и ходене по улиците,полезно  е малко да се мръдне фокуса..

# 46
  • Мнения: 3 988
Бенс, аз съм правила много отдавна 2 пъти по 2 рецепти, но г-н Кюбит не щя да ги заобича и след като си ги ядох сама, се отказах.  Mr. Green Останаха и двата пъти за другия ден. Ако правиш по първата рецепта, не се увличай с количествата, хич не стават за ядене престоели.

Първата е като за кюфтета от кайма. Овесени ядки, лук, накиснат хляб, едно яйце + мъничко кис. мляко, подправки. Омесва се всичко, правят се по-плоски, за да се изпържат добре. От тия пробвах да изпека няколко, но не помня да съм ги яла после.  Crazy
Втория начин на мен лично ми хареса много повече, но е по-връткав. Същите продукти + малко зехтин + 1-2 сварени и настъргани картофа. Тези всички ги пекох и не бяха сухи.
Не мога да ти дам точни пропорции и градуси, щото не помня. Но в Готварския ще те ориентират в Бързата тема.

За Коледни чудеса - винаги готова.  Grinning

Анет, наслаждавай се.  Hug

# 47
  • Мнения: 1 593
Анет, а срещи със съфорумки не влизат ли в културните забавления   Wink
шегувам се, ясно ми е колко време човек има за ходене в България

Кюбит, дръж се ти, идвам към НЙ  Flutter

# 48
  • Мнения: 948
Мина ли ви ПМС, да се върна при вас  Laughing

Бях на родителска среща; детето било умно и общително, и умерено "cheeky" Mr. Green Не ме изненадаха с нищо, оправя се засега, ходи с мерак.

Клеър - карибски остров ви зове, май. От Върджин Айлъндс, Ст Джон е най-прекрасен, но най-скъп; може да останете на Ст. Томас и оттам да обиколите всички плажове. Ако ви се занимава с визи, може да стигнете от там и до британските острови.

А бюджета ще стигне ли за Бразилия? Хем плаж, хем култура, хем по-далечко от Мексико.

# 49
  • Мнения: 384
Кюбит, продължавай все така с настроение
Тандури от скоро е така / от петък/ какво е ставало в четвъртък не ми е ясно. Вчера беше една идея по- добре. Вярно е режима му се промени малко, две от приятелчетата ги преместиха при по- големите / може и самотен да се чувства/Надявам се всичко скоро да отмине
Рецепта за масленки и аз чакам
Бенс успех с коледните чудеса.

# 50
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Благодаря ви за маста, днес ще купя и ще пробвам да направя, като станат ще ви дам рецепта. Аз правя с мас и едни прекрасни банички, правя многолистно тесто и после със сирене и яйце се пълнят, или пък с ягодово сладко. Не съм правила от години, така са ми се прияли че направо ги подушвам. А също и много вкусни соленки-рогчета.  Crazy Върви отслабвай после. МНого съм зле...

МВК, режим и възраст са виновни обикновено. Моят инат все още си мисли че управлява света, лошото е че на градината кротува и се представя, а в къщи се почват с магариите, защото цял ден седял мирно и кротко. НО вчера имахме напредък и каза на развален български/английски : Иво прави лош неща, наказан. Иво прави хубав неща, яде лед(разбирай сладолед)! Най-после разбрахме концепцията, след две години говорене, наказване, шляпване, какво ли не. Някои деца са просто по-упорити от други и обичат да си тестват границите, които възрастните им поставят.

Ванхорн, не знам защо се съгласяваш на секцио, не знам историята ти, може да имаш и някакви медицински показатели, но според мен трябва да потърсиш и второ мнение. Въпросът е че не поставяш само себе си на риск, но и детето си. Какво ще стане ако отидеш точно преди да родиш, ще откажат да те приемат ли? Какво ще стане ако откажеш насроченото секцио? Не могат да те принудят, можеш да кажеш че ти се е наложило да си извън града, пр. Има американски форум, подобен на този с много полезна информация mothering.com - discussion board, VBAC, също потърси и местния си ICAN chapter. Не е късно да се информираш и тогава да вземеш решение. Не казвам че трябва да си 100% VBAC, а просто да се информираш какви са ти възможностите.

# 51
  • Мнения: 2 255
 За мас си говорите гледам. Онзи ден гледах food channel, та там един пич използва bacon fat. Не бях чувала/виждала...

# 52
  • Мнения: 7 091
Кюбит, бях намерила едни рецепти и ги превеждах за приятелка и се чудех какви са тия риби на БГ.  Laughing

Bacon fat не е ли сланина? Макар че аз съм купувала сланина прошарена с месо ...ама пусто как се казваше...нещо друго беше.  newsm78

Аз правя плънка за пълнени патладжани с овесени ядки и орехи. Става много хубаво, поне моите много го ядат.  Laughing
И ние пробвахме киона, честно казано на мен на нищо не ми миришеше, трева  Joy Сложихме я в супата от yellow split pea дето прави мъж ми, тя е такава индийска с много подправки и т.н.

# 53
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И аз я пробвах кинуата. Първо я сготвих с лук, моркови, подправки и маслини във фурната. На мен ми хареса, на малката също, другата половина от семейството не я хареса. После я направих като плънка за постни пълнени чушки, като сложих половин чаша ориз и половин кинуа, лук иии не си спомням още какво. Та така се хареса от всички. Децата дори изядоха по 2 чушки на ядене, което си е рекорд за тях /да поясня, че ядът само плънката, чушки не искат/.

Аз я удобрих, сега умувам как да я вмъквам в яденето, така че да се харесва от всички. Първия път го приемам като неуспех на готвача.  Wink

анет приятно в Бг-то.  



# 54
  • Мнения: 1 173
Бенс видях те аз теб в готварския при Коледните чудеса  Wink . С масло според мен биха станали даже по - добри .

Е моля ви се , аз от готварския бягам , вий тук само за вкусотии ми говорите .  Mr. Green
Ванхорн аз съм със секцио и първия и втория път - пожелание . Втория път тук се опитваха до последно да ме разубедят и да родя нормално . Но явно си е до лекар . Моята комшийка роди преди 20 дни , първия път се наложи секцио понеже на успя нормално ( бил и тесен таза , бебето с голяма глава и т.н ) , сега с второто доктора и настояваше да е пак секцио понеже първия път било така - също както при теб . Отиде да ражда и без да я питат и я срязали  #Cussing out . Но те не говорят добре английски , не са се оправили
 И аз като Руми смятам че ако всичко е нормално , нямат право да те принудят на секцио .

# 55
  • Мнения: 13
Привет и от мен
Кюбит благодаря че си ме добавила Hug
Да ви покажа малката как напредва с приказването Hug http://www.youtube.com/watch?v=sczlMcj9mEk

# 56
  • Мнения: 384
Мими, много е сладка , пу-пу и как се смее. Като гледам и не се лъжа, май и ще проходи преди годинка. сладурана е голяма

# 57
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
... Не мога да разбера в тази страна как няма майчинство и се насърчава кърменето!!! Направо се възхищавам на кърмещи жени, които се връщат фул тайм на работа след 6 седмици.

Ще събирам възхита пак , другата седмица съм на работа (8 седмици)... ти докога си вкъщи?

Кюб, Ванхорн, отговорили са на бебешките въпроси май, ама ако нещо мога да допълня, казвайте.. Аз ползвам Медела Пъмп ин Стайл в раницата, ланолинов крем какъвто дойде, и подплънки каквито има в магазина. Вчера с кеф открих, че Медела вече имат пликчета, в които директно можеш да помпаш (спестява една стъпка за мързеливи като мен, преди помпах в бутилки и пресипвах в пликчета, и трябва да се мият бутилките след всяко кърмене... ). Освен това все повече бебешки бутилки са направили директно завъртващи се на помпата (освен Медела и Др. Браун, вече има и Плейтекс такива, които са ми по-удобни за миене от Др. Брауновските).

Вики, на Дани ще му сложим само свинската ваксина, аз вече си сложих за сезонния грип, Тдап буустър и чакам за свинската, най-вече за да предпазим бебето. Аз и Дани сме рискови (аз заради болницата, Дани зарадаи градината), останалите (мъжът и брат ми) няма да се ваксинират. Досега не сме му слагали грипна ваксина.

# 58
  • Мнения: 1 783
Вчера с кеф открих, че Медела вече имат пликчета, в които директно можеш да помпаш (спестява една стъпка за мързеливи като мен, преди помпах в бутилки и пресипвах в пликчета, и трябва да се мият бутилките след всяко кърмене... ).
аз завързвах с ластици торбите, голяма гимнастика си беше, като помня - чашки държиш, торби с ластици. рекордът ми беше, когато помпех от едната страна и кърмех от другата Laughing

# 59
  • Мнения: 13
Аз кърмих 6 седмици в момента в който тръгнах парт-тайм на работа и заместихме само едно хранене с биберон и Дидито вече не искаше да суче от мен, което ме направи много тъжна Sad, но въпреки това ползвах ел помпа на Авент (много съм доволна от нея) и крем Лансилох Диди я изкарах на кърма до 4тия месец, а сега сме на хипоАМ и вече зеленчукови+плодови пюренца и кашички Peace
МВК благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт