Сложих инфакол в окото на бебето - опасно ли е??

  • 1 426
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте,
докато давах инфакол на бебето(то е на 3 месеца) то мръдна и без да искам му капнах една капка в лявото око. Измихме го с марля с физиологичен разтвор но само клепача отвън.На листовката нищо не пише по въпроса. Някои имал ли е подобен случай? Опасявам се да не му стане нещо на окото. Утре ще питам педиатърката, но е хубаво някой да сподели опит.
мерси предварително

# 1
  • Мнения: 4 335
Едва ли ще стане нещо.Защо не го измихте обилно с водичка?А очето зачерви ли се или нещо друго..?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Щом си почистила окото навреме, едва ли ще има проблем,
питай педиатърката  Peace

# 3
  • Мнения: 146
Здравейте,
докато давах инфакол на бебето(то е на 3 месеца) то мръдна и без да искам му капнах една капка в лявото око. Измихме го с марля с физиологичен разтвор но само клепача отвън.На листовката нищо не пише по въпроса. Някои имал ли е подобен случай? Опасявам се да не му стане нещо на окото. Утре ще питам педиатърката, но е хубаво някой да сподели опит.
мерси предварително
Какво стана с детето всичко е наред нали?

# 4
  • Мнения: 2 447
Не мисля,че нещо ще стане...

# 5
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 874
Според мен не е опасно! Все пак наблюдавай за зачервяване, сълзене или друго, което не е нормално.

# 6
  • Мнения: 9 450
А,обади ли се на педиатъра на детето?

# 7
  • Мнения: 9 814
А,обади ли се на педиатъра на детето?

Ти това сериозно ли го питаш?
Да звъни на педиатъра в 02:58, защото капнала една капка Инфакол в окото на бебето?
 ooooh!
Явно съм майка дето не се впечатлява особено за такива дреболии. Все пак не е изписала шишето, нито пък е ливнала солна киселина.

Споко, нали си промила окото! Peace

# 8
  • Мнения: 9 450
Цитат
Да звъни на педиатъра в 02:58, защото капнала една капка Инфакол в окото на бебето?
 ooooh!
Явно съм майка дето не се впечатлява особено за такива дреболии. Все пак не е изписала шишето, нито пък е ливнала солна киселина.
 Ами,нали за това лекар,за да е на разположение 24 часа в денонощието!И все пак става въпрос за бебе!

Що за майка съм на теб не ти влиза в задълженията!Майка съм на моето дете и си го гледам ,както аз реша!Гледай си твоите и не вади заключения от едно изречение!
Аман от оправни мами ooooh!

# 9
  • Мнения: 9 814
Цитат
Да звъни на педиатъра в 02:58, защото капнала една капка Инфакол в окото на бебето?
 ooooh!
Явно съм майка дето не се впечатлява особено за такива дреболии. Все пак не е изписала шишето, нито пък е ливнала солна киселина.
 Ами,нали за това лекар,за да е на разположение 24 часа в денонощието!И все пак става въпрос за бебе!

Що за майка съм на теб не ти влиза в задълженията!Майка съм на моето дете и си го гледам ,както аз реша!Гледай си твоите и не вади заключения от едно изречение!
Аман от оправни мами ooooh!

Аз да съм те коментирала лично теб? Писах за себе си, че не съм явно впечатлителна. Ти що така се връзваш?  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 9 450
Извинявай,не се разбрехме,май!

Въпреки всичко, аз бих се обадила на педиатъра си Peace

# 11
  • Мнения: 194
Това ми напомня за мен самата,когато капнах  вигантол в окото на малката.Зачерви се,поду се...много се притесних,Зазвънях на педиатърката,а тя една такава се засмя и каза,да не издребнявам толкова,да промивам очето с марля ,натопена в лайка.Видя й се смешно,а на мен,хич.Е,с лайката бързо се оправи.

# 12
  • Мнения: 74
Здравейте
окото на Борко изглежда добре - нито се зачерви нито изглежда да му дразни. На другия ден ходихме при педиатърката и тя каза че нищо му няма   Laughing . Писах емейл и до производителя - отговориха ми че би трябвало да го мия с вода 10 минутки. Ето целия отговор:

Dear Stoycho,
Further to your enquiry about contact of Infacol with your baby’s eye, I have checked the safety data sheet for Infacol which indicates one should ‘irrigate the eye with water for at least 10 mins’.  Should you still have concerns I advise you to seek medical attention from your family doctor.

 For your information, the active ingredient of Infacol is Simethicone and the excipients are as follows:
Saccharin Sodium
Hypromellose
Orange flavour
Methyl Hydroxybenzoate (E218)
Propyl Hydroxybenzoate (E216)
Purified Water

# 13
  • София
  • Мнения: 76
Много се радвам,че детенцето е добре! Браво на теб- аз не бих се сетила да пиша на призводителя.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт