Докторантурата

  • 358 179
  • 2 261
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 197
Мдааа, зависи от университета, направлението... И ние в СУ сме с високи такси, ама какво да се прави - Алма Матер Heart Eyes Да не се обиди някой сега от тая ми вметка Mr. Green

 Laughing аз съм в НАТФИЗ, но това не променя цифрите, драга ми   bouquet
Ах, вие, софиянки!  Mr. Green Веднага се засегнах жестоко  Mr. Green

# 136
  • Мнения: 2 388

По принцип не можеш да работиш на трудов договор докато си редовен докторант и взимаш държавна стипендия. Но познавам хора, които работят.  Wink. Друг е въпроса, че ако работиш няма да ти остане много време за докторантурата.

имаш предвид на пълен работен ден или...?!? На мен ми обясниха, че тези 3 години не се броят за трудов стаж и аз продължавам да се осигурявам през фирмата на мъжа ми. моля те дай подробности Praynig

# 137
  • Мнения: 2 388
Мдааа, зависи от университета, направлението... И ние в СУ сме с високи такси, ама какво да се прави - Алма Матер Heart Eyes Да не се обиди някой сега от тая ми вметка Mr. Green

 Laughing аз съм в НАТФИЗ, но това не променя цифрите, драга ми   bouquet
Ах, вие, софиянки!  Mr. Green Веднага се засегнах жестоко  Mr. Green

 Joy

# 138
  • Мнения: 2 617

По принцип не можеш да работиш на трудов договор докато си редовен докторант и взимаш държавна стипендия. Но познавам хора, които работят.  Wink. Друг е въпроса, че ако работиш няма да ти остане много време за докторантурата.

имаш предвид на пълен работен ден или...?!? На мен ми обясниха, че тези 3 години не се броят за трудов стаж и аз продължавам да се осигурявам през фирмата на мъжа ми. моля те дай подробности Praynig

Можеш да работиш на трудов договор, но на половин щат. Иначе за работата и времето за докторантурата - това е точно така.

# 139
  • Мнения: 2 388

По принцип не можеш да работиш на трудов договор докато си редовен докторант и взимаш държавна стипендия. Но познавам хора, които работят.  Wink. Друг е въпроса, че ако работиш няма да ти остане много време за докторантурата.

имаш предвид на пълен работен ден или...?!? На мен ми обясниха, че тези 3 години не се броят за трудов стаж и аз продължавам да се осигурявам през фирмата на мъжа ми. моля те дай подробности Praynig

Можеш да работиш на трудов договор, но на половин щат. Иначе за работата и времето за докторантурата - това е точно така.


да, аз се оставих на половин ден. дано да няма проблем. Благодаря ти много. Чудя се защо нашите счетоводители не ми го казаха това  newsm78

# 140
  • Мнения: 197
Ами аз съм по майчинство, казаха ми, че трябва да си прекратя майчинството и като докторант нямам право на 50 % от него  newsm78

# 141
  • Мнения: 2 617
Ами аз съм по майчинство, казаха ми, че трябва да си прекратя майчинството и като докторант нямам право на 50 % от него  newsm78

Иди да питаш в Майчинството - счетоводно.  Peace

# 142
  • Мнения: 2 388
Ами аз съм по майчинство, казаха ми, че трябва да си прекратя майчинството и като докторант нямам право на 50 % от него  newsm78

и аз това щях да те посъветвам. майчинството не е заплата - парите идват от друго място и не би трябвало някой да ти го пипа...освен ако вече не си на 240 лв след първата година Peace

# 143
  • Мнения: 197
Да, питала съм, в НОИ, при моя приятелка, заедно четохме кодекса  Mr. Green Нямам право  Wink

# 144
  • Мнения: 758
Да, всъщност прави сте - на половин щат може да се работи.

# 145
  • Мнения: 2 697
Ах, вие, софиянки!  Mr. Green Веднага се засегнах жестоко  Mr. Green

Абе аз да си кажа, че някои голяма драма правят Mr. Green С един приятел редовно спорим за величието на УАСГ и падението на СУ примерно, та знам ли кой как ще тълкува Grinning Тия спорове кой е по-по-най... Party

Иначе за работата - официално на половин щат се работи, но това поне при моите колеги е само на хартия. 90 % работят на пълен щат.

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 22:08 от Шехина

# 146
  • София
  • Мнения: 1 074
Добре де, а кога пишат  Mr. Green

Има логика в това да не се позволява да си на пълен работен ден, аз от един месец съм се вторачила в задачата, събирам данни за това кое ми е достъпно и кое не и по изключителен съвет си наредих едни диаграми на всичко, което бих искала да включа, които редя на бяла дъска.

Как подхождате/подходихте към параметрите на темата си?

Препоръчвам горещо Умберто Еко преди да започнете да пишете каквото и да било и книгата му как да се напише дипломна. Трябва да знаете, че цитирането по него не е прието в България. Има правила за книги, монографии, статии. Но няма единна система.

Давайте да направим тук клуб за взаимна помощ в писането.

# 147
  • Мнения: 2 697
Занда, не знам кога пишат, честно казано Blush Едната ми колежка, която вече започва втора година докторантура, доколкото знам нищо не е написала засега, но въпреки това й признаха годината, защото има минимума кредити. Доколкото следя работата й, не ми се струва притеснена за написването на дисертацията. Даже мисли за смяна на темата, защото нещо не се справя с първоначалната си. Изобщо по нейно мнение, има текуща работа (преводи на текстове, рецензии на дипломни работи, семинари със студенти и т.н.) и й е трудно на този етап да помисли сериозно за дисертацията си. Та така... Все пак луксът да работим само на половин работен ден и да разчитаме само на тези пари + стипендията е трудно да си го позволи човек в България. Особено ако не иска да изостава в кариерното си развитие извън университета, в случай, че не вижда шансове за реализация в академичните среди.

Има и друго нещо - на по-сериозните позиции е по-трудно да си на половин работен ден и повечето ми колеги се съгласяват на пълен щат заради самата позиция, условията на работа и бъдещите възможности на това работно място. Та практически няма избор.

По формулирането на темата на дисертацията аз съм доникъде - научният ми ръководител услужливо ми каза да забравя всичко учено досега Rolling Eyes, което не знам как да го разбирам... и да не бързам с избора на тема. Срокът ми е до май месец, все пак ми се струва реалистичен, не храня надежди да формулирам нещо кой знае колко новаторско. По-скоро искам да подбера тема достатъчно дисертабилна и към която имам афинитет. Не че е лесно Crazy

Хм, относно цитирането - преди време намерих една статия, ето я, която ми е много полезна в това отношение. Авторката е редактор и е обяснила правилата за цитиране, приети в България, от доста години се водя по нейните препоръки при цитиране в разработките ми. Може би ще ви е полезна Wink

Умберто Еко ми е любимец и като писател, и като учен! Wink Книжката за това как се пише дипломна работа е много полезна - Зенда, мерси, че ми я припомни, бях я позабравила.

# 148
  • Мнения: 759
Зачетох се в темата и почнах от самото й начало, та до тук. Честито на приелите ги! Аз също завърших СлФ в СУ, но и за миг не съм се чудила дали да записвам докторантура...Нещо се изморих и не мога повече. Дано не съжалявам някой ден, но едва ли... Съгласна съм с мнението на Босилек от предните страници (#49) и по-точно нейният послепис, та затова Simple Smile Успех!

# 149
  • Мнения: 1 277
Давайте да направим тук клуб за взаимна помощ в писането.

Много добра идея!
Аз в момента си блъскам главата над трета точка на първа глава...

Общи условия

Активация на акаунт