Докторантурата

  • 355 472
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 074
Някой да знае кога е изпитът по английски език за докторантите тази година, говоря за СУ. Къде и от колко часа?

# 196
  • Мнения: X
Някой да знае кога е изпитът по английски език за докторантите тази година, говоря за СУ. Къде и от колко часа?

АНГЛИЙСКИ ЕЗИК

І комисия
Изпитът ще се проведе на 14. 12. 2010 г., вторник, 10,00 ч., 202 ауд., 3 блок (Стопански факултет).

ІІ комисия
Изпитът ще се проведе на 14. 12. 2010 г., вторник, 10,00 ч., 203 ауд., 3 блок (Стопански факултет).

ІІІ комисия
Изпитът ще се проведе на 14. 12. 2010 г., вторник, 10,00 ч., 117 каб., 3 блок (Стопански факултет).

ІV комисия
Изпитът ще се проведе на 14. 12. 2010 г., вторник, 10,00 ч., 205 ауд., 3 блок (Стопански факултет).

V комисия
Изпитът ще се проведе на 14. 12. 2010 г., вторник, 10,00 ч., 216 каб., 3 блок (Стопански факултет).

VІ комисия
Изпитът ще се проведе на 14. 12. 2010 г., вторник, 10,00 ч., 204 ауд., 3 блок (Стопански факултет).

# 197
  • София
  • Мнения: 1 074
Жива да си Wink))

А за докторантите предполагам че пак е четене на текст с превод? Няма разлика с приемния изпит? Ти виждаш ли си името някъде написано изобщо или просто отиваш там и това е?

# 198
  • Мнения: X
Жива да си Wink))

А за докторантите предполагам че пак е четене на текст с превод? Няма разлика с приемния изпит? Ти виждаш ли си името някъде написано изобщо или просто отиваш там и това е?
Ето тук разгледай /или попитай в стая 214 на Ректората/:
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/obrazovanie/doktoranturi/b … _kliment_ohridski

# 199
  • София
  • Мнения: 1 074
Жива да си Wink))

А за докторантите предполагам че пак е четене на текст с превод? Няма разлика с приемния изпит? Ти виждаш ли си името някъде написано изобщо или просто отиваш там и това е?
Ето тук разгледай /или попитай в стая 214 на Ректората/:
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/obrazovanie/doktoranturi/b … _kliment_ohridski

Аз направо им звъннах, оказа се, че се подават молби и вече тече срокът. Иначе изпитът на 14 важи дружно за всички, пак ще е стълпотворение и маразъм, ама карай Wink)

# 200
  • Шумен
  • Мнения: 206
Може ли някой да ми каже в какъв формат трябва да се напише превода на материала по чужд език?На мен ми искат 20 страници,но не разбрах дали с такъв обем трябва да е текста по чуждия език или 20 страници трябва да ми е преведения текст Thinking

# 201
  • София
  • Мнения: 1 074
Може ли някой да ми каже в какъв формат трябва да се напише превода на материала по чужд език?На мен ми искат 20 страници,но не разбрах дали с такъв обем трябва да е текста по чуждия език или 20 страници трябва да ми е преведения текст Thinking

Цъкни на линка, който е дала Жаве и ще видиш всички изисквания. Важи само за СУ.

# 202
  • София
  • Мнения: 6 767
Момичета, има ли някой в УАСГ?
Интересува ме към момента частта с изпита по чужд език. 100 страници текст, превод искат ли да носиш писмен или само пред тях четеш и превеждаш?Те ли ти казват на коя страница да отвориш? После задават ли ти други въпроси, за времена и т.нат в прочетения текст? Независмо от кой университет имате впечатления, все ще ми е от полза.  Praynig

# 203
  • Мнения: 2 388
Момичета, има ли някой в УАСГ?
Интересува ме към момента частта с изпита по чужд език. 100 страници текст, превод искат ли да носиш писмен или само пред тях четеш и превеждаш?Те ли ти казват на коя страница да отвориш? После задават ли ти други въпроси, за времена и т.нат в прочетения текст? Независмо от кой университет имате впечатления, все ще ми е от полза.  Praynig

за изпита - носиш 100 страници английски текст. може и цяла книга. ако са малко не е проблем - не ги броят. После те отварят на произволна страница и започваш да четеш. след това превеждаш това, което си прочел. после започва трудното, т.е. чиста граматика. посочват от текста неща и почват - това каква част на речта е, кое време е това....а принципно това време кога се употребява и т.н. За филолозите това не е проблем, но аз бая се поизпотих. Успех!

# 204
  • София
  • Мнения: 6 767
Момичета, има ли някой в УАСГ?
Интересува ме към момента частта с изпита по чужд език. 100 страници текст, превод искат ли да носиш писмен или само пред тях четеш и превеждаш?Те ли ти казват на коя страница да отвориш? После задават ли ти други въпроси, за времена и т.нат в прочетения текст? Независмо от кой университет имате впечатления, все ще ми е от полза.  Praynig

за изпита - носиш 100 страници английски текст. може и цяла книга. ако са малко не е проблем - не ги броят. После те отварят на произволна страница и започваш да четеш. след това превеждаш това, което си прочел. после започва трудното, т.е. чиста граматика. посочват от текста неща и почват - това каква част на речта е, кое време е това....а принципно това време кога се употребява и т.н. За филолозите това не е проблем, но аз бая се поизпотих. Успех!
Shocked
Уау...
Това звучи страшно.
На мен силният ми език е италиански и по него съм държала изпит в университета. За съжаления, въпреки че в закона пише, че може да бъде избран като изпит за докторантура май в никой университет го няма като опиция.  Confused

# 205
  • Мнения: 2 388
до колкото знам можеш да избираш какъвто език искаш. със сигурност английския не е задължителен.

# 206
  • Свищов
  • Мнения: 866
На мен ми искаха 20 страници текст. Преди това имаше тестова част, писане на документ - CV, поръчка, мотивационно писмо, фактура...Който има поне 3 на теста, отива на устен. На мен лично ми дадоха четене и превод на около половин страница. Някои са ги питали и други неща, но само ако са били колебаещи се.

# 207
  • София
  • Мнения: 6 767
Пожар , не е задължителен, но дават за избор между английски, немски и френски. По закон са 5 езика, тези трите + испански и италиански. Но...не спазват закона и не ги дават за избор.  Confused
Отчаяхте ме...май клоня към свободна докторантура, за да  пропусна изпита по език.  Confused

# 208
  • София
  • Мнения: 1 074
Пожар , не е задължителен, но дават за избор между английски, немски и френски. По закон са 5 езика, тези трите + испански и италиански. Но...не спазват закона и не ги дават за избор.  Confused
Отчаяхте ме...май клоня към свободна докторантура, за да  пропусна изпита по език.  Confused

Английският е пародия на изпит, четеш 3 изречения, превеждаш и край.

# 209
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 295
не знам как е сега, но в МУ София изпитът се състоеше в следното:
получаваш една статия и пишеш резюме (200-300 думи) и след това кратък разговор върху темата на доктората.
доколкото си спомням редовните докторанти нямат такъв изпит - само конкурсния за зачисляване. вие него ли обсъждате?

Общи условия

Активация на акаунт