Бебешка гимнастика и масажи; Вит. Д

  • 6 069
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 543
По съвет на нашата лекарка - сутрин преди първото хранене. Не чаках много време, случвало се е и веднага след това да яде.

# 16
  • Мнения: 9 814
По съвет на нашата лекарка - сутрин преди първото хранене. Не чаках много време, случвало се е и веднага след това да яде.

 Peace
Никога не съм чакала повече от минута-две преди да й дам да яде.

# 17
  • Мнения: 9 814
В този форум се пише на КИРИЛИЦА!
Гимнастиката започва след навършване на 1 месец.

Или когато теглото на бебето е над 4 кг.
За масажът важи същото.
Разрови се из нета, има много сайтове, където нагледно е показано как се прави масаж и гимнастика.

# 18
  • Мнения: 2 521
И аз не съм чакала да мине време.Давах веднага след капките да яде.Че то се събужда гладно като мече Simple SmileКак се държи 10-20 мин гладно бебе.Ами  ще протестира яко.

# 19
  • Мнения: 42
Аз също давам на моя мушмурок по 2 капки сутрин в 6,00 или в 9,00 ч, изчаквам 5 мин и после яде. Просто повече време няма как да го оставя да чака за храненето, защото ще се изпонапукат прозорците от неговия рев Wink Simple Smile Laughing baby_neutral


# 20
  • Мнения: 1 740
Аз не съм чакала да мине време, след капките давах да яде.

# 21
  • Мнения: 1 796
И аз давам по 2 капки и веднага след това я храня-какви 10-20 минути тя и секунда не чака а рева е просто оглушителен smile3518

# 22
  • Мнения: 1 372
Не съм давала витамин Д, никога, а гимнастика съм правила много малко, защото дъщеря ми не спираше да рита и маха с ръчички. Единствено галех с въртеливи движения коремчето и гръбчето.

# 23
  • Мнения: 83
на нас пък ни казаха след първият месец, но Хриси беше толкова жизнена и игрива че не подлежеше на никакви манипулации, и без масажи мина (освен първите няколко опита)

# 24
  • Мнения: 406
По съвет на нашата лекарка - сутрин преди първото хранене. Не чаках много време, случвало се е и веднага след това да яде.
И аз така. Колкото до гимнастиката - започнах след първия месец по мъничко.

# 25
  • Мнения: 3 929
Не съм му правила гимнастика, оставях го да си рита сам, когато му сменях памперса или преди да го къпя. Иначе му правех масаж на крачетата, когато го мажех с олио след къпане.
Що се отнася до Вигантол-а, давах му по 2 капки, когато се сетя - сутрин или през деня, но съм му давала веднага след това да яде, ако си е искал.

# 26
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Синтетичен вит.Д не съм давала, а след първия месец се галехме и масажирахме лекичко всеки ден след баня - беше приятно и за двете страни. Гледай бебето да е в добро настроение ( най-добре половин час след ядене  Wink).

# 27
  • Мнения: 1 473
Витамин Д давах всеки ден до като стана на 1 и 4 месеца.
Масаж правех след къпане, с олио на Weleda, но след като стана на два месеца.

# 28
  • София
  • Мнения: 209
Витамин Д давам по 2 капки сутрин преди хранене още от двадесетия ден. Не чакам да мине време преди да го храня. Масаж правя всяка вечер след къпане. Докторката каза, че му е рано за гимнастика, така че още не сме правили.

# 29
  • на Русе
  • Мнения: 358
Педиатърката показа как да правим масажи, като избягваме ставите, областта на бъбреците и гръбначния стълб; иначе гимнастика правим само с крачетата и то по-скоро защото облекчават коликите, но на Светльо му харесва. Иначе ръцете и без друго ги размахва некоординирано все още  Crazy
За вит Д - започвам да храня веднага, че като ревне и няма укротяване  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт