Плуване за деца - къде в София?

  • 281 656
  • 829
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 4 250
Знам, че има дни, когато басейнът се посещава от външни възрастни хора. Тоест не е само за целите на училището.

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 12:34 от malinkap

# 811
  • Мнения: 8 241
Здравейте, някой има ли пресни отзиви за клуб Шаркс в у-ще Св. Героги? Става въпрос за дете на 3,5 години. Учат ли се децата да плуват или всичко е само на игра? Благодаря!

Доколкото аз съм запозната има две възрасти в които детето е хубаво да започне да плува.
Първата е на около 6 месеца, когато все още не е загубило вътреутробните си инстинкти, дригата е на около 5-6-7 години когато може да изпълнява поне две команди една след друга.
На 3,5 месеца освен да го къпете в басейна не виждам много идеята на това Simple Smile

Иначе в Свети Георги, фработи и треньора Тони Михайлов /Плувай с Тони/ за мен е чудесен треньор за деца.

# 812
  • Мнения: 19 296
За Мусагеница, Дианабад, Студентски град може ли да препоръчате басейн и треньор?

# 813
  • Мнения: 1 347
За Мусагеница, Дианабад, Студентски град може ли да препоръчате басейн и треньор?
Аз лично с две ръце препоръчвам басейна на ТУ и Георги Палазов. Сериозни занимания, но без крещене и напрежение (което се оказа нерядко явление). Единственият недостатък е, че покрай пандемията ТУ няколко пъти затваря за дълго басейна, надявам се тази година вече да няма такива проблеми.

# 814
  • Мнения: 19 296
Много благодаря! Сега се сещам, че Георги П. ми бяха препоръчвали преди години.

# 815
  • София
  • Мнения: 19 249
Здравейте, някой има ли пресни отзиви за клуб Шаркс в у-ще Св. Героги? Става въпрос за дете на 3,5 години. Учат ли се децата да плуват или всичко е само на игра? Благодаря!
Иначе в Свети Георги работи и треньора Тони Михайлов /Плувай с Тони/ за мен е чудесен треньор за деца.
Да, Т. М. го бяха похвалили, че и тухла може да научи да плува. Писах му и ми отговори, че е 20 лв. вход и тренировка. Но не зная има ли някакви по-дългосрочни опции, като плащане с Мултиспорт или за месец/...броя тренировки.

# 816
  • Мнения: 1
Здравейте, дали някой има информация как се пречиства басейна на Мазнейкова - с хлор или новата технология със сол?
Благодаря предварително!

# 817
  • Мнения: 19
Аз също се интересувам от басейна в мбал света софия. Основно са детски групи и аеробика, явно е доста посещаван и е важно как го пречистват. Моля, ако някой има впечатления за чистотата да сподели!

# 818
  • Мнения: 4
Много сме доволни от Маги, има тренировка на ЧУ Свети Георги, страхотно отношение към децата! Младо момиче, което прави чудеса!
Децата само за нея говорят…
Плувай с Маги е страницата й във фейсбук.

# 819
  • Варна-София
  • Мнения: 77
Привет,

някой с отзиви за басейна в 88-мо? Simple Smile

# 820
  • София
  • Мнения: 110
Привет,

някой с отзиви за басейна в 88-мо? Simple Smile

Моите деца ходят на плуване в 88 училище. Нямам забележки. Басейна и прилежащите помещения са чисти. Децата не са се оплаквали от студена вода. Треньорите са различни в различните дни, от всички са доволни.

# 821
  • Мнения: 2
НЕ препоръчвам Красимир Захов от клуб СПРИНТ като треньор на деца! Неоснователно започна да унижава детето ми като го наказва и гони от тренировка за нищожни грешки като например защото е скочил преди сигнал или при стреличка,че е ритал с крака-за което го изгони 20мин по-рано от тренировка. Детето ми спомена,че треньора го е нарочил и имаше страх от него. Реших да следя всяка тренировка, детето ми изпълняваше всичко по силите му въпреки,че беше разпределян в коридора,в който изпреварваше всички,отново нарочно! Това е човек,който с иронизиращ тон унижи детето ми,което се разплака пред мен и пред всички,защото е излъгал че е ритал с крака на стреличка.Беше изгонен най-нагло, а треньора дори не ми отговори на въпроса дали това е основателна причина за това отношение към мен като родител и към детето? Все пак на първо място ТОЙ Е ТРЕНЬОР НА ДЕЦА,не са олимпийци! И все пак си плащам за това да научи детето ми да плува,не да го унижава и нарочва неоснователно! ПЪЛЕН АБСУРД!!!

# 822
  • Мнения: 57
Не са ли много токсични отровите, които излизат.Чудя се какъв вариант има с тях.
Кои отрови? За пречистване на водата ли? Има вече доста басейни, в които пречистването е с електролиза или UV, но това са основно малки басейни към частни училища. В големите басейни все още разчитат на класическото пречистване с химикали. Важна е и вентилацията. А ползите от плуването са многократно по-големи от евентуалните проблеми заради химикалите във водата.

За огромно мое съжаление, аз лично започнах да получавам супер странни реакции след басейн. Усещам стягане на белия дроб в горната му част и нещо като затваряне на гърлото, не мога да си поемам дълбоко въздух, след това почва страхотна кашлица, често кървава. В Пирогов ми снимаха белия дроб, абсолютно чист. Случва ми се само след басейн и отшумява след 12 часа. Аз съм човек без никакви алергии. Споделих с една треньорка, тя пък ми каза, че от този конкретен басейн е чувала за много реакции, основно на очите, кожата и лигавиците. А басейнът е нов, луксозен и наистина с мерак направен. Но кой идиот им поддържа водата не знам, изключителна мъка ми е, че трябва да се откажа от басейна.

# 823
  • Мнения: 4 250
Може би не всички басейни са така.Ние минахме само на плуване в морето след училищен басейн, при който се появи червено атопично петно на кожата (няма никакви алергии, никога не е имал АД) и с почти нищо не изчезваше, само с кортекостероид.Изчезна си от самосебе си след 3 години неходене на басейн.Но е въпрос на организъм.На други деца нищо им няма.

# 824
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Да не сте плували на Дианабад скоро? Нещо не могат да се справят с химикалите във водата. Има периоди, в които има голяма концентрация на хлор там.

Общи условия

Активация на акаунт