Работа в Кол-Център - Против ли сте и защо?

  • 55 767
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 008
Аз говоря за разни "мениджъри на интернационални компании,
които примерно са под егидата на саудитското правителство"
или нещо такова.Те звънят защото искат среща,за да предложат
грандиозен инвестиционен проект.Няма оттърване.А иначе
вкъщи никой не ми звъни,освен баба Янка от Бръшляница,братовчедка
ми и една приятелка.

# 16
  • Мнения: 2 386
Пазете си слуха.

# 17
  • Мнения: 103
Ужасно е, 2 години и нещо работих в КЦ, обаждат ти се пълни идиоти, голямо е напрежение, графика беше дневна, нощна, два дни почивка, през тези два дни нямаш време за нищо, само спиш и се чувстваш като пребит, не може да излезеш извън града, понеже ти се застъпва в смяна, не не, дълго време след като напуснах се реставрирах към нормалния начин на живот!  Grinning

# 18
  • Мнения: 5 370
Е, аз винаги съм била на нормален график, защото сме обслужвали Европа.
Даже понякога тук искам да дойда по-рано,. за да си тръгна по-рано, или да работя до по-късно, че да имам някакви свободни часове, но...стриктно работно време от 10 до 19. Никакви смени, събота и неделя са си мои.
Виж, ако работиш за Америка или Канада-смените са неизбежни.

Абе има ли  Money - другото го преглъщам, аз поне.
И отдавна у дома не разигравам нищо, напротив, в момента, в който изляза, цигарата в устата, плеъра в ушите и-кеф. Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 38 530
Бачках в кол център преди да забременея. Яко нощни смени.
После на  два пъти са ме приемали на интервю и съм се отказвала.
За мен това е страхотна мелачка. Като за студенти бива.
Оутбаунда е гадост! Обикновено "наказаните" ги карат да правят изходящи.
Авторката, както виждам, не е на много добри условия.
Само голи обещания за проценти, които сама трябва да си направи.
А това значи, че сумата се достига трудно и ще има глобички!
Във свестните кол-центрове с език се почва на договор, 1000 лева бруто /т.е. около 750 нето/ и после се дават бонуси, проценти и пр.

# 20
  • Мнения: 95
Ся ме карате да видя за вчера колко обаждания съм приела...за 7 часа 93 обаждания са записани с моето име,а колко съм отметнала като решени,а те са били от други колежки не съм броила...зависи в каква сфера е кол центъра,зависи кой е с/у теб на телефона дали знае какво иска или ще му отнеме 5 мин хъкане и мъкане..При нас са повече входящи и ако някой не е успял да се свърже му връщаме обаждането..Не е толкоз трудно..

# 21
  • Мнения: 5 370
Викам, да земеме да си направиме професионален всефорумски съюз на съпортаджиите. Laughing Взаимно да се съпортваме, тъй да се каже.
Истината е, че работата не е лесна , хората бягат, а работа има много и криза няма.Почти, може би, говоря от мои наблюдения.

# 22
  • Мнения: 95
Викам, да земеме да си направиме професионален всефорумски съюз на съпортаджиите. Laughing Взаимно да се съпортваме, тъй да се каже.
Истината е, че работата не е лесна , хората бягат, а работа има много и криза няма.Почти, може би, говоря от мои наблюдения.

Наскоро даже по бтв даваха репортаж в емисията новини,че точно в това време на криза кол центровете са един от най-процъфтяващия бизнес..Че има работа има,бягат тия дет търсят лесното.Не може да си представяш кол центъра като място дето си седиш със слушалчиците,пилиш си дългите,червени ноктите,цъкаш си по компа,през 3 мин си до кафе машината и получава 5 цифрена заплата...

# 23
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Викам, да земеме да си направиме професионален всефорумски съюз на съпортаджиите. Laughing Взаимно да се съпортваме, тъй да се каже.
Жози, много зависи какво и кого съпортваш....

ПП: Далеч съм от тази работа, ама сестра ми не се е оплаквала. За разлика от един приятел, дето още се държи, щото офиса му е на 5 мин. от вкъщи
Аз съм от тия с ноктите (само дето не се лакирам  Embarassed), е и заплата не е с 5 цифри, то е ясно Wink

# 24
  • Мнения: 95
Викам, да земеме да си направиме професионален всефорумски съюз на съпортаджиите. Laughing Взаимно да се съпортваме, тъй да се каже.
Жози, много зависи какво и кого съпортваш....

ПП: Далеч съм от тази работа, ама сестра ми не се е оплаквала. За разлика от един приятел, дето още се държи, щото офиса му е на 5 мин. от вкъщи
Аз съм от тия с ноктите (само дето не се лакирам  Embarassed), е и заплата не е с 5 цифри, то е ясно Wink

твойта е с 6 нали  Laughing това за маникюра моля не го приемайте за обида  Embarassed

# 25
  • Мнения: 32
Много благодаря за вски един от отговорите   bouquet

Сега да се доуточня за някои неща, че да имате ясна представа за КОНКРЕТНИЯ случай  Hug
Бачках в кол център преди да забременея. Яко нощни смени.
После на  два пъти са ме приемали на интервю и съм се отказвала.
За мен това е страхотна мелачка. Като за студенти бива.
Оутбаунда е гадост! Обикновено "наказаните" ги карат да правят изходящи.
Авторката, както виждам, не е на много добри условия.
Само голи обещания за проценти, които сама трябва да си направи.
А това значи, че сумата се достига трудно и ще има глобички!
Във свестните кол-центрове с език се почва на договор, 1000 лева бруто /т.е. около 750 нето/ и после се дават бонуси, проценти и пр.

Май не уточних, че НЯМА нощни смени - времето, в което ще звъня е от 9 до 19 часа.
По въпроса с парите - мисля, казах, че работата е на ПОЛОВИН работен ден - аз го изчислявам към 400 , ако беше цял щяха да са 800 - т.е. нормално, нали? Защото за мен това не са лоши условия - 4 часа са си малко, откъдето и да го погледнеш.
И по въпроса с натоварването и чувстването като пребит - довода ми е пак същия - да, гадно ще е , трудно ще е е, но 4 часа се преживяват всякак ...не са като 8 или повече ....
Така че единственото, за което май си имам силно притеснение е, именно това с продажбите и % - т.е. много ще се трудя и пак може да не продам, може да ме псуват ( ще звъня само на германци, никакви други - те са културни, ама не чак толкоз) и накрая може да се окаже работата с % трудна ...т.е. глоби  Mr. Green
Аз засега съм все още За работата .... още не съм я почнала де, предстои да ми се обадят за обучението .... но още коментари, още по-добре  Laughing Hug

Пък и момента е такъв .... досега ме издържат само родителите ми .... издръжката ми е нормална, но не си позволявам нищо особено извън храната и нормалните месечни разходи .... така че и 200 лв на месец ще са ми от позла, както и на родителите ми, които имат трудности заради кризата и са доста натоварени да ми поемат изцяло живота в София - а съм на квартира, не на общежитие и наме си е прилично голям ....  - и това е фактор, може да го вземете в предвид  Peace

# 26
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
O, за 4 часа скачам и аз да работя дори сега!!! /след всичко, което казах по-нагоре/
Това си е егати офертата. Ако старата ми фирма ми предлагаше нещо такова бих хвръкнала на поста; за съжаление обаче за тях 'почасово' означава работа пак по 8 часа на ден, но... събота и неделя. ВСЯКА събота и неделя.  ooooh!

Моят съвет е да не пропускаш този шанс! Четири часа на ден ти гарантирам че няма да ги усещаш как минават. Колкото до притесненията ти от невъзпитани клиенти, тях винаги и на всяка една работа ще ги има Simple Smile Свиква се, дори започва да ти става смешно в един момент и ставаш супер корава и голям пич при такива разговори Wink На мен това реално ми беше най-малкия проблем накрая преди да напусна /а и аз като теб доста се притеснявах в началото, защото си бях едно хлапе още, несвикнало да му врякат насреща и да очакват да козирува и да се държи с тях като кралски особи/

Успех!  Hug

П.С. И аз на 20 години работих в кол центъра Simple Smile Мале какво умиление ме заля сега Simple Smile Simple Smile Още веднъж успех!

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 14:48 от Sway

# 27
  • Мнения: 6 993
Абе...аз бях по 2-3 часа на ден на аутбаунд обаждания и пак си беше отврат... Rolling Eyes

# 28
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
Абе...аз бях по 2-3 часа на ден на аутбаунд обаждания и пак си беше отврат... Rolling Eyes

Ама само 2-3 часа си се обаждала или 2-3 часа ти е бил целият работен ден? Simple Smile Има разлика.

# 29
  • Мнения: 662
При нас има друг екип за изходящи, ние приемаме само входящите.Смените са най-различни, а и се опитват да се съобразяват с желанията ни, въпреки че с другите оператори винаги може да се размениш.Нощните са от една до три на месец, не повече.Отскоро има и девет, и десет часови смени, което е доста натоварващо.
От октомври съм на половин работен ден, четири часа не са нищо-с удоволствие отивам на работа, но надали с радост ще си получа заплатата. Laughing

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 15:54 от sorsha_

Общи условия

Активация на акаунт