Работа в Кол-Център - Против ли сте и защо?

  • 55 819
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32
Ох, това с четенето е разбиващо. Laughing
Но като се има предвид колко емиграция има в Германия-може би има резон.

Аз също бих се хванала за такова нещо, надомно, от вкъщи, но не за 2 лева на час.
.....

 Joy Не, няма да ги питам дали МОГАТ да четат ...а дали четат някакво списание или вестник - и оттам да предложа абонамента  Mr. Green

А за заплащането - значи 2 лв на час + 5 % от продажбите е неизгодно последно, така ли ? Питам защото като не съм работила постоянно, нямам идея за "нормалното" и не искам да съм тъй заблудена ...

# 61
  • Мнения: 5 370
Ами виж сега.....
Без да засягам никого, но.....
Аз на моята женам, дето ми чисти, и давам 25 лева за около 4 часа работа.
Та.....така.

# 62
  • Мнения: 32
Ясно  Wink И аз не бих чистила за по-малко  Mr. Green
 Аз лично  разчитам, че ще правя по 25 лв за 4 часа - всъщност, изисква се да ги правя, защото въпросния минимум от продажби е 120 евро, т.е 12 лева ( 5-те %) а и някакси съм с настройката не да се движа по границата на минимума, а да правя повече ...  

И всъщност това исках да уточня - ти като професионалист в тази област, първо, смяташ ли, че мога да разчитам да правя повече от минимума ( който по принцип са ми казали, че се постига за около час) и второ - ако се размечтая, че ще постигам ....айде не двойно, ама  над минимума (200 евро примерно) всеки ден ....едно такова заплащане за половината ден работа  малко ли е? - 30 лв/ден - т.е. общо 600 станаха на месец ( като знам с какви пари изкарвам месеца сега, това число ми звучи космическо  Crazy Mr. Green )

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 18:01 от Elence

# 63
  • Мнения: 103
Входящи-изходящи няма никакво значение, все с малоумници се разправяш, защото няма да ти се обади някой интелигентен човек, който знае какво иска, а ще си говориш в повечето случай със злобни, затварящи, истерици разни, а бе всякакви екземпляри. А ако ще работиш в такъв КЦ, в който ще звъниш да предлагаш на фирми купони за храни примерно, смятай че веднага ще те отсвирят секретарките, много е досадно, а бе неблагодарна работа, също и не добре платена. Затова световни компании са се локализирали в България, защото е евтина работната ръка, хващат гладен студент, който едва ли не им работи за без пари и говори добре английски език, същото е в Индия. Ако беше в САЩ  телефонистите са задоволитено възнаградени. Като цяло е експлоататорски труд, но всеки сам избира професията си Simple Smile Шеф на КЦ ми е казвал, че един оператор има годност максимум 2 години, наистина е така, затъпяваш, циклиш на едно място. Ако толкова си впечатлена и не можеш нищо друго да си намериш в момента като работа, опитай, ако не ти хареса, винаги можеш да напуснеш Simple Smile

Стаси, абсолютно не мога да се съглася с теб!
В стария кол-център обслужвахме фирма, която се занимаваше с парични преводи, клиентите звъняха, ако има забавяне, ако са объркани имената за корекцея, въобще, ако има нещо с транзакцията! Е, не само малоумница пращат пари, нали!  Peace
Генералните заключения не помагат на никого!
Да, според редица проучвания, това е работа, при която за година - година и половина операторите, ако не се промени позицията дават максимума от себе си и се препоръчва смяна. Но за студенти, на пар-тайм е идеална, и не само на пар- тайм. Когато продукта се обслужва 24/7 - това предлага възможност да взимаш нелоша заплата и същевременно да си ходиш на лекции.... Peace



След нощна смяна не знам на какви лекции ще ходиш и с какви сили! А ти къде си работила, че защитаваш българската паплач? И още ли си на тази работа?

# 64
  • Мнения: 5 370
A че защо да не сме?
Тук многократно беше вече казано, че ЗАВИСИ с какво се занимаваш.

Колкото до ходенето на лекции-нощни смени-еми повечето студенти си го избират така, сега и претенции ли?Аз едно време не съм имала и част от тези възможности, то тогава работа за завършили нямаше, камо ли за учащи...почасово.....
Пък за епитета "паплач"-въобще няма да коментирам.
НА кривия....е ясно кое му пречи. Mr. Green

# 65
  • Мнения: 103
Хо - хо някои се засягат, защото се считат за такива! Много сте чувствителни нещо   Joy

# 66
  • Мнения: 2 614
Хо - хо някои се засягат, защото се считат за такива! Много сте чувствителни нещо   Joy


Не знам за каква паплач говориш, но не ще да ти е била понятна работата "на слушалка"
И има голяма разлика в това да работиш за българи (български клиенти и работодатели) и това, което работим аз и Жози (и клиентите и работодателите са чужди фирми)

Поста ти е повокативен и нямам намерение да коментирам думи от рода на паплач!  Peace

Радвам се, че поне на авторката и е полезно!  Peace

# 67
  • Мнения: 32
Наистина темата няма нужда от обиди, провокации и некомпетентни мнения ( да сложиш всичко под общ знаменател и да го обидиш крайно, е меко казано тесногръдо  Naughty) Може и да нямам опита, който другите пишат в темата ( та аз затова я пуснах!), но трябва да съм сляпа, за да не забележа, че наистина си има условия и условия - и тази работа не е безнадеждна, ами си зависи от работодателя, от клиентите и т.н. Peace

Ако може да ви "завърна" към последните ми размишления със заплащането - малко по-горе написах конкретно как виждам нещата, че ще станат в моя конкретен случай и да помоля работилите това да ме ориентират фантазирам ли, или реалистично съм го сметнала - и ако да, как ви се вижда? (напомням, че това ще ми е помощен месечен доход към издръжката на родителите ми, която бих искала да намаля с 200-300 лв) Thinking

# 68
  • Мнения: 7 008
Сега в момента карам нощни смени, по 12 часа.
Не бих могла да ида на лекции след това  Tired
Аз дори с градски транспорт нямам сили да се прибирам, какво остава да съм концентрирана още 4-5 часа. Crazy
Ма съм дърта вече, тия на по 20 го правят. Thinking

# 69
  • Мнения: 2 614
Ясно  Wink И аз не бих чистила за по-малко  Mr. Green
 Аз лично  разчитам, че ще правя по 25 лв за 4 часа - всъщност, изисква се да ги правя, защото въпросния минимум от продажби е 120 евро, т.е 12 лева ( 5-те %) а и някакси съм с настройката не да се движа по границата на минимума, а да правя повече ...  

И всъщност това исках да уточня - ти като професионалист в тази област, първо, смяташ ли, че мога да разчитам да правя повече от минимума ( който по принцип са ми казали, че се постига за около час) и второ - ако се размечтая, че ще постигам ....айде не двойно, ама  над минимума (200 евро примерно) всеки ден ....едно такова заплащане за половината ден работа  малко ли е? - 30 лв/ден - т.е. общо 600 станаха на месец ( като знам с какви пари изкарвам месеца сега, това число ми звучи космическо  Crazy Mr. Green )

Не искам да звучи разочароващо, но в изходящи кампании, рядко, това, което казва клиента (работодателя) се покрива с истината. Т.е., те винаги те убеждават, че няма начин екипа ти да не продава, но....това невинаги е така, за съжление.
Моят съвет е да не си правиш сметки от сега, изкарай 1-2 работни дни и тогава вече ще имаш малско по- реална представа за ситуацията.  Peace Все пак никое предвиждане в бранша не се прави така, без база натрупан опит (forecast).  Peace

# 70
  • Мнения: 5 370
Хе хе, форкаста, така е то. Laughing
Наистина, изчакай и сама ще се ориентираш кое накъде е.
Пък дано се окажеш добър продавач.

# 71
  • Мнения: X
И аз работя в кол-център за технически съпорт отскоро.
Като цяло не съм недоволна, въпреки че в дългосрочна перспектива искам да се занимавам с друго.
Мисля, че е много важно каква настройка има човек към работата си, независимо какво върши.
Познавам хора, които по цял ден си клатят краката и пак се оплакват, че са пренатоварени.
Работата с клиенти невинаги е лесна и приятна и определено не е за всеки,  но до голяма степен зависи от твоето собствено отношение и поведение как ще ти мине работният ден.

Що се отнася до изходящите обаждания и директните продажби, с това не бих се занимавала, защото знам, че няма да съм добра и убедителна.
А иначе псуването може да започне още преди да си казала каквото и да е.  Mr. Green
Но аз лично никога не си слагам на сърце оплакванията на клиентите - след като затворя слушалката, забравям и толкова.
Или се смеем с колегите Simple Smile

# 72
  • Мнения: 5 370
Ами аз, ако трябва да си изкарвам парите с частни уроци-бивш преподавател по френски съм и не искам да чуя за училище-или с преводи, бая гърч ще да е.
Та дори в дългосрочен план умишлено бих предпочела това.Пък и никой не ме пита на колко години съм ,семейна ли съм, деца имам ли?Осигуровки, точно работно време, болнични ако се наложи-на фул-никак не ми е маловажно.
Пък който иска-и е млад-да прави кариери извън. Лошо няма.

# 73
  • Мнения: 2 401
Я вижте какво провокирахте с темичката си.  Simple Smile http://www.investor.bg/?cat=5&id=88940

На мацката с българската паплач няма да и пиша само  от уважение към полезната за хората професионална тема.

# 74
  • Мнения: 5 370
Я вижте какво провокирахте с темичката си.  Simple Smile http://www.investor.bg/?cat=5&id=88940

На мацката с българската паплач няма да и пиша само  от уважение към полезната за хората професионална тема.
Еваларка, Минзи, за статията.
Не че не си го знаем и ние, но.....е добре да се знае, че скоро кранчето няма да пресъхне.
Ми не искам да се махам и тва е. Особено с втория си език съм много търсен кадър, обаче там съм позабравила нещицата след майчинството. Все се каня, пусто, да го зарежа този форум и да опресня сериозно, ама на....

Общи условия

Активация на акаунт