За нова пакистанска тема ред е вече- да я изпишем заедно със малкото човече

  • 41 997
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Делта мерси за подкрепата и куража който ми даваш  Hug. Много искаме, но нали майка му нещо се мръщи за мен не може да го преглътне още и аз се колебая. Честно да си кажа не искам пак сама да си гледам детенцето. Не се оплаквам, Господ ме дари с много добро и послушно бебе и детенце. Никога не е искал да хапва през нощта, незнам какво е да се събуждаш няколко пъти на нощ. Колики почти не съм усетила и един такъв кротичък като се заиграеше намирала съм го заспал аз докато сготвя или си върша нещо. И сега ми е послушко -пу пу  Laughing . Но просто като си сам е доста трудно понякога психически- поне на мен ми беше... Та така още ще се почудя, но всички искаме та ще видим  Wink. Да ви се похваля утре преди обяд очаквам моя малчо да пристигне с майка ми. Нямам търпение да го нагушкам. Сега отивам да им правя торта- охххх това поне мога  Wink. Много  Hug  на всички

# 721
  • Мнения: 0
аз докато се наканя да яиша и вие сте изписали цели тонове с информация и аз както винаги чета чета и най-накрая се изказвам по всички теми  Wink
ДОБРЕ ДОШЛА НА НОВАТА ДАМА ЕЛИНОРИЧ радвам се че се увеличава нашето форумно общество  Hug    bouquet
та да кажа и аз със закъснение за райс кукъра аз купих от японско и имам два един ми е нов а другия мой приятел ми го даде защото той заминава ама вършат работа защото единия е по-малък другия по=голям ,та се допълват чудесно,аз например в такъв райс кукър приготвям дори пиле или риба и става перфектно,а пилауто е винаги превъзходно,но незаради това ги харесвам аз мога да правя префектно пилау и без тази машинка ама едно ме кефи икономисват време през това време може да правиш хиляди други неща и не те ангажират да висиш и да дебнеш внимателно да не ти загори яденето плюс поддържат топло яденето докато ти сам не решиш да го изключиш ех ама съм умна  Laughing
любими думи са ми ХАТАРНАК (опасно) и ДЖААН(душа) БЕВКУВ(глупав) и ДАЛ(леща) Joyтеми звучат много интерсно и има няма аз туко се изцепя нещо и всеки се спуква да се сме охххх не обичам още КЮН ДЖИ  Laughing и ЕЛА ПАР
ДЕЛТИЧКЕ ама наистина дай рецептите на всички иначе ще  те санкционираме  Hug
МАКТУБЧЕТО къде се изгуби незнам
на ЛЕТЯЩАТА ФИЛИЯ и стискам пАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е ДОБРЕ
А НА ВСИЧКИ ОСТАНИ ПРАЩАМ МНОГО ПРЕГРЪДКИ И ЦЕЛУВКИ И ЖЕЛАЯ УСПЕХ ВЪВ ВСИЧКО    bouquet   Praynig   Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,благодаря за топлото посрещане какво да ви разказвам , тя мойта е дълга история. Запознах ме се със съпруга ми в Дубай, работихме заедно в един департамент.Както Ви
казах вече женени  сме от три години, но връзката ни е от седем години. Минахме през какво ли не докато станем официално семейство.
tess of durbervilles  , ако това е вярно , че ще откриват пакистанско посолство в София ,това е су-
пер новина - имам предвид вадене на визи за мен и детето за Пакистан и подновяване на паспорта на съпруга ми , поне да си спестим тези разходи  за пътуване до Турция или Румъния да си вадим визи за Пакистан.Ох извинявайте  малко се увлякох.
Лю,стискам палци всичко да мине бързо и леко при раждането.
Днес се чухме със съпруга ми, пак няма ток в Пакистан , на всичкото отгоре sms - те от BG до Пакистан  които му изпращам  не ги получава, но това са бели кахъри......

# 723
  • Мнения: 0
Елионорич, добре дошла и от мен!  newsm51

Радвам се, че има толкова пакистански булки! Чак ми е странно, защото през всичките тези години си мислех, че аз съм единствената!:)
Ще се радвам да разкажеш повече за вашата история, без значение колко е дълга. Ние обичаме дългите истории!:)) Ти ходила ли си в Пакистан? В България ли сте установени сега? Как е? Лесно ли ви ли е?
Напоследък моят мъж започна да прави едни изказвания, чак му се чудя. Иска да поживеем тук (в Амераика) около две-три години и после ми каза, че сме щели да се прибираме в БГ. Аз съм малко скептична в това отношение, защото той знае 10 думи на кръст на български и не знам как ще се оправим с работа за него и т.н. Аз имам много приятели в Сф, дори и брат ми е там и като си ходим всяко лято, все така се случва, че прекарваме повече време в София, отколкото във Варна. А много си обичам родния град през лятото заради морето, гезмето и т.н. Simple Smile
Ще помоля пакитките, които си живеят щастливо в България, да ми дадат някаква идея колко трудно или лесно е да живееш в нашата страна със пакистанец. Аз винаги съм се плашила, че предразсъдъците на много от нашите съграждани ще ми повлияе доста зле, а не знам дали ще имам сили да се боря с ограниченото им мислене. Та в тази връзка, моля, споделете вашите опитности.

Мама Маги, радвам се, че постиш, много малко християни го правят и се гордея, че младо момиче като теб, спазва коледните пости.
Аз обикновено постя преди Великден, като две години даже и тримерих. Не знам дали сте наясно с този термин. Нашите баби са го правили навремето. Три дни не ядеш и не пиеш нищо, дори и вода не се позволява (ако си вманиачен вярващ де). Аз и преди съм постила, и съм гладувала по метода на Лидия Ковачева, ама да ви кажа, хора, това тримеренето не е шега работа. Без вода не се живее. На мен до третия ден така ми бяха присъхнали устните, че трябваше да ги мажа с лимон. Разбира се, излишно е да споменавам, че когато пропих вода на 4-тия ден, моментално влязох в болница с жестока бъбречна криза, беше толкова зле, че се наложи да ме оперират! Това ми беше като обица на ухото. Повече в такива крайности не съм изпадала. Да ме прощава Господ, нямам физическата възможност. Понеже съм вегетарианка, сегашните ми пости се състоят в ограничаване на всички животински продукти, като масло, мляко, яйца, сирене, кашкавал и т.н. По време на постите се чувствам просто прекрасно, макар и да ми се прияждат сладки работи и други вкусотийки.

Искам да кажа и за паратата. Аз моите парати ги правя с омекнало масло от вътре и със олио ги запържвам от вън, че не е хубаво да се яде много масло (за маргарин пък-абсолютно не! Все едно че ядеш пластмаса и е много вреден).

Тес, разбирам те напълно като казваш по колко пъти си обикаляла Пикадилито да търсиш тези подправки, защото и аз бях така. Знаех какво търсих, но ми беше трудно да го открия. Виж, кака Делта може да те заведе до Колхозния пазар, че и на мен да кажете следващия път, като ще идвам. Знам колко overwhelming ти се струва всичко от сега, но за мен основните подправки са 3: кимион, кориандър и куркума. Тези поне май ги бях намерила в Пикадилито. Знам, че джинджинфилът присъства в много от манджите, но ако го пропуснеш, няма да е фатално. Ето и моят вариант на най-лесна търка (сосчето, с което започваш всяка манджа). Търките си имат вариации, разбира се, както и Марина спомена, продават отделно смески за различните видове ястия, но тъй като ще правим пакистанска манджа from scratch, обикновената търка е достатъчна.
 
Във food processor-a, ако имаш такъв, слагаш 1 домат, 1 глава лук, 4 скилидки чесън, ако си смела, тук е момента да сложиш и едно-две люти чушлета. Правиш всичко на каша.
Нагряваш олиото (препоръчвам зехтин за тези, които търсят по-здравословен вариант). След това изсипваш сместа, която току-що си направила. Разбъркваш и добавяш подправките: 2 чаени лъжички кимион, 2 чаени лъжички коринадър, половин чаена лъжичка куркума, 1 чаена лъжичка червен пипер, сол на вкус. Понеже търката ти ще почне да пръска, намали огъня и разбърквай постоянно. Ако имаш тенджера, дъното на която няма да загори, можеш и да я захлюпиш и да оставиш само да се готви, като от време на време пак си разбъркваш. Когато търката започне да се дели от олиото след около 8-10 минути, вече си готова да добавяш останалите продукти, за каквата и да е манджа. Например алу матар (картофи с грах). Първо поставяш картофите на слаб до среден огън, докато поомекнат, но не са напълно готови, после добавяш и замаразен или от консерва грах. Накрая, като махнеш яденето от котлона, поръсваш с chopped cilantro (целина) и си готова.


Ако нямаш такава машинка, спокойно, няма проблеми, просто има малко повече работа: нарязваш лука на ситно, чесъна можеш и да го счукаш, и да го нарежеш, и да го минеш през рендето-варианти много. И доматчето също трябва да се нареже на малки кубчета. Лютите чушлета, колкото по-надребно, толкова по-добре.
Аз първо слагам лука, пържа до златисто, добавям чесъна (че той по-бързо загаря) и джинджифила (ако имаш. Аз го обичам пасиран, че не харесвам парченца джинджифил из устата ми, като ям). След това добавяш нарязания домат, подправките и всичко ще ти се разкашка вътре и пак става хубава търка.

Надявам се да съм била полезна. Пак повтарям, това е най-елементарният вариант на търка, има къде-къде по-засукани, но ние започваме с basics, специално за Тесита. Друг път ще я направим и по-сложничка:))

# 724
  • Мнения: 0
Ох, сега сА прочетАх пак, хиляди правописни грешки-сори, за което, но пиша в леглото, след като сА събудих newsm46. Аз по-добре да ида да завъртя някаква закуска сега  cook, че моят мъж болен и той yu5, трябва да си го поглезя бебето. И как няма? Подаръкът ми от него за Коледа е диамантен пръстен Gift! Фук-фук!  Как да не го обичаш таквоз?  love001

# 725
  • Мнения: 482
 

Това са творенията на децата. Има и едни звездички, които ме оставиха сама да приготвям и още не съм готова.
Делти, и аз чакам рецептата!

# 726
  • Мнения: 4
Тумхари, мерси за рецептичката, ще пробвам сега по празвиците и ще докладвам. И честито за пръстенчето, много те обичка мъжа ти, бравУС на него!
Маринка, много са красиви сладките, дано и да са вкусни! Аз незнаех, че в домашни условия могат да се украсяват така, че и шаренки да са  Shocked

# 727
  • Мнения: 0
Мерси, Тес! Събирало си милото парички, пръстенче да ми купи. Голям ми е сладур!

Марина, страхотни бисквитки! Браво на децата, големи творци са! Simple Smile И аз обичам да правя такива нещица, но като нямам деца, не е същото. Sad

При нас такъв сняг е паднал, лелеле- всичко навън е покрито в бяло! Съвсем ми е коледно вече! Simple Smile
Аз за пръстена не трябваше да разбирам, ама стана гафът и Зак ми каза, добре, ето виж го, но ще си стои под елхата с другите подаръци до навечерието на Коледа и после ще се правиш на изненадана! Simple Smile Ще се правя ами, къде ще ида? Simple Smile

# 728
  • Мнения: 0
а така искам и аз такива коледни сладки като на Маринка  Cry иначе ще се тръшкам  Crazy
тук при нас сняг няма незнам дали и ще има ама са официални празници та 4 дена ще има ядене и спане,съквартирантите казаха че на Коледа в Дублин живо пиле по улиците няма а аз мислех на една фотосесиика да се отдам ама нъцки нищо другия път,бехме запланували и с единия момък да отидеме до една японска градина да яздиме кончета ама с тоя студ и това се отложи еми незнам
както се казва COMPUTER ZINDABAD по Коледа поне има с кого да си говоря и да гедкам някое филм4е,леле и да се оплача много съм ядосана има мишки и нали и тук като в Япония и Англия къщите са от дърво и пластика и как  търчат мишонките междъ стените леле направо ужас добре че в стаите няма че не само аз няма да спя  Flutterщото съм много гръмогласна не че ме е страх от мишки ама първоначално като не очакваш и се плашиш иначе после като се ядосам става опасно ако я докопам мишката ще я  премажа ама са бързи а аз съм флегма май не мога ги догоня Joy   Joyхайде лека и мека и кой ще почва новата тема тука вече не остана място   bouquet  bouquet  bouquet

# 729
  • Varna
  • Мнения: 2 596
За тия които чакат еднаот мързеливите ми манджурляци newsm47
Значи тази за която споменаваме във мУментЪ, защотУ аз днеска сътворих още една мързеливЪ но тя сЪ подвизавЪ у друга тема сИга.
Нека напиша тази първата, за която някои ме помилиха smile3503
Значи пилешко- знам, че някои не ядат мИсо или пък не обичат пилешкУ. Значи за тези които обичат пилешко.
Във йена глас слагаме нарязано на хапки пилешки гърди или пък пилешко филенца. Отгоре слагаме сметанка, въргу сметанката гъбки, върху гъбките пушено или топено сиренце а върху него следните подпревки- черно пиперче или подправка къри или каквото там си харесате за пеленце но аз винаги слагам специално във тая манджа един вид подправка. Следващия ред по същия ред на номерата. Като наредим всичко, слагаме малко винце около половинката на тенджерката, не повече, че като почне да се пече шЪ трЪгни да ви търси. Сол не се слага, има от сиренето, мазнина не се слага има си от сметаната. Някой от вас ако силнУ е зажаднял за малко по мазно, пляснете малко краве масло. Слагайте във студена фурна и на тих огън го печете 2 часа. Ха да виЙ сладкУ!!!
За гарнитура много си ходи със пържени картофи ама виЙ ако сте много по здравословнотУ ядИнИ направете за гарнитура картофена салата или пък направете един разкошен ориз басмати кЪт моя smile3534
Времете тука е направо ужасно. Само за 15 мин, натрупа сняг а от вчера вали як дъжд. Няма пак излизане, нямааааааа rotfImao

# 730
  • Мнения: 0
Добро утро мили момичета , бързам да се похваля от вчера съм най-щастливата мама на света.  newsm44 newsm44.Моето момченце след 2 ч и 15 мин закъснение на полета, изморено от чакане в самолета най- накрая ме гушна мнооого силно  Hug. Вече не го пускам никъде, а и той още вчера ми каза "мамо само баба се връща аз не искам-искам си при теб". Не мога да ви опиша колко ми е пълно сърчицето сега. Пожелавам ви на всички винаги да бъдете с най-обичаните ви хора заедно и никога за дълго разделени. Сега вече Коледа ще бъде истинска Wink. Отивам да правя закуска на детенце и ви пожелавам много усмихнат и успешен ден   bouquet

# 731
  • Мнения: 4
Добро утро пакитки! Хубаво е като започваме деня, а и седмицата с прекрасна новина!!! Мама-маги, радвай се на слънцето си!
А аз да ви се оплача - от вчера съм болна, по-точно настинала  Sick . Цялото тяло ме боли, снощи имах температура, кашлям, абе все гадни работи. Обаче дойдох на работа сутринта, че няма кой да ми я свърши, но довечера ще ходя на масаж  Laughing
Делта, хубави рецептички знаеш ти  Hug
 Hug на всички! Спорна седмица (то само 3 дена де  Mr. Green  newsm68 )

# 732
  • Varna
  • Мнения: 2 596
АлЮЮЮЮЮЮю УбавицитИИИИИ Hug
Слагам аз това гУрещУ каЙве във тоя студен ден, да ни стопли поне ръчичките докато го държим
ТЕСКА Hug
дано ти хареса рецептата, правя я поне от 20 години. Все гледем хем да е лесно, хем вкусно smile3503
МАМА-МАГИ Hug
делила съм се от детено си по едно време, гаднУУУ, много гаднУ сестро.  Дано не се делите за дълго време. thumbsup
Тука лед и слънце. Имам работа навънка и не смея да изляза, а няма кой да ми е свърши, дори Бате rotfImao
Лек и спорен и много усмихнат ден Hug

# 733
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро и от мен, пакитки!!!!
Елинорич   wavey Добре дошла !!!

Делтичка,   bouquet  bouquet  bouquet за пилешката рецепта. Тъкмо се чудих какаво да готвя по празниците, че моя мъж е на диета след болестта и не трябва да яде тежки храни.
мама маги, радвам се на щастието ти  Heart Eyes. Представям си само как не се отделяте един от друг  Hug Hug Hug
Панда, това с дневника- уж смешно, ама до голяма степен истина  Laughing

Тес, скорошно оздравяване !!!
Къде се загуби Рени  newsm78

На всички много целувки !

# 734
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Хайде де , къде сте  newsm78. Дайте да изпишем 50 страници набързо  Simple Smile.
Има ли желаещи да пуснат нова тема ?
Защото ако изпишем тази до около 14 часа българско време, може аз да я пусна. Иначе в къщи си нямаме нет тези дни и няма да мога след това.

Общи условия

Активация на акаунт