ЯНУАРСКИ размисли и страсти - 24

  • 25 018
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 445
Добро утро и от мен.
Благодаря за кафенцето и клипчетата.
Хуанита, интересни идеи за подаръци. Сега тъкмо си пиша със сестра ми по скайпа и ги обсъждаме.
Евка, много неприятно дето и мъжа ти е болен. Дано до края вече не ви се случват лоши неща.
Зузито, не изпадай в депресии. Наслаждавай се доколкото можеш на почивката, че малко остана.
Мамо Це, аз мислех че мойто бебче е седалищно, защото ме риташе все доста ниско вляво, най-много до височината на пъпа, но обикновено по-ниско, не както казват мамите чак към ребрата. Но като отидох на лекар преди 2 седмици се оказа, че си е с главичката надолу, просто самото бебе от 2 месеца си стои доста ниско. И крачетата му бяха точно там, където му усещах ритничетата.
Минана, аз докато ме риташе от ляво, все надясно спях без никой да ми е казал, че така му е по-удобно на гръбчето, просто обърнех ли се наляво, почваше много да рита и протестира. Сега пак чувставам крачетата на същото ниво, но от дясно и спя наляво, че иначе рита.
Иначе се и протяга госпожицата и в такива случаи направо имам чувството, че през корема ми ще се покаже някое краче или ръчичка.
Аз пък с този свински грип така се наплаших, че ме е страх да ходя, където и да било, където се събират повече хора. Направо не мога да се понасям такава, преди никога не ме е било страх от болести. Надявам се да не стана някоя параноична майка, като се роди бебето, винаги съм мислила, че това не е правилно и съм се заричала да не съм.
Оп-с и при нас вече изгря слънчице. Хубав ден ви желая.

# 61
  • Мнения: 634
Добро утро и от мен момичета  Joy
е то станало почти обяд , но вече цяла седмица ще стане и съм болна Confused И все ми се спи и пазя леглото.Носа ми е запушен, гърлото боли, а и една кашлица лоша ме мъчи....
хайде да не ви товаря с моите болежки , като се оправя ще съм по активна и позитивна Crazy

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
...Аз пък с този свински грип така се наплаших, че ме е страх да ходя, където и да било, където се събират повече хора...

Ох, и аз досега не обръщах внимание, но снощи и мен ме хвана параноята... Още повече, че нашият град е един от най- засегнатите, въпреки че има само 2 потвърдени случая. Планирам да изкарам и другата седмица на работа и после да си взема оставащата ми отпуска преди да изляза болнични. От другата седмица спирам детето от градина чисто превантивно. Страх ме е!
В момента работя с хора и сериозно се замислям дали ще съм много смешна с една маска Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 11 607
В момента работя с хора и сериозно се замислям дали ще съм много смешна с една маска Rolling Eyes

Не, няма да си смешна. Ти си бременна и отговорна за живота, който носиш!

Както си спомняте - като бяхме в болницата с Рая, на нашето легло приеха за кратко едно момче, което идваше от ЮАР. То и майка му бяха много болни, грипозни и да ви кажа съвсем реално усетих на собствен гръб какво може да означава това свинския грип да ти диша в гърба......Та....не е за подценяване.

И стига с тези болести, моля ви се!

# 64
  • Мнения: 912
Момичета, минавам да се разпиша и да кажа,че съм добре! На ЖК не съм ходила отдавна (джипито ми е в Русе) и се чудя дали да ходя на 3та ФМ, но физически се чувствам ОК, ако не вземам на сериозно болките в кръста след преумора, лекото неразположение вечер и сутрин след закуска- даже напоследък апетитът ми намаля и пак ми става лошо, но за кратко, може би от преяждане, затова вече намалявам количествата и разновидностите храна. Нещо и мен ме наболява вече един зъб... Много кофти ,че по време на бременност задължително се развалят или доразвалят зъби и се увеличават диоптрите  Cry
Да се похваля- една приятелка ме замъкна вчера на Алея на здравето - изложението в НДК, но останах доволна, защото си взех любимите продукти на Нестле за цялото семейство на по-изгодни цени. Купих комплектче на Бочко за бебето и приятелката ме изнуди да си взема масло на Икаров против стрии  Blush
Минах и покрай кожения свят, който беше доста постен тази година, но поне си взех така мечтаните бели ръкавички  Blush После вечерта имах скъп гост и готвих за любимите си мъже (съпруг и най-добър приятел) докато гледаха мач. И накрая с мъжа ми правихме секс и то доста бурен, защото малката спа в новата си детска стая  Heart Eyes Сега се приготвям да изляза на слънце, само дето паричките понамаляха, вече си търся работа от къщи като преводач...
За уикенда планирам да заведа малката за първи път на Хелоуин парти  Misc Ghost и ще го съчетаем с кино и Тhis is it на MJ! Мъжът ми е във филмовия бранш и ме снабди с оригинални плакати и снимки от филма, както и оригинална тениска  Flutter sohappy

# 65
  • Мнения: 3 675
Добър ден и от мен.Аз днес с изследването нищо не направих, само бележка взех, като видях опашката от пенсионери пред регистратурата и лабораторията се отказах/на двете места бяха по 20-30 човека/, че то ако трябваше да чакам, трябваше да се върна на работа в 11.00 ч. и шефката щеше да побеснее. Mr. GreenУсмихнат ден на всички.

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!

Пак само се записвам. Нямам никакъв дар слово от едно определено време насам, и не е защото скайпвам, напротив даже и там се вясвам рядко. Нещо не съм на кеф за писане и това си е.
Пожелавам на всички настинали и болнави бързо оздравявяване, на всички с контракции бързо преминаване, абе всичко най-най за всички! Надявам се да се оправя това мое настроение скоро и да започна да пиша с пълна сила и да се включвам в обсъжданията.

Целувки от мен!

# 67
  • Мнения: 9 498
Еееее Mis-Demeanor , на фона на всичко трябваше сутринта баница да направиш Laughing

Ето нещо /надявам се от полза/ на всички желаещи да работят от вкъщи:
http://www.9m-bg.com/?p=news_inner&sub=83

# 68
  • София
  • Мнения: 33
Здравейте мами!

Един съвет - хапвайте много чесън  Laughing Това си е истинско превантивно лекарство срещу настинки и грипове... Само че е добре да е суров, така че в салатка е най-добре да се слага! После 1-2 дъвки и не е толокова страшно положението...
Иначе и моя нос си стои запушен, но май по принцип си е така! Още като забременях и ме обхвана чувството на каустрофобия и задух заради него. Сега понеже почнах и да дишам тежко и шумно, оказа се че и хъркам вече  Joy- и прибегнах пак до лепенките за нос. Ако незнае някой - това са едни лепенки, които се слагат ниско върху носа през нощта и имат невероятно действие. Още при слагането носа се отпушва. И така оцелявам Simple Smile

И за темата с количките - аз понеже за сега съм се спряла на Пег Перего Уно, заради баланса на средно-големи колела и лекота на количката (иначе си бях харесала абц дизайн, но са много тежки почти всички).
Та - имам едно предложение от един приятел, който може да вземе от дистрибутора количка, но при първа поръчка няма отстъпка в цената, за сметка на това за всяка следваща получава отстъпка и цената на количката следователно пада и няма да е 680 лв, както е по магазините, а ще е на по-никса цена. Затова, ако някоя от вас е решила да си взима такава количка - Peg Perego Uno - моля да ми прати лично съобщение и може да измислим нещо!

Хубав ден ви желая   bouquet

# 69
  • Мнения: 912
Еееее Mis-Demeanor , на фона на всичко трябваше сутринта баница да направиш Laughing

Ето нещо /надявам се от полза/ на всички желаещи да работят от вкъщи:
http://www.9m-bg.com/?p=news_inner&sub=83

Хаха, МТВ, готвя аз, готвя, ама като трябва да водя детето сутрин на градина, че и вечер само аз го вземам...на мен кой ще ми 'точи корите' ?  Wink Laughing
Благодаря много за линка, ще се регистрирам, дано тази инициатива има развитие...

# 70
  • Мнения: 8 931
Здравейте, момичета!
Често ви чета, но нещо все ме спира да пиша. Ще се радвам да ме приемете сред вас. Очаквам момиченце на 12.01.2010. Бременността ми е сравнително лека, независимо, че по ред причини се води рискова.
Досега отлагах покупките, вчера ми беше последната ФМ / всичко е ОК/  и смятам вече да пазаря. Беба си отговаря точно на седмиците, което много ме радва. Ще бъде секцио и при толкова празници се притеснявам от едно много по-ранно раждане.  Вече е обърната главично, ритничета усещам в дясно, тежи 1503 г.
Този грип започва да ме плаши, незавимо, че не сме от най-засегнатите градове. Не ми се стои затворена у нас. Журналистите си намериха новина и сега ще всяват паника. Имам доста резерви към хомеопатията, но май сега е момента да я пробвам за профилактика.
Хубав ден на всички!

# 71
  • Мнения: 445
Ани Такова, добре дошла. Лека бременност ти пожелавам.
MTV, аз се регистрирах вече в този сайт, ако получа някакви предложения ще се похваля.

# 72
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте, момичета!
Добре дошли на новите мамчета Hug
Честити празници на патерици на всички празнуващи   bouquet
Вчера ходихме с половинката до Вис Виталис на Симеоновско шосе, харесах и комплектче за изписването и още може би хиляда щуротии ........ Количката май ще е на Чиполино Ултра, зеленичкия вариант, легълце няма да купуваме засега,ще ползваме моята "кошарка", тя е като чисто нова, само не знам с какво малко баща ми да я освежи, може би с лак .....
Да питам мамите със предишни зимни бебета, щото не мога да намеря старата тема, където ги казахте тия неща, какви дрешки ми трябват за начало? И май е по -добре да питам за бройки ... Чувствам се толкова неподготвена, не знам как ще го държа това бебче, как ще му говоря, как ще го къпя и сменям памперса ...... Яко ме тресат някакви страхове такива Confused

# 73
  • В страната на чудесата
  • Мнения: 42
Здравейте и от мен!
Вчера ви писах, че се чувствам добре и предизвиках дявола.От обяд като ме почнаха едни болки в кръста,та до през нощта. Чак сълзи ми избиваха от болка. То едно режещо, дърпащо ooooh! Госпоицата си риткаше нормално и като взех да и се моля: Я си стой там, на финала ли ще ме панираш.Виж, че съм сама и ме е страх.Тати го няма до понеделник, не сме купили нищо, я какъв грип върлува.
Избиваше ме на лудост.Пратих каката при баба й да не я стряскам. Стискам зъби (ама и те от стискане взеха да се ронят  Laughing ) и не смея да кажа на никой. МъжО е тираджия и е на курс. Най-малко на него мога да се обадя, че каквато е паника...В крайна сметка сутринта ми мина. Какво бе това чудо Thinking  Да не се случва на никой, че ми се скъси живота от притеснение.
Сега да кажа за килограмите. Аз мислех,че съм качила около 10. Гледам в картоните #Crazy И в двата съм +6 (има разминаване между кантарите на двата доктора) Ма аз съм супер newsm44
Добре дошла,Ани Такова  bouquet
Хубав ден, без болежки Hug

п.п Тео 86 аз, че съм гледала едно имам чувството, че ми е сефте Blush
Все пак минали са близо 12 години.То наистина се забравя.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 352
Леле хора при мене вече не се трае писна ми и ми иде да меняма. Сега ни протече единият радиатор  #2gunfire Т.е. още капе,но зада не стане наводнение ще трябвада се действа ама как с болен мъж. Направо ми дойде до гуша какво ми тръгна наопъки не знам.

С малкия се поразходихме ама нещо ми беше студено въпреки лекото слънчице та час издържах само милия иска вече на детска дето никога не е искал направо полуда вече в нас.

да си кажа и за кг. аз съм +10 вече,но на фона на предишната бременност бях +30 до края направо сега съм не доволна ами щастлива направо. Бебо и аз усещам долу ниско и точно това ми беше и обяснението пред док,че имам чувството,че ще излезе всеки момент та ми се смя. Не рита силно и чак ме притеснява от време на време.Ники толко силно и непрекъснато ме риташе,че сега ми е нетипично. Направо толкова се сдухах,че не ми се пише само ви чета редовно.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт