Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 156 203
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 114
Добро утро! Hug
Как сте днес? Мен ме налегна някаква болна обстановка. Хвана ме хремата, добре че е само тя без кашлица. Сега остана да се заразя и със грип. Joy А и ДХ ме мъчи нещо,в последно време ме боли крака и сякаш иска да се схваща.Малко съм уплашена, но се нагълтах с хапчета ,че да видим.  newsm78
Приятен ден на всички и без болка.

# 61
  • Мнения: 669
benzy физ терапия можеш да правиш и в отделения по физ терапия и рехабилитация.Така ,че ако държиш да правиш си вземи направление за хоспитализация и влез в някое отделение ,било  то и в София.Ама процедурите не са задължителни,ако си добре.Аз бях получила контрактура на мускулите на кръста и това наложи процедурите.Слабост в краката имах почти 2месеца,така,че споко ,не бързай да" летиш".Пий си витамините и се разхождай.
Лельо Ваня ,и аз имам проблем с бъбреците.А бе как се лекувате ,така бързо бе?Отиде година при мене...

# 62
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Здравейте всички Hug.Проведох лечението с инжекции ултра демопласт по една през ден плюс диклофенак дуо,а в петък ми свърши и физиотерапията след което се завлякох до невроложката полувлачейки се.Като ме видя каза че няма да стане без болница,но в същото време каза че лечение повече с НСПВ  и стероиди няма да има тъй като явно не ми помагат а и на втората инжекция получих силни болки в стомаха,предложи ми вливания с манитол.Нашето нервно отделение е в ремонт и ми предложи в Хасково,но аз отказах само заради това да лежа там.Разбрахме се да ми вливат 3 дни по една банка манитол и после да и се обадя,без да и казвам нищо извади зелена рецепта и каза ще ти изпиша трамадол.,виждам че много те боли.Лекарството е малко по-слабо от морфина и се изписвало по принцип на онкоболни.Прибрах се вкъщи и продължих лечението,но ето ме днес немога да кажа че съм добре.Просто адската болка намаля дотолкова че да мога да поспя защото не бях мигнала почти 3 денонощия.Обмислям варинат за посещение в Токуда..но варианта там е един-рязане.Но не виждам и как мога да продължавам постоянно на обезболяващи,не че има много смисъл и от тях,но вече като отида до тоалетна ми мирише на хапчета,отрових си живота,неискам повече.
Лек и безболков ден на всички! Hug

# 63
  • Мнения: 661
Привет на всички  Hug Колко правилно готвя с куркума ,а Тишо   Laughing Слагам и на пилешка супа даже . Но явно трябва по - голямо количество за постигане на лечебен ефект .
 
bubolina_80 , не  е нормално толкова да те боли и да минаваш на Трамадол . Минала си и курс физиотерапия , но щом до тук нямаш ефект , не знам дали да не спреш на варианта операция . Само санаториум не си минала ,но не знам дали ще имаш ефект . ДОбре си помисли . Имаш подкрепата ни  Hug

# 64
  • Мнения: 615

Ти си знеш най-добре как се чустваш, и има ли надежда да се оправиш без операция.
Ако виждаш, че нещата няма да се оправят само с лекарства, замисли се за операция да не се тровиш и мъчиш повече , но отиди  и си направи още една консултация, някъде по София Peace
Всички те подкрепяме и стискаме палци по бързо да се оправиш  Hug




Привет на всички  Hug Колко правилно готвя с куркума ,а Тишо  Laughing Слагам и на пилешка супа даже . Но явно трябва по - голямо количество за постигане на лечебен ефект .

Бива те, бива те  Mr. Green

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 13:05 от tishoo

# 65
  • Мнения: 669
bubolina_80 според мен не е лошо да се консултираш при Романски,щом там ти беше втората операция.Не оставяй нещата така.На всяко ново място където отидеш все ще ти казват ,че предните са некадърници.Нека си поемат отговорноста ,относно извършването на операцията.Това е според мен.Решение все трябва да има.Не се навивай така лесно на операция в Токуда,щом пък в Пирогов са ти казали,че нее толкова зле.Напълно те разбирам,и аз по този начин се навих на операция ,като ме болеше и не знаех какво да правя и къде да отида.

# 66
  • Мнения: 56
Лельо Ваня ,и аз имам проблем с бъбреците.А бе как се лекувате ,така бързо бе?Отиде година при мене...
Аха, от една година ли си с инфекция в урината? Ами, аз не знам дали съм се оправила, не са ми правили лабораторни изследвания на урината. Тук в Англия системата е много пестелива. Дори не знам какви са бактериите. след най-кошмарната нощ (през 5 минути по малка нужда с много силни дърпащи болки, без парене като при цистит) отидох при джипито, и тя ме накара веднага да ида до тоалетната (голям резил беше, щото аз не можех да чакам да ми дойде реда и тъкмо бях ходила до тоалетната в чакалнята минутка преди да вляза при докторката, ама пуснах една капка де). Та тя сложи нещо вътре (като лакмус), и урината веднага се оцвети виолетово-червено. И каза, че имам силна инфекция, изписа ми антибиотик Trimethoprim 200 мг по два пъти на ден (после разбрах, че било разновидност на бисептол), още Naproxyn EC 500mg по два пъти (чета че съдържа Naproxen - нестероидно противовъзпалително), и по 8 парацетамола на ден. Сега все още съм си пикла, ама не през 5 минути  newsm03    А, а пък от лекарствата веднага получих запек много упорит, та сега него боря. Веднага щом получих и запек, сама си намалих парацетамола на 6 на ден - ами така де, какви са тия конски дози.
Аха, ти каква инфекциа правиш? Що така цяла година? И да те питам, носиш ли колан заради хернията? Никой не ми го е казал, ама аз си мисля, че може и да има връзка, щото от тоя колан все повече и повече ме болеше ниско долу корема, докато накрая стана нетърпимо.

# 67
  • Мнения: 56
Аха, на тебе докторите казвали ли са ти от какво се получава инфекция в урината? Аз се чудя как тъй като си лежа в къщи мирно и кротко, и хоп хващам бактерия  smile3506

# 68
  • Мнения: 615
Лельо Ваня ,и аз имам проблем с бъбреците.А бе как се лекувате ,така бързо бе?Отиде година при мене...
Аха, от една година ли си с инфекция в урината? Ами, аз не знам дали съм се оправила, не са ми правили лабораторни изследвания на урината. Тук в Англия системата е много пестелива. Дори не знам какви са бактериите. след най-кошмарната нощ (през 5 минути по малка нужда с много силни дърпащи болки, без парене като при цистит) отидох при джипито, и тя ме накара веднага да ида до тоалетната (голям резил беше, щото аз не можех да чакам да ми дойде реда и тъкмо бях ходила до тоалетната в чакалнята минутка преди да вляза при докторката, ама пуснах една капка де). Та тя сложи нещо вътре (като лакмус), и урината веднага се оцвети виолетово-червено. И каза, че имам силна инфекция, изписа ми антибиотик Trimethoprim 200 мг по два пъти на ден (после разбрах, че било разновидност на бисептол), още Naproxyn EC 500mg по два пъти (чета че съдържа Naproxen - нестероидно противовъзпалително), и по 8 парацетамола на ден. Сега все още съм си пикла, ама не през 5 минути  newsm03    А, а пък от лекарствата веднага получих запек много упорит, та сега него боря. Веднага щом получих и запек, сама си намалих парацетамола на 6 на ден - ами така де, какви са тия конски дози.
Аха, ти каква инфекциа правиш? Що така цяла година? И да те питам, носиш ли колан заради хернията? Никой не ми го е казал, ама аз си мисля, че може и да има връзка, щото от тоя колан все повече и повече ме болеше ниско долу корема, докато накрая стана нетърпимо.

За това нес е бях замислял, но и мен по някога ме боли долу ниско, а по цял ден съм с колан и като го махна  спира да ме боли  newsm78

# 69
  • Мнения: 803
Аха, на тебе докторите казвали ли са ти от какво се получава инфекция в урината? Аз се чудя как тъй като си лежа в къщи мирно и кротко, и хоп хващам бактерия  smile3506

Най-интересното е, че и аз в последно време започнах да правя такива кризи като цистит, като твоята Леля Ваня. На мен ми казаха, че съм изхвърлила песъчинка и от това е станал цистита, но пък не е имало бактерии и има резон от преминаване на песъчинката. И като завършек преди месец ме гледаха на видеозон и се оказа, че песъчинките дето ги имах в бъбрека ги няма.

# 70
  • Мнения: 56
За това нес е бях замислял, но и мен по някога ме боли долу ниско, а по цял ден съм с колан и като го махна  спира да ме боли  newsm78
Хм, с тия нашите колани, не знам... ни с тях, ни без тях  Weary

# 71
  • Мнения: 56
Най-интересното е, че и аз в последно време започнах да правя такива кризи като цистит, като твоята Леля Ваня. На мен ми казаха, че съм изхвърлила песъчинка и от това е станал цистита, но пък не е имало бактерии и има резон от преминаване на песъчинката. И като завършек преди месец ме гледаха на видеозон и се оказа, че песъчинките дето ги имах в бъбрека ги няма.
Абе то мойто май не е цистит, няма парене. Някакъв друг вид бактерия ще да е, ама не са я изследвали, ами направо се премина към лечение. И никакъв видеозон или подобни глезотии, тук яко се пести.  Weary

# 72
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Благодаря на всички за подкрепата! HugЗнам че каквото и да реша ще ме подкрепите,затова ви обичам всички Hug Hug

# 73
  • Мнения: 669
Аз колан не нося,защото съм оперирана преди 1г.Носих го 2м след операция.Споко, не съм с инфекция от година.Казах го в смисъл,че като ме хване нещо не ми минава 1г.
Щастлива съм.Намам никаква бъбречна инфекция.Една некадърна докторица ми  беше измислила -бактерии.Отидох светкавично на нифролог много притеснена.Имам само каманаци без бактерии.В таза някакви калциево плътни образувания,ако някой знае какви са ?Аз не разбрах .Ще разграждам камъка с лекарства.Щял да излезе.
Може да се провери за бактерии само в стерилна урина.Не се хващайте на измишльотини.Винаги може да има външно замърсяване.Не се знае колко са чисти чашките в които....Калпавия ми личен веднага ми назначи някакви хапчета|от които се оказа,че е нямало нужда|ама аз от де да знамИзпих си ги де, май профилактично щото съм послушна.

# 74
  • Мнения: 98
Ох, много болка има -  smile3514 в тази нова темичка
Гадно е... Shocked
Буболина и при мен изписаха Трамал при кризата (и сега като ме тръшна една тридневна зверска мигрена, грип ли - не знам, цапнах една ампулка със сок и малко се поосвестих Shocked)
Леля Ваня, не мисля, че коланът ти провокира инфекцията - от това, което са ти изписали според мен става дума точно за цистит, или уроинфекция дори и да не ти пари  newsm78, що не вземеш да си свариш малко билка мечо грозде и да я пиеш вместо вода няколко дни и малко царевична коса+антибиотика естествено...този антибиотик, по точно аналогът му се изписва точно при цистит-не ме питаи откъде знам smile3511
Оздрвявите, аз ще се оплача друг път когато не е натоварен толкова трафика   smile3515 smile3515  smile3516 smile3514

Общи условия

Активация на акаунт