Толкова ли е страшен свинският грип?

  • 80 574
  • 1 315
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 48 238
Малко по- добре съм, поне мога да мърдам и да си отаварям очите, след ударните дози лекарства
Не знам без лекарства как щях да съм, просто не издържах да чакам
Мисля че болките в очите най- много ме стреснаха  Rolling Eyes
Абе гадна работа
Сега се чудя утре да ходя ли на работа или не

# 1 261
  • Мнения: 2 401
Ако си в състояние - отиди. Аз винаги боря изродите с действие. Легнеш ли - ще те събори за дълго време. 

# 1 262
  • Мнения: 1 544
Е, според БТВ, това новина ли е????? Joy Малоумници.

# 1 263
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Ако си в състояние - отиди. Аз винаги боря изродите с действие. Легнеш ли - ще те събори за дълго време. 

И аз бих дала преди седмица подобен съвет, но като прекарала този грип сега бих дала друг. Лично видях как ученици, които не си бяха стояли вкъщи, повалиха десетки други и как все пак накрая и те легнаха.

При всякакво вирусно заболяване, за мен, най-важното е да пазиш другите.

# 1 264
  • Мнения: 1 063
icobgr мерси.

# 1 265
  • Мнения: 1 426
Частичните месни избори минаха и грипната епидемия отмина. Я гледайте в Украйна какъв предизборен свински грип ги тресе цялата държава, че и медици, лекарства и апаратура им изпрати нашата бедна държавица Wink

# 1 266
  • Мнения: 544
В събота мъжа ми се събуди с болки в гърлото, отпадналост, температура. Следобяд вдигна 39,3. Стреснах се.  Shocked Никога не бях виждала термометър да показва толкова. Започнах с оцет, дадох му течен аналгин след консултация с лекар. Редувах течен аналгин и парацетамол през 5-6 часа. Чай от лайка, мандарини, мед. Смуче неоангин. В неделя температурата беше под 38, но го цепеше главата и болки около очите. Изпотява се няколко пъти. Днес вече е на крак, без температура и главоболие, само болки в гърлото. Не кашля и няма хрема. Дали минава? newsm78
Няма начин да не го закачим и ние с детето, ако е грип. Дано с това да се разминем.  Praynig

# 1 267
  • Мнения: 1 192
Някой от вас в крайна сметка използва ли сребърна вода и какъв беше ефектът?

# 1 268
  • Мнения: 544
Давам сребърна вода на дъщеря ми по 1 лъжичка превантивно.

# 1 269
  • Мнения: X
Ако си в състояние - отиди. Аз винаги боря изродите с действие. Легнеш ли - ще те събори за дълго време. 
Да бе да! И да натръшка половината си колеги! Страхотни съвети даваш, няма що!  Stop

# 1 270
  • Мнения: 786
Аз си бях една седмица в къщи. Мисля, че най-добре е да се ограничи излизането и никакво ходене на работа и/или др.
Бях само два дена с темп., но преди това цяла седмица главоболие, болки по тялото, очите, гърлото, които си мислех, че моря с Упсарин, Нимезил, витамини, клеева тинктура и подобни. Докато не вдигнах темп. За първи път виждам личната си толкова уплашена, веднага ми изписа антибиотик (което тя прави изключително рядко), а на третия ден ме изпрати на снимка. Бях само с бронхит, слава Богу, но по същото време в нашия град имаше починал млад мъж от грипа, докато го приемат в болница, дробовете и сърцето му били станали "на пихтия"... Тъй че мен лично вече също ме е страх много  Praynig И ако за БТВ репортерите смъртните случаи са статистика само, то зад тези 17 души се крият човешки съдби, и никой не иска да е от тази 0,00.. статистика.

# 1 271
  • Мнения: 1 192
Вчера изведохме малкия на една слънчева тревна площ до блока, където живеят приятелско семейство...Като видях, че и други деца идват се преместихме на друго място. После като споделих с приятелите, че сме били близо, но сме хремави, те съжалиха, че не сме се обадили, защото и те кашляли. Имаше тема в нашите деца дали като са болни децата да ги събираме. За мен това е също толкова опасно, не знаеш кой от какъв вирус е болен и така рискуваш да добавиш още една зараза към и без това отслабения организъм  Peace

# 1 272
  • София
  • Мнения: 62 595
Това, че на година от обикновен грип умират хиляди души не е причина да се подценява сегашният. По-скоро говори лошо за хората като цяло, че смятат за нормално от сезонните грипове да умират толкова много хора. За мен изводът от цялата история е, че ако хората решат могат да предприемат мерки за ограничаване на заразата. За въпросното Тамифлу, което така и не го разбрах противовирусен препарт ли е, антибиотик ли е, каквое, но за колосалното производство и печалби няма нужда да говорим, защото се подразбира.

# 1 273
  • Мнения: 1 501
Още веднъж ще изразя своето недоволство към хората , които въпреки , че са болни ходят на работа и излизат навън . По - горе четох някой се чудеше дали да иде на работа . Казвам това , защото съвсем наскоро срещнах една позната , приказвахме си около 5 мин , как сме що сме и т.н. След известно време срещам същата тази позната , която ми казва , че между другото предния път като сме се видели е била болна от свински грип и ми го каза просто ей така  Shocked. Значи тя се е разхождала съвсем спокойно по улиците и е ходела на работа с 38 градуса температура . И да - който пита дали е било свински грип , било е - правили са й изследване понеже е направила пневмония .

# 1 274
  • Мнения: 1 192
Цитат
Още веднъж ще изразя своето недоволство към хората , които въпреки , че са болни ходят на работа и излизат навън
Чак пък да не излизат навън, ултравиолетовите лъчи убиват вирусите доста бързо, просто това, което е важно е да се ограничат до минимум контактите  Peace

За работата съм съгласна, това беше една от причините по време на бременността да изляза в болнични, защото колежките, за да не се появят на работа трябва да легнат на легло...

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 10:24 от Пумукъл

Общи условия

Активация на акаунт