Толкова ли е страшен свинският грип?

  • 80 573
  • 1 315
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 13 512
Частичните месни избори минаха
сега ще чакаме частичните постни и....Коледа ще дойде!

# 1 276
  • Мнения: 1 501
Мммм , не съм много съгласна с излизането навън . Всеки , който е болен би трябвало да си стои в къщи . Какво значи да се ограничат контактите до минимум , нима като си навън си ги ограничил ? То за това има толкова болни , защото всички мислят по тоя начин.

# 1 277
  • Мнения: 1 192
Мммм , не съм много съгласна с излизането навън . Всеки , който е болен би трябвало да си стои в къщи . Какво значи да се ограничат контактите до минимум , нима като си навън си ги ограничил ? То за това има толкова болни , защото всички мислят по тоя начин.
Много си в грешка, че е за това. И да, зависи от човека доколко като е навън е ограничил контактите. Не можеш да вържеш едно дете цяла седмица вкъщи и не бива. Слънцето, въздухът, движението е също фактор за бързо оздравяване  Peace За мен е напълно достатъчно да няма наоколо други хора, респ. деца, но това повечето майки не го вземат под внимание...

# 1 278
  • Мнения: 1 501
Ми незнайно защо племенничките ми като бяха болни си стояха в къщи до пълно оздравяване . И да - деца са и искат да играят и да са навън , но 5 дена стояха в къщи и се лекуваха Peace. Въпрос на гледна точка .

# 1 279
  • Мнения: 24 467
Препоръка № 1 на педиатрите, с които съм в контакт е, при респираторно заболяване, ако детето се чувства добре, а времето е хубаво, то да е навън. Това далеч не означава контакти с други деца, разбира се. Най- лошото, което можем да му устроим, е да го запрем вкъщи, а навън да е слънчево, безветрено чудесно и здравословно време.
Грипното лечение включва много преди всички илачи слънцето, почивката, добрата храна и доброто настроение.

# 1 280
  • София
  • Мнения: 4 046
Препоръка № 1 на педиатрите, с които съм в контакт е, при респираторно заболяване, ако детето се чувства добре, а времето е хубаво, то да е навън. Това далеч не означава контакти с други деца, разбира се. Най- лошото, което можем да му устроим, е да го запрем вкъщи, а навън да е слънчево, безветрено чудесно и здравословно време.
Грипното лечение включва много преди всички илачи слънцето, почивката, добрата храна и доброто настроение.

Амин!  bouquet

# 1 281
  • София
  • Мнения: 93
аз да ви кажа изкарах грипа много тежко,бях стигнала до болницата,въпреки Тамифлуто и антибиотиците.Едвам се спаси.Но другото което ме притесни че когато отидох в поликлиниката хората не бяха с маски и кашляха насам натам.Имаше един човек който си беше скъсал кръвоносен съд от кашлицата и пак без маска.Как не ги е срам като знаят че са заразни да се разхождат така не ми е ясно.Първоначално си мислех как е просто един обикновен грип,но като се разви за 24 часа без да имам време да го пресека и като изкарах снимка на белия дроб,оказа се че съм с пневмония и съм за болница и това всичкото за броени дни.После от антибиотиците получих дисбактериоза на стомаха и още 10 дена вкъщи на легло обезводнена и без да ям.
Та мисълта ми е че грипа не е толкова безобиден и ако е възможно да се седи вкъщи и да се предпазваш от контакти с други хора докато не отмине епидемията е най добрия вариант.

# 1 282
  • Мнения: 1 192
Тя уж официално отмина, но колегите на мъжа ми масово кашлят и са с висока температура  Thinking

# 1 283
  • Мнения: 10 785
Момичета, някой да е имал изтръпване на крайници (мравучкане) или свръх чувствителност на някоя част от тялото?
Много съм притеснена - преди 12 дни ми казаха,че имам бактериална пневмония, нямах температура, само кашлица. Пих антибиотик, но след седмица почнах да вдигам температура и ми се появиха всички симптоми на грип. От днес ми изтръпват краката до кръста и пръстите на ръцете. Според лекарката ми не било страшно. но мен ме тресе вече адска паника...

# 1 284
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Аз се предадох. Държах детето три седмици вкъщи и днес я пуснах на градина. Дано изкара поне до края на седмицата, да се поразнообрази, че пак ще я спра.

# 1 285
  • София
  • Мнения: 1 524
Никакво излизане  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

Всъщност този грип хич не е устойчив на слънцето, но лятото горкият ми мъж имаше 5 дни карантина.И то след като вече се чувстваше здрав....)
А сега да видя как ще сложат всички в карантина.
А даже казаха, че ще минат да го проверят.

# 1 286
  • Мнения: 1 749
аз да ви кажа изкарах грипа много тежко,бях стигнала до болницата,въпреки Тамифлуто и антибиотиците.Едвам се спаси.Но другото което ме притесни че когато отидох в поликлиниката хората не бяха с маски и кашляха насам натам.Имаше един човек който си беше скъсал кръвоносен съд от кашлицата и пак без маска.Как не ги е срам като знаят че са заразни да се разхождат така не ми е ясно.Първоначално си мислех как е просто един обикновен грип,но като се разви за 24 часа без да имам време да го пресека и като изкарах снимка на белия дроб,оказа се че съм с пневмония и съм за болница и това всичкото за броени дни.После от антибиотиците получих дисбактериоза на стомаха и още 10 дена вкъщи на легло обезводнена и без да ям.
Та мисълта ми е че грипа не е толкова безобиден и ако е възможно да се седи вкъщи и да се предпазваш от контакти с други хора докато не отмине епидемията е най добрия вариант.
Правиха ли ти изследвания,с които да се потвърди,че това е точно прасешкия грип?

# 1 287
  • Мнения: 950
С това скоростно развитие на пневмония ,не може да е друго  newsm78

# 1 288
  • София
  • Мнения: 93
аз специално попитах джи пито,з-то е познат на семейството,питах го под секрет това всичкото навънка свински грип ли е и той каза да.Просто при децата и по младите с по ниска имунна система се развива много гадно.Щом и тамифлуто не ми помогна доктора се изрази че моя грип не бил свински а направо свинарски.Та вие си правете изводите дали е свински или обикновен,щом за няколко дена стигнах до такова положение.А ако бях отишла няколко дена по късно сигурно нещата щяха да са още по лоши и кой знае кво щеше да стане.

# 1 289
  • София
  • Мнения: 13 236
Ъъъъ, аз от петъка се влача  Confused То се мъчи да ме тръшне, аз не се давам. Нямам Т, отпаднала съм, понякога ме болят мускулите на краката. Като топли вълни ме обливат и нямам пак Т. Хрема - никаква, кашлица - някаква незабележима. И нямаше да отида на лекар ако мъжът ми не направи бронхит със същите симптоми. Е, днес вече се затъртрих. Лекарката ме изслуша внимателно и се обърна към сестрата и я попита "Ти да чу някой с по-различни симптоми в последните 20 дни"  Rolling Eyes Преслуша ме и каза, че имам обострено дишане горе, но дробовете са чисти (Ти нали не си пушач? "Пушач съм", викам... ама ме беше срам да кажа колко пуша  Embarassed Каза, че като за пушач имам учудващо чисти дробове) Понеже от 2 дни и гърло ме боли, а нямам сливици ми каза, че имам ларинго-трахеит или нещо подобно (не запомних с точност). Но с две думи каза, че вирусът масово удря трахеята, в тази област. Явно после в зависимост от имунитета на човека се развива надолу. Каза, че съм на ръбеца и по-добре да ми изпише антибиотик. Та от днес ще го пия. Не каза нищо за свински грип, а аз и не я и питах. Все едно ми е вече какво е...  Confused

Натърти да пазим детето да не заразим, ама какво да я пазим, като мъжът ми преди седмица го тръшна и си живуркахме без да се пазим. На детето тъпча ехинацея, вит. С и и клеева тинктура и толкоз...
Поне може да се опитам да спра цигарите  Tired

Общи условия

Активация на акаунт