Събирам забравени жестове ( леко носталгична) ІІ част

  • 64 765
  • 1 513
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 252
Дали в годишните номинации ще има "Най- голям заплес "
Да го сложат!
Чудя се защо в любимата ми тема  не ми излизат известия?
Ами трябва по- често да чета в клюто!

Ееех , бригадите - неповторимо изживяване!
Една есен на гроздобер в  С. Братя Даскалови .... Толкова грозде през живота си не бях яла и брала
След това и вино не ми се пиеше! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 465
Добре,че имаше бригадирски лагери.Щото ако си от село и бригадата е в село  се губеше романтиката.Нали мъката беше за бригадирските вечери.
Елица,аз съм брала ягоди за износ.Редовете по половин километър,в/у черен найлон разсадени коренчетата.Пипкава,деликатна работа-гледаш да не отскубнеш цялото растение,да не смачкаш в бързината плода.Бързо се берат ягодите,но много зелени касетки беше нормата.
Спомних си,че ако момче те харесва,може и някоя кофа или щайга да набере заради теб.
Анн,едни от любимите ми стихове си сложила..Нали ще си направим литературно четете у Дедо? Joy

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Даааа, може и на руски  Simple Smile Накара ме да го потърся - Ооо, Пушкин! Сега дали го учат в училище newsm78

# 18
  • Мнения: 1 252
Не - за жалост! /изключвам руските у-ща/ Дори питат к'во е т'ва?
О времена , о нрави!


 Mr. Green Остава ми успокоението , че в тази тема съм разбрана и имам съмишлници!

"Евгений Онегин" го знам наизуст , но ще почакате до лятото / есента при Дедо.

# 19
  • Мнения: 577
Аз още си помня стихотворение от Пушкин  Blush  Embarassed
 В 5-ти клас мисля,че го учихме  и сега ако се съберем на маса и нещо темата е поетична,като го изпраскам и обирам овациите  Joy

Люблю тебя, Петра творенье,
Люблю твой строгий, стройный вид,
Невы державное теченье,
Береговой ее гранит,
Твоих оград узор чугунный,
Твоих задумчивых ночей
Прозрачный сумрак, блеск безлунный,
Когда я в комнате моей
Пишу, читаю без лампады,
И ясны спящие громады
Пустынных улиц, и светла
Адмиралтейская игла............

# 20
  • Мнения: 4 586
Я помню "Тучи" Лермонтова.

# 21
  • Мнения: 1 517
Аз хванах само 1-2 бригади, щото смениха режима. Дори комсомолка не можах да стана  Crossing Arms . Обаче си пазя връзките - и чавдарката и пионерската. Само дето снимки нямам от бригадите. Ама какви сп оменииии....  Grinning

# 22
  • Мнения: 0
Хе хе, припомнихте ми как пиехме ягодово мляко от пликче, което късаш с уста и после получаваш по някоя и друга афтичка.  Grinning
И как преди Коледа се редяхме цялото семейство на опашка пред кварталния ПЛОД И ЗЕЛЕНЧУК, щото само тогава пускаха банани и даваха по 2 кила на човек. И понякога леля ми носеше от ПОКАЗНИЯ магазин, ха ха!  Laughing
Въобще, хубаво е човек да знае, че има и други дето ги помнят тия работи!

# 23
  • Мнения: 4 586
Моите вълчета смучеха бананово. Защо не възобновят производството им. Може децата да ги заобичат пак. Навярно са по-полезни от сокче от фризера, степчета и разни Були. Алооооо, млекопреработватели!

# 24
  • Мнения: 0
И после си палехме огън в градинката, за да си опечем картофи... и в магазина лъжехме лелката, че кибрита е за татко  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 592
Секви бригади съм бил - на памук в училище, в консервен - в гимназията. За бригадата във виШото няма да казвам, че е секретно  Wink. Ставаше весело на брогадите - събира се много народ - мацки, оферти, оглеждаш много материал. Спомням си общата баня - ходехме да гледаме като се къпят девойките.... Накрая даже почнаха и да ги плащат бригадите, та се работеше с кеф, а сега - Бербатов ни агитира да излезем на улицата... ужас!

# 26
  • Мнения: 0
И военното си го биваше също

# 27
  • София
  • Мнения: 2 245
Моите вълчета смучеха бананово. Защо не възобновят производството им. Може децата да ги заобичат пак. Навярно са по-полезни от сокче от фризера, степчета и разни Були. Алооооо, млекопреработватели!

Вълчо, има такива млекца. На Фибела са и аз много ги обичам. Има пъпеш, банан, ягода, шоколадово и капучино. Даже наскоро течеше тяхна реклама. На мен любимото ми е пъпеш. И сега имам 2 в хладилника. Wink

# 28
  • Мнения: 0
А, тези са хубави, да. Веднъж се излъгах да си купя на някаква друга марка - беше гола вода.

# 29
  • Мнения: 0
А пускали ли сте стотинка в касичката на асансьора?  Grinning Другия вариант беше да стъпиш отстрани на праговете, за да го излъжеш, че е празен и да тръгне.

Общи условия

Активация на акаунт