Събирам забравени жестове ( леко носталгична) ІІ част

  • 64 674
  • 1 513
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 608
Две снимчици от мен, преснимани от албума. На първата нагъвам топла сиренка, ама не една, а две...Какъв глад ме гонеше, майкоооо!Касетките със закуските ни ги носеха направо на полето:



Другата е от караула на Пантеона-не е размазана, заради мерки за сигурност, а защото съм пишман фотограф  Laughing



Преснимах и още една-култова-носейки цели четири щайги, ама нея тотално я прецаках  Joy

# 31
  • Мнения: 1 517
Хе хе, припомнихте ми как пиехме ягодово мляко от пликче, което късаш с уста и после получаваш по някоя и друга афтичка.  Grinning
И как преди Коледа се редяхме цялото семейство на опашка пред кварталния ПЛОД И ЗЕЛЕНЧУК, щото само тогава пускаха банани и даваха по 2 кила на човек. И понякога леля ми носеше от ПОКАЗНИЯ магазин, ха ха!  Laughing
Въобще, хубаво е човек да знае, че има и други дето ги помнят тия работи!

Що студ сме брали с майка по тия опашки. А млекцата и аз много ги обичах  Peace
И руска поезия обичах (и още обичам де): Я помню чудное мигновение, Белеет парус онинокий (на него и превод на бг съм си правила и имах шестица ).

# 32
  • Мнения: 1 252
elica, остава и да сме били и на едни и същи бригади Grinning
И аз имам същата снимка, и също съм взела няколко закуски...

Ама съм седнала на кофи...

# 33
  • Мнения: 5 710
Е, поне е най-дългата в историята на форума,  никой никого не е захапал и няма нищо трито.

Наистна е чудесна:)

Аз наскоро си сканирах някои снимки от пионерския хор и ще ги кача:)

# 34
  • Мнения: 0
Хе хе, и аз трябва да имам някъде снимка как чета стихотворение пред новите първолаци на началната ни учителка, трябва да я потърся.

# 35
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
я и аз да изпиша един ферман  Wink дЪ нИ сЪ минЪ демек  Hug

вещи - Stop по-скоро антиреклама,  Wink не си от първите, щото си на БТК

бригади 'сЕкЪкви  Crazy и археологически в Рациарията и зеленчуково плодови из цЕлУ видинскУ, че и в Магурата Wink на газирано винце  Mr. Green и един спомен за момчета с хитри погледи, намигане и силен вик "всичко е шмиргел", а що шмиргел и какво аджеба е туй  Blush не смееш и да питаш, зер заек си и мълчане му е майката.

сетих се за едни високи кантари по центъра на Варна, в спомените ми са изливани от чугун, червени с релефни винетки и цветни мотиви, пускаш паричка, мериш се, а кантара ти пуска бележка с теглото  и ръста и нещо за нормално, свръх тегло и т.н. Sunglasses
ние се изхитряхме разбира се, първо се каваше едната, виждахме колко тежи, а после се качваше и другата и си изчислявахме  Mr. Green
при две момчета номера не мина  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 608
Аз пък не обичам руска поезия...И преди да сте ме нахапали, ще се оправдая и уточня, че съм учила в руско училище и руска гимназия и така да се каже съм преяла..Четяхме дори световна класика на руски и беше голямо откритие и кеф на 26 години да прочета "Конника без глава" на български. Марк Твен също звучи прекрасни на родния ми език  Laughing

# 37
  • Мнения: 1 517
Аз пък не обичам руска поезия...И преди да сте ме нахапали, ще се оправдая и уточня, че съм учила в руско училище и руска гимназия и така да се каже съм преяла..Четяхме дори световна класика на руски и беше голямо откритие и кеф на 26 години да прочета "Конника без глава" на български. Марк Твен също звучи прекрасни на родния ми език  Laughing

Що пък някой трябва да те хапе. Аз, като завършила италианска гимназия, предпочитам Дантевия Ад на български да си го чета.

# 38
  • Мнения: 2 172
Две снимчици от мен, .......

Елица, дай снимките , де Mr. Green

# 39
  • Мнения: 3 215
Аз пък не обичам руска поезия...И преди да сте ме нахапали, ще се оправдая и уточня, че съм учила в руско училище и руска гимназия и така да се каже съм преяла..Четяхме дори световна класика на руски и беше голямо откритие и кеф на 26 години да прочета "Конника без глава" на български. Марк Твен също звучи прекрасни на родния ми език  Laughing

Що пък някой трябва да те хапе. Аз, като завършила италианска гимназия, предпочитам Дантевия Ад на български да си го чета.

Пък аз Гьоте нито на немски, нито на бг-ски  Joy

# 40
  • Мнения: 4 586
 Михаил Лермонтов
   
Лермонтов
   
УТЕС

Ночевала тучка золотая
На груди утеса-великана;
Утром в путь она умчалась рано,
По лазури весело играя;

Но остался влажный след в морщине
Старого утеса. Одиноко
Он стоит, задумался глубоко,
И тихонько плачет он в пустыне.

# 41
  • Мнения: 608
Две снимчици от мен, .......

Елица, дай снимките , де Mr. Green

Седем поста по-нагоре са ,Щъркелче Mr. Green На същата страница  Grinning

На военно не съм ходила, освободиха ме и единствено не съжалявах заради ученията с противогаз- от такава клаустрофобия страдам, че единствения път слагайки го- пищяяяях!
М/у другото, Вълчо,това стихотворение наистина е страхотно..

# 42
  • Мнения: 2 784
Ха-ха, и младоженците поднасяха букети на Пантеона  във Варна, и абитуриентите там се събираха.
Помня как за една Нова година бяха пуснали мандарини и се наредихме цялото семейство, защото даваха само по 2 кг. на човек. И се правехме, че не се познаваме.
Снек-баровете с онази божествена оранжада и цитронада , дето се бъркаше в едни пластмасови аквариумчета.
Голямата прясна боза в халби като за бира.
"Мечката" за следобедна закуска с краищник топъл хляб и сирене. Да не ви казвам как възмутено ме изгледа дъщеря ми преди няколко дни, когато и спретнах същата закуска.  Twisted Evil

Елица, учили сме в едно училище май, ама с 11 години луфт.  Mr. Green И историята я учехме на руски, и географията, ама аз се прежалих и още 5 години след това в университета- пак с руски.  Crazy

# 43
  • Мнения: 2 172
Седем поста по-нагоре са ,Щъркелче Mr. Green На същата страница  Very Happy

Да, не се отваряха преди, чета аз само букви и ник'ви снимки... Mr. Green
Тенкю, или както казват- сполай ти. Wink

# 44
  • Мнения: 2 011
Одеве се сетих , че още помня на Пушкин едно стихче ...
Пока сердца для чести живы,
    Мой друг, отчизне посвятим
    Души прекрасные порывы!
Товарищ, верь: взойдет она,
    Звезда пленительного счастья,
     Россия вспрянет ото сна,
    И на обломках самовластья
    Напишут наши имена!
Толкова се наблягаше на този  Руски език , че още имам набити в главата  стихове и песни !
 bowuu

Общи условия

Активация на акаунт