Лишавате ли се от нещо заради кризата

  • 13 759
  • 181
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 175
При тройно намалена заплата - практически се лишавам от почти всички любими (раЗкрасителни) дейности..Без разходите по детето, разбира се..
Но не ми тежи, защото сега обзавеждам изцяло жилището си - и така или иначе нямам никакво време за глезотии или покупки, извън "целта"..
Даже и сили нямам за излизания- сигурно поне от месец не ми се е случвало..
Май любимия най-много страда от това - щото от известно време мрънка вече как му се почивало, чакал ме да свърша и тн..

# 31
  • Мнения: 1 885
Доходите не са намалелни, по-скоро е свързано с промяна на живота ни и някои временни фактори - ремонт например.

Намалихме  излизанията, аз се ограничавам в покупките с цел "да ми олекне на душата"
Правя и лек компромис с някои видове декоративна козметика - купувам по-нисък клас


# 32
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 231
Доста сериозно се лишавам-всякакви козметички,маникюристки,прически-йок  Close Парцалки почти не купувам-преди бях маниячка на тази тема,барове и кръчми-мнооооого рядко,а преди-всяка седмица.Пътувания -никакви,хотели във Велинград и незнам си къде-само в спомените ми  Tired
Изобщо не ми се отразява добре кризата,като гледам така е и с хората около мен.Никой няма настроение,всеки се оплаква,раздразнителни са и т.н.  Confused
И аз така.
Гледам детето да не лишавам. Моето дете също  обича кренвирши, но яде само на Тандем (тях обича), та се надявач при цената, на която ги купувам да съдъргат и месо.
Също трябва да мисля и за вноската по ипотечния заем .......

# 33
  • Мнения: 1 507
Не мога да кажа, че се ограничаваме, но се налага много по-сериозно да си правя сметката. Това обаче не е свързано с кризата, а с факта, че в живота ми се появи нов, голям и постоянен разход. А и при положение, че издръжката на дъщеря ми е 50 лв (точно стигат за таксата в градината), може да се каже, че сама се грижа за нея... та това си има съответната финансова цена! newsm78

# 34
  • Мнения: 157
Засега не се ограничаваме.
По принцип харчим разумно, според нас.
Според родителите ни  живеем доста нашироко.
Но пък сами си изкарваме парите.

Ще цитирам нещо, което прочетох на Скайпа на една наша съфорумка

Дънки - скъсани.
Вино - старо.
Жена - без риза.
Кола - без покрив.
Криза е...
 Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 1 735
Ох,аз все правя планове какво да купувам,мъжа ми само ме плаши с кризата.Такъв песимист е CloseКато стана по-хладно и си стая вкъщи с детето и все разглеждам разни интернет магазини и сега цените като уж са по-ниски и така се подмамвам. Twisted Evil
Ако се налага да икономисвам ще са дрешки за детето,само се чудя какво да и взема.Единствено за нея се уливам,иначе съм доста спестовна и прагматична.

# 36
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
от много неща, само от мечти-не

# 37
  • Мнения: 59
Лишаваме се от пътувания,заведения,парцали за мен. Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 1
Криза? Каква криза? 20 години от живота ми преминаха в криза.Срещнах Го и забравих какво означава тази дума

# 39
  • Мнения: 87
Спрях цигарите, за да си спестя парички за новогодишната екскурзия до Тунис.
 Laughing Laughing Laughing

# 40
  • Мнения: 334
Не се лишаваме, но осъзнахме колко бързо се променят нещата и започнахме да пестим по повече...

# 41
  • София
  • Мнения: 3 471
Автомобилите и пътуванията са едно на ръка.
От моята аегнция ме бомбандират с такива оферти, за които не бих си и помислила, че преди година могат да струват толкова.
Наистина, ако някой екзотичните дестинации са му слабост, сега е моментът.
За жалост, мъжът ми се опасява от цунамита и земетресения, независимо, че няколко месеца годишно прекарва в най-земетръсната зона в света.
Обаче моята приятелка, вчера подписа договор за закупуване на апартамент, който само преди година и само след година струва двеста хиляди евра. Тя го взе за сто и тридесет.
Е, това ако не е далавера, не знам какво е.

# 42
  • Мнения: 2 032
моята приятелка, вчера подписа договор за закупуване на апартамент, който само преди година и само след година струва двеста хиляди евра. Тя го взе за сто и тридесет.
Е, това ако не е далавера, не знам какво е.

Например, ако другата година стане 100 хиляди, нейното не е "далавера".  Wink

# 43
  • Мнения: 157
Криза? Каква криза? 20 години от живота ми преминаха в криза.Срещнах Го и забравих какво означава тази дума

Ох, много ми липсва темичката ти, която жестокия Татти заключи.  Sunglasses
Настинала, съм "пазя" компютъра вкъщи, а наистина се забавлявах с твоя казус.

# 44
  • Мнения: 970
Само от шопинг маниятаааааааа-ограничила съм я  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт