Лишавате ли се от нещо заради кризата

  • 13 755
  • 181
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Може и вече да сте говорили за това,
но понеже днес съм на такама вълна,
реших да ви питам дали се лишавате от нещо заради кризата
и ако да, от какво. Или кризата изобщо не се е отразила на семейния бюджет.

Аз си мислех, че нещата от които Не мога да се лиша са интернета и книгите Simple Smile


# 1
  • Мнения: 5 577
Лишавам се по принцип, не задари кризата /доходите ни не са намалели заради нея, а защото сме с 2 деца и аз не работя в момента/.
Например пазарувам от разпродажби, тази зима ще си доизносвам ботушите, няма да си купувам нови. Бебето също доизносва дрехи, от брат си, от племенницата, от приятелски деца.  Grinning
Значително намалихме храненето и пиенето навън, преди Събота и Неделя бяхме вечер на заведение, задължително. Такива неща.

Децата не лишавам от нищо /освен бебето от нови дрехи, стана ясно, ама то още не разбира/, каквото имат нужда им се купува. И мъжа си не лишавам от цигари, и себе си от козметика.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 116
И аз като се замисля излизанията навън може би са
доста голям харч и ако се намалят, може да се псети,
но проблемът е, че са много приятни
Все пак човек трбява да си вижда приятелите
Но като че ли това е нещото, което и аз ограничавам

# 3
  • Мнения: 2 133
Не се ограничаваме от нищо до момента.

# 4
  • Мнения: 1 898
Не се лишаваме, но харчим разумно.
Не заради кризата, по принцип разпределяме рационално доходите си и рядко правим необмислени или ненужни покупки. В резултат на което успяваме дори да заделяме по някой лев за "бъдещите си творчески планове".
Само облеклото и обувките са ми слабост.  Blush

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679

Например пазарувам от разпродажби, тази зима ще си доизносвам ботушите, няма да си купувам нови. Бебето също доизносва дрехи, от брат си, от племенницата, от приятелски деца.  Grinning
Това не е лишаване, а прост здрав разум. И аз не си изхвърлям здравите ботуши от миналия сезон, само за да си купя нови, нито пък раздавам дрехите на баткото, за да купя на бебето нови. Така че това не го приемам за кризисна мярка, просто е нещо нормално Peace
Иначе - засега не се лишаваме, но ако се наложи, първо ще орежа пътуванията, там ни отиват много пари. После разходите за женска поддръжка - ако се наложи, мога и вкъщи да се обезкосмявам и да си правя косата някак си. После парите за парцалки и всякакви нови не дотам нужни покупки. После бих свила храната - кренвирши вместо филе, грубо казано Laughing Абе, здраве да има, ще се оправим всички, спокойно Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 452
Кризата, освен всичко друго, дава и доста възможности.
Страшно много неща можеш да си купиш на прекрасни цени.
Е този ред на мисли, се лишавам от някои неща, за сметка на други, които са много по-изгодни сега да се купят, отколкото след като мине година време.
Преподреждам си приоритетите, така да се каже.

# 7
  • Мнения: 980
Като се замисля, май излизаме доста по-рядко, не посещавам често козметичката си, сама си правя маникюра и тъй като синът ми е гимназист ( и нямат униформи ), май купувам повече дрехи за него отколкото за себе си.  newsm78

# 8
  • Мнения: 3 621
Засега сме ограничили единствено ходенето по заведения. Преди го правихме поне веднъж седмични, а сега излизаме не повече от 2 пъти на месец.

# 9
  • Мнения: 182
Като се замисля...да, ограничаваме се, предимно парите ни отиват за храна. Щом съм се замислила как да си оптимизирам разходите, значи се ограничавам. Като цяло успяваме да си плащаме сметките, да се изхраним и да гледаме 3-те си деца. Доходите на мъжът ми паднаха почти наполовина, може би оттам идва проблема. Има моменти в които оставаме без пари и работата е "на конец", но оживяваме. Да сме живи и здрави...след лошото винаги идвало и хубаво newsm78.

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Пътуванията и заведенията ...

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Кризата, освен всичко друго, дава и доста възможности.
Страшно много неща можеш да си купиш на прекрасни цени.
А, точно Peace Пътуванията, за които споменах по-горе, са в тази графа. Сега е много по-изгодно и евтино да посетиш разни интересни места, отколкото беше примерно преди 2 години.
Колите също. Още в началото на годината си взехме, понеже старата умря, а сега като гледам цените и отстъпките са убийствени - пари да имаш сега за нова кола!

# 12
  • Мнения: 521
Кризата, освен всичко друго, дава и доста възможности.
Страшно много неща можеш да си купиш на прекрасни цени.
Е този ред на мисли, се лишавам от някои неща, за сметка на други, които са много по-изгодни сега да се купят, отколкото след като мине година време.
Преподреждам си приоритетите, така да се каже.

Много точно.

# 13
  • Мнения: 5 577

Бебето също доизносва дрехи, от брат си, от племенницата, от приятелски деца.  Grinning
Това не е лишаване, а прост здрав разум.

 Wink Ами, така си мислиш, защото твоите са еднополови. Обаче второ момиче, очите ми капят в магазините - за момиченца има 17 пъти повече избор и невероятни неща, и след момчето /за което не е имало такова разнообразие, или значение какво ще облече/ ми се иска да купувам и купувам.  Crazy  Ама като порасне и мама тръгне на работа.

# 14
  • Сливен
  • Мнения: 197
     Май само излизанията ни,нищо друго

Общи условия

Активация на акаунт