Лишавате ли се от нещо заради кризата

  • 13 762
  • 181
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 479
моята приятелка, вчера подписа договор за закупуване на апартамент, който само преди година и само след година струва двеста хиляди евра. Тя го взе за сто и тридесет.
Е, това ако не е далавера, не знам какво е.

Например, ако другата година стане 100 хиляди, нейното не е "далавера".  Wink

Знам за тенденциите в мненията, че накрая ще започнат да ги подаряват, но те уверявам, че няма такава вероятност.
Далавера е, повярвай ми.

# 46
  • Мнения: 970
Само от шопинг маниятаааааааа-ограничила съм я  Laughing

# 47
  • Мнения: 116
Съвсем ме тресна тази криза... Карам кола без покрив, ям мухлясало сирене и пия старо вино... мъка.  Wink

 Joy Joy Joy Joy Joy hahaha hahaha

Иначе май повечето това сте писали - пътувания и излизания...
Като се замисля ... и аз намалих пътуванията...
дали заради кризата, дали защото нямам много време за отпуска, но те са свързани нещата...
просто при нас имаше съкращения и работата падна върху нас...

# 48
  • Мнения: 1 417
Основно сме намалили екзотичните пътувания Sad и уикенд почивките Аз лично доста съм се ограничила от към харчове за скъпи дрехи и чанти, откъм излизания също, но по принцип и преди чак кой знае колко не сме излизали тъй че за там не страдам А и фризьора доста разредих. Абе тъй да се каже предпочитам да свършва кризата Wink
Azzy, прати някоя от тия оферти, аз кой знае какви намаления не срещам Wink, а следя офертите

# 49
  • Мнения: 46 618
Не сме от широкопръстите, няма от какво да спестяваме  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 3 479
Екзотиките ли искаш, Миши?
Бих могла да те свържа направо със спецовете, ако някъде, специално ви е таргет дестинация, да ви направят оферта?
Аз не ги разглеждам подробно, защото точно екзотиките ще прескоча, за сметка на други приоритетни далавери от кризата.

# 51
  • Мнения: 2 032
Знам за тенденциите в мненията, че накрая ще започнат да ги подаряват, но те уверявам, че няма такава вероятност.

Това не е мое мнение. 
Но ако нещо е поевтиняло, това само по себе си не го прави добра покупка, нито значи, че няма още да поевтинее.
Както и да е, да не отплесвам темата.

ПП. Думата далавера е доста дребно-мошенническа, нали.

# 52
  • Мнения: 483
Знам за тенденциите в мненията, че накрая ще започнат да ги подаряват, но те уверявам, че няма такава вероятност.
Но ако нещо е поевтиняло, това само по себе си не го прави добра покупка, нито значи, че няма още да поевтинее.

Може да поевтинее още, но не значи, че не може да поскъпне пак. Има цикличност в тези работи.
Както и да го гледаме хората по света се увеличават, неминуемо цените ще отидат пак нагоре.

Нашата къща купена 2008 вече е с $60 000 по-евтина. Убедена съм, че нещата ще се върнат на старите си нива.

А иначе по темата, ние не се лишаваме от нищо, но малко ни удари по акциите които имаме.
Моите доходи са нагоре последните месеци. Като цяло тук кризата се усети много силно за много хора. Знам, че майка ми е доста зле в БГ.
Ама на главата са и двама безработни млади хора Sick

Абе, как може един на 29 и един на  23 да седят и да чакат жена на 60 да ги нахрани.?  Бясна съм!




 

# 53
  • София
  • Мнения: 3 479
Това не е мое мнение.  
Но ако нещо е поевтиняло, това само по себе си не го прави добра покупка, нито значи, че няма още да поевтинее.
Както и да е, да не отплесвам темата.

ПП. Думата далавера е доста дребно-мошенническа, нали.
Да, права си.
Тази сделка, конкретно, обаче е чудесна.

Думата "далавера" е жаргон, ако трябва да бъдем съвсем точни.
И не е задължително да се отнася до дребни мошеничества.
Ако настояваш, бих могла да приведа и доста едри примери за такава включително и по високите етажи на властта.
И съвсем в рамките на закона.

# 54
  • Мнения: 2 032
Може да поевтинее още, но не значи, че не може да поскъпне пак. Има цикличност в тези работи.
Както и да го гледаме хората по света се увеличават, неминуемо цените ще отидат пак нагоре.

А, не ме хвърляйте в някаква тема за цените на жилищата. Naughty
Исках просто да кажа, че много от хитреците, дето time-ват пазара, остават като хитрата сврака.

Люлякови нощи, сигурна съм, че щом са ти нарастнали доходите и не се лишаваш от нищо, ще помогнеш на майката ти, която по твоите думи е доста зле, така че не се хващай за кобура.

__________________________

Цитат
Ако настояваш, бих могла да приведа и доста едри примери за такава включително и по високите етажи на властта.

Не настоявам, пък и те не са тайна.

# 55
  • Мнения: 2 168
Заведенията.Преди поне веднъж седмично вечеряхме навън.Сега - само кафетерии.А и годините си казват своето + умората.По -скоро криза на възрастта!!!

# 56
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Криза? Каква криза? 20 години от живота ми преминаха в криза.Срещнах Го и забравих какво означава тази дума

твойта криза ще е след Нова година, споко  Peace

иначе по темата - и при нас ограничението е преди всичко от към време...заплатите са същите, но...за сметка на многото работа и липсата на отпуски поради съкращаване на персонал.

# 57
  • Мнения: 483
Алиса, разбира се, че помагам на майка си. Въпросът е в това, че много хора не полагат нужните усилия да направят нещо.
Когато е криза, когато положението е тежко, човек трябва да работи 3 пъти повече.
Аз много съм се чудила, 2 годишното майчинството в БГ се смята за задължително. Чета толкова често, "зле сме много,ама аз съм в майчинство" абе хора, трябва да се търсят варианти. В България поне родителите ни помагат много често. Ако трябва на 2-3 места ще се работи.
За това и споменах въпросните двама млади окесили се на ръцете на болна 60 год жена. Свили се като мишки, нямат за едно кафе пари,но няма да си мръднат гъзът да свършат нещо. И това е масово.
Ще ходят и ще вършат и най-неквалифицираният труд. Какво срамно има в това? Егати....мързелива, зле научена нация сме.
На мен НЕ ми се налага да работя, но не мога ей така да седя и да не използвам качествата си. Започнах нелегална работа Embarassed, взимах под минималната за страната....Никога не съм съжалявала. Работила съм и с двете си деца. И то започнах като бяха на по месец. Сама съм си измисляла неща които носят доходи. Не големи, но голяма помощ за семейният бюджет. Сега вече го превърнах в собствен бизнес и е по-добре от всякога.
Мисълта ми е следната. Помислете за допълнителна работа, не се срамувайте от това каква е тя.

Знам, че има изключения,не скачайте. Mr. Green

# 58
  • Мнения: 4 965
Всъщност, наистина много стоки и услуги поевтиняха, заради кризата. Но и вероятно нашите доходи са се увеличили с времето /за съжаление, в момента са в замразено състояние и няма движение нагоре; добре е, че няма и надолу поне/.
В сравнение с миналата година, ползваме по-евтини почивки /традиционно пътуваме някъде всеки уикенд от години/; подменихме си голяма част от бялата техника /миналата година купувахме за друго наше жилище и бяха далеч по-скъпи/; направихме външна изолация /за нея миналата есен ни искаха с 500 лв. повече/ и т.н.
Но и губим пари от други неща, пак от по-ниските им цени, а за конкретни стоки и услуги се налага пък да плащаме няколко пъти по-скъпо /пак в сравнение с преди 1 г./.
Повтарям се, но при нас в момента кризата се отразява единствено в загуба на свободно време, което да ни компенсира да не усещаме въпросната криза.

# 59
  • Мнения: 46 618
... Аз много съм се чудила, 2 годишното майчинството в БГ се смята за задължително.  ...

Не до 2, до 3 го смятам за задължително. Това е времето, в което детето ми задължително ще се гледа от мен или мъжът ми. Такива са ми убежденията за поставянето на основите. Трябва да сме загазили много яко, за да ползвам услугите на детегледачка или ясла.
Друг е въпроса, че ако има желание, родителят може да започне работа от вкъщи, която да не оказва влияние на детето.

Общи условия

Активация на акаунт