Казвате ли реалната възрат на децата си?

  • 8 505
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 334
оrhid, да си призная с всеки изминал ден се успокоявам повече. Да са ни живи дечицата и да ни радват. Не бързам нито да прохождат нито да проговарят. Предпочитам да закрепват с всеки изминал ден пък нещата ще се нареждат. Но ме хваща яд като ме спират и ми задават куп излишни и най-вече глупави въпроси. Ама мисля, че и това ще е до време. Всеки човек е различен, всички сме различни и всички деца са различни, просто на някой  съдбата е решила разликите да са видими, а не скрити за околните. Естествено, че преди всичко искам децата ни да са максимално здрави но и не на последно място искам да станат достойни хора и да са човеци с главно ч.

# 46
  • в белята
  • Мнения: 536
Да споделя и аз опит,бях решила да си казвам реалната възраст като ме питат,ама нещо не се получава все нещо ме възпира и като ме питат все гледам да смоталевя мъничък е /на няколко седмици е.Е бая хора знаят че е седмаче и тези които имат поне малко ум в глвата питат единствено как сме и оставят на мен да реша дали ще им казвам подробна информация.
Орхид представям си колко ти е гадно в такива ситуации,немогат ли хората просто да се държат нормално ,все пак незнаят ли че дори с уж добронамерените си изказвания бъркат в дълбоки рани. newsm78 newsm78 newsm78.Ние имаме приятелско семейство с дете с умствена изостаналост ,но гледаме да го не го третираме по-различно и се говори за проблема само ако родителите започнат темата.

# 47
  • София
  • Мнения: 39 783
bk, понякога, както си писала, даже и добронамерено хората бъркат в поведението си.
На мен не ми се обсъждаше колко голям се е родил сина ми, какво прави и какво не прави, дали ходи, дали говори, защо е толкова малък или пък защо се е родил по-рано.
Последното беше най-инфантилният въпрос, който съм получавала.

Стремя се да възпитавам Дияна в толерантност. Да знае, че всички деца и хора са еднакви, независимо кога и как са се родили, дали са болни или здрави.
Не помня дали съм казвала на Дияна, че Алекс е недоносен. Май й казахме, защото помня, че попита "аз доносена ли съм".
Мисля, че в класа й има дете със СОП. Но това не се обсъжда, детето е като всички останали.

# 48
  • Мнения: 6
Моят син е на 1 г. и 6 м. РЕАЛНА, а 1 г. и 3м. Коригирана. Когато ме попитат колко е голям, винаги казвам коригираната възраст, защото той просто не изглежда като дете на година и полувина. Но най-гадно се получава, когато ме попитат на коя дата точно е роден и така се започва с едно дълго обясняване. Но честно казано не се притеснявам, да обясня. За мен недоносените деца са истински герои.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 731
Аз казвам,че са мънички за сега и са родени много по рано Rolling Eyes и,че са на близо 3 месеца но не реални!

# 50
  • Мнения: 240
Здравейте,
моето бебе не е недоносено, дори е преносено според термина, но всъщност се роди съвсем нормално и леко едричко бебе - 3650гр. и 50см. сега е на почти 10 месеца, но е по-дребничка от връстниците си и последния път на 9 месеца тежеше 7 кг. Знам, че не бива да се сравнява с вашите бебето, но искам да знаете, че въпреки, че си е доносено бебе я бъркат за много по-малка с 2 дори с 3 месеца.
Радвайте се на децата си, да са ви живи и здрави, пък възрастта не е толкова важна, особено за лелки и бабки по градинки и паркове  Wink

# 51
  • Мнения: 23
Миличка разбирам те идеално. не се тормози от подмятанията на другите винаги ще има клюкарки които ще искат да обсъждата това или онова на нашите деца. Аз си казвам пеалната възраст на детето въпреки че е роден в осмия месец и два месеца беше в ковьоз. само на неонатолога казвах коригирана. Той ми каза че тази възраст се взема под внимание за децато до 1 годинка после се наваксва а при някои деца и по рано. Разбирам терзанието ти ако кажеш реалната възраст , че веднага ще има коментар от рода на " Ама то е много малко или ами обръща ли се, сяда ли вече......... и после ами защо така..........
Да не ти пука всички деца са различни дори и донасените понякога не вървят по графика на педиатрите а нямат никакви проблеми. Винаги ще има някои да подпитва #2gunfire..... Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 676
Първо мислех да казвам истинската. Няколко пъти казах - на 4 месеца е и всички ме гледат изцъклено. Как на 4 месеца, тя е толкова малка?! И се почват обясненията.
За това сега казвам, че е на 2 и не се обяснявам изобщо.  Crossing Arms

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 23:51 от Либи

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Как пък така си позволяват?!! При мен е имало леко опулване ако кажа реалната й възраст в първата година, ама чак пък такива изказвания не са си позволявали.
Да ти е жива и здрава малката Софи  bouquet Героини са Софитата ни Hug

# 54
  • Мнения: 676
'Кафе с мед', ми и аз това се чудя как си позволяват, ама... то се иска малко акъл да се досети човек, да не прави подобни коментари и да разпитва  Crossing Arms

Благодаря ти!  Hug
Софитата наистина са страшна работа  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 5 731
Сега понеже времето е хубаво и сме повечко време на вън и все им се радва някой и пита на колко са? и катто кажа 4  месеца и те  Shocked на някои казвам,че се родиха по малки и така...

# 56
  • Мнения: 54 500
 Близките  , които знаеха , че детето ми е родено преждевременно бяха толерантни и не са ми задавали неуместни въпроси . С майките по градинките почти не съм контактувала . Моето бебе имаше навик да спи докато карам количката , в момента , в който спра , моментално се събуждаше с рев  Party , така че практически трябваше да сме в движение  Joy .
Иначе до четвъртия месец навакса с килограмите , та дори не и личеше  Simple Smile .

Либи , старай се да избягваш хора , които те натоварват с непремерено любопитство . Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 39 783
Понякога съм казвала, че е роден по-рано, колкото любопитните да затворят устите си. Обикновено това са случайни майки по градинките. Макар, че задоволяват любопитството си пак гледат опулено и цъкат с език.
Хора всякакви. Вече изобщо и не отговарям кога и защо е роден.
Бяхме на малка екскурзия с майка, чието дете е с няколко дена по-голямо от Алекс, момче. Но пък е с глава и нещо по-висок. Снощи една баба се обръща към Алекс и го пита "Колко си голям? На годинка и нещо?" Направихме се, че не сме я чули Simple Smile

# 58
  • Мнения: 228
Моето бебе не е недоносено, но поради лекарска небрежност от страна на следящият ме лекар се роди едва 1500гр. Често ми се е случвало да чувам "Олеее, колко е мъничка" и др. подобни, но не мисля, че е имало злоба в думите на хората. Често съм обяснявала защо е такава и толкова.
Винаги съм реагирала много спокойно, но веднъж не знам какво ми стана... Пита ме една жена на колко и аз като и казах, че е на 4 тя ме пита:"На 4 дена?" И тука просто си изпуснах нервите:"Абе идиотко, ти къде си виждала бебе на 4 дена да държи дрънкалка!!!"  newsm62 Не знам дали е било правилно да реагирам така, но дадох воля на всичките си емоции стаявани повече от 4 месеца и се почувствах добре.

# 59
  • София
  • Мнения: 39 783
_Snej_, според мен не е било редно да реагирате така, но пък явно много ви се е събрало Simple Smile
Заповядайте в тази тема Иде златна есен, посрещаме я с песен
Независимо, че бебето се е родило на термин се води недоносено.

Цитат
  От своя страна недоносените се разделят на 4 групи /степени/.
     I-ва степен деца с тегло 2000-2500 гр.
     II-ра степен 1500-2000 гр.
     III-та степен 1000-1500 гр.
     IV-та степен деца под 1000 гр.

И добре дошла  Hug

Общи условия

Активация на акаунт