МАЙчетата мили и игриви- зима, лете все щастливи! (40)

  • 35 353
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 84
ВИЖТЕ,КАКВО МИ ИЗПРАТИ МАМА НА СКАЙПА

В часа по философия професорът застана на катедрата,
изпълнена с различни предмети и зачака студентите да утихнат.
Тогава взе голям празен буркан от майонеза и го напълни с топки за голф.
Попита студентите дали съдът е пълен. Те отговориха утвърдително.
После професорът взе една кутия с камъчета и я изсипа в съда,
разклати го леко и камъчетата се наместиха между топките за голф.
И отново попита студентите дали съдът е пълен. Те пак отговориха утвърдително.
Сетне професорът взе кутия с пясък и я изсипа в съда. Естествено пясъкът запълни всичко.
Той попита още веднъж дали съдът е пълен. Студентите отговориха с единодушно "да".
Тогава професорът взе две кутии с бира от бюрото и изсипа съдържанието им в съда, което изпълни празното пространство сред песъчинките.
Студентите се разсмяха.
"Сега, каза професорът, когато смехът утихна, искам да ви кажа,
че този съд представлява вашият живот.
Топките за голф са важните неща във вашия живот - семейството ви, здравето ви, децата ви, приятелите ви, страстите и предпочитанията ви - все неща, които ако загубите всичко друго и ви останат само те, животът ви ще бъде достатъчно пълен.
Камъчетата са другите неща - работата ви, къщата ви, колата ви. Пясъкът е всичко останало - малките неща."
И продължи:"Ако най-напред сложите пясъка в съда, няма да има място за камъчетата и топките за голф. Същото се случва и с живота. Ако губите времето и енергията си за дреболии, никога няма да имате място за нещата, които са важни за вас. Обръщайте внимание на нещата, които застрашават щастието ви. Играйте с децата си.
Излезте с партньора си навън, на вечеря. Винаги ще се намери време да изчистите къщата и подредите.
Погрижете се най-напред за топките за голф, за нещата, които наистина си заслужават. Подредете приоритетите си. Останалото е само пясък."
Една от студентките вдигна ръка и попита:"А какъв беше смисълът на бирата?"
Професорът се усмихна."Радвам се, че ме попитахте. Исках просто да ви покажа, че няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери място и за две бири

# 61
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Относно темата за свекърви- майки, снахи- дъщери аз да споделя моя опит. Свекърва ми започна да ми вика "детенцето ми", "дъщеричката ми", "дечицата ми" още преди да се оженим с Иван. Сега продължава в този дух. Аз започнах да и казвам "майко" след сватбата и сега пак така и казвам. НО и ние живеехме отделно, както е и сега, както и ще продължи да бъде. и другото НО- отношението е субективно, защото тя се отнася така само с мен, а не с етърва ми (другата и снаха)!

# 62
  • Мнения: 84
НО- отношението е субективно, защото тя се отнася така само с мен, а не с етърва ми (другата и снаха)!

Ами значи си зависи от характера на хората.Може етървати да се е представила зле,още в началото,а ти да си й влезнала под кожата.
И все пак,не го разбирам,защо ви дели,та нали сте съпруги на синовете й.Намирисва ми,че прави разлика и между внучките.Понмя че имаш голяма племеница.

Аз например,не държа да съм любимата снаха на свеки ,по-добре да е другата и да не мезакача за нищо

# 63
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Рони, не, не прави разлика между децата въобще! И с етърва ми сме говорили, тя също споделя това мое мнение! Иначе за отношението към нея тя сама си е виновна, тя се кара постоянно със свекървата, каквото и подари- не го харесва, хвърля го, изразява открито отношението си, а тя жената иска едно просто уважение( не казвам, че и тя няма кусури, де, има си жената, обикновена селска жена, със много закостенели разбирания). Етървата и девера и те живеят отделно от самото начало. Истината е, че свекървата е правила опити да се налага по някои неща във водене на домакинството и гледането на детето, НО начините ни на отклоняване на тези опити са много различни и подкрепата от страна на мъжете ни са много различни. Иван не и позволяваше да се меси и винаги беше на моя страна, но не му се е налагало да слуша спорове. Просто аз доста меко обяснявах нещата, или я изслушвах, а после правех каквото си знам. А етърва ми крещи и вика като изумена и не и пука какво говора, а от друга страна девера е винаги на страната на майка си! Е, има и характер, има и това доколко мъжа ви е синчето на мама! Най- важното според мен е обаче всяко семейство да живее отделно! Стана дълго обяснение, сори! 

# 64
  • Мнения: 200
Онче, аз да ти кажа и нямам желание да съм "дъще". Свекърва ми знае, че съм разведена и сега ми натяква, че ме е приела такава, а баща му си мисля, че знае, но не ни казва нищо. За мене не е проблем да знаят ама каквото е било е било преди сина им, но хората са със стари разбирания и това е.
Работата е там че след като родих чистя по малко вкъщи, а ги свикнах преди това по-често и сега нали се сещате коя е мързеланата...
Усмивка, добре дошла сред нас  Hug (покрай моите оплаквания забравих  Rolling Eyes)
Мона, да си изкарате добре  Hug
Онче, как е Ивет днес?

# 65
  • София
  • Мнения: 448
Мен свеки ме принуди още на сватбата да и казвам майко.

Децата се влошиха, с температура 40 градуса и непрестанна кашлица.Заведох ги в Педиатрията.Отказаха ми да ги прегледат,защото кашляли. ShockedСлед това ги помъкнах към Инфекциозна Болница.Казаха баткото с пневмония в ляво,а Гого с бронхит пред пневмония.Предвид свинския грип да ги гледам у нас.Тръгнах към Пирогов,за да направя снимка на баткото,но лекарката ми поиска пари под масата.Аз казах,че ще платя на каса.Без да прегледа Криси ,взе да ми пише рецепта и ми ме нарече лъжкиня-не съм ги била водила никъде и всички смятали,че Пирогов им е длъжен.Показах документите,от кои болници идвам,но пак продължи да обижда.Криси и каза:"мама никога не лъже" и се разплака.Аз и хвърлих рецептата на пода и и казах,че щом ме смята за лъжкиня,не и искам помощта.Заведох децата на частен преглед-Криси не бил с пневмония,а астматичен пристъп.И сега newsm78,какво да правя?Колко лекари трябва да прегледат децата,за да разбера какво им е?Чакам до понеделник личната и си комуникирам с хомеопатичката.Да е жива и здрава,не е в София,но ми дава наставления по  телефона.Ще ги заведа при нея,тя никога не бърка.
Питам се аз,какви лекари са това и имат ли сърца?И ,предвид свинския грип,който върлува вече взех да се побърквам. Cry

# 66
  • Мнения: 84
Е,Мария в педиатрията не преглеждат ли кашлящи деца.Каква им е политиката там,къде е логиката?
За Пирогов,не ми се говори,само търсят начин да изкубнат пари от хората.
А защо едни ще диагностицират пневмония,другите казват пристъп  newsm78
Мими,да не се изпуснат нещата и да стане сериозно.
40 градуса темп си е много страшно.
Никой ли не изписа АБ.
Добре си хвърлила рецептата,ама не видя ли какво е изписала?

# 67
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 786
   Добър вечер мили мами,много сте внимателни към новодошлите Heart Eyes.Боже Господи в какви ръце и умове поверяваме децата си,а пък ако двама доктори са на едно и също мнение сме направо късметлии. Maria_ ,следващия път като са ти болни децата ги заведи в плод и зеленчука, може пък там да преглеждат кашлящи,дано всичко по-бързо да се нормализира.Моята дъщеря днес спа точно 1 час и след 18 часа не можеше сама да се понася, Confusedсложих я да спи в 19.30ч.да видим...тя нощем не се буди и да заспива пак,ами просто като се събуди откарва будна 3-3,5часа (пее,вика,реве все такива забавни неща) Sick.Напоследък ми се струва,че иска да яде по нощите (не се храним нощем вече 1г.) ще видим newsm78...Аз свекърва нямам(почина),но ушите ми са чули невероятни неща.
   Улях се,ама аз по принцип съм много приказлива BlushЛека и спокойна нощ! Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 84
Усмивка,относно нощното хранене.Аз съм писала,че Ивет се будеше и още се буди в 3-4 ч сутрин и си иска мляко,давах вода,ама не.Давам й сега кисело мляко в просъница,изпива го,обръща се и заспива.
Ако проблема е че е гладна..........не е ли по-добре да яде,отколкото да лудее?

Чухте ли новините?
 Всеки болен с грипнисимптоми да се смята,че е носител на свинскиягрип,да търси лекар,да не е контактен с други хора newsm78
Кой знае,колко болни има от свинския грип,а не обявяват епидемия  #Cussing out

# 69
  • Мнения: 200
И Хрисито се буди нощем, аз откакто се е родила не помня да съм ставала по-малко от два пъти на вечер. Сега поне намали количеството от две кофички мляко на една  Simple Smile

   Добър вечер мили мами,много сте внимателни към новодошлите Heart Eyes.

Така сме ние  Mr. Green Blush Laughing

Мария, думи нямам. Всекисе чуди как и откъде да измъкне някой лев, лошото е, че е за сметка на нас и децата ни, а после ако стане нещо, не дай боже, родителите сме виновни, че не сме обърнали внимание навреме  #Cussing out

# 70
  • Мнения: 258
Помните ли ни??? Party

# 71
  • Мнения: 389
Помня, помня...лелеее какво ярко слънце грее.Къде се затри бре, жено Hug?

Мария, защо на мен не ми се паднат такива доктори smile3508....аз много ги обичам такива ritnik
Хомеопатката какво ти казва?С какво ги лекуваш децата?

За "дъщерите" по една прегръдка Hug....за "майките" afwitch...по една метла Mr. Green

Ние днес среща не си направихме, но аз се видях с Мамчето Mr. Green....случайно разбира се.Криско е много пораснал, а какви големи мигли има самоооо Heart Eyes

Мадлен днес беше с каките при баба си, но така като я гледам е все по-добре.не смея да говоря още, но мисля, че АБ ни се размина PraynigПродължавам да давам същите неща та даже и на Мони почнах да давам, защото и на нея тръгна хрема.Не знам за вашите деца, но Мадлен откри бонбоните-"бам"....и взе, че й хареса небет шекера.И сега като каже "бам" аз й давам от него и така и двете сме доволни

Онче, докато изчакваш защо не почнеш да даваш на Ивет профилактично ехинацея и клеева тинктура?Мисля, че няма да й навредят.

# 72
  • Мнения: 200
Маги, помним ви  Hug Само дето аз ти затрих номера  Rolling Eyes и не можах да ти звънна.
Грете, на мен ми казаха, че фабриката дето правела небет шекера и бонбоните "Детска радост" фалирала и каквото е останало в наличност от тях, като свърши и край, няма да има повече. На " майките" и метла им е малко  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 73
  • Мнения: 559

Грете, на мен ми казаха, че фабриката дето правела небет шекера и бонбоните "Детска радост" фалирала и каквото е останало в наличност от тях, като свърши и край, няма да има повече. На " майките" и метла им е малко  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

За какво говорите бре?  newsm78 Какви са тез специални лакомства?

# 74
  • Мнения: 389
За какво говорите бре?  newsm78 Какви са тез специални лакомства?

Ами дърдорим си  Drunk... ти пък си много любопитна Stuck Out Tongue Winking Eye....шегувам се...изтрещах Confounded
Чая, който давам на Мадлен се подслажда с небет шекер.А като го купих прочетох, че се дава като профилактика при бронхити, асма и т.н.....оказва се, че е полезно даже.Та съм доволна, че Мадлен яде такива "бонбони".
Много жалко, че няма да го има вече.Утре ще купя няколко пликчета.

Общи условия

Активация на акаунт