Брекети- колко ви излязоха и къде ги поставяхте?

  • 276 194
  • 1 331
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1
Трябва да си слагам брекети и искам да си поптам дали знаете нещо или имате мнение ОД Иванова, която ще ми ги направи  newsm78 къбинета и се намира на бул.Цар Иван Асен улица Тича. Благодаря ви предварително!  Hug

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 603
Здравейте брекетоносачи  Wink
На мен при препоръчаха д-р Меликсатян, тя каза, че цената ще дойде до 3000лв. /дори нямало да достигне тази сума, но я казва като закръгля нагоре/. Моята захапка е дълбока и почти съм изтъргала горните си зъби от вътрешната страна. Като малка съм носила шини - 3 месеца, естествено без ефект  Mr. Green Сега, на "млада" възраст съм с естетичния вариант /въпреки, че едвам се спрях да не си сложа разноцветен/, ям си нормално, мия си по-често зъбите и до сега нямам отлепване. Скоро ще ми правят операция за махане на долни "мъдри" зъби и слагам долния брекет.

# 92
  • Мнения: 18 057
И ние ще слагаме, днес трябва да потвърдя- 2400 лв в Русе, д-р Иванова. Никой нищо не писа за нея, вече ми писна да чета, да сравнявам. Тази беше единствената, която беше категорична, че няма да се наложи вадене на зъби. Дали е права, толкова се притеснявам, нали е на детето, не на мен, то трябва да ги носи 2 год, а и парите на са малко. Дават ли ви някакв документ като платите? Тук се плаща наведнъж всичко и после вече само се ходи на прегледите.

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 603
рая-никол, мисля ,че цената е нормална, аз плащам на различни вноски, по-голяма беше при поставянето на брекетите. Предполагам, че трябва да ти издадат касова бележка поне, на мен не са ми дали нищо, аз не съм поискала. За д-р Иванова бих ти дала инфо, ако знаех нещо за нея. Моята докторка я проверих в нета, след като ми я препоръчаха. Успех в лечението

# 94
  • Мнения: 1 629
Аз съм се насочила към д-р Кирчева по препоръки на една близка приятелка Simple Smile Сега чакам да посъбера по-голяма сума и ще отида на преглед да видя какво ще ми каже bowuu

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 603
Какво стана с брекетите, Рая?
На мен ми извадиха единия мъдрец, оказа се патология, направо ми разказаха играта, докторката също се измъчи, милата. Ама за другия сигурно ще е с пълна упойка, ако се налага да се вади.

# 96
  • Мнения: 18 057
В неделя ще ги слагаме, няма никакво инфо в нета, едно момиченце ми писа на лични само, че е при нея. Но тя единствена не искаше да вади зъби. Ще видим, дано сме уцелили, много ми е притеснено, сънувам кошмари само за зъби

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 603
Стискам палци всичко да мине ок и да се похвалиш после  Hug

# 98
  • София
  • Мнения: 93
Какво стана с брекетите, Рая?
На мен ми извадиха единия мъдрец, оказа се патология, направо ми разказаха играта, докторката също се измъчи, милата. Ама за другия сигурно ще е с пълна упойка, ако се налага да се вади.
ама мъдреца как ти е растял,настрани ли?Ако е бил така,ваденето се прави с операция при хирург специалист,не при стоматолог.Аз също извадих два мъдреца преди да сложа брекетите и никак не беше лесно.Търсих с месеци кой да ми ги извади,з-то се оказа че ваденето на мъдрец не е проста работа.На мъжа ми преди години са му вадили единия при стоматолог и за малко пари и като не е знаел къде какво и що,сега има дупка във венеца която е зашита и му влиза въздух там и го боли от време на време.При ваденето на мъдреците се слага много често костно вещество да запълни дупката в костта,което никак не е евтино и оттам много хора предпочитат да отидат на по евтин стоматолог или хирург да ги извади,но е грешно.Освен това може не с пълна упойка,а със седативна,която е много по-добра от пълната.С нея все едно си се напил и след това бързо ти минава и не помниш кой знае какво от операцията.
Преди да се сложат брекетите се гледат венците и зъбите при стоматолог,з-то сложат ли се брекетите не могат да се правят зъби по време на ортодонтското лечение.Хубаво е да се разгледат венците по обстойно,з-то обикновените брекети имат пръстени на 4 зъба и тия пръстени влизат във венците.При една форма на пародонтоза или друго заболяване на венеца ще направи проблем.Въпреки че аз съм с проблемни венци,но направих курс от хирургично лечение преди да ги сложа и сега нямам проблеми,но това зависи от това стоматолога колко е в час с работата си.После да си знаете че чистенето на зъбите никак не е лесно,на всичко отгоре има 100 неща които се ползват за миене на зъбите и брекетите.

# 99
  • Мнения: 18 057
Ох, стига сте ме плашали, моля ви, пожалете ме. Какви за тия пръстени, които влизат във венците? А и друго- взема ли се някаква точна мярка, или после как преценяват и за не знам как да обясня. Чрез самата тел ли коригират или...??

# 100
  • Мнения: 770
Здравейте!
Има ли някой от Бургас, да ме насочите към лекарите тук.Както и доволни ли сте и каква е цената?

# 101
  • София
  • Мнения: 93
Ох, стига сте ме плашали, моля ви, пожалете ме. Какви за тия пръстени, които влизат във венците? А и друго- взема ли се някаква точна мярка, или после как преценяват и за не знам как да обясня. Чрез самата тел ли коригират или...??
ами не знам какви брекети сте избрали...обикновените се държат на пръстени на 6-тите зъби,Деймънд са без пръстени,за други разновидности не знам.Ако сте с обикновени брекети на 6тите зъбчета се слагат пръстени колкото зъба на който се захващат металните дъги с които по натам се корегират всички останали зъби.Вие не знаете ли какви брекети ще ви сложат,не ви ли обясниха при ортодонта как изглеждат?Много чудно как сте се навили да сложите нещо което не знаете как изглежда или поне нямате представа какво ще ви сложат.Аз преди да сложа брекетите ми обиколих цяла София да разгледам всичките възможности и да ми покажат какво ще ми сложат на зъбите.Но както и да е Simple Smile Ако няма проблем венеца,няма да има проблем с пръстените.Въпроса е че след слагането на брекетите трябва да се снабдите с конци и водачи за конци за зъби,интердентални четки за да чистите междузъбните пространства както и пространствата между брекетите и зъбите,хапчета за откриване на зъбна плака,хубава паста за зъби и разбира се дори бих казала на 1во място най хубавата вода за уста.Много от ортодонтите не казват какви пособия да се ползват заедно с брекетите,з-то на тях не им пука дали ще имате кариеси или не след свалянето,те се интересуват от това зъбите да се наредят.Аз изчетох половината форуми из нета,както се консултирах и с стоматолога ми и с още няколко човека с брекети та да разбера с какво да си мия зъбите.Не срещнах нито един които да обясни как да ползвам конците или пък другите пособия.Единственото което ми даде ортодонта е една четка за зъби,която е и за брекети,от която нищо не става з-то е твърда и гадна и нищо не ми чисти и затова се заех сама да се интересувам с какво да си чистя зъбите.

# 102
  • София
  • Мнения: 93
забравих да отговоря за самите брекети,че със самата тел се корегира всичко.Брекетите се изчисляват предварително,на гипсов модел мисля заедно със панорамна и още една снимка дето и забравих името,къде и как точно да бъдат поставени в/у зъба за да може дъгата да го извърти в правилна посока.Мярка се взима задължително гипсова за да се види и захапка и всичко и точно разположение и за да се направят всички изчисления,з-то при зъбите и един милиметър е от значение,дори частица от милиметъра.Ако ортодонта сбърка там и обърка каква тежест да наложи на зъбчето,може да му се омъртви нерва,може да се счупи зъба,може и челюстта да заболи.Самите пръстени на мен доста ми влязоха във венеца,з-то самите зъби са ми малки и захапката ми е дълбока и не са израстнали много.Не знам при вас как е.За преценката на ортодонта той трябва сам да знае на един зъб къде трябва да сложи брекетчето за да може дъгата да го завърти бавно в правилната посока и да застане където трябва,трябва да прецени също и теглото на захапката и колко е допустимото на един зъб за да не стане някоя грешка,но това няма как пациента да го разбере в процеса на слагане на брекетите.Всичко се разбира накрая след 2 години когато брекетите бъдат свалени.Затова смятам че всички които слагат брекети трябва да държат на това да бъдат осведомени какво става със зъбите им.И да знаете че прекомерна болка не е нормална.Щото има хора дето мислят че ги боли много з-то така трябва,но не е така.Болка има но съвсем поносима в началото и то не е болка по скоро е досадно и по трудно се храни човек и след няколко дни се свиква.За по големи болки дума не трябва да става.Ако заболи ставата също трябва веднага да се отиде при ортодонта да каже защо боли.Мен ме бяха заболяли от студеното време и чак ухото взе да ме боли и тогава замалко спрях да нося ластиците,които мисля че всеки носи вече по средата на лечението.Но голяма болка не трябва да се търпи.И да кажа за тези които не знаят за тия ластици,това са малки ластици които се закачат на горната и долната част на брекетите за да помагат на теловете да си вършат работата.Особено при проблемни захапки според мене.Но досега не съм срещала някой да не носи ластици.

# 103
  • Мнения: 18 057
С метални ще сме, тези с ластичетата.Показаха ми ги в една кутийка, но честно казано не съм разпитвала подробно как се поставят. Имаме гипсовата отливка и всички снимки, но понеже и аз така чух ,че в последствие се коригира посредством телта, затова питах. Значи ластичетата се слагат после, така ли? Никол ще има първо на горната челюст, после ще сложат и долу. Там не са криви, но ми обясниха, че винаги се слагат на двете челюсти, нещо с дъгите беше свързано. Ще пиша пак в понеделник като се върнем. Аз се побърквам от мисли, защо другите искаха да вадят, а тази д-рка не, защо? Нали едни и същи модели гледат, дни и същи брекети слагат /не Деймънд/, ох...милото ми и това миене, дано има волята да се грижи добре

# 104
  • София
  • Мнения: 93
тия ластици за които говоря са други.Те се слагат след определен период в който вече има и долни брекети.А тези ластичета за които ти говориш се слагат отще в началото на всеки брекет за да държи металната дъга прилепнала за брекета за да действа.Двете неща са различни.Тия ластици за които говоря наподобяват обикновените ластици за коса но малко по малки които се закачат на кукичките на брекетите.Като сложат брекетите ще ги видите.И щом сте с металните с ластичетата значи на 6тите зъби ще имате метални пръстени.Направени са от мек материал така че да се огъне по зъбчето за да не дразни.Ако детенцето е малко сигурно няма проблем с венците и не би трябвало да се притеснявате.Като цяло брекетите са по добрия начин от шините да оправят зъбите на човек,по удобно е и честно казано аз си обичам брекетите и като ги махна не знам дали ще се харесам Simple Smile толкова свикнах с тях.Трябва освен това да питате след махането на брекетите какво ще носите за задържане положението на зъбите.Някои слагат ретейнъри(подобно на вътрешни брекети,но по малко изглежда),другия начин е с шина.Аз ще нося шина защото освен зъби трябва да пазя и захапката да не се върне в старото положение.Ретейнърите според мене са само за запазване положението на зъбите.
Слагат и долни брекети з-то като горните се изместят,долните вече няма да пасват на горните и трябва и там проустройство.Просто няма начин.На мен също долните зъби са ми наредени,но ги пренаредиха за да паснат на горните.А колкото до ваденето на зъби направо не знам какво да кажа вече.На мен искаха да ми извадят два зъба и то 4ти горни,които абсолютно не бях съгласна да ги вадят,после решиха да вадят последните .Отидох на още няколко ортодонта и ми казаха че нямам нужда от вадене.Просто не знам къде е истината с ваденето на зъбите,но според мен е редно да се опита без вадене на зъби,з-то ако детето все още расте ще му трябват тия зъби.Пък дори и израстнало вече пак без един два зъба не е като със всичките в устата и в по напреднала възраст хората опират до мостове и коронки,а като ти липсват зъби ... Според мен се вадят зъби само и единствено ако няма друг вариант и просто тия зъби наистина пречат на една нормална захапка.Но лошото е че това няма как да го разберете предварително.

Общи условия

Активация на акаунт