Брекети- колко ви излязоха и къде ги поставяхте?

  • 275 923
  • 1 331
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 93
глупости,въобще не е нормално...аз не съм с Деймън,обаче много хора около мен са с тях и никой не е претърпял редовно презалепване на брекетите.То тва си е истински тормоз

Тормоз и още как. Вече ме е страх да ям каквото и да било, щото са се разлепили двата крайни и те висят на дъгата и се въртят около нея, а пък тя ми се забива като игла отвътре в бузата. Като се храня, висящите брекети се смесват с храната и се пъхат между челюстите в опит да ги сдъвча. Вкъщи както и да е - лесно си отваряш устата и отделяш - това брекет, това храна. Ама на обяд с колегите не е възможно на всяка хапка да си преразпределяш устното съдържимо. След 3-4 часа съм при ортодонта ми, дано да имам най-после безметежно хранене след това посещение...

Друго едно въпросче - някой успял ли е да си регистрира потребител в http://breketinfo.com/
Там гледам че има доста съмишленици, има и доста информация, ама админа не ще да ме оторизира вече 1 седмица...
ооо милата съчувствам ти,дори и полуестетични да са брекетите пак не трябва да се разлепват,разберете това нещо е за да ти оправи зъбите,а не да се залепи калпаво и да ти пада през ден два.Деймън са по скъпи от обикновените и предполагат по добро качество.Моя ортодонт като ми сложи брекетите ми каза известно време да избягвам твърди храни като сухари и ядки,но след няколко месеца сама прецених кога мога да ям всичко,без да ми се отлепят.Нито един брекет отлепен нямам и съм крайно доволна че не ми се налага да вися в кабинета през ден.Кажи на ортодонта си да намери начин да ти ги залепи като хората,а ти внимавай какво ядеш.Аз имах друг проблем и той е че съм с пръстени на 6-тите зъби и отвътре имам резервно такова за дъгата и си дъвчех езика заради него,но след време и това мина.Просто трябва да се свикне с брекетите и меката тъкан да ти се нагоди по тях.Та съвета ми е да обсъдиш със ортодонта си понататъшното лечение и да заявиш че не искаш да ходиш с отлепени брекети.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 883
Да, по-скъпи са, но не и с по-добро качество. Не са с нищо по-добри от други системи самолигиращи брекети. Просто са най-популярни.

# 77
  • София
  • Мнения: 93
еми тогава защо на момичето така и се отлепят редовно.Моите брекети ги подлагам на какво ли не,ям вече и сухари и ядки и нямам нито един отлепен брекет,от време на време ми се къса по някой друг ластик,но това е в реда на нещата.Би трябвало досега поне един да съм откъртила с това напористо дъвчене.А за дъвката някой каза че дъвче,аз не мога щото ми се замотава в брекетите и се разтегля много гадно.Или е от дъвката или аз голямо дъвчене й прилагам Simple Smile

# 78
  • Мнения: 371
еми тогава защо на момичето така и се отлепят редовно.
Всичко е строго индивидуално. И на мен ми се отлепиха 2 пъти/един след друг/, но по време на сън.

# 79
  • Мнения: 285
Благодаря ви за подкрепата, момичета!!!
Ортодонтката каза, че явно има много голямо напрежение в единия брекет, затова непрекъснато се отлепя.
Трябва наистина да избирам по-меки храни за сега. Докторката ми обясни, че не е толкова необичайно да се отлепват в началото, т.к. човек още не е свикнал да внимава какво яде и как го яде. Било нормално, и така малко успокоихме топката.

Иначе добрата новина е, че само за 7 дни предните са тръгнали вече в правилната посока. И на мен така ми се струваше, но бях решила, че си внушавам. Пък то вярно. Малко се мотивирах от този резултат. Ето - 1 седмица мина, остават още само 51 седмици (или 151 седмици, зависи), хехе.

Иначе тези на Деймън наистина бяха по-скъпи (3200 лв) от обикновените метални брекети.
Имаше и още по-скъпи, при друга ортодонтка не помня коя система, но брекетите са съвсем белички, като сапфирчета - стоят много красиво, 2400 Евро.
Пак на същото друго място брекети, които се поставят от вътрешната страна на зъбите бяха 4600 Евро.
И накрая Инвизалайн, за които ходих на консултация и там лечението е 6000 лв без значение от тежестта на проблема и продължителността на лечението...

Най-ми харесаха Инвизалайн главно защото могат да се свалят (когато си много на зор, примерно като се храниш или си миеш зъбите). Ама реших, че някак си нямам излишни 2800 лв да инвестирам само заради този лукс (нямах никакви излишни пари всъщност), и така в крайна сметка избрах Деймън.

# 80
  • София
  • Мнения: 93
да ти кажа добре си направила или поне според мене така.Опитах се да изровя в нета за Инвизалайн,как точно протича лечението,но няма такова инфо.Тук в форума има тема за тях,но от онова което разбрах там е,че за по сложни проблеми не стават.Ортодонтката каза че ставало,но си мисля,ако трябва да ти се направи контакт между горни и долни зъби,как точно ще стане.При брекетите това става с ластици,а за инвизалаин никой не пожела да обясни.Според мене стават за нареждане на зъбите,ако няма по фрапиращи проблеми.
Надинка а ти какво си яла тия дни та да ти се отлепят брекетите?

# 81
  • Мнения: 285
Аз отидох на безплатните прегледи за Инвизалайн. Прегледаха ме и ми казаха, колко ще ми струва. Казаха, че могат да се справят с абсолютно всякакви проблеми (не знам, може и да е само реклама). На мен лично нуждата ми беше само за пренареждане на зъбите. Дори попитах за шина само на горните зъби (които са ми проблемните) с цел да ми излезе 3000 вместо 6000 лв, но не става така. Купува се пълен комплект.

Иначе системата е, че ти се изготвят 20 комплекта шини (не знам как точно да ги нарека) изготвени специално за твоите зъби след съответен компютърен анализ. 20-те шини се сменят на всеки 2 седмици и всъщност повеждат посоката на движение на зъбите. Всеки следващ комплект поема "положението" от там до където го е добутал предния и продължава с промяната. Представям си го все едно да ходиш на смяна на дъгите на всеки 2 седмици. Различните комплекти имат рзлични "зони на активност", което значи, че комплекта хикс най-вече натиска онези зъби, чиито ред е да се наместват/разместват.
Ох, не знам дали го обясних добре.
Иначе добре звучеше, харесах ги, ама цената...  Sick

Гледах телевизия като ми се отлепи брекет номер 1, а ядох баница като ми се отлепи номер 2... Не съм хрупала нищо особено твърдо. Но от тогава смуча храната, гледам да не дъвча много-много, поне докато посвикна...

# 82
  • София
  • Мнения: 93
ужас милата,е добре като отиде при ортодонтката не ти ли каза защо ти се отлепят така.Надявам се това да ти е защото не си свикнала с тях,а не от калпаво залепване.Дано свикнеш с тях скоро,аз за два дена забравих че имам брекети в устата,но за всеки е различно.
А за инвизалайн е нормално да ти дадат и за долните зъби,защото като ти се наредят горните,трябва по тях и долните след това да се нагаждат.Захапката е много сложно нещо и се изчислява до милиметри.То са градуси,ъгли,височина,милиметри и чудесии които само ортодонтите си разбират.Но аз повече имам доверие в брекетите.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 883
Според ортодонтите, които познавам, Инвизалайн категорично не може да се справи с по-тежки случаи. Може просто да намести няколко разкривени зъба и до там.

# 84
  • Мнения: 1
Здравейте мами,
аз съм нова и четох за брекетите. Имам проблем със  зъбите и чух за някакъв метод Six Month Smile?!Чували ли ли сте нещо, били много готини, безцветни и не се забелязват много. Четох, че Том Круз ги е носил и като гледам има ефект?Носят се шест месеца, ако някоя от вас знае нещо ще съм ви благодарна да пишете!

# 85
  • Мнения: 11
Ако правилно съм разбрала, цените са в диапазона 3000 - 4400лв за двете челюсти ...  Thinking

На мен ми бяха 1600 лв.

# 86
Здравейте мами,
аз съм нова и четох за брекетите. Имам проблем със  зъбите и чух за някакъв метод Six Month Smile?!Чували ли ли сте нещо, били много готини, безцветни и не се забелязват много. Четох, че Том Круз ги е носил и като гледам има ефект?Носят се шест месеца, ако някоя от вас знае нещо ще съм ви благодарна да пишете!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422243.30



 newsm78 Том Круз беше с естетични (сапфирени) брекети. Лечението с тях продължава колкото със стандартните, т.е. около годинаи половина, предимството е, че са много по-незабележими от металните

# 87
  • Мнения: 150
Да кажа и аз за моите брекети .Като по-малка носех шини, но реално никаква работа не свършиха,така че решихме да сложа брекети.
Положението ми беше зле-проблеми със захапката, вторите ми зъби бяха зад предните,абе въобще-на нищо не приличаха.
Зъболекарката ми се намира в поликлиниката на бул.Мария Луиза, единият етаж там е частен-само зъболекари са.В момента изключих за името, но ще се сетя по-късно,ако някой се интересува.
За 2 години и малко всичко се оправи, единствено един долен зъб ми е крив, но коренът му е крив и няма как да се промени.
Общата сума беше голяма, но аз имах и горни, и долни.
Всеки месец преглед,затягане, ластици-30лв.+ 1200лв за слагането.
В момента 2рите ми зъби малко са се върнали, идеята ми е,че не трябва да се очаква чудо- много помагат, но все пак след толкова усилен натиск, се връщат малко, но поне изглежда съвсем естетично, а и захапката ми е ок.

# 88
  • София
  • Мнения: 93
nurfeyster а след брекетите не носиш ли ретейнъри или шини за запазване на резултата?

# 89
  • Мнения: 1 629
А някой знае ли нещо за д-р Красимира Гайдарова? Четох хубави неща, но единственото, което намирам е, че кабинета и е в Борово (не се знае къде точно), нито пък цени някъде мога да видя newsm78

Общи условия

Активация на акаунт