За или против котка в къщи, когато има малко дете?

  • 20 175
  • 192
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 045
Нямам нищо против домашни любимци с дете да съжителстват,но при условие че не са в една стая,добра хигиена,редовни прегледи и др.здравни мерки Peace

# 76
  • Мнения: 2 676
тъй като живеехме при нашите там си имахме котка ,не е бил проблем, щото тя не влизаше в стаята на детето. В последствие трябваше да пазим котката от хлапето  Grinning

# 77
  • космополитно
  • Мнения: 941
Кажете си мнението дали трябва да има котка в къщи, особено когато детет е бебе. Аз съм чувал, че е много опасно- когато детето спи, котката може да легне върху лицето му и да го задуши. Освен това косми и други такива пак са си проблем.
Аз бих препоръчала да няма котка в къщи (особено, когато детето е момиче, поради опасността да бъде заразено в латентна форма от токсоплазмоза). Отделно котешките косми са алергени, а котките лукави; ревниви и отмъстителни. Мои преподавател по съдебна медицина ни е разказвал за семейство, в което две деца на бебешка възраст умират от задушаване- оказва се, че смъртта им е дело на домашната котка...

# 78
  • Мнения: 693
Хората, които не обичат котки,навярно са били мишки в предишния си живот... Peace Peace Peace
 Peace

А, тези, които ги обичат толкова много и са готови да рискуват здравето и живота на бебето и детето си, навярно са ги избивали в предишния си живот и това им е кармично обременяване  Peace Peace Peace Peace

# 79
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
Против съм,и то много,но родителите на съпруга ми не се съобразяват с това.Когато им ходим на гости все съм нащрек...Имат 3 големи котки и едно малко,които обикалят навън из селото и после лягат по леглата и диваните,дори спят със свекъра и свекървата;ядат кой-знае какви гризачи и мърша,а после влизат в къщата и там също им се предоставя храна,на пода. #Cussing out...
Това вече не е домашна котка.И аз съм против този начин на гледане.Или вън,или вътре.Средното положение никак не е приятно.
Не бих казала. Да излиза свободно всъщност е най-доброто за животното - то живее нормално, а не затворено между 4 стени, съответно е по-щастливо и се чувства по-добре - който гледа животни, трябва да мисли и за тяхното щастие, не само за своето.
Разбира се, свободно излизащата котка иска повече хигиена - тя няма да ползва котешка тоалетна в къщата (няма да има миризми), но пък ще иска по-често къпане, обтриване с влажна кърпа, която да махне паднали косми и нечистотии, задължително каишка против паразити, задължително ежегодна няколковалентна ваксина, задължително редовно обезпаразитяване на всеки няколко седмици. Не е трудно.
Сигурно ми личи, че съм отраснала с котки  Laughing В къщата на родителите ми винаги има две до три котки. Свободно излизащи. В спалните не влизат.
Също съм чела за понижен риск от алергии при деца, съжителстващи с домашни любимци (по подразбиране, с добра хигиена), склонна съм да й вярвам.

За котките-задушителки... не казвам, че не е възможно, но сигурно сте чели и за Синдром на внезапна детска смърт? Случва се, а впоследствие колко му е котка да обере вината, ако е била в стаята по това време...

# 80
  • Мнения: 146
 Майката на мъжа ми е починала от токсоплазмоза - причинила е мозъчен кръвоизлив, била е на 36 години! преди това е имала неуспешни бременности, спонтанни аборти и др. усложнения. Тази болест не е за подценяване! Naughty
[/quote]

Вече сме в 21в Peace Причината за  токсоплазмоза преди около 30-40г  е било и месото, най-вече, не само котките. Все пак говорим за времената, когато сърдечните тонове на бебе са се чували с обикновена слушалка през корема на жената

# 81
  • София
  • Мнения: 5 079
Против, от позицията на човек, имащ и куче, и котка, и малко дете, и бебе в апартамент. Crazy
Не е добре нито за животните, нито за децата. Шума, чистенето по цял ден, невъзможността да се занимаваш пълноценно с животните и да им се радваш, направо им се дразниш, че са вътре заврени и те. Мое мнение. Въпреки, че котка ПО бих гледала от куче. Точно от гл.т. на шум, чистота и миризма. Но пак си е отговорност огромна.
Не бих се вкарала никога в подобен филм, затова съветвам тези, които не знаят за какво става въпрос, да не си го докарват зорлЕм Mr. Green до главата. Twisted Evil

# 82
  • Мнения: 14 654
Против съм,и то много,но родителите на съпруга ми не се съобразяват с това.Когато им ходим на гости все съм нащрек...Имат 3 големи котки и едно малко,които обикалят навън из селото и после лягат по леглата и диваните,дори спят със свекъра и свекървата;ядат кой-знае какви гризачи и мърша,а после влизат в къщата и там също им се предоставя храна,на пода. #Cussing out...

А защо ходите при това положение? В такава къща просто няма да стъпя, ако ще не свекървата, а английската кралица да живее в нея.
Кажи си изискванията и точка. Моята свекърва прецени, че е по-разумно да не гледа животни, отколкото да не я посещаваме. Свекървата на сестра ми също реши, че е по-добре да спре да пуши, отколкото да вижда внучката си само навън в някой парк. Достатъчно е правилата да са ясни, пък който не го устройват - да си гледа животните, но да няма претенции за гости и посещения.

# 83
  • Мнения: 685
Единственият смислен коментар, който прочетох в цялата тема е на Рися   202uu
Всеки има право на мнение, но повечето тук и идея си нямат от съжителство с котка. Този казал, онзи дочул...  doh
Миризмите и хигиената зависят от стопаните, не от животните.

# 84
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Израснала съм с котки и ги обожавам.
Котка в комплект с дете за мен е чудесно, но разбира се поема немалък ангажимент и към животното: препоръчвам таткото, както през бременността, така и по-късно, докато детето основно е в контакт с майката, да се грижи за тоалетната; регулярно посещение при ветеринаря и откъм болести притесненията се игнорират. Да, космите са досадни, но аз ги преживявам. Известни са ми всичките грижи, но и пак, и пак бих си взела котка, че и куче.
 

# 85
  • София
  • Мнения: 7 098
Против съм всякакви животни паралелно с отглеждането на малко дете.
Иначе обожавам котки и кучета. Сега, когато дъщеря ми е на 5 г. вече, ако зависеше само от мен, в къщи щеше да има котка или куче. Мъжът ми обаче не е фен. Не мога да го навия и това си е  Crossing Arms

# 86
  • Мнения: 2 334
Аз лично много обичам животните ,но определено съм против гледането на малко бебе или дете със каквото и да било животно.Дъщеря ми много обича животните и съм решила да и взема котенце ,но това ще стане като е  на 3-4 години.

# 87
  • Мнения: 96
Имаме и винаги ще имаме но за хора кото не обичат или се притесняват да не си взимат животни като в един момент няма да ги искат повече .В крайна сметка си помислете когато се взима животно куче или котка .....дали ще можете да го гледате  в близките 12-15 години и тогава се хвърляте на сладката животинка която ви гледа от витрината на зоомагазина .

# 88
  • Мнения: 36
Моето мнение е противоречиво. Имам котарак, който много обичам. Наскоро родих и сега по неволя съжителстват. Мога да кажа, че е доста трудно и ако можех да избирам, бих взела котка след навършване на поне 3 годинки на децата. Сега само ги дебна да не са сами, постоянно трябва да внимавам къде е лежал котарака, за да постеля първо нещо чисто, на което да сложа бебето, отделно бебето е с дерматит, който много се надявам да няма връзка с котарака  Praynig (засега не съм забелязала такава, но неведоми са пътищата на алергиите). И пак засега е добре, но какво ли ще стане като почне да пълзи бебето, с оглед на лапките на котака, които бродят из целия апартамент и из котешката тоалетна   ooooh! Сега, наистина децата след  годинка гледам навън из пясъците ровчат и после лапат ръце, а из тези пясъци кой знае какви животни минават нощем и какво правят там  Confused  Но тогава, да речем, имат по-развита имуна система, предполагам. Но при бебе под 1 годинка аз не препоръчвам да се взима домашно животно, освен ако не е като мен - заварено положение без възможност да се даде на някой да го гледа поне 6 месеца...

# 89
  • Мнения: 2 011
Израснах с котка(умря на 16 год.),много обичам животни и по-конкретно котки.Но... оборвам проучванията,цитирани по-напред в темата,че съвместното съжителство на дете и котка намаля риска от развитие на алергии.Развих алергия към котки,когато бях на 24-5 години.Тогава пак имах котка вкъщи,персийска.Принудих се да я дам на свекърва ми,защото не можех да дишам просто,задушавах се.И това след цял живот съжителство с котки и безупречна хигиена...Та оттогава съм по-скоро против.Детето ми,откакто навърши 2години,ходи при баба си всеки ден и има досег с котката й.Но вече е по-голямо и е друго.По-спокойна съм,дори и да лапне някой косъм или да го одраска.Но новородено и коте не бих събрала...

А относно нападенията на котки над деца - сиамката, която гледах дълги години, нападаше всяко дете,което влезеше вкъщи.Голямо или малко дете,без значение,веднага им се хвърляше отгоре да ги дере.Та и това не е за подценяване...

Общи условия

Активация на акаунт