Последните пет книги, които прочетох

  • 85 989
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 749
Аз смятах цяла темичка да пусна по въпроса,мога и да го направя ,де,но все пак да питам....Има ли някой,който да има поредицата на Тери Гудкайнд и да ми я даде назаем да я чета?Липсва ми....

# 16
  • Мнения: 6 155
Последните 5 са на Джеймс Ролинс - "Амазония", "Карта от кости", "Черният орден", "Кръвта  на сатаната" и "Последната тайна на земята".

# 17
  • Мнения: 4 300
На Джеймс Ролинс си купувам всичките книги и след всяка се чудя защо:) Чета ги за три часа и като затворя последната страница не мога да кажа какво се е случило. Откак героите му станаха постоянни пък хептен.
Но е лек и приятен някакси, не може да му се отрече.

# 18
  • Мнения: 2 386
Скучно, скучнооо - предимно професионална литература, тук-там нещо по-различно.
Да видим:

Made to stick - Why some ideas survive and others die - Chip&Dan Health
Стивън Кинг - Блейз
Socialnomics - Social media revolution or just a fad?
Здрач
Trust Agents - Chris Brogan & Julien Smith

# 19
  • Мнения: 2 674
Tracy Kidder-Mountains beyond mountains-скучна,но поучителна.
Гилгамеш-първата книга,не го знаех това...
Платон-Пет диалога-сложна за следене на мисълта на великия философ Сократ
Марк Аврелий-Медитации-интересна
Медея-най-любима ми е от изброените ,препоръчвам
Едип Кралят-става..Едипов комплекс-ала бала

# 20
  • Мнения: 2 093
ето ги моите книги

1.) В момента чета Mister Pip http://www.amazon.com/Mister-Pip-Lloyd-Jones/dp/0385341075/ref=s … 215108&sr=8-1
Действието се развива на един остров в района Папуа и Нова Гвинея, в началото на 90 години по време на размирици и цивилна война.

2.  Cockroach http://www.amazon.com/Cockroach-Novel-Rawi-Hage/dp/0393075370/re … &sr=1-1-spell
Историята на един имигрант от далечния Изток , който живее е Монреал

3. Кафка на плажа

4. Стари шлагери и Крем Брюле

5. Forget me knot http://www.amazon.com/Forget-Me-Knot-Sue-Margolis/dp/0385339003/ … 215574&sr=1-7. Леко и забавно четиво, нищо особено.

Нямам представа дали трите книги, които дадох на английски са преведени на български

# 21
  • Мнения: X
Дума Ки е на Стивън Кинг- ужаси. Мен много ме изкефи, още повече че я четох на морето и съвсем успях да се подкова с тия водни ужасии.
А какво ти шепнеха раковините под къщата Sad Или всъщност бяха тракащи кости и черепи, а Crazy
Много ми въздейства този писател, адкси много. Направо ми бърка в мозъка и го разджурква едно такова хуууубавичко.
След като прочетох "То", официално изхвърлих от речника си думата "рея се"/ ууу, дори ме е гнус да я напиша/, цяла година си мих косата с отворени очи hahaha, сега след "Дума ки" съм на път да спря да използвам и ЧЕРВЕНО smile3511
Хахах, ма бел, мен дотолкова ме повлия, че почнах да сънувам а'ла Стивън Кинг.
Даже бях тръгнала да пиша трета част на "То", в която превъплъщение на Злото беше съседката от втория етаж- танцуващата клюкарка- ТОтка ,...но това беше много отдавна. С  Романът на Лизи направо ме отегчи бат' Кинг.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 430
 Не знам дали ще ги докарам до 5 ама да пробвам
"Мръсният Хамбург"
"Пощоряване"-на Тери Прачет(нещо не ме кефи и ще я зарежа)
„Истината за Лили Иванова” -Боже колко злоба и завист има по света ooooh!


ми май до тук бях.Пушката засече................

допълвам се: намерих си и "Силата на мисълта",ще я почна в събота

Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 21:37 от Madam Stasita

# 23
  • Мнения: 107
Радвам се, че се включихте!!!

Виждам, че прословутия Стивън Кинг се споменава често, а на мен ми е голям пропуск. Чела съм от него само "Зеления път".  Embarassed

Рокси, как се справи с "Мръсна хаванска трилогия". Помъчих се, но я зарязах. Има ли смисъл да я продължавам или продължава така разхвърляно, за моите възгледи. Гледам, че в списъка ти е и "Шогун". Джеймс Клавел ми е любимия автор. Изчела съм му почти всичко. Мисля, че не съм "Търговска къща" и мисля, да си я купя при първа възможност. Два големи тома са и искат 40 лева, но... ще им дойде времето. The lost symbol- Дан Браун - как е?

Аз продължавам да дерзая с "Пармския манастир" на Стендал. Помня, че "Червено и черно" повече ми вървеше, но продължавам...

# 24
  • Мнения: 737
Последните ми са все на А. Кристи и бъдешите - също , за сега.............

# 25
  • Габрово
  • Мнения: 311
"Animal farm" - George Orwell
"Дяволът носи Прада" - Lauren Weisberger (не знам как се произнася на български  Embarassed )
"Вино от глухарчета" - Рей Бредбъри
"The tales of Beedle the bard" - J.K.Rowling
"Разум и чувства" - Джейн Остин

На бълг. и англ. според това кое съм чела преведено и кое в оригинал  Laughing

# 26
  • Мнения: 4 300
Не знам какво имаш предвид под справяне, Хаванската трилогия ми беше еднаква от началото до края.Една мъдра съфорумка каза, че има книги, които трябва да прочетеш на 20, след това вече съзнанието, а и самият ти, си прекалено обременен за тях. Аз лично се сбогувах с мечтата си за Куба, просто книгата ми преобърна представите, сега гледам с други очи на много неща ( звучи тъпо и измислено, но наистина доста време давах "заето" след тази книга). Иначе за разхвърляна- разхвърляна е, да, парченца просто ей така, едно след друго, докато цялостната картина стане съвсем ясна.

Шогун съм я чела милиони пъти, никоя друга книга на Клавел не ме е впечатлила дотолкова. И "Търговска къща", и "Цар плъх" ги четох бавно и мъчително, просто не ми харесаха, а ако има нещо, което Клавел не притежава, това е краткост Grinning.

The lost symbol....същата като ШЕстото клеймо и Шифърът, абсолютно. И ДБ върви по стъпките на Джеймс Ролинс, ще се докара дотам като затвориш книгата да не можеш да кажеш коя точно от всичките си прочел току що и какво точно се случи, освен хелиенда и горящите руини.

# 27
  • Мнения: 608
Мммм-аз май я карам на поредици..
 -Лоис Макмастър Бюджолд- всички книги за Воркосиган
 -Джордж Мартин "Песен за огън и лед"-четирите
 -Стивън Кинг -повестите му
                        - Мизъри
                         -Зеления път
                         -Очите на дракона
  -Дан Браун-Шестото клеймо
                    - Шифърът на Леонардо
                    -Метеорит
  -Стефани Майер
                      -  Здрач
                       - Новолуние
                        - Затъмнение
                       -  Зазоряване
А сега се мъча с Дъглас Адамс "Пътеводител на галактическия стопаджия" (нещо не ми допада съвсем..)

Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 21:49 от elica676

# 28
  • гр.София
  • Мнения: 380
В момента чета "Огън" на така често споменавания Стивън Кинг, преди това - " За писането. Мемоари на занаята"- също от него, "Мъжете, които мразеха жените"- Стиг Ларшон, "Не мешайте палачу"- Александра Маринина, "Митове и легенди от древен Египет и Месопотамия"- Едуард Петишка.

# 29
  • Мнения: 107
Рокси, мъдрата съфорумка явно е права, защото аз съм подминала отдавна 20-те, но и аз съм стигнала до извода, че е много важно в какъв момент попадаш на дадена книга. Заинтригува ме с това - "Разхвърляна е, да, парченца просто ей така, едно след друго, докато цялостната картина стане съвсем ясна." Сигурно някой ден пак ще се пробвам.

Всъщност от "Цар плъх" тръгна любовта ми към Клавел,  Simple Smile . Явно си е въпрос на вкус. Допада ми стила, богатството на бита на дадената страна, с която се е захванал, подробностите за дадения етнос.
Ще прочета и The lost symbol.... Сигурна съм. Не мога да направя пропуск. Права си, че след като си прочел всички, почвам да се объркваш кое в коя си чел. Според мен "Метеорит" е по-различна от останалите му книги.

Общи условия

Активация на акаунт