Последните пет книги, които прочетох

  • 85 884
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
Аз съвсем се отказах да чета книгата, още повече, че филма ми беше харесал,  може би заради Дж. Айрънс. Simple Smile
Толкова ли е е ''страшна'', че има такива противоречиви отзиви за нея?

# 736
  • Мнения: 447
Аз съвсем се отказах да чета книгата, още повече, че филма ми беше харесал,  може би заради Дж. Айрънс. Simple Smile
Толкова ли е е ''страшна'', че има такива противоречиви отзиви за нея?

Не е страшна - има далеч по-страшни от нея. Просто повествованието се води от мъж, влюбен в непълнолетно момиче, което си е педофилия, както и да го погледнеш. И заради подробностите, описани на места, става леко брутална.

Аз също като теб първо гледах филма и го харесах. При мен обаче това породи желание да прочета книгата, изхождайки от факта, че филмите често са по-разочароващи от книгите, по които са създадени. Така че - казах си - щом филмът ми хареса, книгата трябва да ми допадне още повече. И не сбърках - хареса ми, наистина.  

# 737
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Книгата не е страшна, но за да я разбереш, трябва да си чел доста древна, европейска и руска литература, защото препратките, алюзиите и заиграванията с нея са почти във всяко изречение.
Като добавим и "измисления" език на Набоков, както и стила му на писане, си е истинско предизвикателство и "наточване" на мозъка.
Джеронимо, настоявам да я прочетеш! Възхитителна е! Ще ти хареса. Peace

# 738
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
След такива отзиви, ще е срамота да не приема предизвикателството- с години отлагам четенето й.
Ако това, че съм чела френска и руска литература ми помогне, ще е добре дошло. Peace

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 2 387
Пробвах се да направя нова тема за първи път, та ето какво се получи Mr. Green

Новата тема

Общи условия

Активация на акаунт