Финансови различия между партньорите.

  • 1 931
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 534
Интересно, дали се чувстват зле, жените които са се омъжили за богати мъже, единствено с мисълта да ги издържат...и те никога да не работят?
Въпроса опира до разбиранията и ценностната система както на жената, така и на мъжа.
А и в даден момент нещата винаги могат да се обърнат и да се окаже, че жената печели повече.

# 16
  • Мнения: 417
...Напоследък много се чудя дали една връзка може да има бъдеще ако мъжа печели доста повече от жената до себе си. Трябва ли тя да се чувства неудобно и може ли да бъде щастлива? Според мен това започва да пречи в един момент, защото тя не може да си позволи скъпи подаръци и по-висок стандарт на живот като неговия. Надявам се да разберете какво имам предвид и да дадете вашите мнения.  Simple Smile

Може да има бъдеще разбира се!.Аз предполагам, че ако връзката е истинска него няма да го засяга дали тя ще му подари подарък според неговия стандарт.
А дали тя ще бъде щастлива  зависи от мъжа.Определено по-добрия вариант е мъжа да печели повече,ако след време се окажат семейство. В повечето връзки, семейства мъжа печели повече и е нормално.

# 17
  • Мнения: 884
Когато се омъжих /преди 13г/-печелех повече. Тогава изобщо не съм се чувствала гадно, не се бях замисляла дори. Той също работеше, но все още ми "дишаше прахта"- и вероятно той не се е чувствал особено комфортно от този факт. Сега е обратното-аз все пак от тогава до сега два пъти излизам в майчинство, отсъствам от работа заради децата, просто професионалната реализация при мен леко се забави за сметка на личните ангажименти.И пак не ми е гадно. Изобщо не ме интересува кой от двамата печели повече-важното е у дома да влизат парите, които са ни нужни.Останалото е просто съревнование.

# 18
  • Мнения: 4 965
Ако става въпрос за гаджета, зависи от отношението, възпитанието, възприятията и т.н.
Когато чувствата са истински, рядко партньорите си мерят пишките.
Когато става дума за дълготрайни и сериозни отношения, често палачинката се върти - в нашето семейство е имало периоди, когато той изцяло ме е издържал; други, когато аз съм получавала 3-4 пъти повече от него; после пак той е взимал повече пари; после пак аз; сега получаваме почти еднакви доходи и т.н. Но никога не ми се е случвало да си мерим подаръците - случвало се е аз да му подаря обикновена чаша за чай с картинки за 2 лв.; подарявала съм му и кола. Случвало се е той да ми подари само 1 червена роза; подарявал ми е и кола. Но никога не сме се старали да е "танто за танто". Ние сме семейство. Peace

# 19
  • Мнения: 4 474
За повече от 15 г семеен живот ,минахме през какви ли не ситуации.
Първо като студенти бяхме еднакво бедни.После аз печелех в пъти повече,но той трупаше опит и знания с малка заплата.После се поизравнихме като заплата,но паралелно работех и на граждански договор та пак вкарвах почти двойно.После забременях и родих...станах домакиня=доход 0 Междувременно той натрупа опит и стаж по специалността и получи и прие предложение  за престижен пост с голяма заплата.Това е така защото аз напълно поех дома и детето,за да може той дасе отдаде напълно на работата си.Точно в този момент детето е на 2 и половина и аз съм изцяло на негови разноски.Аз съм собственик на къщата,но заедно с труда си е направихме това което е.Реално всеки от нас може да печели добре,но през цялото време се допълваме и подкрепяме.Парите винаги са били общи и никога не е сме се карали за това кой изкарва повече.
В края на краищата всеки от нас е постигнал това към което се е стремил:АЗ съм съпруга,майка и стопанка на дом какъвто съм мечтала,а той е признат и оценен след толкова години.Напълно сме наясно,че никой от нас нямаше да постигне желаното без нужните жертви и подкрепа на другия.Напълно съм наясно,че ако не бях решила да бъда майка щях да имам къде къде по-добра реализация.Но не това исках.Какво са парите ако няма щастие ,подкрепа,партньорство?
А ЗА подаръците той ми купи кола ,а аз му купих дънки и то с негови пари.За нас това е без значение.Никой не се чувства неудобно.

Общи условия

Активация на акаунт