Относно хигиената - кое е нормално и кое не за вас

  • 26 900
  • 519
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
 Нормално е да те е гнус, но за мен не е нормално да живееш в чужда къща и да си поставяш условията ,как да си въртят хората кухнята. И аз имам съвсем различни навици със свекърва ми и затова като заживяхме с мъжа ми, веднага излязохме под наем. Доходите ни не бяха високи, но си запазихе нервите и отношенията. Аз съм майка на синове тийнейджъри и ме втриса само от идеята, че утре може да ми доведат някоя девойка да ме реорганизира. Искам у дома да се чувствам у дома. Не да мисля постоянно за гъби, избърсалки и къде е най-правилното място на щайгите.

# 61
  • Мнения: 1 559
, аз полудявам при вида на косми дори и моите собствени паднали на пода Crazy,

ох познах се...
Наскоро ми се наложи да седна в колата на една позната.И с моята параноя,щях да получа удар.Цялата кола беше в косми от кучето им.Едни бели и къси,като бодлички ooooh!.А аз бях с черни дрехи..после се тупах половин час.А комшийката ми има котки,което е още по страшно Sick.Откакто влязох в тях и видях за какво става на въпрос,не можеш да ме накараш да отида там повече(затова и все аз е викам в нас,под предлог че ми е по удобно с децата Joy)
Ние имаме куче-yoркшир.Всеки ден е вчесвам,после прахосмукачка..и следобеда по някое време с мокра кърпичка обирам пода(те повечето косми са от моята кратуна Whistling,понеже тя не се скубе много..ама нищо..мои ,чужди,повръща ми се от тях Sick)

# 62
  • Мнения: 289
Майка ми мие лимони, портокали, банани, яйца. С веро. Аз не го правя. Може снахата да се ужаси от това.  

По-ужасяващо е как зад всяко казано нещо търсиш злонамереност спрямо свекървите  Confused
В случая говорим за хигиенните навици, не кви мърли са всички свекърви. Ако беше казала леля ми прави така.. вероятно темата нямаше да бъде толкова интересна.. ама понеже се намеси свекървата, веднага решихме, че е тръгнала да се заяжда и да я превъзпитава.

# 63
  • Страната на приказките
  • Мнения: 370
Още нещо се сетих, което май пак е прекалено, какво мислите за "отопяване" на соса от салатата в общата купа, след това оставяне на част от салата за другия ден, след това на другия ден нарявзане на нови зеленчуци и разбъркване на старите, новите и соса + вчерашните трохи накиснати в соса .... май пак съм се впечатлила прекалено ....

Аааааа, ти вече ме накара и аз да си представям картинки. Такава салата са ми предлагали едни роднини, ама при тях нямаше "вчерашна" салата, защото чинията си стои на масата, само се дорязва отгоре и се обърква с течността на дъното, с трохите от топеното, салата с лук от няколко дни, нали се сещаш  Sick . /Ето, това са мои роднини, не е заяждане със свекървите  Grinning/ Та като казах свекървите, моите ядат в обща голяма купа таратор, всеки куса с лъжицата, ама със същата от яденето и върху таратора започват да плуват мазно-червени петна от бобена яхния, примерно. Ако остане тараторец, се прибира в хладилника.
Това с ягодите в мивката е не по-малко отвратително, та там и чистачката сигурно мие парцала от тоалетните. Аз и в собствената си мивка няма да ги измия, само в съдинка.
Хората с кучета, които гледат в апартамент, също ми се струват много нечистоплътни и не ходя на такива гости. Една позната дава на кучето си да гризе морков, за зъбите, то го гризка и въргаля по земята, като му омръзне, тя го вдига от пода, измива го на мивката /хората със слаби сърца да не четат по-нататък/ и  г о   и з я ж д а Crazy Не мога да си представя, че мога да хапна нещо у тях.
А за ресторантите, знам, че е така, ама не съм видяла. Мен ме е гнус като го видя и като почна после да си го представям, точно когато съм хапнала нещо-засяда ми на гърлото. И не е въпроса тук до микробите, а това, че е гнусно.
Има теми за всичко, който не му е интересно, да не чете. На мен пък темите за изневери не са ми интересни, ама не ходя там да давам мнения, просто не ги чета. На мен темата ми харесва.
Пак си мисля Ahim_sa, това е...бял кахър, така да се каже. Много по-зле ще бъде, ако му говори против теб, ако иска да ви раздели, ако те гони оттам...Не го прави на въпрос, просто опитай докато тя готви, да си другаде и да не гледаш  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 5 710

10cent's как така "забърсал"  Shocked, това което звучи ли имаш предвид ...


да...

имахме един роднина, който почина човека, не е хубаво така да се говори за починали хора, но ядеше от киселото мляко на масата с лъжицата която е вътре и я облизваше сладко сладко и пак я връщаше в кофичката ...
баща ми се  ядосваше много, но от деликатност да не го обиди нищо не му казваше.

както и да е, ти се опитай да контролираш натрапчивите си мисли или най-добре поговори с жената за тях - няма нужда да се тровиш 'деликатно', просто й кажи, или направо смени гъбките и парцалите и й кажи ' майко, надявам се нямаш нищо против, но смених местата на гъбите, защото да не объркам коя за какво беше .."
аз например след всяко чистене на тоалетна, баня изхвърлям парцалчета и гъбки точно, за да не ги объркам следващия път - с коя бърша мивката, с коя тоалетната ...а и ми се струва нехигиенично да ги държа 'уж чисти' до следващото чистене...

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 204
Още нещо се сетих, което май пак е прекалено, какво мислите за "отопяване" на соса от салатата в общата купа, след това оставяне на част от салата за другия ден, след това на другия ден нарявзане на нови зеленчуци и разбъркване на старите, новите и соса + вчерашните трохи накиснати в соса .... май пак съм се впечатлила прекалено ....

Е това ми е много противно.В къщи салатата се сервира в купа и всеки си има чиния в която си слага.Така сме свикнали .Така ,че някой който обича да топи да си го прави в неговата си чиния.Лошото ,че някой хора нямат усещане .А за оставянето на салатата за другия ден ,направо не мога да повярвам,че има такива хора.Случвало ми се е и на мен да отида на гости и да сложат салата в обща чиния естествено си я хапват домакините.Да не говорим ,че не повтарям визитата.Слава богу повечето ни приятели с които си ходим на гости не са писури.

# 66
  • Мнения: 304
Хората с кучета, които гледат в апартамент, също ми се струват много нечистоплътни и не ходя на такива гости. Една позната дава на кучето си да гризе морков, за зъбите, то го гризка и въргаля по земята, като му омръзне, тя го вдига от пода, измива го на мивката /хората със слаби сърца да не четат по-нататък/ и  г о   и з я ж д а Crazy Не мога да си представя, че мога да хапна нещо у тях.
Стига бе, това е ... направо нямам думи  Sick Както и онова с котката дето ползвала мивката за тоалетна  Crazy
И все пак, който е свикнал на хигиена и животно ще научи как се гледа, който пък не.... леля ми, например котка няма, но докато беше малка братовчедка ми, изливаше гърнето й в мивката в кухнята и после без дори да изплакне, бухваше вътре да мие доматите за салатата.  ooooh!

# 67
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 616
Нормално е да те е гнус, но за мен не е нормално да живееш в чужда къща и да си поставяш условията ,как да си въртят хората кухнята. И аз имам съвсем различни навици със свекърва ми и затова като заживяхме с мъжа ми, веднага излязохме под наем. Доходите ни не бяха високи, но си запазихе нервите и отношенията. Аз съм майка на синове тийнейджъри и ме втриса само от идеята, че утре може да ми доведат някоя девойка да ме реорганизира. Искам у дома да се чувствам у дома. Не да мисля постоянно за гъби, избърсалки и къде е най-правилното място на щайгите.

 newsm10 Напълно споделям това мнение.

А какво може да направиш:
1. поемаш изцяло миенето на чиниите, забърсване на пода и приготвянето на храна
2. купуваш съдомиялна
3. изнасяте се в най-скоро време в собствен дом;

# 68
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 289
Една позната дава на кучето си да гризе морков, за зъбите, то го гризка и въргаля по земята, като му омръзне, тя го вдига от пода, измива го на мивката /хората със слаби сърца да не четат по-нататък/ и  г о   и з я ж д а Crazy Не мога да си представя, че мога да хапна нещо у тях.

Ей, смях се от сърце, но не подигравателно, а защото аз целувам кучета и котки по муцунките и не само че не ме е гнус, а дори и не се замислям за микробите по козината. Не е редно, но това е положението. Но чак пък да им дояждам храната...

Никой не спомена, че умивалника в кухнята може да се запуши със запушалка,да се пусне топла вода, препарат, да се мият подовете и парцала да се пере там! Май не сте виждали парцал за маса от стари гащи newsm78 Сигурно не държите сополиви кърпи и ядки в джобовете си? Момичета, не сте видели толкова неща!

На авторката ще кажа, че я разбирам толкова добре, колкото тя не може да предположи и й пожелавам успех и устойчивост в битката с мама-свекърва. И категорчино й казвам, че нейното момче винаги ще е носител на маминото хигиенно възпитание и ще си го пренесе и в техния дом. Той е уверен, че мама знае и умее повече от жената. Ами нали съм в този казан и аз Mr. Green

# 69
  • Страната на приказките
  • Мнения: 370
Никой не спомена, че умивалника в кухнята може да се запуши със запушалка,да се пусне топла вода, препарат, да се мият подовете и парцала да се пере там!

Ами точно в тази вариация - не, ама съм виждала да се накисне в леген кърпа за лице, заедно с парцала, с който е измит пода преди малко, защото трябвало да е чист! Парцалът за под се пере с прах и накисване след всяко миене на пода /в което няма лошо/ и да не върви зян топлата вода и праха, се мушва при него и друго пране  #Crazy

Е, то и аз си целувам котето  Hug Ама то си седи само у дома и не се среща с други животни, както е при кучетата. Сега и на мен ми стана смешно - като си представих как отивам да схрускам някоя гранулка от паничката му  Joy  Joy

# 70
  • Мнения: 89
Ааа момичета и за ядене на гранулки съм чувала от дядото на една приятелка, който бил възрастен и се объркал човека, че даже и не му се видели лоши на вкус, но старост нерадост  Laughing

С майката на моя приятел по принцип нямаме неразбирателства, дори знам, че се опитва да ни помага и да ни улесни живота ( с цел да не искаме да се изнасяме може би Mr. Green) и за да не се приеме темата като типичната "снаха-свекърва" дори се чудех дали да споменавам кои са конкретните участници в нея, а само примери за хигиенните практики ... Относно самостоятелността преди бяхме на квартира в друг град, плащахме си наем, сега просто нещата малко по-бавно се случват отколкото сме ги планирали финансово и затова така се офлянкваме, иначе сте много прави, че това трябва да се случи скоро.

Тъкмо преди малко влизам в кухнята и виждам филийка намазана с нещо на мивката (не вътре, а отстрани на металната част) без чинийка, без нищо си седи кротко и после си се хапва спокойно  Crazy (естествено мивката преди това е старателно забърсана с каквото трябва  Mr. Green) ...

Слава богу, моя приятел, когато сме сами се съобразява изцяло с маниите ми и няма желание да пренесе точно тези неща, но за други сигурно си мисли, че майка му е най-най - нормално ...

Сетих се и за едни наши много близки приятели - младо семейство, които имат куче (косми, миризми, до скоро беше болно от неизвестна болест), но не само заради това, винаги е било доста съмнително от гледна точка на чистота у тях и много ми е неудобно да им отказваме поканите и да искаме да сме все навън, макар че то каква е гаранцията както казвате, че в заведението е по-добре ...

Споделих с баща ми, който както винаги каза, че проблема е в мен, а особено с микробите го е забелязал отдавна и каза да съм почвала да се тренирам (психически и физически), като отида на лозе и ям ябълки от земята без да ги мия и пийвам вода от неустановени източници  Joy  Joy

# 71
  • Мнения: 12 687
Мисля, че не е много красиво да живееш в чужда къща, още повече жената се старае да те улеснява, а ти да я разнасяш по форума. Може би реагирам пресилено, но съм на възраст скоро да стана свекърва, не съм перфектна домакиня и хич няма да ми е приятно, ако снаха ми разнася хигиенните ми навици.

# 72
  • Мнения: 2 164
Уважавам навиците,както не искам някой в моята къща да ми ги променя .
Това,което си описала не е мания ,и мен ме хвана гнус,но моята майка го прави горе-долу същото.Е ,няма оправия!Изход - извън този дом.Всички останали опити само ще обтегнат нещата,а не си заслужава.
Това с щайгата върху плота,гъбите - в заведенията как мислиш,че действат?Това беше причината доста време да не посещавам кръчми,до миналата неделя.Все пак не живеем в барокамера.
/имаше такъв случай на маниакалнос - Майкъл Джексън/

# 73
  • Мнения: 600
адски гнусно ми се вижда всичко. и не разбирам смисъла на гъбата за под...

предполагам вече си разбрала, че си съвсем нормална, просто жената си е с нулеви хигиенни навици. за съжаление не е единствената, а пък ти можеш само да чакаш момента, в който ще си тръгнете от там. на приятелят ти не му ли прави впечатление?

# 74
  • Мнения: 182
Някои неща търпят критика/гъба за чинии и гъба за под/, но в крайна сметка тя си е в къщата, такъв е нейният ред. Ти си гостенка там/даже не си и съпруга на сина и/, затова нямаш право да и се месиш. Ако не ти изнася...премести се.
Друг е въпроса, ако можеш да се включиш като шътърна "снаха" и да предложиш някои промени. Или например да купиш "Стим моп" и така няма да се налага да държи гъба за под например. Може да проявиш за всяко нещо изобретателност. А колко ще я промениш...не знам. Жените на тази възраст трудно се променят.

Общи условия

Активация на акаунт