Относно хигиената - кое е нормално и кое не за вас

  • 26 883
  • 519
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 172
Аз само едно неразбрах..... мие чиниите,изплаква ги.....после ги забърсва с  УЖ "изплакнатата" и изтискана гъба от веро и преди да ги ползвате/предполага се,че са сухи/ пак ги избърсва с мократа гъба  newsm78 Аз ли не рабрах,или какво ? Това звучи супер гнусно  Sick

# 46
  • Мнения: 289
Оф...не очаквах и такава тема ooooh! Ама всеки има различно разбиране за хигиена,ама ако не го смяташ за нормално дезинфекцирай в  белина всички съдове поне веднъж на 10-ина дни и ползвай гъбата за чинии само за тях! Цяла тема за това! Свършиха ли изневерите? Thinking

То ясно, че във всяка тема в ДиС трябва да има и опозиция, обаче, би ли пояснила какво имаш предвид с болдваното  Confused За какво друго се очаква да се ползва гъбата за чинии  Thinking това със забърсването на пода от време на време на мен хич не ми се връзва.
Не виждам нищо странно в темата. А и доколкото разбирам смисъла и, целта не е да се покажем колко сме претенциозни.. аз напр. изобщо не съм изрядна домакиня - в смисъл, не държа всичко да е подредено под конец, но от някои неща определено ме е гад.. т.е. хигиената в този смисъл не се припокрива с подреденост.

# 47
  • София
  • Мнения: 16 111
Авторката, освен от време на време да купуваш нови гъби и да изхвърляш старите. Друго - ръчкай скъпия да се отделите колкото може по-бързо. За 2 жени няма място в 1 кухня - независимо колко кв. м. е кухнята.

# 48
  • Мнения: 3 146
Както казва дядото на мъжа ми - две брадви могат да стоят заедно в ъгъла, но две хурки - не.

# 49
  • Мнения: 81
Всички, предполагам и авторката се храните по заведения...
Защо .... питам аз....

В тази връзка, имам приятел, който завърши ТОХА миналата година и беше карал стаж като готвач в доста много скъпарски ресторанти, като ми разказа потресаващи неща (особено подробно за Радисън-хотел, например). Няма сила, която да го накара да яде в ресторант, в чиято кухня не е влизал и не е установил, че е горе-долу чисто. Тъй че, независимо в колко скъп ресторант се храним, трябва да сме наясно, че кухните им са кочина, супер нечистоплътни и изобщо... не бихме хапнали, ако мислехме за това.


Работила съм в ресторант. Нямаше сила която да ме накара да ям навън дълго време след това. Сега вече съм ок.

У дома съм маниачка на тема чистота. Блести на всякъде. Не ми пречи обаче да ям с една и съща вилица основно и десерт, да опитам питието на приятелка, да обуя чужди чехли. Ръцете си мия винаги преди да ползвам тоалетната или преди да се храня. На излизане, осбено ако съм на работа, може и да пропусна.
Към авторката. Защо не хванеш да изхвърлиш гъбата за под и да изненадаш свекървата с един моп? Тази гъба ми се струва най-притеснителна, другите неща можеш да ги преживееш, не с а толкова страшни.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 802
Какво щастие, че не съм гнуслива.Няма да я превъзпиташ, просто сменяй гъбите всяка седмица.Това са консумативи и поне са евтини.

# 51
  • Мнения: 562
Да, нормално е човек да си мие ръцете, след като се прибере отвън и прехи хранене!  Peace  Да, нормално е, ако пипа животни (особено такива, които не стоят само вкъщи) да си измие ръцете след това и да не си пипа лицето преди да го направи!  Peace  Да, нормално е да си спомняш определени случки в определени моменти.  Peace  Да, нормално е и да си измиеш ръцете, след като си ходил/а до тоалетна.  Peace Mr. Green  И т. н. Не е нормално само да вдълбаваш мислите си и да се погнусиш да ядеш дори и у вас, ако навън видиш "нехигиеничен" индивид (ако правиш това, разбира се - съжалявам, но не дочетох темата до край  Blush).
Така че нещата, които описваш и съм дала за пример в поста си, са и мои правила и от моя гледна точка са елементарния минимум, който трябва да спазваме!  Peace

П. С. Явно живеете заедно - наистина, не вярвам да я промениш. Най-добре е да намерите начин да се отделите, ако не можете да живеете заедно!  Peace  За гъбите (не съм дочела всичко) са ти казали момичетата. Wink

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 23:29 от Pavlina Nikolova

# 52
  • Мнения: 5 710
Мен случката с гъбите също би ме травмирала и бих си прехвърляла картини в главата.
Не знам дали е ненормално, но мисля, че всеки има някакви натрапчиви картинки, проблемът е, ако не могат да се преодолеят бързо
Аз имам подобен проблем с публичните тоалетни, представям си картина на видяното часове по-късно, затова трябва да съм почти пред колабиране, за да вляза на такова място.
Друго нещо, което ме е преследвало като натрапчивост  е, че имах едно гадже, което реших ( и досега не съм убедена напълно дали беше въображение или истина), че се е забърсал с парцала с който бърша масата... от тогава не използвам такива парцалчета за маса, смених модела, а като видя от набедените ми се повдига.

# 53
  • Мнения: 12 674
Майка ми мие лимони, портокали, банани, яйца. С веро. Аз не го правя. Може снахата да се ужаси от това.  

# 54
  • Мнения: 89
Оф...не очаквах и такава тема ooooh! Ама всеки има различно разбиране за хигиена,ама ако не го смяташ за нормално дезинфекцирай в  белина всички съдове поне веднъж на 10-ина дни и ползвай гъбата за чинии само за тях! Цяла тема за това! Свършиха ли изневерите? Thinking

Съжалявам, SLADURKA че проблемът ми не ти е толкова интересен, другия път ще си подбирам нещата, които ме тревожат, така че да са по-забавни за редовните потребители на ДиС "принудени" да четат всяка нова и неинтересна тема насила  Laughing
Относно вметката ти за белината, може би не си имала търпение да ми прочетеш отегчителното писание, но се ужасявам точно от остаъците на веро и подобни химии, които от гъбата попадат на посудата и следователно храната  Peace

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 01:25 от Ahim_sa

# 55
  • Мнения: 89
Момичета някои от отговорите ви си наистина бисери в добрия смисъл и действат много развеселяващо на иначе леко зловонната тема  Joy
Аз само едно неразбрах..... мие чиниите,изплаква ги.....после ги забърсва с  УЖ "изплакнатата" и изтискана гъба от веро и преди да ги ползвате/предполага се,че са сухи/ пак ги избърсва с мократа гъба  newsm78 Аз ли не рабрах,или какво ? Това звучи супер гнусно  Sick
Отнася се за тави, теднжери, дъски за рязане и т.н. по-големи съдове, които се "подсушават" с уж изплакнатата гъба  Peace

10cent's как така "забърсал"  Shocked, това което звучи ли имаш предвид ...

Момичетата, които намекват, че не съм У ред - прави сте, ако всичко ми беше у  ред, нямаше да пускам тема  Laughing и съвсем сериозно съм мислела за психолог поне по тази тема ..

Светкавица, списъка ти е доста точен и както виждам има и други Монки   bouquet
Още нещо се сетих, което май пак е прекалено, какво мислите за "отопяване" на соса от салатата в общата купа, след това оставяне на част от салата за другия ден, след това на другия ден нарявзане на нови зеленчуци и разбъркване на старите, новите и соса + вчерашните трохи накиснати в соса .... май пак съм се впечатлила прекалено ....

А за заведенията е абсолютно  вярно всичко, само не знам защо си мислех, че по по-скъпите е по-добре, това за Радисън  Tired (не че ям там всеки ден  Laughing) ....

Относно идеята да подменям гъбите, мислила съм си, но новите гъби се забелязват, че са нови и различни от старите и може да се стигне до питане защо ги сменям  Rolling Eyes и се притеснявам какво ще казвам ... А мопове за под си има принципно, но не се ползват за кухнята ....

Чета ви с интерес  Hug

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 01:25 от Ahim_sa

# 56
  • Мнения: 1 788
Това, което описваш си е гадно... Нормално е да те е гнус или да си притеснена...
Но пък има и друго - все пак организмът си има някаква имунна система и може би не всичко е толкова страшно от към зарази, но е факт, че не е никак хигиенично...
Аз така разбрах - гъбата за пода стои в близост до гъбата за чиниите...
Ами гнусно си е, все пак...
Относно това, което мен ме отвращава е, например, ходенето с обувки вкъщи...
Като си представя колко кучешки, не-кучешки изпражнения и разни подобни гнусотии настъпваш в парковете, болниците, градския транспорт, асансьора... ми става лошо, когато някой реши да влиза с обувки...
Другото е - пипането с мазни ръце на дистанционно, телефон и т.н. Отпечатъците, които остават са ужасно гнусни за мен...
Още - непочистени слушалки (на телефон, плеъри и т.н.) - видя ли нещо по тях, се отвращавам от собственика им направо...

# 57
  • Мнения: 932
Това с динята в тоалетната за мен е най-гадното от всичко /заедно с ягодите в обществената мивка/.Направо не мога да повярвам! А на колко хора телефоните падат в тоалетната и си ги вадят и ползват...
Ами сядането на дивана с дрехите,с които си бил в рейса?
Ами чопленето в носа?Ами опирането на косата в обществените седалки?
И не,не съм чистница.У нас е понякога е ужасно,наистина...Но ми се иска да съм.Много ми се иска да е мноого подредено и стерилно чисто.Просто никога не се получава.
Неразбираемо е за мен и прането на бельо с покривки.
Пиене от чаша и оставяне на сушилника без да се измие.
Но,знаете ли,никога не съм се замисляла за миенето на ръце ПРЕДИ тоалетна.Да,ако съм била навън,да.Но е добра идея винаги наистина.
О,сетих се още нещо: декоративните възглавнички,които никога не се перат и всеки си полягва върху тях..Аз много обичам въглавнички,но задължително трябва да са с цип и да се перат редовно,колкото и кърпата за ръце.Като казах кърпа...какво ще кажете за забърсването на мивката и после плота с кърпата за ръце?Гениално,нали Sick

# 58
  • Мнения: 104
Включвам се да успокоя и аз авторката, че не е повредата при нея и случката си е гадна. И аз съм доста гнуслива, особено що се отнася до ядене и по същия начин нещо може да ме отврати до степен да ми се повдига после с дни, само като се сетя за него.
Всеки човек си има някакви странности и аз лично не виждам какво толкова не й е наред на авторката... Аз пък, в началото, като се отделих от нашите и започнах сама да готвя, не можех да ям месото, което аз съм приготвила, само защото съм го видяла сурово, нищо, че съм го мила старателно 100 часа, после съм го подправяла и готвила... При самата мисъл за сурово месо и кръв ми ставаше зле. Нашите ме бяха обявили за куку - готвя, сервирам на другите, но аз не ям... ако не виждах как е приготвено обаче, нямах проблеми. После свикнах и вече не ми пука изобщо, но тогава ми беше гадно.
Щом те притесняват гъбите - смени ги и обясни мило и любезно на свекървата, че са ти се видели захабени и си искала да помогнеш в домакинството и така... Успех и дано скоро се отделите  Peace

# 59
  • Мнения: 37
Съвсем наред си си, не е нормално това, което прави евентуалната свекърва. Поне за мене. Ама това е само началото...
Представяш ли си, какво ще е като имаш детенце?
Иначе - проблемът ти не е в отношението към хигиената, а в желанието да не влизаш в конфликти. А дори и да нямаше такова желание - ти си на чуждо място, не можеш да налагаш своите претенции  Sick

Както казва дядото на мъжа ми - две брадви могат да стоят заедно в ъгъла, но две хурки - не.

Даже и за брадвите не го вярвам.
Спасявайте се, мила, отделяйте се, дори с цената на наем. Иначе ще си скъсате нервите, ще се изпокарате, рискувате дори да се разделите (примери-бол).

Общи условия

Активация на акаунт