Име, което означава "светлина"

  • 17 196
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Денислава- денис от славянски - изгрев, светлина
По тази логика и Деница, Зорница.

# 16
  • Мнения: 3 804

Айнур-лунна светлина-арабски  bouquet

Само да поправя не от арабски,по скоро от турски,в арабският е само Нур, има и Нура-светла.

# 17
  • Мнения: 2 111
Айла (Ayla) на азерски означава "лунна светлина".

# 18
  • България
  • Мнения: 2 164
Светлина /ударението е на А/. Това е името на дъщеря ми Simple Smile.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 780
Ох, малко извън темата, но да се посмеете малко:Едно време имаше един такъв израз "Кръстили го Светльо на дядо му Ламби"  Joy

Иначе Светлана примерно.

# 20
  • Мнения: 36
на китайски светлина е "гуан", но може и "гуан лян".

# 21
  • Мнения: 70
Ишил
В новия български филм "Източни пиеси", едната героиня(туркиня) се казва Ишил и във филма обяснява, че името и, особено повторено два пъти: ишил-ишил значело много светлина, като илюминация може би...

Само да кажа, че името се произнася Ъшъл.. но вероятно при произнасянето е станало грешка, защото Ъ на турски се пише като i , но без точицата => актрисата го произнася Ишил..

иначе ъшъл-ъшъл означава ярко светещ - сияещ  Flutter

# 22
  • Мнения: 669
Ишил
В новия български филм "Източни пиеси", едната героиня(туркиня) се казва Ишил и във филма обяснява, че името и, особено повторено два пъти: ишил-ишил значело много светлина, като илюминация може би...

Само да кажа, че името се произнася Ъшъл.. но вероятно при произнасянето е станало грешка, защото Ъ на турски се пише като i , но без точицата => актрисата го произнася Ишил..

иначе ъшъл-ъшъл означава ярко светещ - сияещ  Flutter
ясно

# 23
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Мисля,че Киара е италиански ввариант на Светла...

# 24
  • Германия
  • Мнения: 240
Едно от любимите ми имена е Айлин, означава лунна светлина  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7
Елена вече е казано - сияйна като слънце. Което ме навежда на името Сияна, което на мен много ми харесва. След името Светла, по разбираеми причини, тъй като си харесвам името  Grinning
Елиана - според едни произхожда от Елиос, чое Слънце, а според други означава дъщеря на слънцето
Елеонора -  израсла от светлина, както и нейното производно име Нора.
Елетра - сияйна като слънце
или гръцкия вариант Електра - богиня на светлината
Марика - означава "сияйна девойка"

вмъквам само, че тук в Италия много са разпространени напоследък двойните имена като Мария Соле(Мария Слънце), както и Мария Луна (с ударение на у)

# 26
  • Мнения: 479
И аз Луна /с ударение на " у" искам да ти предложа.

друго, което се върти около смисъла светло и не съвсем:

Денница и Зорница - на звездата, която остава да свети най-късно до сутринта /всъщност това май е Венера/

А може и Венера
Огняна, Искра също


# 27
  • Мнения: 304
Добавям Селена - означава лунна светлина, ако не се лъжа.

# 28
  • Мнения: 628
Във Франция - Claire, Clarisse, в САЩ - Clarice. Много ми харесват по принцип имена, в които има буквата Р- много са звучни.
Успех !

# 29
  • Мнения: 751
Елина и Елка

Общи условия

Активация на акаунт