ОТ КАКВО ИМА НУЖДА ТАЗИ СПАЛНЯ

  • 29 919
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 476
Така като гледам....моят съвет е също да махнеш всичко....особено този огромен гардероб.
Или поне него да махнеш и да сложиш малък гардероб и един комод. Иначе с това разположение, гардероба заема цялата стена и стаята изглежда ужасно малка.

Смени пердето с едно прозрачно и едно плътно перде, като най-добре е второто да е до долу, за да скрива радиатора.
Махаш персийските пътеки (или имитация на персийски) и слагаш нещо светло, най-добре само в един тон.
Всякакви там каренца и др. подобни също ги махаш.

# 31
  • Мнения: 1 176
sauron, на питането ти "от какво има нужда тази спалня", отговорът е само един - има нужда от стил.  Peace

За да го постигнеш, изобщо не е нужно да сменяш изцяло мебелите, шалтето и пътеките. Каренцата, вазичките и изкуствените цветя обаче ги махаш. Пердетата също.  Останалите неща можеш да използваш и да си направиш елегантна и романтична спалня. Естествено, ще трябва да внесеш нови аксесоари, осветителни тела, малко текстил...
Имаш ли и други снимки? Не мога да видя добре пода и цвета на стените. Гардероба в цял ръст също е добре да покажеш. Направи още снимки, от различни ъгли. Мебелите от масив ли са?
"Има хляб" в тази стая. Мога да ти предложа някои идеи, ще обмисля още. Само дай още снимки и разбира се, твоето виждане за това какво харесваш и искаш да имаш като краен резултат.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На мен мебелите ми се струва, че са масив, но може да се лъжа. Аз бих сменила пердетата и шалтето в по светъл цвят, пътеките също. Ако искаш шалтето да си остане и пътеките също, трябва да се сменят пердетата при всички случаи.

# 33
# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Eclat             стените са в бяло, спалнята е масивна и ако не се вижда добре е тъмно кафява също и пода, имаше лампи но ми омръзнаха и ги махнах ,сега искам да сменя текстила, нови пердета, нови пътечки или цял килим както се слага сега,за цветове всичко без бежаво и червено, нещо свежо и фрапиращо като цвят ми се ще, достатъчно е голяма спалнята има и тоалетка, ще сложа снимки

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Кремче Ванилия   благодаря за снимката , не е лошо



и да пътеките са персийски но нямам претенции пак да са такива, дори ми се ще да е нещо леко и изкуствено по лесно се поддържа отколкото тези тежки персийки, вече махнах каренца и  цветенца  Grinning

# 36
  • Мнения: 608
Ако искаш да оставиш мебелите, тъй като изглеждат масивно и леееко задушаващо в спалнята, мислила ли си да им смениш цвета? В темата"Как да преправим старите мебели.." има майчета, които са правили чудеса с наличните си мебели. Ако си заложила само на смяна на текстила-махни тази покривка и сложи нещо в бледозелено и нелъскаво като материя, махни персийския килим и на тяхно място две пътечки в близък цвят до покривката (и без това са по-лесни за поддръжка), сложи съвсем леки завеси или венециански щори, някое ярко пано на стената и асиметрични аплици на стената край него. Гардероба, ако има възможност ще е по- добре да е на стената до вратата.Ако не те дразнят или не развалят визията-поне едно огледало на вратичката на гардероба, за да разшири визуално стаята.

# 37
  • Мнения: 505
Ако искаш да оставиш мебелите, тъй като изглеждат масивно и леееко задушаващо в спалнята, мислила ли си да им смениш цвета? .....Гардероба, ако има възможност ще е по- добре да е на стената до вратата.Ако не те дразнят или не развалят визията-поне едно огледало на вратичката на гардероба, за да разшири визуално стаята.

Абсолютно съм съгласна с elica676   Peace
Другото, за което си мисля е да се обърне леглото успоредно на гардероба. Можете дори да го допрете до стената - така ще има повече място в стаята.

# 38
  • Мнения: 4 965
На мен пък мебелите ми харесват, защото са масивни и тъмни - навяват ми някаква ретро романтика.
Аз лично бих дала единствено простор на стаята - бих махнала килимите, каренцата, всичките украшения, покривката на леглото и пердетата. Бих оставила пода на паркет, бих сложила светла покривка на леглото и същата завеса на прозореца и бих сложила по-голяма картина на стената над спалнята или някакво раздвижено пано в светли цветове. Ако мястото позволява, щях да преместя гардероба на стената до вратата и не бих добавяла никакви други елементи. Peace

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 373
благодаря ви много момичета страхотни сте  bouquet една от пишещите ми се разсърди че казах че имам визия как да стане но искам и други мнения , и ето че моите идеи започват да отпадат и да харесвам на всяка от съвета по нещо, благодаря ви, вие сте чудесни  bouquet


нали все пак са казали        три пъти мери ,един път режи

приятен ден  bouquet

# 40
  • Мнения: 259
Ето моята спалня.И аз още не съм купила шалте-това го извадих от едно време-ново е,но е старомодно.Тепърва ще търся нещо.И на стената имаме картина-но не сме я сложили.Тези дни и това ще стане.Мисля друго да не слагам-освен евентуално нощни лампи.
http://media.snimka.bg/4788/015831904.jpg
http://media.snimka.bg/4788/015831912.jpg
http://media.snimka.bg/4788/015831915.jpg
http://media.snimka.bg/4788/015831937.jpg

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 373
mari45   много ми хареса спалнята като модел, и моята е така ,комплект със шкафчета,тоалетка и гардероб,
само че една госпожа се изказа че е непростима грешка да има табла откъм краката  спалнята и моята е с табла и си ми харесва
имах хубава покривка цвят слонова кост но се захаби и я махнах а тази ми бърка в здравето  червената но я сложих за сега пък и ми е подарък от приятелка без много вкус но за сега ще спаси положението, мисля да сложа две огледала на двете средни врати за разкош малко,приятен ден  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 3 092
Не е добре това, че в малка стая и спалнята, и подът са тъмни. Можеш да ги оставиш така, но задължително махни пътеките. Така стои малко демоде. Можеш да махнеш и покривчиците на шкафчетата. Цветът на латекса е хубав. Сложи и светло шалте на спалнята. Картината също мисля, че е пък мъничка и стои неестествено на тази голяма стена. Общо взето за да придобие по-съвременен и просторен вид - вкарай светли и изчистени тонове, без нищо излишно.
Те момичетата са го казали вече де.

# 43
  • Мнения: 1 236

само че една госпожа се изказа че е непростима грешка да има табла откъм краката  спалнята и моята е с табла и си ми харесва

имах хубава покривка цвят слонова кост но се захаби и я махнах а тази ми бърка в здравето  червената но я сложих за сега

Няма нищо лошо в легло с две табли. Някои хора просто не знаят откъде идва този стил и представите им стигат само до "къщата на баба" например, просто защото не са го виждали в друга обстановка   Whistling    hahaha

За кувертюрата на леглото - шалте ли му викате сега?  Grinning - много лесно можеш да го разнообразиш, само слагаш отгоре няколко възглавнички - може и възглавничките да се съчетаят по цвят с плътнти завеси на прозорците. Стаята действително е малка и е важно да се създаде едно нещо наречено "уют" (още една много непопулярна концепция hahaha  )
Тази малка рамка на стената също изглежда самотна и миниатюрна.













# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 373
 
Кремче Ванилия   благодаря ти за идеите, картинката я сложи малката щерка и не и е там мястото знам, ами аз май казах че е 16кв м спалнята, вашите колко са newsm78
приятна вечер момичета Hug

Общи условия

Активация на акаунт