ОТ КАКВО ИМА НУЖДА ТАЗИ СПАЛНЯ

  • 29 903
  • 142
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 373
харесва ли ви или не,ако е не какво бихте променили Rolling Eyes

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
или аз не виждам спалня
или наистина я няма newsm78

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 373
ооо боже къде ми е снимката, ето сега http://prikachi.com/images.php?files/1142365f.jpg

# 3
  • Мнения: 11 682
Не смятам, че има нужда от нещо допълнително. И така е достатъчно "пълна"

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Бих махнала килимчетата, картината на стената. Каренцето също.
Бих сменила пердетата, като сложа римска щора.
Шалтето на спалнята също бих го сменила да е в тон с пердетата и да е много светъл цвят.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 373
например тези покривки вървят ли още , или белите пердета, дайте идеи на вас как би ви харесало ,този цвят спалня с какво бихте го съчетали

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Розовата шапчица    благодаря ти за мнението
 

това е комплект персийски пътеки ,виж за каренцата още сега ставам и ги махам Joy

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ето примерно такова перде и щора от светъл шарен плат, същия да е за шалте на леглото.

http://vessyc.snimka.bg/daily/perdeta-curtains.35984.655859

На мястото на килимите - кръгове с цветовете на щората

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 373
ето още една снимка, но цвета на копривката не е такъв ,от светлината е,цвета е като на другата снимка по горе http://prikachi.com/images.php?files/1142414u.jpg,
нещо не ми харесва и май са пътеките и покривката ,какво да сложа доло на пода ако махна пътеките,давайте идеи, приемам и критика

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Розовата шапчица    да да да не е никак лошо това,благодаря  bouquet

# 10
  • Мнения: 259
Ами покривката е тъмна-нещо по-свежо.Аз имах такива пътеки и ги махнах-вече не са модерни.Изциклихме паркета и е на паркет.И би могла да сложиш от вертикалните щори-предлагат всякакви цветове.

# 11
  • Мнения: 46 526
1 махане на пътеките
2 циклене и лакиране с безцветен лак на дюшемето (в къщата на родителите ми беше така и сега стана невероятно красиво)
3 за килимите, шалтето и пердетатат - като Розовата шапчица , но кръгве не знам дали ще са подходящи, по-скоро правоъгълни

Но тези мебели не са за такава малка стая, леглото - трябва да е без долна табла, скрин - вместо гардероб или гардероб 160 см. например и нещо като етажерка (долна) или да е само 1 нощно шкафче ...

# 12
  • Мнения: 377
На мен шалтето ми харесва Grinning
Липсва: по-голяма картина над леглото, нощни лампи, огледало.
Не са по мой вкус: килимите тип "персийски", плетените на една кука покривчици (сами по себе си красиви, но са за специфичен интериор) и бих сменила пердетата - дебелото да е в тон с шалтето, а тънкото да е в по-весели краски тип "австрийска щора"

# 13
  • Мнения: 11 682
Аз не разбрах така въпросът, но  като ще правиш ремонт тогава направи го изцяло и както ти харесва  Peace

# 14
  • Мнения: 39
Да ти кажа честно бих махнала всичко абсолютно но всеки си има своите разбирания. Сякаш е спалня която ти е дадена да я ползваш от свекървата. Не искам да те засегна ти си знаеш най добре но понеже питаш е лошо няма.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 993
Според мен тази спалня има нужда от пространство и въздух.
1. Ако говорим за основен ремонт - бих сменила мебелите с по-светли и по-компактни.
2. Ако говорим за освежителен ремонт - бих сменила пердетата, шалтето и бих махнала нощните шкафчета и килимчетата. Домашният текстил бих заменила с нещо изчистено, гладко, нелъскаво, неорнаментирано и най-вече светло. Без възглавнички, каренца, изкуствени цветя, вази и т.н.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 373
благодаря на всички за мненията, отговарям сега  на въпросите ,стаята е 16кв м, има си тоалетка с голямо огледало и не мисля че е тясна,струва ми се че искам нещо по светло,и както казахте без вази карета пътеки, само ново перде и покривка, имах 2 кукли големи но вече ги няма, и не е подарък от свекървата нито е била на свекървата, но както казват всяко нещо с времето си, аз си я харесвам така че ще има смяна на текстила само, благодаря за съветите, давайте още ако има някой  Peace  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 155
Аз бих сменила пътеките с по-дебели и едноцветни и светли, плътно перде и дамаска в цвят пепел от рози или шампанско. Цвят шампанско или бяло,акосе запазят сегашните пътеки, за да може да се освежи спалнята. Нощна лампа поне една и то по-обемна, задължително една асиметрична етажерка над главите с любима плюшена играчка, сувенир и поне едно зелено цвете от рода на хлорофитум или нещо подобно, което издържа и на застудяване и на засушаване. И поне две възглавнички - цвета може и да е по-тъмен и по шарен. Задължително свещник на етажерката.

# 18
  • Мнения: 1 800
 най- големият проблем за мен са пердетата и шалтето, казали са ве4е за каренцата и изкуствените китки.
тази разли4на дължина на пердето се набива много в о4и и без да искаш като погледне 4овек снимката това вижда първо и не в добрият смисъл. бих сложила римски щори.
шалтето съ4етано с персийските клими навява на соц. ера. всъщност персийските килими са отново на по4ит, но съ4етани по този на4ин са демоде.
за цветове избери някой от по-светлите цветове на килима, но гледай да не е същият цвят като стените, 4е друг проблем ще създадеш.
друг проблем е голата стена над леглото, тъй като нямаш нощни лампи изглежда самотна Simple Smile както и няма баланс с отсрещната стена, която е по4ти изцяло гардероб. но не слагай гоблен сега, 4е съвсем ще затвориш стаята.

ще потърся снимки за идеи Peace

# 19
  • Мнения: 377
gelinda се шегува за куклата Simple Smile
Вижте са, не на всички интериорите са ни като от списание. Личи си, че жената скоро е обзавела спалнята. Постарала се да подреди покривчици и вазички върху тях.
Вкусове различни, но като гледам преобладават мнения за по-модерна визия. Е да, ама ако не ти се сменя спалнята след 3 години, предпочиташ да си вземеш нещо по-класическо.

Моето предложение за постигане на целите с минимум усилия и ресурси е следното: ако може да се събере, местиш гардероба на стената с вратата, а срещу спалнята слагаш широк, но плитък шкаф за ТВ (по-горе ти написаха, че няма равновесие в двете срещуположни стени - едната празна, другата с гардероб). Ако искаш да следваш линията на "къдрите" на шалтето (но на тях по- ми се връзва висока табла на леглото или ковано желязо)- по-горе ти писах за щорите. Ако пък си решила да сменяш изцяло текстила, не използвай тъмни цветове, колкото и да ти се хареса някой Grinning
Ако слагаш дълго перде, не се притеснявай да го сложиш пред радиатора, няма да измръзнете  Wink
Килима, също ти писаха по-горе - едноцветен, или поне семпъл, но в никакъв случай мокетен.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 374
Бих сменила и килима и шалтето, килимът да е едноцветен, може и да не е , но този с които е в момента са вече много демоде , както и шалтето и възглавниците - без харбали, пак демоде е... По-свежи и светли цветове и около/над спалнята някакъв стикер за стена, ще освежи (стикери има в Практикър, а съм виждала и в големите магазини за паркет и килими да продават, има и тема за стикерите, пусната в бг-мама). Бих сложила и цветни пердета, които да са в тон с цвета на шалтето и килима, възглавничките може да са различен цвят от шалтето, да се връзват само с останалите цветове - виж снимка 3 и 4. Ако нямаш възможност за промяна на килим и шалте, поне някакъв стикер около/над спалнята Simple Smile  :



# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 373
soll    по какво си личи че е обзаведена от скоро по къдричките и пътечките ли, напротив нали това е целта да сменим вече старото положение, аз имам много добра представа как да стане, но ми е интересно какво биха ме посъветвали хора ей така на пръв поглед,може пък някой да има по-добра идея,отдавна не ги харесвам пътеките и покривката ама сме го ударили на живот, по почивки и екскурзии и от 2г отлагаме големия ремонт но тази живот и здраве няма на къде вече  Rolling Eyes продължавайте харесах си вече някой от идеите ви,приятен ден  Peace  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 133
Какви кукли по средата, бе!Егати селянията!
Много са тъмни цветовете.Нещо светло за пердета, махни картината и каретата.
А не мислиш ли, че след това префасониране, не е по-добре изцяло да смениш обзавеждането!

# 23
  • Мнения: 377
 gelinda,  Wink Laughing
Моето предложение беше
Цитат
за постигане на целите с минимум усилия и ресурси
(ох, как се цитирам Sunglasses)
Ама ние не разбрахме какво в крайна сметка иска госпожата Wink

# 24
  • Мнения: 34
Какви кукли по средата, бе!Егати селянията!

Ам та госпожата пита " от какво има нужда тази спалня?"  и аз кат гледам снимката само за това се сещам за завършеният и вид - КУКЛА . Притежателката спомена, че имала даже две ама ги махнала. Не разбрах защо обаче?  newsm78
 Joy Joy Joy

# 25
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Нещо не ми се връзват подигравките с темата,
но ако така си вдигат самочувствието някои хора,
ще ги изтърпим някакси.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Розовата шапчица     няма нужда да ги коментирам, тя не ходи по гората онази тяхна приятелка п---------а!
 
благодаря на тези които пишат по същество  bouquet

# 27
  • Мнения: 166
И моето предложение е за разместване - този гардероб не е ли труден за ползване. Даже и шалтето може да остане, но завесите да са светли с фигури с цвета му. Пътеките, ти си знаеш, но аз бих ги сменила с едноцветни с цвета на настилката. И някакво пано над спалнята.

# 28
  • Мнения: 259
Ве че писах,но според мен никакви пътеки не трябват.Ние изциклихме паркета и стаята грейна.Да не говоря колко е по-хигиенично.Ако е паркет-просто остави на него,и без това е тясно.Едно ново покривало и перде или щори-и готово.И да-разни каренца да се махнат.
Шегата на belinda за куклата е глупава,но другите само искаха да кажат,че това е шега-верно едно време се слагаха такива кукли-големи,даже говорящи.Но това беше преди повече от 20 години..Не са се заяждали,напротив дадоха хубави съвети.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 373
delda благодаря

mari45       благодаря и на теб


дайте малко снимки  или вашите спални

# 30
  • Мнения: 22 440
Така като гледам....моят съвет е също да махнеш всичко....особено този огромен гардероб.
Или поне него да махнеш и да сложиш малък гардероб и един комод. Иначе с това разположение, гардероба заема цялата стена и стаята изглежда ужасно малка.

Смени пердето с едно прозрачно и едно плътно перде, като най-добре е второто да е до долу, за да скрива радиатора.
Махаш персийските пътеки (или имитация на персийски) и слагаш нещо светло, най-добре само в един тон.
Всякакви там каренца и др. подобни също ги махаш.

# 31
  • Мнения: 1 176
sauron, на питането ти "от какво има нужда тази спалня", отговорът е само един - има нужда от стил.  Peace

За да го постигнеш, изобщо не е нужно да сменяш изцяло мебелите, шалтето и пътеките. Каренцата, вазичките и изкуствените цветя обаче ги махаш. Пердетата също.  Останалите неща можеш да използваш и да си направиш елегантна и романтична спалня. Естествено, ще трябва да внесеш нови аксесоари, осветителни тела, малко текстил...
Имаш ли и други снимки? Не мога да видя добре пода и цвета на стените. Гардероба в цял ръст също е добре да покажеш. Направи още снимки, от различни ъгли. Мебелите от масив ли са?
"Има хляб" в тази стая. Мога да ти предложа някои идеи, ще обмисля още. Само дай още снимки и разбира се, твоето виждане за това какво харесваш и искаш да имаш като краен резултат.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На мен мебелите ми се струва, че са масив, но може да се лъжа. Аз бих сменила пердетата и шалтето в по светъл цвят, пътеките също. Ако искаш шалтето да си остане и пътеките също, трябва да се сменят пердетата при всички случаи.

# 33
# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Eclat             стените са в бяло, спалнята е масивна и ако не се вижда добре е тъмно кафява също и пода, имаше лампи но ми омръзнаха и ги махнах ,сега искам да сменя текстила, нови пердета, нови пътечки или цял килим както се слага сега,за цветове всичко без бежаво и червено, нещо свежо и фрапиращо като цвят ми се ще, достатъчно е голяма спалнята има и тоалетка, ще сложа снимки

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Кремче Ванилия   благодаря за снимката , не е лошо



и да пътеките са персийски но нямам претенции пак да са такива, дори ми се ще да е нещо леко и изкуствено по лесно се поддържа отколкото тези тежки персийки, вече махнах каренца и  цветенца  Grinning

# 36
  • Мнения: 608
Ако искаш да оставиш мебелите, тъй като изглеждат масивно и леееко задушаващо в спалнята, мислила ли си да им смениш цвета? В темата"Как да преправим старите мебели.." има майчета, които са правили чудеса с наличните си мебели. Ако си заложила само на смяна на текстила-махни тази покривка и сложи нещо в бледозелено и нелъскаво като материя, махни персийския килим и на тяхно място две пътечки в близък цвят до покривката (и без това са по-лесни за поддръжка), сложи съвсем леки завеси или венециански щори, някое ярко пано на стената и асиметрични аплици на стената край него. Гардероба, ако има възможност ще е по- добре да е на стената до вратата.Ако не те дразнят или не развалят визията-поне едно огледало на вратичката на гардероба, за да разшири визуално стаята.

# 37
  • Мнения: 505
Ако искаш да оставиш мебелите, тъй като изглеждат масивно и леееко задушаващо в спалнята, мислила ли си да им смениш цвета? .....Гардероба, ако има възможност ще е по- добре да е на стената до вратата.Ако не те дразнят или не развалят визията-поне едно огледало на вратичката на гардероба, за да разшири визуално стаята.

Абсолютно съм съгласна с elica676   Peace
Другото, за което си мисля е да се обърне леглото успоредно на гардероба. Можете дори да го допрете до стената - така ще има повече място в стаята.

# 38
  • Мнения: 4 965
На мен пък мебелите ми харесват, защото са масивни и тъмни - навяват ми някаква ретро романтика.
Аз лично бих дала единствено простор на стаята - бих махнала килимите, каренцата, всичките украшения, покривката на леглото и пердетата. Бих оставила пода на паркет, бих сложила светла покривка на леглото и същата завеса на прозореца и бих сложила по-голяма картина на стената над спалнята или някакво раздвижено пано в светли цветове. Ако мястото позволява, щях да преместя гардероба на стената до вратата и не бих добавяла никакви други елементи. Peace

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 373
благодаря ви много момичета страхотни сте  bouquet една от пишещите ми се разсърди че казах че имам визия как да стане но искам и други мнения , и ето че моите идеи започват да отпадат и да харесвам на всяка от съвета по нещо, благодаря ви, вие сте чудесни  bouquet


нали все пак са казали        три пъти мери ,един път режи

приятен ден  bouquet

# 40
  • Мнения: 259
Ето моята спалня.И аз още не съм купила шалте-това го извадих от едно време-ново е,но е старомодно.Тепърва ще търся нещо.И на стената имаме картина-но не сме я сложили.Тези дни и това ще стане.Мисля друго да не слагам-освен евентуално нощни лампи.
http://media.snimka.bg/4788/015831904.jpg
http://media.snimka.bg/4788/015831912.jpg
http://media.snimka.bg/4788/015831915.jpg
http://media.snimka.bg/4788/015831937.jpg

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 373
mari45   много ми хареса спалнята като модел, и моята е така ,комплект със шкафчета,тоалетка и гардероб,
само че една госпожа се изказа че е непростима грешка да има табла откъм краката  спалнята и моята е с табла и си ми харесва
имах хубава покривка цвят слонова кост но се захаби и я махнах а тази ми бърка в здравето  червената но я сложих за сега пък и ми е подарък от приятелка без много вкус но за сега ще спаси положението, мисля да сложа две огледала на двете средни врати за разкош малко,приятен ден  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 3 072
Не е добре това, че в малка стая и спалнята, и подът са тъмни. Можеш да ги оставиш така, но задължително махни пътеките. Така стои малко демоде. Можеш да махнеш и покривчиците на шкафчетата. Цветът на латекса е хубав. Сложи и светло шалте на спалнята. Картината също мисля, че е пък мъничка и стои неестествено на тази голяма стена. Общо взето за да придобие по-съвременен и просторен вид - вкарай светли и изчистени тонове, без нищо излишно.
Те момичетата са го казали вече де.

# 43
  • Мнения: 1 236

само че една госпожа се изказа че е непростима грешка да има табла откъм краката  спалнята и моята е с табла и си ми харесва

имах хубава покривка цвят слонова кост но се захаби и я махнах а тази ми бърка в здравето  червената но я сложих за сега

Няма нищо лошо в легло с две табли. Някои хора просто не знаят откъде идва този стил и представите им стигат само до "къщата на баба" например, просто защото не са го виждали в друга обстановка   Whistling    hahaha

За кувертюрата на леглото - шалте ли му викате сега?  Grinning - много лесно можеш да го разнообразиш, само слагаш отгоре няколко възглавнички - може и възглавничките да се съчетаят по цвят с плътнти завеси на прозорците. Стаята действително е малка и е важно да се създаде едно нещо наречено "уют" (още една много непопулярна концепция hahaha  )
Тази малка рамка на стената също изглежда самотна и миниатюрна.













# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 373
 
Кремче Ванилия   благодаря ти за идеите, картинката я сложи малката щерка и не и е там мястото знам, ами аз май казах че е 16кв м спалнята, вашите колко са newsm78
приятна вечер момичета Hug

# 45
  • Мнения: 1 176
...една госпожа се изказа че е непростима грешка да има табла откъм краката  спалнята и моята е с табла и си ми харесва...
Това наистина е грешка, но само ако таблата е висока, защото "изяжда" от пространството. Твоята не е така.  Моята табла е доста висока, но стаята е много голяма. При теб си е супер леглото.

Мебелите са ти много хубави, класически. Просто трябва да се накарат "да говорят", ох не знам как да го обясня...

...имах хубава покривка цвят слонова кост но се захаби и я махнах а тази ми бърка в здравето  червената но я сложих за сега пък и ми е подарък от приятелка без много вкус но за сега ще спаси положението...
Приятелката ти не е без вкус вероятно, покривката не е грозна, напротив. Сама по себе си е стилна и романтична, но красотата и не личи, защото не е обединена с други елементи в същия стил. Спалнята е стаята, в която можеш да си позволиш къдрички, воланчета, изобщо повече фриволност.
Нищо не казваш по въпроса, дали гардеробът може да се събере на стената с вратата. Дай малко повече подробности, за това какви са твоите идеи за промяна като цяло. И други снимки направи, ако имаш желание, разбира се.
По-късно ще се включа пак.

Сега прочетох- 16 кв. м.- не толкова малка стаята.

# 46
  • Мнения: 505
Ами, нищо и няма на стаята, напълно завършена е в стил от преди не мога да сметна колко години. Просто е ужасно демоде. Не би трябвало да живеете в такава стая, ако сте на възраст под 60 години. На мен всичко това ми изглежда старо и опротивяло. Ако попадна в тази спалня, ще изхвърля всичко, що е плат. Ще сменя радиатора на парното, ще пребоядисам стените в модерни тонове и ще си купя най-скъпите и красиви чаршафи от най-добрата марка, която мога да си позволя. Хубавото е, че мебелите са от масив, че леглото е голямо и удобно. На тъмните мебели бих сложила леко блестящи материи - като органза за завеси или памучен сатен за чаршафи. И най-вече да е съвременно, класическите мебели от дърво да са в среда със съвременен дизайн. Бих сменила и телевизора, бих добавила модерни лампи, също и картина. Моля за извинение, трудно се дават съвети, нахално някакси, ако си харесвате стаята, ваша си е.

# 47
  • Мнения: 836
Спалнята има нужда от свежест и мекота. Стаята е малка, затова бих заложила на светлите тонове по стените, пердетата и завивките. Дограмата, доколкото виждам е чамова - не се връзва с фурнира на мебелите. Бих я боядисала в бяло.
Би ме дразнел и един такъв изглед към... гардероб. Няма ли начин той да се премести на стената, в ляво от вратата? Така ще се отървете и от индианската пътечка между него и леглото. 
Можете да помислите за по-раздвижени и интересни десени тапети или мазилки.
Ето едно перфектно изпълнение в такъв стил:
http://furniturenyc.net/index.php?main_page=popup_image&pID=230

# 48
  • Мнения: 1 236


и една идея за нощно шкафче  Grinning

# 49
  • Мнения: 982
Може ли да кажете колко големи са ви спалните!
Изненадах се от това колко много хора смятат, че спалня 16 квадрата е малка.
Живеем в доста голямо жилище и нашата спалня е толкова.

Мебелите ми харесват. По-скоро са ми омръзнали тези от плоскости.
Килими и пътечки в спалня не харесвам, но аз не съм капацитет.
За спешна смяна е най-вече пердето.

# 50
  • Мнения: 836
...
Изненадах се от това колко много хора смятат, че спалня 16 квадрата е малка.
...

За едно средностатистическо българско жилище не е малка. Но на тези точно мебели им е тясна. Гледам, повечето си представят стаята в стил необарок, но той изисква повече пространство, огромни помещения. Характерните за него пищност и разточителност няма как да се вместят в 16 квадрата.  Резултатът ще е задушаващ и натоварващ кич.

# 51
  • Мнения: 2 175
Моята е 10,5 кв..кутийка е, но за бижута..
Има си всичко, и не е задушаваща..
Даже и уютна се получи.. Wink

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 373
такаааа благодаря на всички за съветите и идеите  bouquet това което и на мен не ми харесва са пътеките, пердето и покривката, подлежат на тотална смяна,както аз и вие смятате с нещо по светло, и не гардероба няма къде другаде да се сложи , аз имам по кичозен стил и харесвам лъскаво,къдраво и всякакви джиджавки
само не разбрах някой каза че би сменил радиатора много ми е интересно с какво би го сменила ,естестено с друг и да позная ще ми каже алуминиев ,смешно е ,лично на мен алуминии не ми върши работа и отгоре на всичко ги намирам за по грозни от тези
на добронамерените приятна вечер  bouquet

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 373
само така дай да видим бижуто   Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 2 432
То за текстила май всички се съгласиха  Peace

Според мен можеш да послушаш съвета за баланса на гардероба и бялата стена като промениш цвета на стената зад спалнята и сложиш над нея картина или пано или залепени елементи, които да са в един и същи стил като новия тексил.

Също така може да смениш дръжките на гардероба и нощните шкафчета - едни нови дръжки правят чудеса понякога. Съжалявам, че нямам снимки преди и след на една спалня, която имахме преди време. 

# 55
  • Мнения: 2 175
само така дай да видим бижуто   Peace

Още не е довършено - чакам си таблата на леглото и щорите.Wink

# 56
  • Мнения: 1 731
Каквото и да направиш ,все ще е добре ,защото е вашата спалня и е достатъчно вие да си я харесате.И аз имам такъв масивен гардероб ама засега ще го изтърпя.Иначе спалнята ми е най-хубавото място в цялата къща.Успех с реформите и чакаме снимки. newsm10

# 57
  • Мнения: 8 999
На такава малка спалня и на такива тъмни мебели, бих сложила някакви светли рошави килимчета, светло шалте, плътни завеси с цвета на другия текстил. Над леглото наистина стои малко празно, но не знам, ако се сложи някое голямо пано или картина, да не затапят съвсем пространството.

# 58
  • Мнения: 4 965
... Няма нищо лошо в легло с две табли. Някои хора просто не знаят откъде идва този стил и представите им стигат само до "къщата на баба" например, просто защото не са го виждали в друга обстановка   Whistling    hahaha
...

"Къщата на баба" също има невероятен чар и лично на мен ми харесва, без изобщо да ме интересува, че било "остаряло". Когато нещо е със стил, то не може да остарее.
За вилата специално влачихме тежките мебели на баба ми и спалнята ни там е изцяло в подобен стил - леглото, гардеробът и нощните шкафчета са от 40-те години, масив, в невероятен меден цвят /само ги прелакирахме и махнахме пружината, като сложихме матрак/ - правени са толкова качествено, че ще издържат още поне 100 г. Всичко в стаята е съобразено с мебелите - бежов мокет, светли стени, варосан и минат със синка таван, късокосмест китеник на леглото, специално обикаляхме да търсим нощни лампи по антикварните магазини... Peace

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 10:46 от azaf

# 59
  • Мнения: 166
И аз се чудя защо разговорът забива от време на време в посока "какви са тези мебели". В крайна сметка, когато нещо си е качествено или харесвано от собствениците, защо да не остане. Освен това сегашната линия с правите линии в един момент също ще е демоде.

# 60
  • Мнения: 11 682
И аз се чудя защо разговорът забива от време на време в посока "какви са тези мебели". В крайна сметка, когато нещо си е качествено или харесвано от собствениците, защо да не остане. Освен това сегашната линия с правите линии в един момент също ще е демоде.

Получи се така, защото авторката пита "какво бихте променили" и всеки отговаря според собственият си вкус. Наистина няма нужда от резки отговори, но пък хора разни... Peace

# 61
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
харесва ли ви или не,ако е не какво бихте променили Rolling Eyes
Всичко бих променила : пердетата, огромните  и подтискащи ме мебели, лъскавото шалте и къдравките възглавнички, пътеките тип персийски, тези плетени "покривчици" на нощните шкафчета. Задушаващо ми е , пълно ,няма въздух и живинка..
Въобще целия облик не е в мой стил.  Peace
Бих ударила една боя на мебелите ,но ако ти си ги харесваш така , то ги остави ,но промени поне някои от останалите неща. Не изисква чак голям бюджет  Peace

# 62
  • Мнения: 2 803
Ако махнеш пътеките, шалтето, щорите и смениш завесите ще се създаде съвсем различна атмосфера.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 373
ЩОРИТЕ!!!!! newsm78 Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 608
sauron ,снощи ти написах едно дъълго предложение, придружено със снимки, обаче са ми го изтрили. Предполагам заради изпусната голяма снимка, която трябваше да намаля. Чак ми докрива, като знам колко време подготвях поста си  Laughing

Романтично предложение:
http://images.google.ca/imgres?imgurl=http://www.obzavejdane.bg/ … art%3D21%26um%3D1

Смело, с ярки аксесоари (на тъмни мебели ще изпъква още повече)
http://www.como.bg/review/product/list/id/486/category/18/
Колониален стил:
http://images.google.ca/imgres?imgurl=http://bginterior.info/wp- … art%3D42%26um%3D1

Тук има доста идеи и стилове:
http://images.google.ca/imgres?imgurl=http://www.spalni.org/blog … rt%3D189%26um%3D1

# 65
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
На такава малка спалня и на такива тъмни мебели, бих сложила някакви светли рошави килимчета, светло шалте, плътни завеси с цвета на другия текстил.
Напълно съгласна + възглавнички + някакво живо цвете и бих махнала телевизора.
Ето тези цветове биха освежили много стаята.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 373
elica676       много ти благодаря за интересните идеи, явно имало и хора които не се заяждат и присмиват в тези форуми                     TarikMom      благодаря също и на теб,но не съм съгласна за телевизора, свикнали сме с него и той ще бъде сменен с LSD мъничко на стената и няма даже да се вижда от гардероба,така че той не е проблем, желая ви всичко хубаво  bouquet

# 67
  • Мнения: 46 526
Щом няма да правите цялостен ремонт, може да сложите мокет, според мен има нужда от контраст - светъл мокет и стени, с тъмни мебели и тъмни пердета  newsm78

# 68
  • Мнения: 505
Ух, аз писах за радиатора. Дето бих го сменила.  Hug Моите бяха такива и протекоха, така че ги смених, точно с алуминиеви и наистина за мен това се оказа огромен напредък. Лошото е само, че ми качиха сметката - умножават консумираното топло по коефициент, различен за различните радиатори. За панелните, какъвто е твоят, коефициентът е най-нисък, съответно сметката най-ниска. Ако ти си харесваш радиатора, можеш просто да го освежиш с нова боя, дори и в сегашния цвят да е. Аз съм боядисвала тръбите на парното в банята в светло розово с блажна боя от Практикер - те я оцветяват на място по каталог. Страшно съм доволна от резултата, от тогава минаха 4 години и не забелязвам нещо да се е излющило.  Ако пък решиш да боядисаш дограмата или вратата на стаята или някакъв друг детайл в същия тон, мисля, ще се получи доста добре. Между другото, много мислих за стаята, защото не ми хареса много как се изразих. Този стил всъщност е реплика на културата на Европа от ХVІІ век примерно, с която аз не съм запозната добре. А интерпретирането му по този начин, оказва се, ме вбесява. Аз някак си не съм фен на тази интерпретация, но това си е мой проблем. А най-готините примери за кич съм виждала на гърба на парижани, които наистина умеят да се обличат. И у Версаче. И съм съгласна със съветите, които ти дава Горица тук.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 373
благодаря ви момиченца ,честно казано се колебая между по кичозния вариант и по изчистения ,като изчистен според моя вкус ще рече съчетаване на 2 максимум 3 цвята без всякакви шарки където и да било или другия е романтични десени, финтифлюшки и т.н.

що се отнася до радиаторите не бих ги сменила нямаме проблем с тях

# 70
  • Мнения: 166
То остава и заради съвети от форума  да почнеш да си сменяш радиаторите при положение, че можеш просто да ги скриеш. Айде компромис - един романтичен десен и два изчистени с финтифлюшки и от трите вида.   Sunglasses

# 71
  • Мнения: 1 176
Но защо шарките, финтифлюшките (супер е тая думичка) и романтичните десени ги свързваш само с кич?
Аз вече писах, че точно спалнята е мястото, където можеш да си ги позволиш, без да изглеждат нелепо.
Ако обичаш такива неща, направи си стаята романтична и с нежно излъчване.
Помещението сега изглежда захлупено и мрачно, но пък мебелите са ти много хубави, омекоти им линиите посредством аксесоари и текстил, и действай в тази посока.
Аз лично съм ЗА романтична спалня. Дори и сладникавите, романтични елементи могат да изглеждат стилно и елегантно.

# 72
  • Мнения: 308
   Не мисля, че спалнята е малка. Нашата е 14кв., но нямаме гардероб в нея, защото е в отделна стая. И аз бих махнала килимите, но не защото са персийски, а защото ми идват много тъмни специално за спалня. Шалтето и пердетата също бих сменила. Много тъмна ми изглежда стаята така, а и мебелите не са светли. Предложението да смените положението на спалнята също е добро и си струва да се опита.

   Ето тук има малко снимки от нашата спалня. Сега вече леглото на малката и скрина са в друга стая, но горе долу е това.

http://mart2008.snimka.bg/family/k-shtata-ni.267773.6643667

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Eclat   не че ги свързвам с тежкия кич аз така наричам всичко по натруфенко,но да харесвам ми просто се чудя дали да е сторгия или романтичен вид   bouquet

Tincheto 78  благодаря ти, много ми харесаха килимчетата в спалнята ти, и една от твоите снимки ме подсети нещо, мислех че само аз имам такъв полилей вентилатор вече, но ми върши идеална работа в кухнята,понеже хола ми е отделно от кухнята и трапезарията, той е в трапезарията и ми пасва идеално защото тя е решена в бежаво и златно, и му бях хвърлила око за смяна ама не ми се разделя май с него,  bouquet

# 74
  • Мнения: 1 236
Но защо шарките, финтифлюшките (супер е тая думичка) и романтичните десени ги свързваш само с кич?


Защото в българския език и бит липсва концепцията и разбирането за "романтичен", "колониален", "викториански" и т.н. стил. Познати са само техни далечни имитации, които в голямата си част са "кич". И поради липсата им в наличност, както и липсата на информация по въпроса, се считат за "старомодни".

И по тоя повод, не се прави разлика между "модерно" и "съвременно".

Не се прави и разлика между "пищен" и "натруфен" стил, но не виждам смисъл да се джавкаме само заради използваната дума  Tired

Е, стига да се разбираме за какво иде реч, и да не сме с негативно отношение, точната дума няма значение  Peace

..................................

Специално за тази стая, най-добре би било да се сложи светла покривка на леглото и светъл мокет, и да се запазят пердетата светли.

Ето все пак един вариянт изцяло в червено, само за идеята че и това може в малка стая (въпрос на вкус, да напомня  Whistling ) http://www.glassmagnolia.com/files/QuickSiteImages/Cromwell2_op_449x600.jpg

# 75
  • Мнения: 1 422
Махам килима, червената покривка върху леглото, джаджите върху нощните шкафчета, щорите, пердетата в този ред, нещото в рамчицата на стената също.

Слагам ГОЛЯМО цветно СВЕТЛО петно на стената, светло НЕБЛЕСТЯЩО покриване на леглото, никакви възглавнички в средата. Ако се държи задължително на пердета - едноцветни, недантелени, светли. Никакви меки покрития на пода.

# 76
  • Мнения: 4
Моят съвет е защо не облепиш спалнята със фолио за мебели и да ги освежиш по този начин ,да махнеш това шалте и тези килимчета и да поставиш две свежи нощни лампи и да се замислиш за други пердета.Това е моето мнение не го натрапвам . Simple Smile luvbed

# 77
  • София
  • Мнения: 407
Тази спалня има нужда от двама души.  Joy
 Hug

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 373
обикновен                   ето това е отговора Joy и ги има за сега и то много щастливи



не бих си махнала щорите за нищо на света, ненавиждам всякакви вътрешни щори на които все трябва да им обирам праха имала съм и не искам да чувам за тях
дограмата ни е дървена от хубаво дърво със страхотни уплътнения които са изпробвани ,а не е чамова както беше писал някой така че говорим само за текстил

извинявам се но ми се струва глупава идеята да си облепя спалнята с фолио, една позната се опита да си направи един шкаф и да не ви казвам какво грозна работа   НЕ ГО ПРАВЕТЕЕЕЕ!!!!!!

чао за сега сладуранки и благодаря  bouquet

# 79
  • София
  • Мнения: 407
обикновен                   ето това е отговора Joy и ги има за сега и то много щастливи


Да сте живи и здрави и да вършите подвизи в тази спалня!

 Peace

# 80
  • Мнения: 1 849
На мен също ми харесват такива мебели, даже и шалтето им пасва, но ще трябва да допълниш в същия стил - пердетата, картината над спалнята и лампите. Сложи още 1 възглавничка - за акцент, в по-светъл цвят (бял или 3 тона по-светъл - пепел от рози) и по-голяма, може и бяла с червени рози (или сърца, листа, др. цветя). Пердетата да са органза или сатен - има едни преливащи от червено към светло или да са еднакви като възглавничката. Сложи една по-голяма картина - в светлата гама с червен акцент и 2 лампи в стила на спалнята с дървена основа и леки дори воалени мотиви. Така впечатлението ще е за завършеност и романтичен, бароков стил. На пода може и 1 малко килимче, кръгло в червено и бяло или нещо като картината (или пердетата). Обедини идеята около нещо свежо и го повтори в десена (възглавничка, перде, картина, килимче) - така с не много средства ще дадеш нов и романтичен облик.
http://field.dibla.com/index.php?topic=5364.0
http://www.comfort.bg/bg/interesno/view/787.html
http://jana.mebeli.bg/index.php?m=320&lang=1&category=15 … id=1730&col=1

# 81
  • Мнения: 320
Наскоро ни се наложи да освежим една стара спалня,моя съвет е ,малко латекс ново шалте и пердета,и килимчета също,каренцата изчезват и стаята ще светне  Simple Smile

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 373
даааааа  newsm78 трябва ми светъл акцент

благодаря на пишещите и съветващите

M_Nik  bouquet
     първата снимка ме грабна много

# 83
# 84
  • Мнения: 1 849
Ето още малко в подобен стил:
http://bginterior.info/luksozni-vzglavnichki-i-aksesoari-za-spal … s-luxury-bedding/

Би могла на стената над спалнята да сложиш (залепиш) стикер за стена, не е скъп, а е много атрактивен или парче копринен, сатенен тапет в рамка.
Например този с маковете: http://www.evrostil.eu/category.php?id_category=18
или http://www.evrostil.eu/product.php?id_product=568
Да потърсиш подобна възлавничка и пердета.

# 85
  • Мнения: 17 987
Всички споменавате шалтета, аз пък съм ги прибрала дълбоко моите. Спалнята покривам само с олекотената завивка, естествено подбирам шарфашите да са в тон с мебелите и стените. Не мога да си представя всяка сутрин да покривам с шалтета, а и никой не влиза в спалнята през деня. Нямам ракла, така къде да си прибера завивката и възглавниците, за да покрия с шалте. Ако предложите нещо хитро обаче, може да размисля  newsm78

# 86
  • Мнения: 259
Аз също нямам ракла.Изпъвам завивките хубаво и отгоре мятам покривката.

# 87
  • Мнения: 1 176
Аз също нямам ракла.Изпъвам завивките хубаво и отгоре мятам покривката.
Същото правя и аз. Когато леглото е покрито с шалте, стаята ми изглежда по-подредена.
А къде оставяте покривката нощно време, докато спите?

# 88
  • Мнения: 940
Аз моите завивики ги нося в дрешника и мятам шалте отгоре. Даже оня ден си взех много хубаво ново в розово, каквато е и спалнята.
Общо взето никой не влиза, но на мен ми е по-добре така.

И аз се опитвам да прокарам идеята за стикер за стена, но пък от друга страна няма да стои добре, защото в спалнята ни тавана и една от стените са боядисани с перлена боя. И много кич ще стане май...

# 89
  • Мнения: 259
Нощно време слагам покривката на дъската за гладене.Тя стои винаги разпъната.И дрехите,които събличаме вечер,слагаме на нея.Като са ни малки стаите,търсим варианти.А зад вратата сложихме една стояща закачалка-от тези в Метро,на която закачаме дрехите,които носим в съответния сезон.Гардеробът все ни е тесен.

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 373
еее чак пък       къде си оставяте покривките нощем, ми къде хвърлям я на пода Joy и сутринта си я оправям и в моята няма кой да влиза обаче не харесвам само така със завивки оставена  Peace

# 91
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Стаята има задължително нужда от слабо осветление между едното нощно шкафче и пердето в ъгъла.Светещото тяло е хубаво да е на земята и да е тясно , дълго не много високо . Хубаво е да е комплект с нещо за интериор което да е на тоалетката на нея може да са две неща.Покривката може да си остане ако ви е по някакъв повод любима но калъфката едната задължително сменете със светла.Може и да се помисли за вълнообразно светодиодно осветление на стената закрепено зад гипсокартон който да е боядисан в тон с пердетата, или зад таблетката лента със светодиоди(най евтино изпълнение).Но ефекта от светлината за да се постигне интериор трябва да е винаги включена.Задължително без каренцата,картината и смяна на постелките с едноцветни-светли и цвете пред телевизора.. http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.bg-leds.com/ima … art%3D36%26um%3D1 или http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.dv-lux.com/imag … art%3D36%26um%3D1

Или така на корниза и под или зад спалнята диоди

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 09:30 от betttt

# 92
  • Мнения: 608
Струва ми се, че на стила на мебелите това осветление няма да е подходящо..
М/у другото забравих да спомена, че гледайки снимката на спалнята ми се струва, че й липсва зеленина. Някое зелено стайно растение на едното нощно шкафче, може би..

# 93
  • Мнения: 1 568
Бих махнала килимчетата, картината на стената. Каренцето също.
Бих сменила пердетата, като сложа римска щора.
Шалтето на спалнята също бих го сменила да е в тон с пердетата и да е много светъл цвят.


Бих махнала покривката на леглото също....
Ужасно изглежда така,съжалявам,не съм казала че трябва да е скъпо,за да е хубаво,но тук може да се приложи творчество и да стане нещо красиво и стилно,но по този начин е .....(извинявам се) но ужасно!  bouquet

# 94
  • Мнения: 1 236
Някое зелено стайно растение на едното нощно шкафче, може би..

Не се препоръчва да се държат растения толкова близо като се спи  Naughty Саксиите завъждат буболечки  Sick

# 95
  • Мнения: 2 266
Аз бих махнала пътеките,картината от стената,бих сменила пердетата и бих сложила нощни лампи на нощните шкафчета или на стената от двете страни.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 373
дааааа ужасно е вече и на мен не ми харесва,продължавайте Rolling Eyes

# 97
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Не знам , но на мен защо ми се струва , че спалнята е била оригинално бяла ?!! newsm78 newsm78

# 98
  • Мнения: 199
Моята е 10,5 кв..кутийка е, но за бижута..
Има си всичко, и не е задушаваща..
Даже и уютна се получи.. Wink
Исскаме снимки! Wink

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 373
betttt             от къде пък ти хрумна тази гениална мисъл, това си е оригиналния цвят на спалнята

                      след толкова съвети някой няма ли да се престраши да си покаже спалнята нагледно да видим след като съветват,хайде давайте моля Peace

# 100
  • Мнения: 608
sauron ,ще ти покажа моята, но предупреждавам, че е пред ремонт. Просто парите ни не стигнаха след ремонта на хола и кухнята това лято. Сменени са само мебелите-ново легло и скрин, както и пердетата. Идеята е да се махнат тапетите и да се боядиса в много бледо зелено с една огромна картина на стената до леглото, ламинат с цвета на мебелите и малки, рошави пътечки на земята. Както и ново осветление.Идеи имам колкото щеш, но за съжаление средствата ни ограничават много.

 

# 101
  • София
  • Мнения: 1 824
Аз бих махнала всичко. Съжалявам, но е много тъмна, тежка и демоде.

# 102
  • Мнения: 1 422
Нашата в началото на тази година като монтирахме мебелите. Растояние между леглото и прозорците (вляво на снимката) - 70 см, а между леглото и гардероба - 90 см (уточнявам, защото визуално е нереалистична снимката, тъй като е правена от близо на прехода към съседната стая). Вратите и прозорците са бели в цялата къща.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 373
харесват ми спалните, важното е вие да се чувставате добре там,благодаря за снимките  bouquet

# 104
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Аз пък моята ама изобщо не си я харесвам , или може би много остаря. Ама нема пари .....Дунапрена не си го давам на никого а нея може би, Гого ще я освежи в нов цвят - защото много жълтее...
В момента е с одеалце а по принцип трябва да е с блядо светло синьо- така са и перденцата..

# 105
  • Мнения: 503
Имам позната ,която върши чудеса с автоемайл  лак.Ако се боядиса спалнята примерно в бяло с комбинация с друг цвят  няма да върви на тъмния под.Добре е да се изцикли или да се постави светъл ламинат..Аз също харесвам нощни лампи на шкавчетата.Бих сменила пердетата ,с комбинация от плътни и воалени  дълги ,да закриват радиатора .Не харесвам пердета над радиатори.Бих махнала долната табла на спалнята , горната може да се тапицира.На стената добре ще стоят картини в бели рамки.Може и пътечките да се сменят.Сега пуснаха едни пухкави  в много приятни цветови комбинации.

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 373
ива     много си изчерпателна покажи твоята


не го приемай лично ама ...........тц...тц....шкаВчета!!!!!

# 107
  • Мнения: 308
   Sauron, не го приемай лично, но как може да се хващаш за шкаВчетата, при положение, че в двете изречения от последния ти пост няма нито една главна буква, нито една запетая или точка?

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Не го приемам лично .Peace
Така добре ли е? Майтап! Weary

# 109
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Хубаво започна темата , но май-май ще я окипазите....

# 110
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Саурон - аз бих махнала снимките вече.

Кой видял, видял.
Достатъчно вече някои хора си начесаха клавиатурите.

# 111
  • Мнения: 503
ива     много си изчерпателна покажи твоята


не го приемай лично ама ...........тц...тц....шкаВчета!!!!!
Заядливка  hahaha и нямам спалня  Laughing Спим на ъглови дивани.Това сериозно. Naughty

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 373
не съммммм заядливкаааа  smile3518
виж колко критики понесох тук Grinning ,просто исках да се насладя на това как хората когато става въпрос за чуждото колко са критични и винаги имат решение, не мислиш ли,много е интересно това
а вие си спете на диваните и хич да не ви пука, има много хубави спални в които не се случва нищо интересно и е тъжно и скучно
иначе получих много интересни и добри предложения за което ви благодаря,само не разбрах защо да махам снимките,трябва ли ,нека хората видят как не трябва вече да изгледа спалнята ви Grinning
момичета пишете аз ви чета всеки ден,приятен ден на всички  bouquet

# 113
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Моята стая е много тясна и малко по- дълга. Спалнята-легло съм я сложила до стената и ми е толкова трудно като я оправям. А пък Гого - моето мъжле, лази като си ляга и става Laughing винаги е спял от вътре. Въобще няма възможност - така както е да я дръпна от стената,  защото от там където съм снимала е врата. А ако я преместя на мястото на гардероба ще излезе много на пред и вратата от която снимам няма да може да се отваря на цяло.А сме на локално парно и на всякъде обичам да ми е отворено.Чувствам се не конфортно от затворени врати.... newsm78 newsm78

# 114
  • Мнения: 377
Темата отдавна е изчерпана. Но пишете, пишете  hahaha

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 373
soll  на вас пречи ли ви нещо,че се пише още по темата Peace

а защо тряба да се махнат снимките newsm78

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 12:57 от sauron

# 116
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
   sauron Намислила ли си нещо конкретно за промяната на интериора, за своята спалня? Момичета на мен ми харесва темата. 
И така като си общуваме, и разменяме мнения може да се реши някой дребен проблем. А  идеи има всеки от различни, по различни до критични. Но аз мисля, че не бих се засегнала. Показвайте си спалните пък може и да станат актуални и други подобни теми за кухни, хол и пр. Hug

# 117
  • Мнения: 608
Саурон, да не забравиш да снимаш промените, като ги направиш  Grinning Тук толкова се включиха, де със съвети, де само с критика, та съпреживяваме и се вълнуваме от крайния резултат.  Hug

# 118
  • Мнения: 993
Тази спалня има нужда преди всичко да й се махне телевизора. Съвсем сериозно! Моето мнение е, че това помещение трябва да си остане резервирано за   sleepuu и  luvbed Бих махнала и всякакви каренца, покривчици, изкуствени цветя и прочее ненужни допълнения, които само събират прах и изяждат пространство. Колкото по-изчистено, толкова по-релаксиращо.
Аз също бих сменила всички текстили с нещо модерно и светло в сиво-бежовата гама. Ако искаш някакви цветни акценти, можеш да ги постигнеш с чаршафите - купуваш 2-3 хубави комплекта и при всяка смяна на бельото спалнята изглежда различно. Peace Според мен покривалото за легло е ненужна екстра като се има предвид колко хубави чаршафи се продават напоследък, но това си е въпрос на личен избор - да има или не. Тъмният под също много "затваря". Единият вариант за него е да се изцикли до светло дърво, а другият, за който май никой тук не се е сетил, е да се застели изцяло подът със светъл качествен мокет. Моята спалня е така от 3 години и половина, по настояване на мъжа ми, и се получи изненадващо добре - като спалня в 5-звезден хотел (истинските 5-звездни хотели не слагат ламинати и прочее - това не е случайно!) Аз, честно казано, бях резервирана относно поддръжката на този мокет, но се оказа, че не е проблем, още повече, че спалнята е помещението с най-малък "трафик". А е голям кеф да стъпваш на мекичко. Опитай!

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 373
здравейте момичета, идеите ми почти се избистриха,но се изненадах че много ми допадна идеята за мокета. Съветваха ме за смяна на пътеките, но май ще ги махна нацяло и ще сложа светъл мокет,за да бъде пълна промяната, досега е тъмен пода,това за пода.Ще си сложа и много светла покривка не обичам розово,лила,синьо и разновидностите на синьо,така че най-вероятно беж,бяло,оранж нещо такова,харесах си и лампите,не ги снимах ще ги снимам,пердето цялото ще е дълго нещо ефирно но не много прозрачно,та за сега така,чаршафи имам доста и все са качествени и хубави но нещо не ми се ще да стои по чаршафи само, телевизора както казах и преди отива на поставка в ъгъла и въобще няма да се забелязва  bouquet

# 120
  • Мнения: 199
Аз също следя темата въпреки,че досега не съм писала.Мисля,че момичетата са дали свежи и интересни идеи,които авторката може да ползва.Аз лично си поръчах нов гардероб и го сложих по същия начин-срещу леглото,на дългата стена на стаята.Изпълва цялата стена по дължина и е висок почти до тавана.Усещам,че леко я "затваря",но да ви кажа на фона на това какво мога да сложа в него,това не ми се струва толкова голям проблем. LaughingДори мисля да стигна по далеч-обмислям да сложа голям скрин на стената до вратата.Пак по причина място за багаж.Боядисала съм стаята светла,така както са те посъветвали повечето от момичетата.Със светли пердета(тънки и дебели)и ще правя завивка за леглото от същия цвят и материя като дебелите.Пода ми е срвнително светъл ламинат,а цвета на гардероба е средно тъмен.Мисля,че горе-долу добре се получи(някои детайли не са готови),но като че ли е малко скучно.Та затова следя идеите-и аз да ползвам някоя. JoyЩе ти пусна снимки,но трябва да направя.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 373
avgusta21   благодаря ти с интерес ще чакам да видя снимките, що се отнася до подредбата на моята,аз си харесвам спалнята и като модел и цвят,преди имах плътни завеси и друго тънко перде,но ми омръзнаха и ги махнах, сега е време за промяна пак но само на текстила,незнам дали съм качила но спалнята си има и тоалетка,та така писах и аз да получа идеи а вече как ще стане е наш избора  bouquet  bouquet  bouquet

# 122
  • Мнения: 199
Следя темата и прочетох за тоалетката.И за големината на стаята.Разбрах и,че "на първо четене"си премахнала някои от декорациите.Което абсолютно подкрепям.Аз също като някои от дамите смятам,че с подходящи(и не задължително скъпи)допълнителни елементи можеш да постигнеш чудеса.(пребоядисване на стените,текстил,лампи).И аз съм "за" дългите пердета.Освен това мисля,че ако искаш да постигнеш съществена промяна трябва да се откажеш от персийските пътечки.(Можеш да ги ползваш някъде другаде,пр.вила).Някой беше пуснал снимка на нещо,което доста ми хареса,но ще се върна назад да видя кой.
Току-що видях,че си написала,че засега ще сменяш текстила само.Ами помисли си за цялостната визия,която искаш да получиш и почни с това.После ще добавиш и други неща,за да постигнеш в крайна сметка това,което искаш.

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 11:53 от avgusta21

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 373
исках да кажа че ще си остане спалнята такава каквато е и на това си място,явно съм пропуснала да кажа че задължително ще пребоядисаме стаята и ще сменя текстила, Grinning

# 124
  • Мнения: 160
Чистичко, подредено, но според мен малко подтискащо и демоде. Освежи с тъкани, пердета, шалте, хубави пътеки. Наблегни  и на аксесоарите, лами, някоя свещ можеш да сложиш....аз обикалям магазините и от там черпя идеи. Виж как е аранжирана една спалня в "Комо" или някъде другаде. Успех и после пак да снимаш  Simple Smile

# 125
  • Мнения: 993
Роничка, авторката на темата точно над твоя пост е написала, че вече е решила какво ще обнови. Според мен ще се получи хубаво. Чакаме снимки!  Peace

# 126
  • Мнения: 2 657
Ще се намеся и аз в темата,тъй като и аз смятам напролет да довършвам спалята.
И аз съм на мнение шалтето да се замени със друго в тон със завесите PeaceЕдно щиклене и без пътеките и ще промени интериоза изцяло.Паркета може да го оцветиш със байц и след това да го лакираш с лак.Ако не желаеш разбира се,да го оставиш с безцветен.
Ние сега правихме детската с безцветен,а хола го оцветихме-и да ти кажа оцветения ми харесва повече.

При мен промяната ще е в цвета на стените/ще се затваря и единия от прозорците,тъй като така в момента две стени са ми с прозорци/ и циклене на паркета.При мен плътните завеси са в бордо и шалтето ми е комбинация от бяло и бордо.При нас секциите бяха от голямите/които изобщо не бяха за тази стая/,но мъжа ми ги наряза на парчрта и се получи раздвижено Wink

# 127
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
без да се сърдиш, обаче тази стая ме подтиска...
ако имаш възможност направи цялостна подмяна на нещата вътре... включително и на мебелите....

# 128
  • Мнения: 111
Според мен има нужда от нови мебели и цветни стени.

# 129
  • София
  • Мнения: 8 283
Първо моля авторката, ако е възможно да направи още няколко снимки от различни ъгли.

Ето моето предложение, като уточнявам че следя темата от самото и начало... и в началото може би ако се бях изказала щях да подкрепя отрицателните мнения.

1. Може да се сменят дръжките на гардероба/шкафчетата.
2. Предложението за светъл килим мокет е добро, но прецени дали ще е удачно. Сестра ми беше с мокет в мръсно бял цвят и наистина след известно време цветът определено беше мръсен Sad без видимо да имаше причина.
3. Ако шкафчетата позволяват аз бих отрязала задната част и да станат равни.
4. Имали възможност гардероба и шкафчето да разменят местата си, да отиде до врата на балкона, без да пречи на отварянето.
5. Пердета с еднаква дължина.
6. Нова покривка за леглото и готово.

 

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 373
благодаря на всики писали, много ценни неща научавам от вас и те допълват моята представа,винаги е добре човек да потърси и друго мнение,понякога решението е пред очите ни но ние не се сещаме,благодаря още веднъж  bouquet

# 131
  • Мнения: 2 657
Desem е права!Направи още някоя снимка,та да придобием по-добра представа за разположението и мебелите.

# 132
  • Мнения: 10
Аз бих сложила огледала по вратите на гардероба . Може и да облепиш мебелите със цветно фолио в по- светъл цвят . Ще е по- евтино от  нови мебели  Peace

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 373
абсурд фолио, не правете това

# 134
  • Мнения: 199
Sauron,реши ли какъв цвят ше сложиш на стените?
По нагоре ти бях писала за спалнята ни,която горе-долу по описание отговаря на някои от предложенията за цветови промени от мамите в темата ти.И ти бях написала,че се получи някак скучничко.За сметка на това детската ни стая се получи страхотно-много приятно млечно зелени стени с пердета в нещо като екрю(дебелите)и прекрасни тънки пердета в подобен цвят,които просто "озряват"стаята,като "поемат"леко от цвета на стените.(това го давам като пример)Спалнята ти ми изглежда като да е доста светла.Така ли е наистина?Използвай светлината отвън и мн.хубаво помисли какъв цвят да и сложиш отвътре Peace

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 16:17 от avgusta21

# 135
  • Мнения: 48
Аз бих сложила огледала по вратите на гардероба . Може и да облепиш мебелите със цветно фолио в по- светъл цвят . Ще е по- евтино от  нови мебели  Peace

Супер идея е това с огледалата - стаята ще изглежда по-голяма. Бих сложила и по-голяма, но топла картина, а самата стая да е в по-топли цветове също  Simple Smile

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 373
спалнята е много,много тъмно кафяво, имам си голямо огледало, много огледално май ще ми дойде

# 137
  • Мнения: 29
Не успях да прочета всички идеи. Това, което си мисля, че ще е хубаво е:
- светли тапети със златист цвят;
- големи възглавници със златист цвят и украска от червеното на постелката на леглото, в случай, че тя остане, ако си решила да я махнеш, то цвета на новата.
- Ако оставиш килимчетата, съобрази постелката с тях.
- допълнително някакъв фриз на стената, който да не бъде много забележим, но да придава красота на стената, вместо да има някакви картини по стената.
- може да добавиш малко светлина  - има голямо разнообразие от осветление за над нощните шкафчета, но не и нощна лампа.
- пердетата - светли с мотив на стените (и килимчетата; завивките) - на мен ми харесват тези тип "австрийска щора".
Според мен комбинацията от два цвята в цялата стая е най-добра, като единият е основен, а другият подчертава стила.
Успех!   newsm10

# 138
  • софия
  • Мнения: 386
Не слагай огледала на гардеробните врати.Според фън шуй не е добре да има огледало с-у спящия-дърпа от енергията.Може би светло фолио на вратите на гардероба ще увеличи оптически пространството и ще се съчетае добре с тъмния тон.Надявам се,че съм била полезна.Успех.

# 139
  • София
  • Мнения: 971
Тая мода с фън шуй просто ме убива. Пръкна се последните години и хайде всички се съобразяват с нея. Все едно бабите ни все по фън шуй са се водили - а имаме хубави спомени от къщите си в детството, нали? Не си усложнявайте живота и без това трудните интериорни решения в българските малки жилища. Фън шуй е просто маркетинг.

# 140
  • София
  • Мнения: 971
След като посякох всички стремежи към фън-шуй Simple Smile да кажа и моето предложение.

С най-минимални средства: на стените - латекс в гълъбово сиво, текстил в убито сиво-синьо, резеда и бяло. Килим едноцветен, в бяло (бял китеник от едно време ако имате също върши работа, само може да го изрежете в малко по-шантава форма, да не е правоъгълна, да напомня на кожа метната на земята). Пердета бели, едноцветни и без шарки, еднакво дълги до пода.

Лапма бяла, изчистена.

Картина в тези цветове, може и сами да си направите, не е задължително да купувате нещо - използвате гърба на някой стар календар и правите колаж от изрезки в подходящи цветове и готово.

Всички мебели си остават както са си, разходите са минимални.

Сивото в спалня може да ви се стори абсурдна идея, но е много топъл и неутрален цвят и при смяна само на тия гореописаните неща (спално бельо, дребен аксесоар) променя стаята изцяло.

ето пример за гълъбово сиво, което съм сложила в моята спалня за доказателство че не давам съвети които не смея да изпълня сама Simple Smile

а можеш да прочетеш и моята тема в съседство, в която пускам мои си интериорни измишльотини и идеи
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=454657.0;all

# 141
  • София
  • Мнения: 2 432
Тая мода с фън шуй просто ме убива. Пръкна се последните години и хайде всички се съобразяват с нея. Все едно бабите ни все по фън шуй са се водили - а имаме хубави спомени от къщите си в детството, нали? Не си усложнявайте живота и без това трудните интериорни решения в българските малки жилища. Фън шуй е просто маркетинг.


напълно подкрепям това мнение. Имам и собствен опит, така да се каже. 6 години спяхме с моят приятел в спални с огледало. Първите две имеше едно огледало точно срещу леглото, а останалите 4 - едно срещу леглото и гардероб с огледални врати по продължението на едната стена. сега вече 3та година сме без огледала и никаква разлика няма - нито в енергийните ни потоци, нито в хармонията на отношенията ни, нито в нищо...

Фън шуй има логични съвети, но има и просто залитания в някои посоки, които са "твърде модерни" , така да се каже..

# 142

Общи условия

Активация на акаунт