ОТ КАКВО ИМА НУЖДА ТАЗИ СПАЛНЯ

  • 29 897
  • 142
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 48
Аз бих сложила огледала по вратите на гардероба . Може и да облепиш мебелите със цветно фолио в по- светъл цвят . Ще е по- евтино от  нови мебели  Peace

Супер идея е това с огледалата - стаята ще изглежда по-голяма. Бих сложила и по-голяма, но топла картина, а самата стая да е в по-топли цветове също  Simple Smile

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 373
спалнята е много,много тъмно кафяво, имам си голямо огледало, много огледално май ще ми дойде

# 137
  • Мнения: 29
Не успях да прочета всички идеи. Това, което си мисля, че ще е хубаво е:
- светли тапети със златист цвят;
- големи възглавници със златист цвят и украска от червеното на постелката на леглото, в случай, че тя остане, ако си решила да я махнеш, то цвета на новата.
- Ако оставиш килимчетата, съобрази постелката с тях.
- допълнително някакъв фриз на стената, който да не бъде много забележим, но да придава красота на стената, вместо да има някакви картини по стената.
- може да добавиш малко светлина  - има голямо разнообразие от осветление за над нощните шкафчета, но не и нощна лампа.
- пердетата - светли с мотив на стените (и килимчетата; завивките) - на мен ми харесват тези тип "австрийска щора".
Според мен комбинацията от два цвята в цялата стая е най-добра, като единият е основен, а другият подчертава стила.
Успех!   newsm10

# 138
  • софия
  • Мнения: 386
Не слагай огледала на гардеробните врати.Според фън шуй не е добре да има огледало с-у спящия-дърпа от енергията.Може би светло фолио на вратите на гардероба ще увеличи оптически пространството и ще се съчетае добре с тъмния тон.Надявам се,че съм била полезна.Успех.

# 139
  • София
  • Мнения: 971
Тая мода с фън шуй просто ме убива. Пръкна се последните години и хайде всички се съобразяват с нея. Все едно бабите ни все по фън шуй са се водили - а имаме хубави спомени от къщите си в детството, нали? Не си усложнявайте живота и без това трудните интериорни решения в българските малки жилища. Фън шуй е просто маркетинг.

# 140
  • София
  • Мнения: 971
След като посякох всички стремежи към фън-шуй Simple Smile да кажа и моето предложение.

С най-минимални средства: на стените - латекс в гълъбово сиво, текстил в убито сиво-синьо, резеда и бяло. Килим едноцветен, в бяло (бял китеник от едно време ако имате също върши работа, само може да го изрежете в малко по-шантава форма, да не е правоъгълна, да напомня на кожа метната на земята). Пердета бели, едноцветни и без шарки, еднакво дълги до пода.

Лапма бяла, изчистена.

Картина в тези цветове, може и сами да си направите, не е задължително да купувате нещо - използвате гърба на някой стар календар и правите колаж от изрезки в подходящи цветове и готово.

Всички мебели си остават както са си, разходите са минимални.

Сивото в спалня може да ви се стори абсурдна идея, но е много топъл и неутрален цвят и при смяна само на тия гореописаните неща (спално бельо, дребен аксесоар) променя стаята изцяло.

ето пример за гълъбово сиво, което съм сложила в моята спалня за доказателство че не давам съвети които не смея да изпълня сама Simple Smile

а можеш да прочетеш и моята тема в съседство, в която пускам мои си интериорни измишльотини и идеи
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=454657.0;all

# 141
  • София
  • Мнения: 2 431
Тая мода с фън шуй просто ме убива. Пръкна се последните години и хайде всички се съобразяват с нея. Все едно бабите ни все по фън шуй са се водили - а имаме хубави спомени от къщите си в детството, нали? Не си усложнявайте живота и без това трудните интериорни решения в българските малки жилища. Фън шуй е просто маркетинг.


напълно подкрепям това мнение. Имам и собствен опит, така да се каже. 6 години спяхме с моят приятел в спални с огледало. Първите две имеше едно огледало точно срещу леглото, а останалите 4 - едно срещу леглото и гардероб с огледални врати по продължението на едната стена. сега вече 3та година сме без огледала и никаква разлика няма - нито в енергийните ни потоци, нито в хармонията на отношенията ни, нито в нищо...

Фън шуй има логични съвети, но има и просто залитания в някои посоки, които са "твърде модерни" , така да се каже..

# 142

Общи условия

Активация на акаунт