ОТ КАКВО ИМА НУЖДА ТАЗИ СПАЛНЯ

  • 29 915
  • 142
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 176
...една госпожа се изказа че е непростима грешка да има табла откъм краката  спалнята и моята е с табла и си ми харесва...
Това наистина е грешка, но само ако таблата е висока, защото "изяжда" от пространството. Твоята не е така.  Моята табла е доста висока, но стаята е много голяма. При теб си е супер леглото.

Мебелите са ти много хубави, класически. Просто трябва да се накарат "да говорят", ох не знам как да го обясня...

...имах хубава покривка цвят слонова кост но се захаби и я махнах а тази ми бърка в здравето  червената но я сложих за сега пък и ми е подарък от приятелка без много вкус но за сега ще спаси положението...
Приятелката ти не е без вкус вероятно, покривката не е грозна, напротив. Сама по себе си е стилна и романтична, но красотата и не личи, защото не е обединена с други елементи в същия стил. Спалнята е стаята, в която можеш да си позволиш къдрички, воланчета, изобщо повече фриволност.
Нищо не казваш по въпроса, дали гардеробът може да се събере на стената с вратата. Дай малко повече подробности, за това какви са твоите идеи за промяна като цяло. И други снимки направи, ако имаш желание, разбира се.
По-късно ще се включа пак.

Сега прочетох- 16 кв. м.- не толкова малка стаята.

# 46
  • Мнения: 505
Ами, нищо и няма на стаята, напълно завършена е в стил от преди не мога да сметна колко години. Просто е ужасно демоде. Не би трябвало да живеете в такава стая, ако сте на възраст под 60 години. На мен всичко това ми изглежда старо и опротивяло. Ако попадна в тази спалня, ще изхвърля всичко, що е плат. Ще сменя радиатора на парното, ще пребоядисам стените в модерни тонове и ще си купя най-скъпите и красиви чаршафи от най-добрата марка, която мога да си позволя. Хубавото е, че мебелите са от масив, че леглото е голямо и удобно. На тъмните мебели бих сложила леко блестящи материи - като органза за завеси или памучен сатен за чаршафи. И най-вече да е съвременно, класическите мебели от дърво да са в среда със съвременен дизайн. Бих сменила и телевизора, бих добавила модерни лампи, също и картина. Моля за извинение, трудно се дават съвети, нахално някакси, ако си харесвате стаята, ваша си е.

# 47
  • Мнения: 836
Спалнята има нужда от свежест и мекота. Стаята е малка, затова бих заложила на светлите тонове по стените, пердетата и завивките. Дограмата, доколкото виждам е чамова - не се връзва с фурнира на мебелите. Бих я боядисала в бяло.
Би ме дразнел и един такъв изглед към... гардероб. Няма ли начин той да се премести на стената, в ляво от вратата? Така ще се отървете и от индианската пътечка между него и леглото. 
Можете да помислите за по-раздвижени и интересни десени тапети или мазилки.
Ето едно перфектно изпълнение в такъв стил:
http://furniturenyc.net/index.php?main_page=popup_image&pID=230

# 48
  • Мнения: 1 236


и една идея за нощно шкафче  Grinning

# 49
  • Мнения: 982
Може ли да кажете колко големи са ви спалните!
Изненадах се от това колко много хора смятат, че спалня 16 квадрата е малка.
Живеем в доста голямо жилище и нашата спалня е толкова.

Мебелите ми харесват. По-скоро са ми омръзнали тези от плоскости.
Килими и пътечки в спалня не харесвам, но аз не съм капацитет.
За спешна смяна е най-вече пердето.

# 50
  • Мнения: 836
...
Изненадах се от това колко много хора смятат, че спалня 16 квадрата е малка.
...

За едно средностатистическо българско жилище не е малка. Но на тези точно мебели им е тясна. Гледам, повечето си представят стаята в стил необарок, но той изисква повече пространство, огромни помещения. Характерните за него пищност и разточителност няма как да се вместят в 16 квадрата.  Резултатът ще е задушаващ и натоварващ кич.

# 51
  • Мнения: 2 175
Моята е 10,5 кв..кутийка е, но за бижута..
Има си всичко, и не е задушаваща..
Даже и уютна се получи.. Wink

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 373
такаааа благодаря на всички за съветите и идеите  bouquet това което и на мен не ми харесва са пътеките, пердето и покривката, подлежат на тотална смяна,както аз и вие смятате с нещо по светло, и не гардероба няма къде другаде да се сложи , аз имам по кичозен стил и харесвам лъскаво,къдраво и всякакви джиджавки
само не разбрах някой каза че би сменил радиатора много ми е интересно с какво би го сменила ,естестено с друг и да позная ще ми каже алуминиев ,смешно е ,лично на мен алуминии не ми върши работа и отгоре на всичко ги намирам за по грозни от тези
на добронамерените приятна вечер  bouquet

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 373
само така дай да видим бижуто   Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 2 438
То за текстила май всички се съгласиха  Peace

Според мен можеш да послушаш съвета за баланса на гардероба и бялата стена като промениш цвета на стената зад спалнята и сложиш над нея картина или пано или залепени елементи, които да са в един и същи стил като новия тексил.

Също така може да смениш дръжките на гардероба и нощните шкафчета - едни нови дръжки правят чудеса понякога. Съжалявам, че нямам снимки преди и след на една спалня, която имахме преди време. 

# 55
  • Мнения: 2 175
само така дай да видим бижуто   Peace

Още не е довършено - чакам си таблата на леглото и щорите.Wink

# 56
  • Мнения: 1 731
Каквото и да направиш ,все ще е добре ,защото е вашата спалня и е достатъчно вие да си я харесате.И аз имам такъв масивен гардероб ама засега ще го изтърпя.Иначе спалнята ми е най-хубавото място в цялата къща.Успех с реформите и чакаме снимки. newsm10

# 57
  • Мнения: 8 999
На такава малка спалня и на такива тъмни мебели, бих сложила някакви светли рошави килимчета, светло шалте, плътни завеси с цвета на другия текстил. Над леглото наистина стои малко празно, но не знам, ако се сложи някое голямо пано или картина, да не затапят съвсем пространството.

# 58
  • Мнения: 4 965
... Няма нищо лошо в легло с две табли. Някои хора просто не знаят откъде идва този стил и представите им стигат само до "къщата на баба" например, просто защото не са го виждали в друга обстановка   Whistling    hahaha
...

"Къщата на баба" също има невероятен чар и лично на мен ми харесва, без изобщо да ме интересува, че било "остаряло". Когато нещо е със стил, то не може да остарее.
За вилата специално влачихме тежките мебели на баба ми и спалнята ни там е изцяло в подобен стил - леглото, гардеробът и нощните шкафчета са от 40-те години, масив, в невероятен меден цвят /само ги прелакирахме и махнахме пружината, като сложихме матрак/ - правени са толкова качествено, че ще издържат още поне 100 г. Всичко в стаята е съобразено с мебелите - бежов мокет, светли стени, варосан и минат със синка таван, късокосмест китеник на леглото, специално обикаляхме да търсим нощни лампи по антикварните магазини... Peace

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 10:46 от azaf

# 59
  • Мнения: 166
И аз се чудя защо разговорът забива от време на време в посока "какви са тези мебели". В крайна сметка, когато нещо си е качествено или харесвано от собствениците, защо да не остане. Освен това сегашната линия с правите линии в един момент също ще е демоде.

Общи условия

Активация на акаунт