Герданче при никнене на зъбки ?

  • 17 959
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54
за пръв път чувам...
надявам се да нямаме проблем с никненето на зъби, но ако видим зор и това ще пробвам сигурно....

# 61
  • Мнения: 1 425
И моят син има такова герданче, сега мисля да го сложа на дъщеря ми. Според мен помогна при никненето на зъбките. Тези герданчета (които се продават тук) са направени специално за бебета, всяко камъче е завързано по отделно и ако се скъса, не могат камъните да се разпилеят или да се нагълтат от бебето.

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Никога не бих си и помислила да давам пари за такава глупост...

# 63
  • Мнения: 136
И аз съм чувала, че действа. Освен това не е задължително да е на вратлето, ръката или на друга част от тялото на бебето.

Може да е под възглавницата му, в някое джобче или нещо подобно. Важното е да е близо до него.

Аз съм сложила едно герданче под възглавницата ми (той спи до мен на спалнята), все още няма толкова сили, за да я вдигне или да бръкне под нея, а откакто герданчето е там, спи много спокойно  Peace   Не знам дали е внушение или просто съвпадение, но си е факт, че откакто кехлибарът е там, синът ми спря да се буди ревящ  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 20
Според мен действа герданчето. На нас ни го купиха от Австрия. Сложих го на малката като стана на 7 месеца и вече явно я тормозеше зъбче. Спи много по-спокойно от тогава. Не го свалям изобщо.
Предпочитам да и сложа герданче ,което е кехлибар , вместо да давам хапчета , да мажа с гелчета и т.н. В БГ не е много популярно и хората гледат с недоверие и насмешка , но .... хората в Европа си го ползват.
ЗА кехлибара е доказано , че действа успокояващо не е само психическата нагласа на майката.

# 65
  • София
  • Мнения: 17 596
Не бих дала такова дълго, тънко нещо в ръцете на бебе. Може да се удуши с него. Не го намирам за безопасно.

ЗА кехлибара е доказано , че действа успокояващо не е само психическата нагласа на майката.

Да ме прощаваш, ама... как да го кажа по- меко... глупости говориш? Много е полезно човек като каже за нещо, че е "доказано" да цитира и някое доказателство. По темата: кехлибарът не действа по какъвто и да било начин при носене. Същото се отнася и за всички други накити. Е, освен на настроението,р разбира се. Много по- успокояващо би действала, впрочем, диамантена огърлица - по очевидни причини.

Не знам какви ги вършат в Европата. Честно казано, не искам и да знам.

Поставянето на гердан на бебе е потенциално опасно - всъщност, животозастрашаващо. Ако някой смята, че собствените му внушения са по- важни от живота на детето му - да действа смело.

За протокола, говоря това от позиция на човек, чието бебе винаги е спяло само в стаята си. С други думи, едва ли съм особено психясала по темата "безопасност". Но има неща, които са неразумни и излишни.

# 66
  • Мнения: 3 211
anhelito, как къпеш бебето? С герданчето ли? И после как мажеш тялото с лосион или олио? Няма ли да стане цялото герданче в сапун/крем? Ей това се чудя аз. Да го свалям ли при баня?

# 67
  • Мнения: 31 398
Не съм ползвала герданче. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 925
Не бих дала такова дълго, тънко нещо в ръцете на бебе. Може да се удуши с него. Не го намирам за безопасно.

ЗА кехлибара е доказано , че действа успокояващо не е само психическата нагласа на майката.

Да ме прощаваш, ама... как да го кажа по- меко... глупости говориш? Много е полезно човек като каже за нещо, че е "доказано" да цитира и някое доказателство. По темата: кехлибарът не действа по какъвто и да било начин при носене. Същото се отнася и за всички други накити. Е, освен на настроението,р разбира се. Много по- успокояващо би действала, впрочем, диамантена огърлица - по очевидни причини.

Не знам какви ги вършат в Европата. Честно казано, не искам и да знам.

Поставянето на гердан на бебе е потенциално опасно - всъщност, животозастрашаващо. Ако някой смята, че собствените му внушения са по- важни от живота на детето му - да действа смело.

За протокола, говоря това от позиция на човек, чието бебе винаги е спяло само в стаята си. С други думи, едва ли съм особено психясала по темата "безопасност". Но има неща, които са неразумни и излишни.
Абсолютно съм съгласна с това мнение  Peace

# 69
  • Мнения: 59
От къде мога да взема такова герданче за малката?

# 70
  • Мнения: 790
Не вярвам по принцип, но след като нищо друго  не помогна, реших да пробвам. Ако не друго поне й стои хубаво. До сега няколко пъти го слагам в крайни ситуации и е помагало като че ли или е чиста случайност.

Но, не съм поръчвала чак от сайтове и т.н. Взех го от едно магазинче за бижута. казва си се огърлица за бебета при никнене на зъбки. Струваше 10 лв. и жената знаеше за какво става въпрос.

Слагаме го само за спането. Не я къпя с него, понякога и през деня го държим, но ако се сети за него, почва да го дърпа.

# 71
  • Мнения: 707
Приятелката ми има такъв гердан и го е сложила на сина си, но дали има някакъв успокоителен ефект при никненето на зъбите не знам. Сигурна съм, че на приятелката ми действа (тя е спокойна), но не вярвам да има такъв ефект и върху детето  Mr. Green. Ще го попитам като порасне  Laughing.
Аз никога не бях чувала за подобен гердан и не бих го купила за дъщеря ми. Не вярвам.

# 72
  • Мнения: 233
Моята дъщеря има такова герданче. Подариха й го. Слагах й го за няколко дни, още преди да й се появят първите зъбки... Ефект не знам дали имаше, защото тя не искаше да го носи, а да го мотае из ръцете и устата си.
 
Относно страховете ви - не е възможно да се скъса и да се разпилеят топчетата! Няма как и да се удуши детето, герданчето е лекичко. В интерес на истината, и на мен ми бяха това страховете, но след като го носи известно време, видях, че няма проблем.

Наскоро го намерих някъде забутано и дъщеря ми го загризка. А тя вече има зъбки. Захапа едно топче явно много здраво, щото се счупи и остана в устата й. Ето, това е вече опасно! Видях го навреме, за щастие. Но, въпреки липсващото топче, герданчето си стои цяло.

Тук (Швейцария) виждам почти всяко 3-4 дете с такова герданче. Каквото и да значи това.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
А в България откъде може да се купят такива герданчета?

# 74
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
anhelito, как къпеш бебето? С герданчето ли? И после как мажеш тялото с лосион или олио? Няма ли да стане цялото герданче в сапун/крем? Ей това се чудя аз. Да го свалям ли при баня?

Не питаш мен,но вече и второто ми дете носи герданчето та да кажа Crazy
При къпане не го махам-мия с пяна на Avene и няма проблем.Втората си дъщеря не я мажа с нищо,но първата съм я мазала с лосион на A-derma  и е нямало проблем.

Общи условия

Активация на акаунт