Герданче при никнене на зъбки ?

  • 17 962
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 23 137
Не бих сложила това герданче, та ако ще и платинено да е и с още по-големи лечебни свойства  Peace

# 76
  • Мнения: 3 550
За пръв път чувам такова нещо.

# 77
  • Мнения: 1 054
Абе те гелчетата и хапченцата не успокояват при зъбоникнене,та камоли герданче Stop
п.с.това млако ми прилича на онези смс-и за отслабване и отказване на цигарите  Laughing
Пък на мен ми прилича на гадните медни гривни дето бабите ги носят, че да не вдигат кръвно  Crazy

# 78
  • Мнения: 364
Не знам дали би било интересно за вас, но все пак ще споделя.
Намерих вчера възглавничка, пълна с кехлибарени топчета!
 
http://www.babyundkind.at/product_info.php?info=p3585_Bernsteinkissen.html

# 79
  • София
  • Мнения: 6 221
Стана ми интересно, та се записвам, а и Сиска дава положителни отзиви...  Simple Smile Само не ми стана ясно къде тук мога да видя такова нещо. Някой каза магазин за бижута, ама това какво значи - магазинче тип Лъвов мост, или нещо по-солидно?

# 80
  • Мнения: 54
не е ли опасно това за бебето?

# 81
  • Мнения: 275
Надали е опасно. Дали помага е друг въпрос, но всеки си решава.

# 82
  • Мнения: 1 732
Герданчетата са направени специално за бебета. С възелчета. Няма как да се разпилеят мънистата.  Има и герданчета, краят на които е с магнит.
Никакъв риск от задушаване няма, в случай, че ако не дай Боже, бебето го дръпне.
Магнитът веднага се разделя на две.

Положителният ефект на кехлибара върху развитието на бебето и детето не може да се сравни с нищо друго Peace
Изобщо не е само за зъби.
Моят син носи такова герданче/без магнитна закопчалка/, както и повечето му другарчета от детската градина.
Тук това е общоприето и се възприема като нещо съвсем нормално. Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 22:23 от realist

# 83
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Абе те гелчетата и хапченцата не успокояват при зъбоникнене,та камоли герданче Stop
п.с.това млако ми прилича на онези смс-и за отслабване и отказване на цигарите  Laughing
Пък на мен ми прилича на гадните медни гривни дето бабите ги носят, че да не вдигат кръвно  Crazy

Веднъж вече пуснах снимки,но специално още една да видиш,че няма нищо общо с на бабите гривните за кръвно Crazy
http://www.facebook.com/album.php?page=2&aid=2023471&id= … amp;id=1396395314

# 84
  • Мнения: 666
Уаууууууууу луксозна работа CrazyИ все пак съм на мнение,че нищо не помага при вадене на зъбки(освен малко ракия преди сън Laughing)
п.с.ракията е в кръга на шегата...сега да не ми коментирате поста Peace

# 85
  • Мнения: 1 558
Не съм ползвала подобни работи и не вярвам в ефекта от тях Stop

# 86
  • sofiq
  • Мнения: 32
много са добри тези герданчета.Препоръчвам ги с две ръце

# 87
  • Мнения: 46
Не бих дала такова дълго, тънко нещо в ръцете на бебе. Може да се удуши с него. Не го намирам за безопасно.

ЗА кехлибара е доказано , че действа успокояващо не е само психическата нагласа на майката.

Да ме прощаваш, ама... как да го кажа по- меко... глупости говориш? Много е полезно човек като каже за нещо, че е "доказано" да цитира и някое доказателство. По темата: кехлибарът не действа по какъвто и да било начин при носене. Същото се отнася и за всички други накити. Е, освен на настроението,р разбира се. Много по- успокояващо би действала, впрочем, диамантена огърлица - по очевидни причини.

Не знам какви ги вършат в Европата. Честно казано, не искам и да знам.

Поставянето на гердан на бебе е потенциално опасно - всъщност, животозастрашаващо. Ако някой смята, че собствените му внушения са по- важни от живота на детето му - да действа смело.

За протокола, говоря това от позиция на човек, чието бебе винаги е спяло само в стаята си. С други думи, едва ли съм особено психясала по темата "безопасност". Но има неща, които са неразумни и излишни.
Мислиш ли, че в държави като Австрия, Швейцария, Германия ще се продава стока, която е потенциално опасна за бебето? Това са специално направени бебешки герданчета, всяко мънисто е отделно завързано, според мен не би могло да се скъса. А кехлибарът е смола и определено има излъчвания, за разлика от диаманта.
Синът ми има такова герданче и изобщо не му обръща внимание. Къпя го с него, изобщо не го махам. Проблем с никненето на зъбите няма. В момента му никнат три навъднеж. Апетит не е загубил, не се е подсичал, не вдига температура, не реве с часове. Примрънква нощем, но това го правеше и без да вади зъби.
Аз лично съм доволна, а и предпочитам герданчето пред мазилата с лидокаин Peace

# 88
  • Мнения: 8 999
Не, не съм ползвала. Като видех, че положението е нетърпимо и само гелчета няма да помогнат, давах по една доза Ефералган. Той действа, освен температуропонижаващо, и болкоуспокояващо.

# 89
  • Мнения: 1 428
Това е поредната глупост измислена за пари.Наистина ли мисли някой,че действа?

Общи условия

Активация на акаунт