Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 596
Здравейте! Ние днес и направихме голяяяяма разходка до езерото, едвам се довлякох до къщи   Animal Snail, но беше много готино.
То много далеч това езеро бе Биби  Joy Joy Joy
ама трудно се обикаляяяя  Joy Grinning Mr. Green

# 61
  • Мнения: 3
    Добро утро! Черпя ви с хубаво кафе, ядки, плодове и мед. Качването на изображения явно не е моята сила. Пожелавам на всички ви лек и успешен ден! Аз ще се опитам да отида на консултация. До по- късно!

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 31
                                                       



Хайде кафенцето и закуската от мен тогава.

# 63
  • Мнения: 5
Добро утро и от мен,
alex_shu - страхотно поздравление Joy Joy Joy
Приятна закуска и лека седмица на всички.
Болните да оздравяват ,а лежащите да им минават болежките.

# 64
  • София
  • Мнения: 122
Добро утро  Peace
alex_shu направо ме уби, така доволно се усмихвах докато си четях, че даже шефа ми попита на какво се хиля така  Laughing
Ето малко инфо, което може да Ви е полезно
Екипът на списание „9 месеца” взе решение да отмени сбирките на училищата за родители в столицата на 6 ноември и в страната от 9 до 14 ноември. Планираните лекции не отпадат от програмата за месеца, а само се отлагат.
Лектор в училището в София на 6 ноември щеше да е д-р Радка Масларска, неонатолог в Токуда Болница София. Прочетете съветите й:
• Избягвайте обществените места с много хора – там рискът от зараза е много голям.
• Ако сте сериозно обезпокоена за здравето си или имате симптоми на грип, непременно се консултирайте с вашия лекар. Бременните и кърмачките могат без притеснение за лечение или за профилактика да започнат да приемат реленца, който лекува грип от тип А и тип В.
• Много важно е да се храните пълноценно и да приемате повече течности.
Поискахме съвети и от нашия експерт-диетолог д-р Милка Жижанова – Милушева. Тя ви препоръчва:
 Засилете имунната си система, като редовно приемате пълноценна храна – със стайна температура или затоплена. Яжте повече плодове, но предимно характерните за този сезон и за нашата географска област – ябълки, круши, тиква. Консумирайте по едно киви през ден. Този плод съдържа много витамин С.
 Задължително пийте най-малко по 1.5 л течности (без да включвате в това  количество приетите с храната). Те също да са със стайна температура или затоплени, негорещи. Пийте чай, но не прекалявайте с черния и зеления, за да не нарушите баланса на кръвното налягане. Може да си приготвяте и отвари (чай, запарки) от дюли, ябълки... Консумирайте компоти от червени плодове.
 
Спазвайте стриктна лична хигиена. Банята сутрин и вечер да не е по-продължителна от 3 минути. Избягвайте горещите водни процедури. Драстичната температурна разлика води до простуди и предразполага организма към инфекции.
 Често се разхождайте на чист въздух. Избирайте места, в които няма струпване на много хора.
Ако вече сте имунизирана с грипна ваксина, достатъчно е допълнително да вземате витамин С. За предпочитане са формите с удължено време на освобождаване (24 ч.). В аптеките се предлагат и подходящи за бременни имуностимулатори, но употребата им става само след консултация с лекар!
 Ако в продължение на 12 часа поддържате висока телесна температура (над 37.8 ºС, измерена под мишницата), веднага посетете вашия лекар!
Хубав ден   261uu

# 65
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен.
Много благодаря на Марини за страхотната тема и на Злати за закуската - прекрасна е.
А благодарение на Алекс деня ми започна със стабилен смях. Жесток пост  Hug Мечо Пух информацията ще ни бъде много полезна  Hug Hug Hug

# 66
  • Мнения: 58
Здравейте мамчета  Simple Smile
Утре съм на ФМ при доц.Томова и преди малко и звънях да питам дали се отменят часовете, но не вдига  newsm78. По-късно пак ще пробвам. Постът на Old Sport ме поуспокои  Simple Smile
Аз вчера бях на ФМ при доц. Томова. Много мила и усмихната, говори и обяснява през цялото време. Потвърди ни розовите гащи  baby_neutral Засега ще продължи да приема въпреки грипа, но ако има промяна, каза, че ще се обажда на пациентките да ги информира. Цена със запис - 100лв.
Нямам търпение да си видим мишлетата. Вече ги усещам и няма съмнение, че са те  Joy
А на таткото му пратих рано рано сутринта един MMS-снимка на теста за бременност, че не беше в Сф. тогава.  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 3 215
На кой телефон звъниш? На мобилния отговаря или тя, или сестрата. А станционарният е в самия център и също има човек, който може да те ориентира. Peace

Аз за всеки случай си купих въпросната Реленца - към 35лв струва. Съветите на двете докторици са много полезни. Мъжът ми е прав, че паниката с грипа има и добра страна - ставаме по-съзнателни и внимателни по отношение на хигиената и имунната си система. Дано да отминава всичко по-бързо! Praynig

# 68
  • Мнения: 265
Здравейте и от мен.
Аз от миналата седмица започнах да усещам бебето, особено когато лежа на лявата страна.
Още продължавам да се боря с гадния грип, почвам трета седмица с хрема и няма отърваване........
А относно болничния по време на бременност предпочетох от края на октомври да си взимам (особено с тези вируси) до края на бременноста, защото като си взема по-дълго време болничен в работата ми, ще отпуснат на мое място човек.(и за работодателя така е по-добре а и за мен)
Желая на всички хубав ден.  bouquet

# 69
  • Мнения: 58
На кой телефон звъниш? На мобилния отговаря или тя, или сестрата. А станционарният е в самия център и също има човек, който може да те ориентира. Peace

Звънях на телефоните от сайта: GSM: 0887 606830, Тел./факс: 02/ 955 22 90 и нищо. Даже току що звъннах на мобилния и ми затвориха от др. страна  #Crazy Толкова ли няма кой да вдигне??? Ужас

# 70
  • Мнения: 17
  Здравейте и от мен   bouquet
И моето мишле се събуди днес със сополи ,не го пратих на градина,ще го задържа ден два вкъщи.А бебчо от вчера доста се е разшавал,много ми е гот Grinning
 jinanoel когато си записа час за ФМ не ти ли поискаха телефон за обратна връзка?Би трябвало ,ако се отложат прегледите да ти се обадят.Поне на мен така ми казаха ,че ще звъннат.Аз съм там на 26.10
  alex_shu посмях се от сърце с бебешките чуденки Joy baby_neutral
  Мечоопух,благодаря за полезното инфо.

# 71
  • Мнения: 58
liota оставих телефон за връзка, но исках да съм 100% сигурна, затова звънях. Много се учудвам, че няма кой да вдигне  newsm78. Утре отивам на часа си и ще видим. Стискайте палци всичко с бебенцата да е наред  fingerscrossed

# 72
  • Мнения: 3 215
Сигурна съм, че всичко ще е наред.  Praynig Опитай да им звъннеш по-късно пак, за твое успокоение. Иначе е ясно, че ако го отлагат, ще ти се обадят те.

# 73
  • Мнения: 63
Здравейте момичета! Нова седмица - нов късмет! Пожелавам на всички болни - по най-бързия начин да оздравяват.

Аз искам да ви се пожалвам малко.. Не стига, че повече от месец чакам да ми дойде часа за ЖК, ами сега всичко отменят.  smile3511 smile3514. Звъннах днес в Тина Киркова да питам и ми потвърдиха - национална грипна епидемия. Часът ми беше за петък 13ти - знаех си, че е прекалено хубаво, за да е истина - да отида просто ей така и да разбера какво бебенце ще си имам.  smile3518 Като ви чета - повечето от вас си знаят и се радват и какво ли не - по закона на гадостта при мен никога няма да е така. Направо се разплаках. Нали знаете - като чакате нещо толкова силно да дойде и накрая не стане и е адски гадно. Аз от 2 седмици чакам само тоя петък да дойде, и си мисля, и си представям - и сега - като излъганото овчарче.
Хормони ли са, какво са - много ми е мъчно  cry

# 74
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен Simple Smile
Аз бързам да се запиша, че много бързо запълнихме старата тема Laughing
Първо, честит имен ден на празнувалите вчера   bouquet !
Благодаря на всички, които споделиха с какво се мажат против стрии   bouquet . Аз си взех бебешко олио на първо време, защото не му е сега времето да обикалям по аптеките. Предполагам, че ще ми свърши работа засега. Важното е да е мазно, нали? А и пише, че е идеално за употреба по време на бременност Grinning .
За движенията на бебоците - и аз усещам понякога бебчо, особено сутрин и ми е мнооооого хубаво Heart Eyes . Станиславка я карах да се раздвижи в мен като хапвах сладкиши  chef и имаше ефект bowuu . Явно и се услаждаха. Е, аз качих 17 кг тогава, но поне бързо се възстанових след раждането.
Ели Мели, радвам се, че нещата при теб са по-добре Hug и че има кой да ти помага.
Данчето с трабантчето, и при мен понякога се появява задъхване ей така, особено след като се нахраня по-стабилно Embarassed . Дано не е нещо сериозно при теб Peace. Пиши какво ти каза лекарят.
Лиота и Мечопух, скоро да се оправят малчуганите Heart Eyes ! А на болните мами желая бързо оздравяване и повечко почивка!
Милли_ванилли Hug, разбирам те как се чувстваш и колко си разочарована. Пожелавам ти скоро да узнаеш пола на бебчо.
Извинявайте, ако съм пропуснала някого...

Щях да забравя, Марини, благодаря ти за чудесно оформената темичка  bouquet .
П.П. Момичета, хапвате ли сурово-пушени колбаси и деликатеси? На мен ми се хапват, но не смея newsm78, заради опасността от токсоплазмоза.

Общи условия

Активация на акаунт